PDA

View Full Version : Zbuloni 10 mizoritė femerore


emine
28-02-12, 19:20
http://www.ikub.al/Handlers/Images.ashx?id=1a8f02cb-b3bc-4c62-9a7c-7d01b33b691d


Manipulojnė me meshkujt emocionalisht, madje flirtojnė me tė tjerėt, qė tė duken mė interesante dhe nė qendėr tė vėmendjes…mėsoni 10 taktikat mė mizore tė femrave.

Nuk pėrgjigjen nė telefon
Mezi i keni bindur qė t’u japin numrin e telefonit dhe ndjeheni krenarė pėr veten. Sharmi dhe paraqitja juaj i kanė bėrė pėrshtypje. Fatkeqėsisht, kur pėrpiqeni t’i telefononi nuk pėrgjigjet, ose mė keq akoma, mund t’u ketė dhėnė njė numėr telefoni tė rremė.
Pėrdorin meshkujt pėr pije falas
Kur dalin planifikojnė qė tė mos shpenzojnė asnjė qindarkė pėr pije nė bare a klube. Kėshtu ato pėrdorin dredhitė femėrore pėr tė bindur meshkujt qė t’u paguar pijet.

I pėrdorin meshkujt si port
Mbase keni qenė nė njė marrėdhėnie pėr disa kohė dhe keni vėnė re se ajo ka filluar tė hedhė sytė sa andej kėtej. Ajo e ka ndarė mendjen t’ju lėrė, por ėshtė nga ato femrat, qė duhet tė gjejė mė parė njė tjetėr.Manipulojnė me meshkujt emocionalisht
Meshkujve nuk u pėlqen t’i shohin femrat duke qarė dhe disa prej tyre shfrytėzojnė kėtė fat dhe e pėrdorin pėr tė arritur atė qė duan. Nė pėrgjithėsi, femrat janė mė emocionale se meshkujt dhe ėshtė e lehtė tė pėrdorin dobėsinė e meshkujve pėr tė arritur qėllimet e tyre.

Pėrdorin dhunėn fizike
Meshkujt janė rritur me idenė se tė godasėsh njė femėr ėshtė diēka rreptėsishtė e ndaluar. Nė mendjen e disa femrave ėshtė e pranueshme tė gjuajnė njė mashkull me shuplakė, ndėrkohė qė e kundėrta shihet prej tyre si mizori.

Kritikojnė meshkujt nė publik
Njė tendencė nė rritje nė shfaqjet televizive ėshtė pėrshkrimi i meshkujve si idiotė, ndėrkohė, qė bashkėshortet dhe tė dashurat e tyre janė inteligjente dhe tė bukura.

Nuk tregojnė statusin e marrėdhėnies
Ju mund tė vini nė punė lėvizjet tuaja mė brilante dhe duket se po bėni progres me njė vajzė simpatike qė s’ka shumė qė e keni takuar. Kur arrini nė pikėn qė mendoni se mund t’i kėrkoni pa frikė numrin e telefonit ajo u thotė: “Unė kam tė dashur”.

Refuzojnė marrėdhėniet intime
Kjo ėshtė diēka, qė femrat e bėjnė pėr shekuj me radhė. Ato pėrfshihen nė njė raport dhe refuzojnė marrėdhėniet intime pėr sa kohė ta shohin tė arsyeshme, ose e pėrdorin si formė presioni pėr tė marrė atė qė duan.
Testojnė meshkujt
Ju mund tė jeni bėrė gati tė dilni me miqtė tuaj, kur e dashura ju telefonon dhe u kėrkon tė ndryshoni planet e tė dilni me tė. Ajo e di se kishit bėrė plane mė pėrpara, por mendon dhe thotė se nėse do e donit vėrtet atėherė do i ndryshonit planet pa u menduar gjatė.

Flirtojnė pėr tė bėrė meshkujt xhelozė
Mbase ajo ndjehet e nėnvlerėsuar, ose mbase sapo jeni zėnė, ose mbase thjesht i pėlqen ajo pamja e fytyrės tuaj tė torturuar. Cilado qoftė arsyeja, vajzat qė flirtojnė me meshkuj tė tjerė nė prani tė tė dashurve tė tyre janė manipuluese dhe tė papjekura. Kėto 10 pika qė ju sjell YllPress.com mendojmė se janė tė mjaftueshme pėr tė kuptuar nėse e dashura juaj kryen mizori ndaj jush

Zero Cool
08-03-12, 17:00
Brazilianet, femrat mė tė lumtura nė botė

Brazilia, 08.03.2012 14:40

Sipas njė kėrkimi shkencor midis femrave tė 158 vendeve tė ndryshme, brazilianet janė mė tė lumturat.

Brazilianet sipas kėtij studimi kanė pikėt mė larta ( nė njė shkallė nga 0 nė 10 ) nė pritshmėrinė e lumturisė pėr pesė vitet e ardhshme.

Femrat braziliane nė fakt kanė arritur kuotėn 8,98 pikė, tė ndjekura nga danezet me 8,51 pikė tė cilat renditen tė dytat nė kėtė listė.

Sipas po tė njėjtit kėrkim gratė mė pak tė lumtura janė ato tė Zimbabwe, me 4,04 pikė.

Zero Cool
08-03-12, 17:04
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon4.gifFemrat kėnaqen kur partneri mėrzitethttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon4.gif

Femrat njihen si ato qė nxisin partnerin tė flasė pėr problemin qė kanė kur kėta tė fundit janė tė mėrzitur, ndėrsa meshkujt preferojnė tė mbyllen nė vetvete kur gjėrat nuk shkojnė mirė.

Njė studim i fundit hedh dritė mbi arsyen se pse partnerėt e kanė tė vėshtirė tė kuptojnė njėri-tjetrin. Femrat kėnaqen kur shohin partnerin e tyre tė mėrzitur sepse besojnė se nėse ai e tregon hapur mėrzinė kjo do tė thotė qė lidhja ėshtė e fortė.

Gjithashtu njė femėr do qė partneri i saj ta kuptojė kur ėshtė e mėrzitur dhe tė mundohet ta ngushėllojė. Meshkujt preferojnė nga ana tjetėr tė shohin partneret tė lumtura dhe pėrsėrisin ato gjėra qė kanė bėrė dikur pėr t’i ngritur moralin bashkėshorteve apo tė dashurave.

Studimi ėshtė kryer nga disa universitete amerikane, mes tė cilave edhe ai i Harvardit. Pėr daljen e pėrfundimeve janė vėzhguar 150 ēifte.


ps: Mos i tregoni edhe nėse jeni mėrzitshėm! :cool: