PDA

View Full Version : 21 12 2012!


Skyfter
29-02-12, 09:43
A jeni te pergaditur per me vdek? :biggrin:

Po


JoPs. Moderator ju lutem ta rregulloni ket teme (nese eshte ok.) qe e votojm!

jadore
29-02-12, 10:40
A jeni te pergaditur per me vdek? :biggrin:

Po


JoPs. Moderator ju lutem ta rregulloni ket teme (nese eshte ok.) qe e votojm!

amoni ju kofte , boll jam qu nervoz qe e pash prap boren e re , bile ju kursemeni nga pytjet e budallafta .!

ps.
Skyfter pa mu idhnu hiq, veq istoria , hystorija , qysh te pelqen i thome ka tregu qe ckado mund te planifikohet ,pregatisesh , por vdekjen ncuk , emocionalisht kurr jo !..
keshtu qe mos na tute miletin , sa u bome me fusnote , lena nje here ta vrejme shijen e saj...

lovely
29-02-12, 10:51
A jeni te pergaditur per me vdek? :biggrin:

Po


JoPs. Moderator ju lutem ta rregulloni ket teme (nese eshte ok.) qe e votojm!


Kur jom kan e re, u tutsha qishtu Skyfter, ti m pate thane; Mos u tut:biggrin:

Panta m pat thane; n paq vakt me u tut, baje tuten per s rani.

Aty aty une vendosa mos me u tut, per inati. :wink:

Qka ndodh me ni dynje, thojke gjyshja jem. Edhe njeri m tha; Kerkush nuk e din ate pune, perveq Zotit, edhe kur t ndodh ka me ndodh qaq shpejt sa qe nuk ka me e marr vesh kerkush qka po bohet.

Une vendosa me i besu njerit tem, edhe me jetu si mos me dek kurr:wink:

Pak m ka hi ni tut e vogel, se po thojne Amerika gjegjesisht New Yorku ka me shku mas pari:biggrin:, e qfare nafake t mire qe kom une, nese kjo ndodh, atehere ndodh kur t jam une atje:biggrin:PS; Kryj senet qe ke pas qef me i bo e per arsye t ndryshme nuk i ke bo, just in case :wink: hahahaa

lovely
29-02-12, 10:52
amoni ju kofte , boll jam qu nervoz qe e pash prap boren e re , bile ju kursemeni nga pytjet e budallafta .!

ps.
Skyfter pa mu idhnu hiq, veq istoria , hystorija , qysh te pelqen i thome ka tregu qe ckado mund te planifikohet ,pregatisesh , por vdekjen ncuk , emocionalisht kurr jo !..
keshtu qe mos na tute miletin , sa u bome me fusnote , lena nje here ta vrejme shijen e saj...


Mos e kesh nimetin e Zotit, boren demek.
Shume vene n Kosove kane rreziku me met pa uje.

Skyfter
29-02-12, 11:03
amoni ju kofte , boll jam qu nervoz qe e pash prap boren e re , bile ju kursemeni nga pytjet e budallafta .!

ps.
Skyfter pa mu idhnu hiq, veq istoria , hystorija , qysh te pelqen i thome ka tregu qe ckado mund te planifikohet ,pregatisesh , por vdekjen ncuk , emocionalisht kurr jo !..
keshtu qe mos na tute miletin , sa u bome me fusnote , lena nje here ta vrejme shijen e saj...

M'fal amo nuk esht qellimi jem me te bo ty nevroz me pyetje te budallafta "zemrushe"!

Jo un me tu idhnu hiq se nuk e paske kuptu pyetjen edhe qellimin e temes!

Pyetja eshte vetem per ket date 21 12 2012 e nese do po ja shtoj edhe oren, 12:21 mesdite ose 21:12 mbramje, demek kishe e dim daten e vitin qe kem me vdek!

Kurse tema ne vete ka mesazh: Vorrosne frigen para se me vdek :biggrin:

....

Skyfter
29-02-12, 11:18
Kur jom kan e re, u tutsha qishtu Skyfter, ti m pate thane; Mos u tut:biggrin:

Panta m pat thane; n paq vakt me u tut, baje tuten per s rani.

Aty aty une vendosa mos me u tut, per inati. :wink:

Qka ndodh me ni dynje, thojke gjyshja jem. Edhe njeri m tha; Kerkush nuk e din ate pune, perveq Zotit, edhe kur t ndodh ka me ndodh qaq shpejt sa qe nuk ka me e marr vesh kerkush qka po bohet.

Une vendosa me i besu njerit tem, edhe me jetu si mos me dek kurr:wink:

Pak m ka hi ni tut e vogel, se po thojne Amerika gjegjesisht New Yorku ka me shku mas pari:biggrin:, e qfare nafake t mire qe kom une, nese kjo ndodh, atehere ndodh kur t jam une atje:biggrin:PS; Kryj senet qe ke pas qef me i bo e per arsye t ndryshme nuk i ke bo, just in case :wink: hahahaa

E sa mire qe nuk paske harru ....


Un per vete nuk jam i pergaditun sepse do plane:wink: qe i kom bo nuk besoj se kryhen para dhjetorit!


Klm. Stuardesh

tipi engjellor
29-02-12, 12:14
po ne qoft se shkruhet me vdek vdesim more .....njeher kemi me vdek.....hahahahah

Bajlozi i Zi
29-02-12, 13:46
Nuk i besoj kesaj date, as parashikimeve rreth saj.

Pyetjes, a jeni te gatshem me vdeke?
:biggrin:
Relative.
Krejt normal qe eshte relative.
S'ka rendesi sa eshte njeriu intelektual ose i formuar mentalisht.

Une mendoj se te njerezit, kur eshte puna e ballafaqimit me boten, kemi dy lloje te paraqitjes.
Paraqitje origjinale, do ta quaj.

E para:
Deshira ose nevoja pėr t'u kthyer ne origjine.
Ne menyren me te pavetedijshme te tij, njeriu pėr cdo situate rreziku e ka pasthirrmen "oh nane!".
Pra, don me ike prej rrezikut e me u kthy te nana, aty ku ka ndier sigurine e rehatine me te madhe qe ka provuar ndonjehere ne jete.

Ne rastet kur kemi dhimbje te forta fizike, te ftohte, ose kemi dhimbje shpirterore, ne e palojme trupin, tkurremi e e marrim formen e fetusit. Marrim formen tamam qysh kemi qene ne barkun e nanes.
Kjo, si nje deshire, nevoje apo thirrje pėr t'i ikur kesaj bote/realiteti te rende, e pėr t'u kthyer andej prej nga kemi ardhe, apo prej nga kemi dale :tongue:. Pra kthim ne origjine.

Paraqitja e dyte:
Megjithate, njerez jemi e nganjehere na mashtrojne "te mirat" e kesaj bote.
Dmth, kur i kemi punet mirė, kur ndihemi me fat ose triumfal, e zgjerojme trupin, i hapim shpatullat, e hapim gjoksin, kryet perpjete, sikur me dashte me e sfidu edhe qiellin e Zotat "heeej, po du me arrit sa me larg e me larte".
Kjo e kunderta me ate kthimin ne origjine.

Pra, varet.
Dhe, sipas meje, mirė eshte qe varet.

Elina
29-02-12, 16:58
Do kullera po i thojne nje plakut...o axhe,a e din qe sivjet ka me ardhe kiameti ?
...aiii tha plaku,per mu s'ka rrezik....une kap traktorin,robt n'te edhe per Shypni..........(nje dost i jemi ma ka kallxu qet mesele).:biggrin:

E sa per teme,,jo bre nuk jam pergadite ende-hala....i kam edhe do pune pa kry,edhe krejt per nazgjo i kam lane. Keshtu qe,s'e pranoj xhebrailin nje here,badihava e ka :tongue:

Murgesha
01-03-12, 14:01
E ftohtė vdekja bre, sjam pėrgadit edhe pse e di qė njė ditė do tė mė gjej dikun, por me qef nuk i shkoj valla, pa ma marrė shpirtin njet se kam me ju dorėzu.


Sa i pėrket datės sė caktuar, jam bo gadi me ka krejt, e kam bo njė bunker qė kush ska ēka i ban. :biggrin:


Vdekja ėshtė e natyrshme erdhėm pa dijen tonė ashtu edhe do tė shkojmė.

Skyfter
01-03-12, 19:47
Mendoj se mir e kam formulu me, a jeni te pergaditun per me vdek sepse nese me te vertete ndodh apokalypse-kijameti ne ket dite-date ateher as bunkerat e as hajlikupterat s'kan me na pshtu sa do qe jem te (para)pergaditun. Te gatshem mundemi me qene ne cdo moment Baljoz :biggrin:Ps. ne Gjermani veq kan fillu me shit bunkera!

emine
01-03-12, 22:30
Ishalla vec s'jam kund cullak ner dush se masnej hore bahna krejt dyjeja me shef cullak:tongue:

uck_aksh
01-03-12, 22:35
hahahaah a nuk don me prit kosova hyrjen ne BE aaaaaaaaaa

4peace
02-03-12, 10:19
*

M'vjen keq,

ama, pa e fitue edhe (se paku) nje fusnotė****** deri atehere...


...s'e pranoj kijametin me kete date. :biggrin:

P.S.
A kishte mundesi te shtyhet per me vone kjo datė ?:mad:


*

premium
02-03-12, 10:49
Shqiptaret e korruptojne edhe Zotin , a largojne kijametin ;D

Alima
02-03-12, 18:12
...Ne ora 12:12 ... e 12 seconda ... e 12 te qintat e secondes http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifps."I pyeturi nuk di me shume se pyetesi " - tha Muhamedi alejhi selam kur u pyet per ēastin .Nje Zot e di kur , askush tjeter !


.

LuLjaa
02-03-12, 19:17
... cka po thuni ju per keta


NNDpWsunAlc&feature=related

krjdEjS2ZtE&feature=related

Zero Cool
02-03-12, 19:38
... cka po thuni ju per keta
Po thojme:
qetu eshte kjo teme :P (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=33063)

Zanzi/M
02-03-12, 20:04
Bile bile kufomat kane me u percjell per ne banesen e fundit me fusnote. Si: Adem Ademi * (fusnota)..

Elina
02-03-12, 20:23
... cka po thuni ju per keta

Lulishte,lej ti k'ta,po kallxona a je ba gati a jo :biggrin:

LuLjaa
02-03-12, 23:40
Po thojme:
qetu eshte kjo teme :P (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=33063)

Aha.. se pana pa keta
.. vec edhe kjo teme eshte qashtu dicka lidhje per kjamet qe kish mu ba me 21.12.12 :D

LuLjaa
02-03-12, 23:41
Lulishte,lej ti k'ta,po kallxona a je ba gati a jo :biggrin:

.. Jo valla Elin une kisha me rrenu 73 vjet qeshtu m'tha dikush se kam menen me dek qat dite :D

Dali!Keq!ch
02-03-12, 23:52
Ma paskeni marr lakmin mu a?
Gajret se bahet mire, cka vjen nga Zoti mire se ardht..

LuLjaa
03-03-12, 00:02
Ma paskeni marr lakmin mu a?
Gajret se bahet mire, cka vjen nga Zoti mire se ardht..

Ketu ja ke qellu
a pe sheh se ti se ke pas te shkrune me dek qatehere qe thojshe, zaher po e pret qat dite me pa cka po bahet :cool:

Alima
03-03-12, 00:07
Ketu ja ke qellu
a pe sheh se ti se ke pas te shkrune me dek qatehere qe thojshe, zaher po e pret qat dite me pa cka po bahet :cool:


...


UUUh Zoti mos e baft me qen dikush prej nesh nga ata qe e presin ate dite ... po a e di ti se ate dite e perjetoin vetem ata me te keqinjet , Allahu na falt !


.

LuLjaa
03-03-12, 00:13
...


UUUh Zoti mos e baft me qen dikush prej nesh nga ata qe e presin ate dite ... po a e di ti se ate dite e perjetoin vetem ata me te keqinjet , Allahu na falt !


.


Po valla qashtu tha edhe vllau jem,, :) e inshAllah nuk e presum

Virti
03-03-12, 00:18
njerezit flasin e Zoti qeshet.

Alima
03-03-12, 00:22
...

Njeriu flet , kaderri qeshet ! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif


.

Dali!Keq!ch
03-03-12, 01:06
Ketu ja ke qellu
a pe sheh se ti se ke pas te shkrune me dek qatehere qe thojshe, zaher po e pret qat dite me pa cka po bahet :cool:
hahaha.. takort..
tasht e shoh edhe un qe gabimin ma te madh qe kam ba ndo nje her eshte qe kam hap nje tem si ajo..
Pe momement Zot zgjate keshtu, e ishala edhe per ata qe jane te mezitur ti ken te gjitha afer tyre.

Skyfter
03-03-12, 09:38
...


UUUh Zoti mos e baft me qen dikush prej nesh nga ata qe e presin ate dite ... po a e di ti se ate dite e perjetoin vetem ata me te keqinjet , Allahu na falt !


.Bravo, sidomos atyre qe e ngaterrojn qiellin me horizont ka me ju kall mbrapanica:biggrin: qe e kan pa done.


..... ka nis me ju fry trumpeta :wink:

Gega 1
03-03-12, 21:56
...Ne ora 12:12 ... e 12 seconda ... e 12 te qintat e secondes http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gifps."I pyeturi nuk di me shume se pyetesi " - tha Muhamedi alejhi selam kur u pyet per ēastin .Nje Zot e di kur , askush tjeter !


.
Alime,ti e din qe une t`respektoj.Prandaj po ta bej nje pyetje t`kollajshme.
Qe te jemi te barabarte ne kete qe te pyes,po ta jap edhe pergjigjen teme.

Pyetja per ty : a ma shume e don ti baben tand a pejngamberin Muhamet ?

Pergjigja jeme : une ma shume e due baben tem,se cilindo pejngamber ?

Alima
03-03-12, 23:34
Alime,ti e din qe une t`respektoj.Prandaj po ta bej nje pyetje t`kollajshme.
Qe te jemi te barabarte ne kete qe te pyes,po ta jap edhe pergjigjen teme.

Pyetja per ty : a ma shume e don ti baben tand a pejngamberin Muhamet ?

Pergjigja jeme : une ma shume e due baben tem,se cilindo pejngamber ?

...Gege , ktynehere sa ka pas mullij me uje u duft , ama bash u duft me fole ka dy , tri , kater , pes , gjasht , shtat , tet , nende , dhjet , boll a ? here .


Eh , tani po bluhet drithi ne fabrika ... njehere jame deklaru per kete ēeshtje ,po pritoi edhe njehere ! Mem fal lume Gega :)


Ti duaje ke te duash , une ke te dua , a eshte demokraci a jo ?
.

Makresh
05-03-12, 08:17
Me t'21-shin po i bika keq, se me t'24-tin na lshojn rrogat, + t'13-ten rrog :(

Skyfter
11-03-12, 09:21
E dielle 11.03.2012Countdown


284 dite, 15 ore, 38 minuta, 10 seconda!

emine
11-03-12, 11:05
ska sen am te mire se mi njeh ditet,kemi mu knaq ket vit tu shiju e vlersu jeten deri ne maksimum,,,,si pushimin qe ke te gat e se shijon e kur e ke me dit te caktune qkamos perjeton

Alima
11-03-12, 11:23
E dielle 11.03.2012Countdown


284 dite, 15 ore, 38 minuta, 10 seconda!

...


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif...


.

Amina
11-03-12, 21:04
Nuk besoje qe ka njeri qe eshte i pergaditur per me vdek!

rafet llapjani
15-03-12, 19:07
A jeni te pergaditur per me vdek? :biggrin:

Po


JoPs. Moderator ju lutem ta rregulloni ket teme (nese eshte ok.) qe e votojm!


Jo Skyfter qitu na ke nxan ngushtu ani ajeni pregadit me vdek( po) a(jo) ,pos qaj qe rren se kush nuk don me vdek me deshir , qet dat 12-12-2012 se kom kun ne spisak aghaghaghaaghaghaaghhgghagahaghaghaghagh

vjeshta
20-03-12, 00:00
A jeni te pergaditur per me vdek? :biggrin:

Po


JoPs. Moderator ju lutem ta rregulloni ket teme (nese eshte ok.) qe e votojm!


Jo ,vdekja ime nuk eshte problem i imi po i tjerve !:biggrin:

selvija
09-04-12, 13:23
Qka kokni qu pesh me kete dek..kemi pun pa kry hala(gjynahet)

Jooooo

(bolla ja dhash vjehrren zonjes vdekje):frown:

tipi engjellor
09-04-12, 17:01
Qka kokni qu pesh me kete dek..kemi pun pa kry hala(gjynahet)

Jooooo

(bolla ja dhash vjehrren zonjes vdekje):frown:

pa shku vjehrra nihere jo a....se ki keq jo krejt veq me rend hahahahahah po tybe ketu tek vdekja ska rend hiq se......

emine
11-04-12, 16:27
pleqt thojshin
na ardht deka Tap rrap,:tongue:

Bajlozi i Zi
12-04-12, 20:10
Veē sa pėr informim, a:

Me 21 12 2012, ne ate tjetren dynja po u organizojke koncert madheshtor me rastin e dites se Kiametit.
Ne pergaditjen e ketij koncerti ishin ftuar ne ushtrime kengetaret me te njohur, si: michael jackson, whitney houston, amy winehouse etj etj. Gjithashtu mesohet se ne momentin e fundit pjesemarrjen ne koncert e ka anuluar kengetari i mirenjohur ibrahim tatlises.

e-uritura
12-04-12, 20:51
Veē sa pėr informim, a:

Me 21 12 2012, ne ate tjetren dynja po u organizojke koncert madheshtor me rastin e dites se Kiametit.
Ne pergaditjen e ketij koncerti ishin ftuar ne ushtrime kengetaret me te njohur, si: michael jackson, whitney houston, amy winehouse etj etj. Gjithashtu mesohet se ne momentin e fundit pjesemarrjen ne koncert e ka anuluar kengetari i mirenjohur ibrahim tatlises.


Bajlozi i Bardhė, a ėshtė e mundur tė porosisim njė kėngė pėr atė ditė?

Bajlozi i Zi
12-04-12, 21:13
Bajlozi i Bardhė, a ėshtė e mundur tė porosisim njė kėngė pėr atė ditė?

ah, jo jo, duhet te keni keqkuptuar, sepse ligjet dhe "zakonet" e kesaj bote nuk vlejne ne ate dynjane tjeter.
Atje s'ka urime dhe Pėrshėndetje. Atje s'ka asgje te pamundur.

Se harrova me tregu, koncertin, me njė fjalim rasti, do ta pershendesė edhe pigameri alyhyselam.

O me bo me pa pigamerin tu pi raki me ato 70 virgjureshkat 9 vjeēe, ēuditesh, a.

e-uritura
12-04-12, 21:17
ah, jo jo, duhet te keni keqkuptuar, sepse ligjet dhe "zakonet" e kesaj bote nuk vlejne ne ate dynjane tjeter.
Atje s'ka urime dhe Pėrshėndetje. Atje s'ka asgje te pamundur.

Se harrova me tregu, koncertin, me njė fjalim rasti, do ta pershendesė edhe pigameri alyhyselam.

O me bo me pa pigamerin tu pi raki me ato 70 virgjureshkat 9 vjeēe, ēuditesh, a.Ajo raki, nuk pėrmban alkohol. :biggrin:

Skyfter
13-04-12, 04:43
Veē sa pėr informim, a:

Me 21 12 2012, ne ate tjetren dynja po u organizojke koncert madheshtor me rastin e dites se Kiametit.
Ne pergaditjen e ketij koncerti ishin ftuar ne ushtrime kengetaret me te njohur, si: michael jackson, whitney houston, amy winehouse etj etj. Gjithashtu mesohet se ne momentin e fundit pjesemarrjen ne koncert e ka anuluar kengetari i mirenjohur ibrahim tatlises.


Koncerti hapet me kengen: Oh Mustafa ohhh Mustafa :biggrin:, i kenduar ne duet nga Fredi&Muhammad-i, duke perfundu me Who wants to live forever..... sa vera e rakia gratis ne ket dite, huuuu mos vet.

emine
13-04-12, 07:39
ishalla po pshtojme sote:13 e premte,deri te qaj koncerti kemi mu qeth nja 5-6 here:tongue:

e-uritura
13-04-12, 07:42
Koncerti hapet me kengen: Oh Mustafa ohhh Mustafa :biggrin:, i kenduar ne duet nga Fredi&Muhammad-i, duke perfundu me Who wants to live forever..... sa vera e rakia gratis ne ket dite, huuuu mos vet.


Unė nuk vi nė atė koncert nėse nuk ėshtė John Lenon-i aty!

Skyfter
13-04-12, 12:40
Ajo raki, nuk pėrmban alkohol. :biggrin:


mu kon budall, mac :tongue: .... krejt e dinE qe i piti nuk di me rrejt, krejt cka mshef ne zemer e tregon!


Gjermant e kan nje fjale, femrat e mira e te sjellshme shkojn direkt ne Parajs, kurse ato te lazdrurat:biggrin: ka te dojn.

Nuk ish kon keq ta sjellesh:eek: Lenonin si musafir nderi, ta kendoj vetem nje kang-Imagine dhe te shkoj prap.

Skyfter
15-04-12, 13:33
Countdown
249 dite

11 ore

27 minuta

10 seconda.

lovely
15-04-12, 21:56
Countdown
249 dite

11 ore

27 minuta

10 seconda.


Qata po hin n gjynah ti a? Haaaaaaaaaaaaaaa:biggrin:

Elina
15-04-12, 22:11
Na duhet qe keto ditet e mbetura,t'i shfrytezojme maksimalisht :tongue:

uck_aksh
16-04-12, 11:28
A jeni gati me vdek?
vdekja esht gje e natyrshme je apo nuk je gati vdekja nuk te pyt
kjo dat nukka te bej asgje te vertet me natyren
ky kijamet qe po i thuani ju nuk vje as nga zoti e as nga natyra nese ndodh kjo me ket dat ateher ket e ban njeriu, me bomba atomike qe kan groposur ne thellsi te tokes dhe nese bej aktivizimin e tyre ateher do te ket vdekje te shumta ne planetin TOK

Skyfter
13-05-12, 06:16
E Dielle 13 Maj 2012


Countdown221 Dite

18 Ore

43 Minuta

55 sekonda

Albonita
15-05-12, 15:37
Te knacem deri cathere, se nuk po ma ndine,:biggrin:

YanYan
16-05-12, 22:22
E Dielle 13 Maj 2012


Countdown221 Dite

18 Ore

43 Minuta

55 sekonda

E kishin hedh poshte kte date se ishin keqkuptu e kan ngatrru kalendar :biggrin:
Mbyllne temen tesh haha.

emine
16-05-12, 22:56
ajo forja

nese miret bota shkoi ne kosove ja shqypni ,se kshtu ashtu atje mirret nja 100 permas,skyft a po vjen me prashit kallamoq n'kosove:biggrin:

Jana
16-05-12, 23:22
...ncuk ...q'far t'dekni.....

Skyfter
17-05-12, 06:03
E kishin hedh poshte kte date se ishin keqkuptu e kan ngatrru kalendar :biggrin:
Mbyllne temen tesh haha.


Fake :rolleyes:


Mos u gezoni para kohe :biggrin:

Skyfter
17-05-12, 06:08
ajo forja

nese miret bota shkoi ne kosove ja shqypni ,se kshtu ashtu atje mirret nja 100 permas,skyft a po vjen me prashit kallamoq n'kosove:biggrin:


Eminie, cdo tregim apo film pa happy end asht palidhje .... Un si qytetar autentik :biggrin: s'kam lidhje kur prashitet kallaamoqi. Ne gusht nashta?:wink:

Skyfter
02-08-12, 23:52
E Premte 3 Gusht 2012


Deri ne fund te :wink: kan mbet edhe 149 dite :eek:

Astronomi: Luan


Pak Histori, New York 2004 Staua e Lirise hapet prap, Christopher Columbos merr "rugen per Indi" ............. Formohet NBA!

Giovanni
07-08-12, 15:22
Gjdo fillim ka nje mbarim fillimi parashikohet por fundin mundohem ta parashikojm por nuk ja arrijm dot.
Viti 2000 ishte fundi tani viti 2012 fundi nuk besoj aspak ne keto gjara.

Sa i perket jetes dhe vdekjes, po jetoj por gjdo dite mundohem te jem i gateshem edhe per vdekje momentin se dim asnje por qofte kurdo qofte.....

Artisti
07-08-12, 18:17
Gjdo fillim ka nje mbarim fillimi parashikohet por fundin mundohem ta parashikojm por nuk ja arrijm dot.
Viti 2000 ishte fundi tani viti 2012 fundi nuk besoj aspak ne keto gjara.

Sa i perket jetes dhe vdekjes, po jetoj por gjdo dite mundohem te jem i gateshem edhe per vdekje momentin se dim asnje por qofte kurdo qofte.....


Muslimat vdesin me frikė hahahahhaa

Pak gegnishte


Muslimat desin me tut.

tutaaaaaaaaaaaaa.


.

Gjumashja
08-08-12, 22:51
jo more kam shume plane shume heret osht, por edhe kurdo qe vjen ai moment osht i mireseardhur keta te fundit me gjysme goje po e thom :smile:

emine
18-08-12, 08:50
sa meten kallxoni

emine
18-08-12, 08:51
Muslimat vdesin me frikė hahahahhaa

Pak gegnishte


Muslimat desin me tut.

tutaaaaaaaaaaaaa.


.

e qysh desim na te pa fet:tongue:

Alima
18-08-12, 10:35
e qysh desim na te pa fet:tongue:

...

Me sa di une ,ti nuk je e pa fe.

.

emine
18-08-12, 15:03
...

Me sa di une ,ti nuk je e pa fe.

.

As une se kam dite,qtu kam msu prej Makit se jam e pa fe

Skyfter
22-09-12, 18:27
E Shtunde 22.09.2012


Deri ne fund te vitit kan mbet edhe rrafsh 100 dit, kurse deri ne fund te fundit edhe 90dit!


1976 lind Ronaldo ne nje familje te varfur Braziliane
1792 Revolucioni Francez
1862 Fund i skalleverise ne shtetet Jugore nga Presidenti Abraham Lincoln
1980 Fillimi i luftes mes Irakut dhe Iranit .....


Fjal e urte, Ai qe gjitjmon don ta ket fjalen e fundit, ne fund fol me vetveten!


Ps. 22.09.2012
"
O'zapft is" ;)

Zero Cool
27-09-12, 11:58
Chickita`s me pelqejn edhe tybe 300 tybe une e rezervova ! :biggrin:


Ne Meksike hotele falas ne daten 21 dhjetor, kur besohet se do te jete fundi i botes


http://www.infoalbania.org/images/meksike.jpg


Hotel gratis ne Meksike me 21 dhjetor 2012, apo me sakte ne daten kur profecia e Mayave beson se do te jete fundi i botes. Ne praktike eshte te kthesh besesytnine me te famshme te fisit te mayave qe ka vene ne dyshim gjithe boten mbare ne me shume se nje vit dhe ta transferosh ne nje rast te mrekullueshem marketingu, per te rritur turizmin dhe mundesisht te fitohet me shume.


http://www.infoalbania.org/images/meksike1.jpg


Po, sepse nese disa i besojne kalendarit te mayave apo gjerave te tilla (si komuniteti italian qe ka ndertuar nje keshtjelle ne Yukatan), disa te tjere preferojne ta marrin me filozofisht, domethene te behen gati, te bejne nje udhetim ne Meksike dhe nese do te jete fundi i botes, te pakten te jete ne nje vend te bukur.


http://www.infoalbania.org/images/meksike2.jpg


Pra, duket e cuditshme dhe eshte nje treg i potencial njerezish qe duan te jene ne vendin e duhur ne momentin e duhur dhe momenti i duhur sipas mayave eshte pikerisht ne daten 21 dhjetor 2012.


http://www.infoalbania.org/images/meksike3.jpg


Deri ketu pa problem sepse ne dhjetor ne Meksike eshte vape, keshtu qe te beni pushime ne det ndersa ne vendin tuaj eshte dimer eshte ideale dhe arsyeja ose justifikimi eshte kalendari i mayave.


http://www.infoalbania.org/images/meksike4.jpg


Vendi i duhur, gjithmone duke iu referuar profecise, eshte natyrisht Meksika (por nese doni te mbijetoni vertete duhet te shkoni ne Bugarach ne France, vendi i vetem qe do t'i shpetoje fundit te botes).

Pra, nese vjen vertete fundi i botes kudo qe te jeni do te keni te njejtin fund fatal, por me mire priteni te gjithe bashke ne Chichen Itza (mbi te gjitha eshte nje nga vendet arkeologjike me te vizituar ne bote) dhe mbase te kuptoni me vone se asgje nuk ka ndodhur, bota eshte ende dhe nje arsye tjeter per te festuar.


http://www.infoalbania.org/images/meksike5.jpg


Pra kthehemi tek ideja kryesore, sipas Expedias plot 11 hotele qe ndodhen ne Rivieren Maya dhe ne Kankun nuk do te marrin para per dhome per ata qe do te zgjedhin naten e 21 dhjetorit per te ardhur. Ja emrat e tyre:

Hyatt Regency Cancun

Gran Melia Cancun

Flamingo Cancun Resort

Intercontinental Presidente Cancun Resort

GR Solaris Cancun & Spa

Now Sapphire Riviera Cancun

Villa del Palmar Cancun

Great Parnassus Resort & Spa

Golden Parnassus Resort & Spa

Now Jade Riviera Cancun Resort & Spa

GR Caribe by Solaris Deluxe Resort

Tani ju duhet thjesht te prenotoni fluturimin, te zgjidhni hotelin dhe te kryqezoni gishtat per fundin e botes, nese ia dilni te mbijetoni bejeni te ditur te pakten.

Alima
24-10-12, 21:38
...
LOL :D


Amerikanėt pėrgaditen pėr ditėn e “kijametit”

Kompania amerikane e cila mirret me shitjen e pajisjeve ushtarake, ka ofruar nė treg vendbanime tė cilėt do ti rezistojnė ditės sė kijametit.

Pajisjet kushtojnė $60 000 dhe nga fotografitė duken shumė komode. Muret janė tė bėrė prej metalit, forma ėshtė cilindrike e cila si duke ėshtė bėrė pėr tu pėrshtatur pėr vende tė fshehta dhe aty mund tė jetojnė katėr persona.
Ēmimi pėrfshin televizion, WC, divan, katėr shtertėr, banjo, tavolinė, frigorifer dhe pajisje tjera tė nevojshme pėr jetėn e pėrditshme.

“Shtėpitė” janė tė gjata rreth 29metra, kurse diametri i rrethit ėshtė 6.7metra, ato janė tė dizajnuara pėr varrim nė tokė nė njė thellėsi prej 6metrash.

Kompania nė fjalė e cila gjendet nė Florida ka thėnė se ka shumė blerės serioz.


/albtime


.

Alima
24-10-12, 22:17
...


LOL


http://www.creative33.net/amerikanet-pergaditen-per-diten-e-kijametit-foto-video/


.

Murgesha
24-10-12, 22:45
...


LOL


http://www.creative33.net/amerikanet-pergaditen-per-diten-e-kijametit-foto-video/


.


Krejt budall amerikanet, po kiametit sun i ik kush qe me ike keta more :biggrin:

Dardanesha
25-10-12, 09:40
Qy kesh e pregadit s'kesh, kur te urdheron Allahu Xh.Sh, me u ba kijamet, ki me deke, ketu ska po jo :biggrin:

Dardanesha
25-10-12, 09:47
Ishalla vec s'jam kund cullak ner dush se masnej hore bahna krejt dyjeja me shef cullak:tongue:

Emine, edhe ashtu krejte cullak kemi me u ngrit per ne qiell, keshtu qe mos u lodh mu vesh e mu shminku :biggrin:, ashtu si jemi lind kemi me u ngrit atje te vendi po kemi me qene qaq t preokupum me gabimet qe kemi bo me gjynahet qe skemi me kqyr anash hiq, thuhet diku se nena shtatzene e aborton femiun, e ajo me femije ne dor instinktivisht e gjuan femine e vete nga dora...dmth aq e madhe pershkruhet frika e dites se gjykimit...PS: qe ti nashta se ke dit kete pune, po qe don ta spjegoj pak me detajisht si shoqe qe te kam :wink:

Albonita
12-11-12, 11:55
Ncuk , nuk do jet fundi i botes kan gabua daten, por me duket se do jet fundi i Dardanise, si po me duket mua:rolleyes:

LuLjaa
12-11-12, 16:38
.. edhe sa dite kan mbet nime, a eshte ti numru kush a jo :D

Alima
03-12-12, 14:57
.. edhe sa dite kan mbet nime, a eshte ti numru kush a jo :D...Une numeroj ..gjithemon numeroj !!!http://shihtzuchattertwo.sunlitesplace.com/forums/style_emoticons/default/rolleyes.gifGoxha jemi afru ... edhe 769854789 .. e 4798523547 plus 23658914= 12354654789654!...gadi!.

lovely
03-12-12, 18:10
...
Une numeroj ..gjithemon numeroj !!!http://shihtzuchattertwo.sunlitesplace.com/forums/style_emoticons/default/rolleyes.gif
Goxha jemi afru ... edhe 769854789 .. e 4798523547 plus 23658914= 12354654789654!
...gadi!
.A po m`doket a nuk po ta kana ty me dek? Dmth me ndrru jete :rolleyes:

Alima
03-12-12, 18:11
A po m`doket a nuk po ta kana ty me dek? Dmth me ndrru jete :rolleyes:

...

Po tu doket Lovelie .. rrolleyes

.

Murgesha
03-12-12, 20:13
A po m`doket a nuk po ta kana ty me dek? Dmth me ndrru jete :rolleyes:


SHuj se Alimja boll mir i ka punet ajo eshte ne vitin 1433 po kqyr nxine diku naj qosh te mir e ne mujsh me pshtu :biggrin:

Fshatari
03-12-12, 21:26
Ēkrueni sa te muni e ēka te doni! Edhe 18 dite ju kane met! Mos me thoni pastaj nuk e kemi diten! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

Guri i madh
03-12-12, 22:01
mos i shiqoni shum kta kanalla televeziv une rrall i shiqoj po nji lajm i mir se nuk do te guditemi nga aj guri qe e kish hum udhen

lovely
03-12-12, 22:16
SHuj se Alimja boll mir i ka punet ajo eshte ne vitin 1433 po kqyr nxine diku naj qosh te mir e ne mujsh me pshtu :biggrin:


Una afrohna ngat Halimes qaty, nashta pshtoj n`qafe t`saj :biggrin:


Fshatunar, masanej flasim une e ti pur qit pune.

emine
03-12-12, 22:59
Emine, edhe ashtu krejte cullak kemi me u ngrit per ne qiell, keshtu qe mos u lodh mu vesh e mu shminku :biggrin:, ashtu si jemi lind kemi me u ngrit atje te vendi po kemi me qene qaq t preokupum me gabimet qe kemi bo me gjynahet qe skemi me kqyr anash hiq, thuhet diku se nena shtatzene e aborton femiun, e ajo me femije ne dor instinktivisht e gjuan femine e vete nga dora...dmth aq e madhe pershkruhet frika e dites se gjykimit...PS: qe ti nashta se ke dit kete pune, po qe don ta spjegoj pak me detajisht si shoqe qe te kam :wink:

:biggrin:

qeshtu rrush,vec ni sen me kish ardhe inati me kan naj qejf te madhe e mu prish qejfi pse po mirret bota:biggrin:
shifmu kysmet qatje ka ngajme vrap me rrase torten e asaj dyjeje

e_martumja
03-12-12, 22:59
dita e premte me nafak ka me qen :biggrin:

Hajra
03-12-12, 23:01
....ate dite do te ndihem me i sigurti, :wink:

uck_aksh
04-12-12, 19:56
hahahaa vetem ndokush mos te ban vetvrasje se kjo esht nje genjeshter

Lona
05-12-12, 14:57
Ne cdo moment e prese, por kesaj date nuk i besoj asesi!

Gjumashja
05-12-12, 15:32
vdekja n'befasi te nxen :tongue: kemi pas vdek edhe ne te 2000 por qe prap po flasim,
perndryshe e mireseardhur osht kurdo qe vjen momenti

jadore
05-12-12, 20:17
vdekja n'befasi te nxen :tongue: kemi pas vdek edhe ne te 2000 por qe prap po flasim,
perndryshe e mireseardhur osht kurdo qe vjen momenti

tybe ,ty edhe ashtu te shkoj gjysma e jetes ne gjume !

Une-a, jo ja kam nis bissnisit per kete pune (qilipir , del cka te del ) u inspirova prej fshatit ne France; se jo qe ke ide e jemja ..

Alima
05-12-12, 22:55
...

Njerez , motra dhe vellezer , armiq e miq :

-hajgaren anash ti rrekemi temes seriozisht !

Sapo ti bie turqia siris e cila vetem se ka vu ata senet ne kufi dje a pardje masi u kthy putini a pa u kthy s'di .. e ti vjen rradha " pranveres Jordane" NGONI MIRE :

- Ne jemi me dashje apo pa dashje perjetesuesit e kesaj lufte me permasa katastrofale dhe te pergjitheshme ... do nderpriten me rryme , me uje ,me internet me telefon me krejt !

Tani , nga brendia e shpirtit dhe me se sinqerisht keshilloj veten ne rend te pare , e edhe juve te gjitheve miqe e dashamire , shoke e shoqe , vellezer e motra , armiq e urrejtes :

- kush ka pare le te blene nje cope toke;
-le te blene ca dhen ,lope ,pula etj
-le te blene shuuuume konzerva me afat skandimi sa me te larget ;
-le te blene edhe nje shpat thike pushk , ēkado ... po nuk i bleu keto tri me larte ...jo per tjeter por do i duhet te kercnoj ate qe i ka ato tri te lartecekurat per te ndalur dredhjet e stomakut nga uria !


Sa asnjehere deri me sot ,SINQERISHT,
Alima !


ps.kur te gjindemi ne ate gjendje ,ju lus te beni dua per mua per keta rreshta te budallallavt !


.

lovely
05-12-12, 23:33
http://globisot.net/wp-content/plugins/wp-o-matic/cache/c88d1e3db5_fly.jpgEdhe pse hiti i tij ka pushtuar botėn, nė internet ka rėnė si bombė lajmi – Nostradamus i ka parashikuar “Gangnam Style” dhe PSY.
Nė fakt, siē shkruan Ibtimes.com, teoria e Nostradamusit thekson qė “nga mėngjesi tė qetė, fundi do tė vijė, kur kali i cili vallėzon do tė arrij nė rrethin e nėntė”.

Kanė filluar spekulimet se Nostradamus e ka lidhur PSY-nė me fundin e botės, i cili supozohet se do tė ndodh mė 21 dhjetor. Ekspertėt nė internet pretendojnė se citati i referohet “Gangnam Style”, i cili nė tė vėrtetė nė YouTube ka mbi 835 milionė klikime.Sipas tyre, Koreja ėshtė “toka e mėngjesit tė qetė”, tė cilėn e ka pėrmendur Nostradamusi, ndėrsa PSY bėn “vallėzimin e kalit”, ndėrsa xhiroja e nėntė interpretohet si 900 milionė klikime nė YouTube. Derisa disa thonė qė kėto fakte qė duket se nuk lidhen me njėra-tjetrėn, janė krejtėsisht tė vėrteta, tė tjerėt pohojnė se kėto janė thjesht vetėm spekulime.


Kohė mė parė muzikanti 34-vjeēar kishte deklaruar se ai nuk ėshtė mė meritori pėr suksesin e kėngės, por bėhet fjalė pėr njė fenomen: “Unė nuk mund tė them se jam i suksesshėm, sepse kėtu bėhet fjalė pėr njė fenomen. Unė nuk bėra gjė – njerėzit kanė shkuar nė “YouTube”, gjetėn muzikėn dhe e prezantuan para botės. Unė nuk e kam bėrė kėtė. Tani, megjithatė, ėshtė radha ime. Me diskun e dytė duhet tė kem sukses vetė”.Vet e kom qkru qit poezi.
Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

Kalimero
06-12-12, 11:26
...

Njerez , motra dhe vellezer , armiq e miq :

-hajgaren anash ti rrekemi temes seriozisht !

Sapo ti bie turqia siris e cila vetem se ka vu ata senet ne kufi dje a pardje masi u kthy putini a pa u kthy s'di .. e ti vjen rradha " pranveres Jordane" NGONI MIRE :

- Ne jemi me dashje apo pa dashje perjetesuesit e kesaj lufte me permasa katastrofale dhe te pergjitheshme ... do nderpriten me rryme , me uje ,me internet me telefon me krejt !

Tani , nga brendia e shpirtit dhe me se sinqerisht keshilloj veten ne rend te pare , e edhe juve te gjitheve miqe e dashamire , shoke e shoqe , vellezer e motra , armiq e urrejtes :

- kush ka pare le te blene nje cope toke;
-le te blene ca dhen ,lope ,pula etj
-le te blene shuuuume konzerva me afat skandimi sa me te larget ;
-le te blene edhe nje shpat thike pushk , ēkado ... po nuk i bleu keto tri me larte ...jo per tjeter por do i duhet te kercnoj ate qe i ka ato tri te lartecekurat per te ndalur dredhjet e stomakut nga uria !


Sa asnjehere deri me sot ,SINQERISHT,
Alima !


ps.kur te gjindemi ne ate gjendje ,ju lus te beni dua per mua per keta rreshta te budallallavt !


.


o ti t'ligat mi marsh he . A i ki blejtin ti qato sene, p ahajt mermi ere mu do qasishne le tum gjinen qatyqene .:rolleyes:

Alima
06-12-12, 11:43
o ti t'ligat mi marsh he . A i ki blejtin ti qato sene, p ahajt mermi ere mu do qasishne le tum gjinen qatyqene .:rolleyes:

...


Ani more, mos um beso, qy


rrolleyes


.

lovely
06-12-12, 13:28
Kqyrne shqipen tu e rreh grun n midis shehrit, e tranoj thmine e vet. Ncncnc.http://time24.al/index.php/funny-video/75-tirane-burri-rreh-gruan-ne-mes-te-rruges-video

emine
06-12-12, 19:39
Jam te ba plan diten qe merr fund bota 21.12,,po a di kush oren e sakt kur mirret bota,se po du me shku njeher te frizeri,:tongue:

Alima
07-12-12, 01:25
Jam te ba plan diten qe merr fund bota 21.12,,po a di kush oren e sakt kur mirret bota,se po du me shku njeher te frizeri,:tongue:


...


Nuk dihet sakte ... ama ti bukuroshe edhe pa shku te frizeri mire ke me u doke :)


Njerez:

http://www.setyoufreenews.com/2012/1...king-emp-bomb/ (http://www.setyoufreenews.com/2012/1...king-emp-bomb/).

emine
07-12-12, 07:55
...


Nuk dihet sakte ... ama ti bukuroshe edhe pa shku te frizeri mire ke me u doke :)


Njerez:

http://www.setyoufreenews.com/2012/1...king-emp-bomb/ (http://www.setyoufreenews.com/2012/1...king-emp-bomb/).

falymy,,,,pak ma heke drojen po pa shku niher mu ndreq nuk kam qejf me flitiru qanej

Neferta
07-12-12, 12:56
A din ndokush per kete kalendare se a shkruan per qeveritaret diqka, mos po tronditen ata se per bote nuk jan njerzit qe e kan ne dore natyren.

Alima
07-12-12, 13:06
A din ndokush per kete kalendare se a shkruan per qeveritaret diqka, mos po tronditen ata se per bote nuk jan njerzit qe e kan ne dore natyren.

...

Po ,...thote kshtu "bira e minit pesqind qese" ..qashtu i kam ndi kah thojn edhe pse n'ate gjuhen e tyne ,ama i morra vesh ...po m'doket ,nashta!

Nefert,
se nuk po muj boj llaf atje posht te politika ...ēka u ba n'Janin eej? Do hallakama dje a pardje ? ...edhe a mos din naj katunar qe po lyp gru me u martu?(kjo e fundit eshte shume me rendesi)

.

premium
07-12-12, 18:30
Shes shtepine , token, vneshten, pulat , gjelat, pllumbat patat macen , . me qmime te volitshem , paret take take me numeru menjehere . afati i fundit per pagese eshte deri me 20 12 2012.

mireupafshemi ne Mars.

Dardanesha
07-12-12, 20:27
Nese me lejohet kisha sjelle disa fakte Kuranore cilat kundershtojne mendimin e permbysjes se botes me daten 21.12.2012...

Shenjat e mėdha tė Kijametit I

Kėtu do tė paraqesim shenjat e mėdha tė kiametit, pas tė cilave kiameti do tė ndodhė shumė shpejt. Kėto shenja janė shumė mė tė ndėrlikuara dhe mė tė ēuditshme sesa shenjat e vogla.

Transmeton Muslimi nga Hudhejfe, se ky tha: Erdhi “Muhamedi alejhi selam te ne, derisa ne po pėrkujtonim njėri-tjetrin (kėshillonim), e na tha: "Ē’jeni duke pėrkujtuar?" Thamė: “Po pėrkujtojmė Ditėn e Kiametit.” Tha Ai: "Ai (kiameti) nuk do tė ndodhė para se tė shihni dhjetė shenja." E i pėrmendi ato: tymi, Dexhali, shtaza, lindja e Diellit nga perėndimi, zbritja e Isait alejhi selam, je'xhuxhėt dhe me'xhuxhėt, tri shafitjet e tokės- njė nė lindje, njė nė perėndim dhe njė nė Gadishullin Arabik-, ndėrsa e fundit nga ato ėshtė zjarri qė del nga Jemeni, i cili i dėbon njerėzit nė vendtubimin e tyre."

Shenjat e mėdha paraqiten njėra pas tjetrės, mirėpo ne nuk dimė pėr radhitjen konkrete tė tyre sepse hadithet nuk cekin diēka tė prerė pėr radhitjen e tyre, megjithatė ne po paraqesim njė renditje tė shenjave tė mėdha tė Kiametit sipas mendimit tonė personal, e Allahu e di mė sė miri. E, ajo renditje ėshtė kėshtu siē do t’i shihni ne vijim veē e veē ēdo shenjė me hadithe dhe me komentime pėr secilėn.

1. Shafitja e parė e tokės nė lindje
2. Shafitja e dytė e tokės nė perėndim
3. Shafitja e tretė e tokės nė Gadishullin Arabik

Mė parė pėrmendėm hadithin e Muhamedit alejhi selam se "Nuk do tė ndodhė kiameti para se tė shihni dhjetė shenja, e nė mesin e tyre tri shafitje (tė tokės): njė nė lindje, njė nė perėndim dhe njė nė Gadishullin Arabik".

Transmeton Bukajretu, se e dėgjoi Muhamedin alejhi selam duke thėnė: "O ju (qė jeni tė pranishėm), kur tė dėgjoni se njė ushtri u shafit kėtu afėr (Medinės), kiameti veē u afrua, atėherė."

Ndoshta kjo ėshtė shafitja qė do tė ndodhė nė Gadishullin Arabik. Edhe shafitjet e tjera tė tokės, siē kuptohet nga ky hadith, do tė ndodhin nė vende tė banuara dhe kjo si shkak i mėkateve njerėzore.
Kėto pra janė tri shafitje tė mėdha tė tokės pėr tė cilat njerėzit do tė flasin.

4. Dalja e Dexhalit

Dexhali ėshtė trazira dhe sprovimi mė i madh nė historinė njerėzore. Dexhali ėshtė njė person ēifut, shenjė e kiametit, i verbėr nė njėrin sy, nė ballin e tij shkruan kafir (jobesimtar). Emri Dexhal ka kuptimin gėnjeshtar i madh sepse ai ėshtė mashtruesi i cili do tė mashtrojė shumė njerėz e disa prej tyre do ta pranojnė edhe si zot. Ai do tė pretendojė se ėshtė zot dhe do tė bėjė gjėra tė ēuditshme. Ai nuk lind fėmijė, ėshtė shumė i shpejtė. Transmetohet nė sahihun e Muslimit, se Muhamedi alejhi selam u pyet pėr shpejtėsinė e Dexhalit nė tokė e tha: "Sikurse shiu qė e ndjekin erėrat…" Gjithashtu ai tregoi se Dhexhali do tė shkelė nė tė gjitha vendet pėrveē nė Mekė dhe nė Medinė. Transmeton Ebu Umame se Muhamedi alejhi selam tha: "…dhe nuk mbetet asnjė vend nė tokė qė nuk do ta shkelė pėrveē Mekės e Medinės, kurdo qė ai dėshiron tė depėrtojė nga ndonjė anė e tyre, e ndalin atė engjėjt me shpata tė ndritura."
Ai do tė bashkėpunojė mė shejtanėt. Transmetoi Ebu Umame, se Muhamedi alejhi selam tha: "…dhe nga sprovimet e tij (Dexhalit) ėshtė se kur i thotė ndonjė fshatari: “Ē’ka thua nėse unė i ringjall babain dhe nėnėn tėnde, a do tė dėshmosh se jam zoti yt?” I thotė ai: “Po.” Atėherė i paraqitet njė shejtan ne formėn e babait e nėnės sė tij, e thotė: “O biri im! Pasoje atė se ai ėshtė Zoti yt."
Urdhrave tė Dexhxhallit u pėrgjigjen edhe materiet e ngurta dhe shtazėt dhe pothuajse ēdo gjė sepse ashtu ėshtė caktuar pėr t’i sprovuar njerėzit.

Vendi i daljes sė Dexhalit

Transmetoi Termidhiu nga Ebu Bekri, Allahu qoftė i kėnaqur me tė, se Muhamedi alejhi selam tha: "Dexhali do tė dalė nga njė tokė nė lindje, i thuhet asaj Horasan (ėshtė nė lindje tė Iranit nė kufi me Afganistanin).” Por ai muslimanėve do t'u paraqitet kur tė arrijė nė njė vend mes Irakut dhe Sirisė, siē transmeton Muslimi nga En-Nuvas Ibn Semani, se Muhamedi alejhi selam tha: "Ai do tė dalė (nė ballafaqim me muslimanėt) nė njė vend mes Shamit (Sirisė sė sotme) dhe Irakut dhe do tė bėjė fesad djathtas e majtas. O robėr tė Allahut, pėrqendrohuni!" Pra, fesadi i tij kundėr muslimanėve fillon nga vendi mes Irakut dhe Sirisė.

Tė gjithė tė Dėrguarit i kėshilluan popujt e tyre pėr Dexhalin, kėshtu qė edhe Muhamedi alejhi selam na ka porositur nė shumė hadithe qė tė ruhemi nga sprova e atij tė mallkuari dhe mos tė biem nė lajthitje pėr asnjė moment. Transmetohet se Muhamedi alejhi selam e kishte shprehi shumė herė tė kėrkonte ndihmė prej Allahut nga sprovat dhe mundimet e Dexhalit, gjithashtu ai na ka urdhėruar qė ta lexojmė fillimin e sures El-Kehf, e posaēėrisht nėse e arrijmė kohėn e Dexhalit, sepse kjo e mbron muslimanin nga ai i mallkuar. Dexhalin dhe pasuesit e tij do t’i vrasė Isai alejhi selam. Kėtė do ta sqarojmė nė shenjėn e ardhshme.

Dardanesha
07-12-12, 20:28
Shenjat e Kijametit II


5. Zbritja e Isait alejhi selam

Do tė zbresė Isai alejhi selam kur muslimanėt do t'i kaplojė njė bela e madhe dhe kur Dexhali do tė bėjė fesad nėpėr tokė dhe mundohet t'i shkatėrrojė besimtarėt nė pėrgjithėsi. Atėherė zbret Isai alejhi selam te minarja e bardhė nė lindje tė Damaskut, derisa muslimanėt janė tė rreshtuar pėr faljen e namazit tė sabahut.

Transmeton Evs Ibni Evsi, se Muhamedi alejhi selam tha: "Zbret Isai alejhi selam te minarja e bardhė nė lindje tė Damaskut." Edhe nė ditėt tona ekziston kjo minare e bardhė nė lindje tė Damaskut. Nė njė hadith tjetėr, qė e transmeton Ebu Hurejra, thotė Muhamedi alejhi selam: "Nuk ka mes meje dhe Isait alejhi selam tė Dėrguar dhe ai do tė zbresė. E kur ta shihni atė, njiheni: njeri mesatar (me gjatėsi), anon nga ngjyra e kuqe dhe e bardhė, zbret mes dy qyteteve, duket koka e tij sikur pikon, por ajo nuk ėshtė e lagur." Pra, Isai alejhi selam zbret te minarja e bardhė nė lindje tė Damaskut derisa muslimanėt pėrgatiten pėr luftė nė kohėn e faljes sė sabahut e ai zbret dhe falet me ta, kurse imami ėshtė nga ai grup.
Transmetohet nga Xhabiri, Allahu qoftė i kėnaqur me tė, se Muhamedi alejhi selam tha: “Njė grup nga umeti im do tė vazhdojė tė luftojė pėr tė vėrtetėn, ashtu tė qartė, deri nė Ditėn e Kiametit." Po ashtu tha: "Zbret Isai alejhi selam, i biri i Merjemes, e i thotė emiri i tyre (muslimanėve): “Na e fal namazin”, por ai i thotė: “Jo, ju jeni udhėheqės tė njėri-tjetrit, ky ėshtė fisnikėrim i Allahut pėr kėtė umet."

Isai alejhi selam do tė gjykojė me Kuran dhe Sunet dhe do tė veprojė sipas Kuranit dhe Sunetit. Isai alejhi selam pas zbritjes dhe faljes sė namazit niset me ushtarėt muslimanė nė drejtim tė Mesxhidul Aksas nė Jerusalem, ku Dexhali ka rrethuar njė grup muslimanėsh.
Transmeton Ebu Umame, se Muhamedi alejhi selam tha: "…Kur ai largohet, thotė Isai: “Hapeni derėn (ku janė tė rrethuar muslimanėt).” E hapin atė dhe prapa saj ėshtė Dexhali me 70.000 hebrenj, tė gjithė ata me shpata tė ngritura dhe me mburoja. Kur ta shohė atė (Isain alejhi selam), Dexhali shkrihet sikurse kripa nė ujė dhe lėshohet duke ikur. E kap atė (Isai alejhi selam) te dera lindore Lud (e Jerusalemit) dhe e vret e i shkatėrron Allahu ēifutėt." Nė njė hadith tjetėr, transmeton Muslimi nga Ebu Hurejra, se Muhamedi alejhi selam pasi pėrmendi namazin e Isait alejhi selam me muslimanėt dhe shkuarjen e tij nė Jerusalem, tha: "…Kur armiku i Allahut e sheh atė, shkrihet sikurse kripa nė ujė. E sikur Allahu ta lejojė, do tė shkrihej nė pėrgjithėsi, por Allahu e vret atė me dorėn e tij (Isait alejhi selam). Atėherė ua tregon gjakun e tij nė bajonetėn e tij."

Isai alejhi selam do tė jetojė nė tokė dyzet vjet, siē transmetohet nga Ebi Hurejra, se Muhamedi alejhi selam tha: "…Qėndron ai (Isai alejhi selam) nė tokė dyzet vjet, pastaj vdes dhe ia falin xhenazen e tij muslimanėt.”

Nė disa transmetime thuhet se ai do tė martohet dhe do tė varroset afėr varrit tė Ebu Bekrit dhe Muhamedit alejhi selam. Ky varrim pra do tė bėhet nė Xhamin e Muhamedit alejhi selam nė Medinė. Isai alejhi selam do tė vendosė nė tokė ligjin islam (ligjin e Allahut), ai do t'i shkatėrrojė tė gjitha fetė dhe nuk pranon asnjė fe tjetėr pėrveē Islamit dhe nė kohėn e tij do tė mbretėrojė bollėku, paqja dhe siguria.

6. Dalja e je'xhuxhėve dhe me'xhuxhėve

Je'xhuxhėt dhe me'xhuxhėt janė dy popuj shumė tė mėdhenj dhe me pasardhės tė shumtė. Ata janė njerėz, mirėpo do tė bėjnė ērregullime nė tokė dhe do tė bėjnė krime tė mėdha. Ata janė nė njė vend tė ngujuar dhe do tė dalin nga ai vend me lejen e Allahut kur t’u vijė koha, mirėpo atėherė Dita e Kiametit ėshtė shumė afėr. Transmetojnė Termidhiu, Ibni Maxhe dhe Imam Ahmedi se Muhamedi alejhi selam tha: "Je'xhuxhėt dhe me'xhuxhėt gėrmojnė tokėn ēdo ditė dhe gati sa e shohin dritėn e diellit. Thotė i pari i tyre: “Kthehuni se do ta gėrmojmė nesėr.” E rikthen Allahu atė (tokėn) mė tė vėshtirė seē ishte, kėshtu derisa tė vijė koha e tyre dhe dėshiron Allahu qė t'i dėrgojė te njerėzit. E gėrmojnė atė gati sa e shohin dritėn e diellit dhe thotė i pari i tyre: “Kthehuni, se nesėr, InshaAllahu teala, do ta gėrmojmė.” Kėshtu qė ata thanė InshaAllahu teala, e kur kthehen tek ai (vendi i gėrmimit), e gjejnė siē e kishin lėnė dje (pas gėrmimit). E gėrmojnė atė dhe dalin te njerėzit, e shterin ujin dhe njerėzit mbyllen nė kalatė e tyre…"

Nuk ėshtė ēudi tė jenė ata popuj qė ne nuk i kemi parė dhe janė tė zbuluar, kur dihet se kjo botė ėshtė pėrplot fshehtėsi. Edhe sot e kėsaj dite nė "Trekėndshin e Bermundeve" nuk ėshtė ė qartė se ē'fshihet, edhe pse ekzistojnė thėnie tė ndryshme. Ai ėshtė vendi ku u zhdukėn njerėz, anije dhe aeroplanė, por megjithatė askush, pėrpos Allahut, nuk e di tė vėrtetėn pėr atė vend.
Sidoqoftė, dalja e je'xhuxhėve dhe me'xhuxhėve ėshtė njė nga shenjat e mėdha tė Kiametit dhe ajo gjithsesi do tė realizohet kur tė vijė koha.

7. Tymi Ed-Duhan

Nga shenjat e mėdha tė kiametit ėshtė tymi i cili do tė mbulojė tokėn.
Thotė Allahu i Lartėsuar: "Ti pra prite (vėzhgo) ditėn kur qielli sjell njė tym tė qartė. Ai (tymi) i mbulon njerėzit. Ky ėshtė njė ndėshkim i mundimshėm." (Duhan:10-11)
Ibn Kethiri duke e komentuar kėtė ajet tha se kjo shenjė ėshtė afėr kiametit dhe pėrmendi njė hadith tė transmetuar nga Malik El-Eshariu, i cili tha: “Tha i Dėrguari i Allahut, Muhamedi alejhi selam: "Njėmend, Zoti juaj ju kėshillon pėr tri gjėra: pėr tymin i cili besimtarin e kap si flama, kurse jobesimtarin e fryn, saqė i del ai nga ēdo venddėgjim i tij. E dyta ėshtė shtaza, kurse e treta Dexhali."
Imam Neveviu thotė se ky tym ua merr shpirtin jobesimtarėve, kurse besimtarin e kap si flama. Kjo shenjė do tė ndodhė pak para Kiametit.

8. Dalja e shtazės

Kjo shtazė do tė paraqitet nė fund tė kohės. Ajo ėshtė njė nga mrekullitė e Allahut dhe do tė paraqitet kur tė shtohen sherri dhe fesadi. Kėtė shtazė Allahu e pėrmendi nė Kuran, ku thotė: "E kur fjala (Ime) u bie (njerėzve), Ne do t'u nxjerrim atyre njė shtazė nga toka qė do t'u flasė atyre (njerėzve): se, njėmend, njerėzit nuk ishin tė bindur nė argumentet (dhe Kuranin) Tona." (Neml: 82)
Transmetojnė Imam Ahmedi dhe Buhariu nga Ebu Umame, se Muhamedi alejhi selam tha: "Do tė dalė shtaza dhe do t'u vėrė shenja njerėzve nė hundėt e tyre dhe jetojnė ata nė mesin tuaj. Dhe kur njeriu blen devenė, pyet: “Nga kush e bleve?” E thotė: “E bleva nga njė njeri me shenjė nė hundė."

Transmetoi Talha nga Ibni Umeri, Allahu qoftė i kėnaqur me tė, njė hadith tė gjatė e tha: “E pėrmendi Muhamedi alejhi selam shtazėn e tha: "Ajo gjatė tėrė kohės ka tri dalje. Njė herė ajo del larg nė shkretėtirė dhe nuk pėrmendet nė Mekė. Fshihet njė kohė tė gjatė e pastaj del edhe njė herė dhe pėrmendet ajo nė fshatra dhe nė Mekė." Tha Muhamedi alejhi selam: "Pastaj, derisa njerėzit janė nė xhamitė mė tė mėdha tė Zotit e mė e ndaluara dhe mė fisnikja nė mesin e tyre El-Mesxhidul-Haram (Qabja), nuk ėshtė larg ata kur ajo fillon tė pėllet mes ruknit dhe mekamit (brenda nė Qabe) e shkund kokėn e saj, e njerėzit ikin nga ajo nė ēdo anė, pėrveē njė grupi besimtarėsh qė e kishin tė qartė se nuk mund t'i ikin Allahut. Ajo fillon me ata dhe ua ndrit fytyrat e i bėn ato sikurse ylli ndriēues, pastaj fillon tė lėvizė nėpėr tokė, nuk mund ta zėrė atė ai qė e kėrkon dhe nuk i shpėton asaj ikėsi, saqė njeriu lutet nė namaz kundėr saj e ajo i vjen mbrapa e i thotė: “O filan, a tani falesh?!” I afrohet ai asaj e i vė ajo njė shenjė nė fytyrėn e tij, pastaj largohet. Njerėzit bėjnė tregti dhe shoqėrohen nė qytetet e tyre, njihet besimtari nga jobesimtari e thonė: “O besimtar, ma jep hakun tim…”

Kjo shtazė do tė paraqitet para Ditės sė Kiametit dhe do t’u vėrė shenja nė hundė jobesimtarėve e mė pas do tė dallohen ata qė besuan dhe ata qė mohuan.

9. Lindja e Diellit nga perėndimi

Thotė Allahu i Lartėsuar nė Kuran: "…Nė ditėn kur vijnė disa shenja tė Zotit tėnd , asnjė njeriu nuk i vlen besimi i tij nėse ka besuar mė parė ose nuk ka bėrė nė besimin e tij kurrfarė tė mire." (En'am:158)
Transmetoi Ebu Hurejra, se Muhamedi alejhi selam tha: "Ai qė pendohet para se tė lindė Dielli nga perėndimi, do t'ia falė Allahu atij. E, kur Dielli lind nga perėndimi, mbyllet dera e pendimit."

Transmetojnė Buhariu dhe Muslimi nga Ebu Hurejra, se Muhamedi alejhi selam tha: "Nuk do tė vijė kiameti para se tė lindė Dielli nga perėndimi i tij. E, kur ai lind dhe njerėzit e shohin atė, besojnė tė gjithė. Ai ėshtė momenti kur askujt besimi nuk i bėn dobi nėse nuk ka besuar mė parė ose nuk ka fituar asnjė tė mirė nė besimin e tij."
Transmetohet nga Hudhejfe se tha: “E pyeta tė Dėrguarin e Allahut e i thashė: “O i Dėrguari i Allahut! Cila ėshtė shenja e lindjes sė Diellit nga perėndimi?” Tha Muhamedi alejhi selam: "Zgjat ajo natė derisa duket sa dy net, zgjohen atė natė ata qė e kishin shprehi tė faleshin dhe veprojnė sikurse vepronin mė parė. Yjet nuk duken, janė fshehur nga vendet e tyre, pastaj ata bien e zgjohen pėrsėri pėr t'u falur, pastaj bien e zgjohen prapė dhe kėshtu derisa u lodhet trupi atyre dhe u duket ajo natė e gjatė. Atėherė njerėzit fillojnė tė frikėsohen qė nuk gdhin e derisa presin lindjen e Diellit nga lindja e tij, kur, ai lind nga Perėndimi. Kur njerėzit e shohin, besojnė (tė gjithė), por nuk u bėn dobi besimi i tyre.”

Lindja e Diellit nga perėndimi, siē kuptohet nga kėto tekste ėshtė realitet e jo siē mendojnė disa se kjo do tė thotė se Perėndimi do tė pėrparojė, kurse Lindja do tė mbetet nė errėsirė etj. Ky ėshtė njė ērregullim nė sistemin diellor apo nė Tokė, qė do tė ndodhė para kiametit. Allahu ėshtė pėr ēdo gjė i fuqishėm.

Pastaj do tė bėhet shkatėrrimi i Qabes me lejen e Allahut nga dora e etiopianit Dhus-Suvejkatenjit pėr arsye se ēdo gjė do tė shkatėrrohet, edhe Qabja do tė shkatėrrohet para kiametit.
Transmetoi Ibni Maxhe nga Hudhejfeja, se Muhamedi alejhi selam tha: "Do tė fshihet Islami (nga mendja e njerėzve) sikurse fshihet stolia e rrobės, saqė nuk do tė dihet se ēka ėshtė agjėrimi, namazi, kurbani, sadakaja dhe do tė bartet Kurani nė njė natė dhe nuk do tė mbetet nė tokė nga ai asnjė ajet. Dhe mbesin disa grupe njerėzish e plaku i vjetėr thotė: “I kemi takuar baballarėt tanė duke thėnė kėtė fjalė "La ilahe ilallah" dhe ne e themi."

Nė njė hadith qė transmeton Enesi, Allahu qoftė i kėnaqur me tė, Muhamedi alejhi selam thotė: "Nuk do tė ndodhė Kiameti derisa nė tokė thuhet: Allah, Allah."
Transmeton Muslimi nga Ebu Hurejra, se Muhamedi alejhi selam tha: "Allahu do tė dėrgojė njė erė nga Jemeni mė tė butė se mėndafshi; nuk do tė lėrė asnjė qė nė zemrėn e tij ka iman sa pesha e njė thėrrmije pa ia marrė shpirtin."

Para se tė ndodhė kiameti, njerėzit qė janė ende gjallė prej jobesimtarėve nėnkuptohet qė i kthehen adhurimit tė idhujve dhe martesave nė rrugė si shtazėt.

10. Zjarri qė i tubon njerėzit

Kjo ėshtė shenja e fundit nga shenjat e mėdha tė kiametit sepse Muhamedi alejhi selam nė hadithin e tij tha: "…dhe e fundit nga ato ėshtė zjarri qė del nga Jemeni, i cili i tubon njerėzit nė vendtubimin e tyre (nė mahsherr)."
Toka nė tė cilėn do t'i tubojė njerėzit ky zjarr ėshtė toka e Shamit (vendet e Shamit janė: Palestina, Siria, Jordania dhe Iraku). Transmetoi Ebu Dherri, se Muhamedi alejhi selam tha: "Shami ėshtė toka e tubimit dhe vendi i zgjerimit."
Nė njė hadith tjetėr Muhamedi alejhi selam sqaroi se ky zjarr (vullkan i madh siē duket) nuk u lė vend njerėzve; kudo qė ata ndalen, ai i arrin, derisa tubohen nė vendet e Shamit.

Marrė nga librat:

1. Fundi i botės, ardhja e Imam Mehdiut, autor Emin Muhamed Xhemaludin.
2. Shenjat e kiametit dhe paralajmėrimet profetike, autor Oman Abazi.

Zanzi/M
09-12-12, 16:26
PO.
Duhet te jemi gjithere gati per vdekjen trupore dhe kalimin nga kjo jet ne nje jet te perjetshme, jo per kete "vdekje" te 21.dhjet. , mirepo per vdekjen qe askush sja di daten.

Zero Cool
09-12-12, 18:37
:tongue:
:tongue:http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/75259_120376894791946_955370279_n.jpg

Alima
09-12-12, 18:44
...


Ue ZC ... te shkrujke 2 dite erresire , pata me besu, ngase edhe me hadith te sakte shenja e madhe e kijametit eshte lindja e Diellit nga perendimi ... dhe ate kohe Dielli nuk do linde dy dite fare ...dhe kur te linde do lind nga perendimi ... ama qe tani pasi NASA paska thene 3 dite terr ma pshjelli diēka ...


Allahu alem!!!


.

Zanzi/M
09-12-12, 19:14
:tongue:
:tongue:http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/75259_120376894791946_955370279_n.jpg

Pasi paska te bej me elektricitet cenka mire me e angazhu nje te till, e kemi ksajde :D

Artisti
10-12-12, 17:55
...


Ue ZC ... te shkrujke 2 dite erresire , pata me besu, ngase edhe me hadith te sakte shenja e madhe e kijametit eshte lindja e Diellit nga perendimi ... dhe ate kohe Dielli nuk do linde dy dite fare ...dhe kur te linde do lind nga perendimi ... ama qe tani pasi NASA paska thene 3 dite terr ma pshjelli diēka ...


Allahu alem!!!


.


Cilėn ditė e paska caktue haditi?

Toka nuk do tė errėsohet kurrėn e kurrės si e tėrė.

Tash sa fola me Zotin, mė tha, muslimanėt janė duke i frikuar njerėzit, toka ėshtė e njerėzve e jo e muslimanėve.


Kėshtu tha


.

Elina
10-12-12, 19:54
Qikjo nasja ethet ne bark po ja fute miletit.

Edhe ju....a po tutni a vec mu po me doket :tongue:


Hey njerez......dont wori,bi hepi..................qishu qishti qishtu :biggrin:

Alima
10-12-12, 20:50
Cilėn ditė e paska caktue haditi?

Toka nuk do tė errėsohet kurrėn e kurrės si e tėrė.

Tash sa fola me Zotin, mė tha, muslimanėt janė duke i frikuar njerėzit, toka ėshtė e njerėzve e jo e muslimanėve.


Kėshtu tha


.

...


What a joke ,what a joke .. man ou man !


ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Qishti !

.

Artisti
10-12-12, 21:22
...


What a joke ,what a joke .. man ou man !


ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Qishti !

.What a kokė, what a kokė .... ueuuuuuuuu

ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

What a kokė

.

premium
10-12-12, 21:26
WAllahi krejt keni me dek ... luni luni hajgare

tipi engjellor
10-12-12, 23:33
Ja ēfarė do ndodhė sipas NASA-s me 21 dhjetor 2012http://www.arenashqip.com/ja-cfare-do-ndodhe-sipas-nasa-s-me-21-dhjetor-2012/

e_martumja
10-12-12, 23:41
e merkura 12.12.12 a thu po ndodhe naj sen

tipi engjellor
10-12-12, 23:52
e merkura 12.12.12 a thu po ndodhe naj sen

ka mundesi naten mundet me ndodhe najsen anej kah ju hahahah

Zero Cool
11-12-12, 14:42
:tongue:


Gjendet kalendar i ri i fisit Maja, fundi i botės mė 2036


http://www.knninfo.com/repository/images/06S-Tech_Gjendet_kalendar_i_ri_i_fisit_Maja.jpgFundi i Botės, nuk do tė jetė nė dhjetor tė kėtij viti, siē u pėrfol se kishin parashikuar fiset Maja. Por prilli i vitit 2036.

Parashikim ky nė fakt, i cili gjithashtu figuron tė jetė bėrė nga kėto fise. Ky zbulim figuron pas gjetjes sė njė kalendari tė ri tė kėtyre fiseve tė lashta, nė Guatemalė, i cili fakton se profecia famėkeqe “Apokalips 2012”, qė pretendonte se mė 21 dhjetor do tė shėnohej fundi i tė gjitha kohėrave, nuk qenka aspak e vėrtetė. Dhe se njerėzit po tremben kot, pasi fundi i vėrtetė i botės, do tė vijė 24 vjet mė vonė.

Ka qenė Instituti Kombėtar i Gjeofizikės dhe Vullkanologjisė nė Guatemalė, qė e ka konfirmuar njė fakt tė tillė. Nga ana e tij, drejtori i hulumtimit, Antonio Meloni, tha se kalendari i ri i gjetur, e ēon momentin fatal nga 21 dhjetori i kėtij viti, nė pranverėn disi tė largėt tė 2036-ės.

“Atėherė mund tė ndodhė njė ndryshim magnetik i Tokės. Ėshtė nė fakt, njė ngjarje normale dhe qė sjell ndryshimin e poleve magnetike tė Veriut dhe Jugut. Vetėm nė 20 vitet e fundit, kanė ndodhur 50 milionė ndryshime tė tilla tė fushės magnetike”, tha ai, duke e larguar gjithsesi, idenė e njė apokalipsi.

premium
11-12-12, 19:04
Mos keni frige , keshtu dicka ne Kur'an nuk ka .

e_martumja
11-12-12, 21:35
ka mundesi naten mundet me ndodhe najsen anej kah ju hahahah

Mo bre po tutna a ta mys veten ahahhahahha

Guri i madh
11-12-12, 21:58
po thojn se veq prej mahmutoviqe po u bajke kjameti

lovely
11-12-12, 22:31
po thojn se veq prej mahmutoviqe po u bajke kjameti


Hahahahaha, mire te koka puna o Guri :biggrin:

T`kish me i marr edhe do qe po i vijne tokes ron (rende):wink:

Alima
11-12-12, 22:38
Mo bre po tutna a ta mys veten ahahhahahha

...

Mos Lovelie!

...mos se veq e shpejton ashtu kshtu ..nejse se po tutna me permend !

.

lovely
11-12-12, 22:40
Halime, edhe ty tu kane pshtjell kabllat diqka.

Alima
11-12-12, 22:44
Halime, edhe ty tu kane pshtjell kabllat diqka.

...

Une t'kallxova Lovelie pardje ... ti s'ma bane dert :(

.

Guri i madh
11-12-12, 22:50
Hahahahaha, mire te koka puna o Guri :biggrin:

T`kish me i marr edhe do qe po i vijne tokes ron (rende):wink:po po edhe ata po i marrke se dit e nat veq te Mahmutovit po rrin e po flasin keq per neve

Guri i madh
11-12-12, 22:53
une votova PO se nese diqka e till ndodh askush nuk mundet me vendos po ose jo kshtu qka ardht mir se ardht duhet psiqikisht me u pergadit

lovely
11-12-12, 23:04
...

Une t'kallxova Lovelie pardje ... ti s'ma bane dert :(

.


O t kom thane, mos iu beso fjaleve t hallkut:wink:

premium
12-12-12, 00:06
Sė pari ka me jau ra ''damlla'' autorit e temės , e pastaj tė tjerėve kush po i besojka kėtij temės .

mos keni frigė breeee robtarėt e Zotit , ashtu se ashtu ka me ardhė ajo ditė e kijametit ???? ..- mos tė keni frigė nga vdekja ore ju o faqebardhė .

Alima
12-12-12, 01:23
Mos keni frige , keshtu dicka ne Kur'an nuk ka ....Date fikse nuk ka ... fakt !

Ama :

http://www.youtube.com/watch?v=h4tkXimXDXY

http://www.youtube.com/watch?v=9Kwsar9KcoE

http://www.youtube.com/watch?v=5faNPUI0s_U

...ka ne Ku'ran ,ka dhe edhe ne hadithe sahih ,plooot !

.

premium
12-12-12, 10:32
Alima

Fakt eshte se ne Kur'an shkruan kijametit , ama date e dite nuk ka sikur qe po e pershkruajne te krishteret. diten po edhe sekonden phhi.

Dardanesha
12-12-12, 10:50
Alima

Fakt eshte se ne Kur'an shkruan kijametit , ama date e dite nuk ka sikur qe po e pershkruajne te krishteret. diten po edhe sekonden phhi.


Plus qe para Kijametit ndodh zbritja e bishes, zbritja e dexhallit, zbritja e Ises e shume shume shenja tjera te Kijametit, nuk do te kete me lindje ne toke,. .. ka kohe hala per Kijamet...

Kalimero
12-12-12, 14:42
...Date fikse nuk ka ... fakt !

Ama :

http://www.youtube.com/watch?v=h4tkXimXDXY

http://www.youtube.com/watch?v=9Kwsar9KcoE

http://www.youtube.com/watch?v=5faNPUI0s_U

...ka ne Ku'ran ,ka dhe edhe ne hadithe sahih ,plooot !

.

kshirem ti dijuze, s'pu du me kumentu sot se tibe pak pu tutna pi 21/12...
viq kshire be qish i shpreh qato, diqish si mu na tuten si mu na kurcnu,!!! moni be dijuze moni qishtutne
se tibe 700 tibe ,,,,
allahun e du , e minoj t'mir, jo kurcnus, po udhzus, mbrojts ,e jo qish pi paraqitni ju qishtutnee: u jom ai ..u jom aii.. u jom aii...(bile le ti lixon nakush qi e ka zonin pak ma t'omel e binds, jo qashtut si i qartun si me pas ra un trans) pffff:biggrin:

:frown::rolleyes:


..

poohh tibee pohhhh

Neferta
13-12-12, 14:39
RRENA E MILJENIUMIT

(http://journalstar.com/lifestyles/faith-and-values/the-end-of-the-world-or-a-new-beginning/article_9266578c-615d-556e-8710-1118a796d2e1.html#)


http://bloximages.chicago2.vip.townnews.com/journalstar.com/content/tncms/assets/v3/editorial/4/b0/4b05fbbf-7ab2-54f2-a674-282e0ee54ce5/50c24f0e119cf.preview-620.jpg

Zero Cool
13-12-12, 18:21
QY_Gc1bF8ds

halla e madhe
13-12-12, 19:33
A jeni te pergaditur per me vdek? :biggrin:

Po


JoPs. Moderator ju lutem ta rregulloni ket teme (nese eshte ok.) qe e votojm!


Me 22.12.12 te tregoj po ose jo,..aiiii ne keso raste thojshin pleqt tyneherash;"kush e past diten, mos e prit driten"!!!:biggrin::wink:

Sulltan-Alim
14-12-12, 00:12
Shih shih? hahahahah, aaaaaaa me u friku ska a. Um ka hup ni lamsh e s`un pe gjej tej n`dite "t`kijametit":D.

...

uck_aksh
14-12-12, 00:46
automobili esht ne gjendje te rregullt edhe ende esht ngjendje te punoj por numrimi i KM ka ardh ne fund
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/999999.jpg

edhe planeti tok esht i gatshem te jetoj ende edhe pse kalendari i fisit Maja ka ardhur ne fund sikurse kilometrat e ketij automobili nese do vozitim veten pad do filloj numrimi nga zero

Idila
14-12-12, 09:31
Edhe kėta tė Nasės, herė thonė kemi prova e herė s`kemi prova, na e kanė bėrė gjakun ujė, pfff.P.s.Makresh, njėherė mė ke thėnė tė mos i humbas shpresat edhe pėr njė pushim tė ardhshėm veror, vlen akoma ky mendim?

:-D

Alima
14-12-12, 13:13
...

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/222252_458653474202632_1566978520_n.jpg

Bene edhe qe nga sot te filloni ...pranoj te gjitha llojet e mallrave, ari ,argjend ,diamant , toka ,...hajt qe po ua beje qejfin: pranoj edhe te holla !


Ju faleminderit !

.

Elina
14-12-12, 14:29
[SIZE="3"]Ok....un po ju ftoj te gjith ju te nderuar forumiste....qe me daten 22.12.2012 ne ora 12 te vini tek une per kafe. :tongue::biggrin:

.

Albonita
15-12-12, 21:05
Une me 21...skam nga mu mirre me kto thash e theme, :biggrin:

Gabim e kan shenua daten

LuLjaa
17-12-12, 16:13
Kohet e fundit po perflitet shume per fundin e botes me 21 Dhjetor 2012. Kjo nuk eshte as me shume e as me pak vetem se nje mashtrim qe i'u behet njerezve,pervec kesaj njerezit nga injoranca e tyre e besojne kete gje si dicka teper te mundshme qe Kijameti(ose fundi i botes do te jete pikerisht ne kete dite).Por ky trillim mund te jete vetem per ata qe nuk e besojne Allahun dhe te derguarin e tij, kurse per muslimanet kjo nuk eshte aspak e vertete sepse ne besojme qe dita e shkaterrimit te botes do te ndodhe dhe kete moment askush nuk e di pervec Allahut te Madherishem, madje edhe vete Profeti Muhamed a.s. nuk e ka ditur se kur do te ndodhe kjo dita e Kijametit.
Ajeti Kur'anor qe do te lexoni poshte eshte nje kunderpergjigje ndaj atyre qe besojne se dita e fundit te botes eshte me 21/12/2012.

"Tė pyesin ty (Muhammed) pėr ēastin (katastrofėn e pėrgjithshme) se kur do tė ndodhė ajo?!. Thuaj: "Atė e di vetėm Zoti im, kohėn e ndodhjes se kijametit nuk mund ta zbulojė askush pervec Tij . Ai (Allahu), e sjell kijametin pa e ditur asnjė nga krijesat. Ēėshtja e tij (se kur do tė ndodhė) ėshtė preokupim i rėndė pėr krijesat nė qiej e nė tokė. Ajo (katastrofa) nuk ju vjen ndryshe, vetėm se befasisht. Tė pyesin ty (o Muhamed) nese ti di pėr tė(Kijametin). Thuaj: "Pėr tė di vetėm All-llahu, por shumica e njerėzve nuk e dine pse ėshtė i fshehtė"(casti i ndodhjes se kijametit).
Kaptina: Al-Araf, Verseti: 187

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/17901_10151284869189373_1242555344_n.jpg

Artisti
17-12-12, 16:28
Kohet e fundit po perflitet shume per fundin e botes me 21 Dhjetor 2012. Kjo nuk eshte as me shume e as me pak vetem se nje mashtrim qe i'u behet njerezve,pervec kesaj njerezit nga injoranca e tyre e besojne kete gje si dicka teper te mundshme qe Kijameti(ose fundi i botes do te jete pikerisht ne kete dite).Por ky trillim mund te jete vetem per ata qe nuk e besojne Allahun dhe te derguarin e tij, kurse per muslimanet kjo nuk eshte aspak e vertete sepse ne besojme qe dita e shkaterrimit te botes do te ndodhe dhe kete moment askush nuk e di pervec Allahut te Madherishem, madje edhe vete Profeti Muhamed a.s. nuk e ka ditur se kur do te ndodhe kjo dita e Kijametit.
Ajeti Kur'anor qe do te lexoni poshte eshte nje kunderpergjigje ndaj atyre qe besojne se dita e fundit te botes eshte me 21/12/2012.

"Tė pyesin ty (Muhammed) pėr ēastin (katastrofėn e pėrgjithshme) se kur do tė ndodhė ajo?!. Thuaj: "Atė e di vetėm Zoti im, kohėn e ndodhjes se kijametit nuk mund ta zbulojė askush pervec Tij . Ai (Allahu), e sjell kijametin pa e ditur asnjė nga krijesat. Ēėshtja e tij (se kur do tė ndodhė) ėshtė preokupim i rėndė pėr krijesat nė qiej e nė tokė. Ajo (katastrofa) nuk ju vjen ndryshe, vetėm se befasisht. Tė pyesin ty (o Muhamed) nese ti di pėr tė(Kijametin). Thuaj: "Pėr tė di vetėm All-llahu, por shumica e njerėzve nuk e dine pse ėshtė i fshehtė"(casti i ndodhjes se kijametit).
Kaptina: Al-Araf, Verseti: 187

http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/17901_10151284869189373_1242555344_n.jpg


Eh Lulja heeee, po ju doka shumė "Allahu" juve duke ju a sjellur "kijametin" msheftas!!!!!!!!

Eheee, ju nuk frikoheni aspak a, po ju keni frikė "Allahun" apo?

A ja keni frikėn pasi po e sillka "kijametin" befas apo pse?

Aq tė dashur qenkeni pėr tė sa qė hiq s'po ju tregojka!!!!!!!!!.

LuLjaa
17-12-12, 16:37
Artist shuuujj mos fol ma mire hiq sen mos thuj,, se veē ja ka sharron ma shume :)

Lona
18-12-12, 10:25
Eh Lulja heeee, po ju doka shumė "Allahu" juve duke ju a sjellur "kijametin" msheftas!!!!!!!!

Eheee, ju nuk frikoheni aspak a, po ju keni frikė "Allahun" apo?

A ja keni frikėn pasi po e sillka "kijametin" befas apo pse?

Aq tė dashur qenkeni pėr tė sa qė hiq s'po ju tregojka!!!!!!!!!.

Edhe JUVE ju don All-llahu , kete nuk e din me siguri!

AlbaSoft
18-12-12, 10:27
S`kan mbet edhe 3 dit jet aaaaa Lona sun e pim nje kaffe me ty para se me ndodh kjameti.

premium
18-12-12, 10:40
Mos u frkohuni derisa mijt jane mbi siperfaqen e tokes, kur humben , ikin mijt atehere aty ka diqka hahaha.
Kafshet shtepijat ndijne shenjat e kijametit .

AlbaSoft
18-12-12, 10:41
Mos u frkohuni derisa mijt jane mbi siperfaqen e tokes, kur humben , ikin mijt atehere aty ka diqka hahaha.
Kafshet shtepijat ndijne shenjat e kijametit .
Edhe ti je ka tutesh si duket ha ha ha.

premium
18-12-12, 10:55
Jo tvbe jo , cka vjen prej Allahut , miresevjen .

Zero Cool
18-12-12, 12:59
:tongue::tongue::tongue:


http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/179561_413828018685709_1284268470_n.jpg

zanaa
18-12-12, 13:38
:tongue:Krejt burrat ,,tutzana'' (frigacak)

Zero Cool
18-12-12, 13:44
:tongue:Krejt burrat ,,tutzana'' (frigacak)

Jo tybeh, sot te bahet ndasht ! :biggrin:


Thema am 21.12.2012 bei Facebook: "Weltuntergang.
Thema am 22.12.2012 bei Facebook: "PUUUH ich habe überlebt."
Thema am 23.12.2012 bei Facebook: "Morgen ist Weihnachten."
Thema am 24.12.2012 bei Facebook: "Heute ist Weihnachten."
Thema am 25.12.2012 bei Facebook: "Meine Geschenke."
Thema am 26. - 30.12.2012 bei Facebook: "Silvester."
Thema am 01.01.2013 bei Facebook: "Frohes Neues Jahr."

MEIN TIPP: einfach für die Zeit Facebook deaktivieren.

Zanzi/M
18-12-12, 22:40
:tongue::tongue::tongue:


http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/179561_413828018685709_1284268470_n.jpg

Nuk osht mire ju stafi me na frigu ne te thjeshtit :D, ju dini dicka me shume per ket date po spo qeleni..

Guri i madh
18-12-12, 22:54
kta sen nuk din veq qka lexojn ne shtyp si ne te tjert ose aty ktu naj lajm ne TV po thojn tri dit e tri net ka me kan veq terr edhe ka mundsi me pas nderprerje te rrymes ne gjermani se ne kosov dihet keku nuk dorzohet 25 or rrym pa nderpre

Gjumashja
19-12-12, 20:56
le tbohet qka tbohet edhe ashtu me nxan ngjume mu se nij ftohtin as terrin :biggrin:

halla e madhe
19-12-12, 22:53
:tongue::tongue::tongue:


http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/179561_413828018685709_1284268470_n.jpg

Majat_qysh sja kishin pas qellu kur kan mu zhduk ata si fis,po ishin kon ra n'hall mi dit diten e kjametit:biggrin:

Dardanesha
19-12-12, 22:56
Kish zbritje t madhe n viva fresh :tongue:, na lodhen me reklama :rolleyes:

Sulltan-Alim
20-12-12, 00:27
Po thelle ishte, gadi rrshqita po ja qe deshi Zoti e shpetova. A po bie dbore edhe te ju?

Zero Cool
20-12-12, 16:00
“Fundi i botės”, marketet boshatisen, nisin bastet


20.12.2012 14:19

Bizneset po bėjnė “qejf” me teorinė e fundit tė botės tė parashikuar nga profecia Maja, profecia qė ėshtė marrė mė seriozisht se ēdo tjetėr gjatė dhjetėra parashikimeve pėr fundin e botės. Nė SHBA, Rusi, Kinė e shumė vende tė botės, raftet e ushqimeve dhe qirinjve nė supermarkete janė boshatisur, po ashtu edhe rezervat e gazit dhe burime tė tjera ngrohjeje e ndriēimi.

Kinė

Kinezėt kanė boshatisur raftet e marketeve. Liu Qijuan nga Xianghe po ndėrton “topat e mbijetesės” secili me kapacitet deri nė 14 njerėz, qė mund tė navigojė me lehtėsi deri nė 1000 metra lartėsi. Brenda topave tė ndėrtuar me skelet ēeliku dhe fibra xhami ka furnizime me oksigjen, ushqim dhe ujė. Ndėrsa Chen Hao, njė teknik kompjuterėsh, 34 vjeē, e ka marrė shumė seriozisht fundin e botės, dhe e ka pritur kėtė gjatė viteve tė fundit duke ndėrtuar njė shpellė mbijetese nė verilindje tė Kinės.

Rusi

Nė Rusi dhe Ukrainė janė rritur ēmimet e qirinjve dhe shkrepėseve ditėt e fundit pėrpara 21 dhjetorit. Njerėzit po blejnė si asnjėherė tjetėr pishtarė, shkrepėse, jastėkė-termo dhe llamba me kerosen. Nė qytetin industrial tė Novokuznetskit ka mbaruar kripa. Nė qytetin siberian Tomsk, paketat e mbijetesės rezultuan tė ishin njė biznes shumė i mirė. Paketat pėrmbajnė litar, fasha, notepad, vodka, konserva peshku dhe sapun dhe kushtojnė 890 rubla apo 29 dollarė. Ka pasur bum shitjesh tė tyre, edhe pse nisi si lojė.

Indi

Banorėt e Thanes, Indi, po pyesin astrologėt se ēfarė duhet tė bėjnė qė tė shpėtojnė nga fundi i botės. Dhjetėra njerėz qė punojnė nė qytete, kanė ndėrprerė punėn. “Marangozi im ma la punėn pėrgjysmė dhe iku. Ai tha se do tė jetė me familjen e tij kur tė vijė fundi”, tha Hoshedar Bagli, njė banore nė Kalua. Astrologėt dhe astronomėt besojnė se fundi i botės ėshtė njė krijim i mendjeve idhujtare.

Francė

Fshati Pic de Bugarach besohet tė jetė njė vend shpėtimi kur tė vijė fundi i botės. Nė fillim banorėt e malit e pėrdorėn kėtė teori pėr tė bėrė biznes, por tashmė i ka pėrfshirė paniku. Jo nga fundi i botės, por nga kaosi qė do tė krijohet nė kėtė vend. Sipas banorėve, janė mė shumė se 10 mijė veta qė kėrkojnė tė strehohen nė fshatin me 189 banorė. Policia dhe trupa ushtarake e deklaruan pesė ditė si zonė ndalim kalimi nė kėtė vend, duke nisur qė nga 19 dhjetori.

Serbi

Serbėt po krijojnė fitime nga teoria e Apokalipsit duke marrė sa mė shumė prenotime afėr malit Rtanj, qė e quajnė tė shenjtė. E pėrditshmja serbe “Blic” shkruan se tarifa pėr akomodim nė ambientet private afėr Rtanj shkon nė 500 euro nata. Sipas “Reuters”, buldozerėt nė Rtanj po pastronin mbrėmė rrugėt nga dėbora nė pritje tė fluksit tė njerėzve.

SHBA

Nė SHBA, ndėrtuesi Larri Holl i ka transformuar ish-raketat nė vendqėndrime “tė sigurta” luksi dhe tri prej tyre i ka shitur me 2 milionė dollarė secilėn.

Bastet

Njė agjenci nė Viktoria, Australi, po vendos baste (legjitime) pėr njerėzit se si bota do tė marrė fund. Njė burrė ka vendosur bast 90 dollarė mbi ardhjen e fundit tė botės nga zombit. Shanset janė njė me $1001 dhe ai mund tė fitojė mė shumė se 90 000 dollarė “nėse mbijeton”. Tė tjerė kanė vėnė bast se fundi do tė jetė nga pushtimi alien (njė me 501 dollarė) apo Toka do tė konsumohet nga dielli (njė me 151 dollarė). Njė tjetėr version ėshtė nga akulli, por tri versionet e para kanė qenė mė tė pėrzgjedhurat pėr bastexhinjtė. Sondazhet janė kryer nė 20 vende tė botės dhe mesatarja e njerėzve qė besojnė se fundi do tė vijė nesėr ėshtė 10 pėr qind e popullsisė.

Etnia Maja dėnon bizneset

Komuniteti etnik Maja thotė se fundi i kalendarit antik mė 21 dhjetor 2012 nuk sinjalizon asnjė katastrofė, por thjesht fillimin e njė kalendari tė ri. Ata dėnojnė shfrytėzimin financiar tė kulturės sė tyre tė lashtė dhe planifikojnė ta shėnojnė 21 dhjetorin me ceremoni private nė vendet arkeologjike tė Majave, shumė larg nga turmat masive qė priten nė Meksikė dhe Amerikėn Qendrore.

Festė nė Rivierėn e Majave

Nė Tulum, Meksiko, afėr Rivierės sė Majave, njerėzit festuan solsticin dimėror, ndėrkohė qė shumė janė nė panik pėr fundin e botės, 21 dhjetorin 2012. Pėrkundėr besimtarėve tė teorisė sė apokalipsit, njerėz nga e gjithė bota janė mbledhur nė kėtė vend pėr tė festuar “Epokėn e Re”. Qė nga klubet e qarqeve planetare e deri nė grupe tė astrologėve tė Majave, liderė shpirtėrorė thanė se po lėnė pas negativitetin dhe egon nė vitin 2012 dhe po kėrkojnė njė qėllim mė tė madh universal pėr 2013-n. Ata besojnė se solstici dimėror, qė ishte dje nė orėn 5:11 tė mėngjesit, do tė jetė kthesa nga kjo epokė nė tjetrėn. Ndėrkohė pėr trashėguesit e tokės sė Majave jeta vazhdon normalisht, duke vazhduar punėn e shėrbyer nė restorantet e tyre.

halla e madhe
20-12-12, 18:06
..s'po ja baj gajlen ketyne teorive boshe,ma shume po me dhimen mileti jone qe s'na u da apokalipsa qysh se na ka fal zoti,ani mo ata far Aleins'at mos i lypni kerkund, parlamenti i Ks i mbushun plote tu ja nis prej hashes e deri te portieri:confused:

Diana007
20-12-12, 18:12
Zelanda Re paska shpetu ,,, atje paska arrin 21.12 :biggrin:
Fleni dath njerz mos u tutni :tongue:

Sulltan-Alim
20-12-12, 23:52
Edhe nja 9 minuta po rri ketu e masnej po t`ja fus gjume! Deti kos u befte :D!

lovely
20-12-12, 23:55
Alime, ku je n kta dakika t`mrame? Hajde qitu e presum bashke, si vitin e ri hohohohohooo :P

Sulltan-Alim
21-12-12, 00:00
Hajt me nate t`mire, :D!

Sulltan-Alim
21-12-12, 00:09
Alime, ku je n kta dakika t`mrame? Hajde qitu e presum bashke, si vitin e ri hohohohohooo :P

Po c`ja kam zene akrepat e ores "keq" te gjithe njerin mbi tjetrin, hahaha jo rastesisht a. Tung! :D!

Today, 00:00 #165 (http://www.dardania.de/vb/upload/showpost.php?p=2267127&postcount=165) Sulltan-Alim (http://www.dardania.de/vb/upload/member.php?u=33196)

Join Date: 29-08-12
Posts: 94
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_pos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_highpos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_highpos.gifhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_highpos.gif


http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon1.gif Re: 21 12 2012!
Hajt me nate t`mire, :D!

Alima
21-12-12, 00:09
Alime, ku je n kta dakika t`mrame? Hajde qitu e presum bashke, si vitin e ri hohohohohooo :P...Pse Lovelie ēka u bo ?http://www.babybytes.nl/images/smilies/sleepy.gifhttp://www.babybytes.nl/images/smilies/sleepy.gifhttp://www.babybytes.nl/images/smilies/sleepy.gif

Ma nxjerre gjumin ....

.

Alima
21-12-12, 00:13
...

Sa sahati ? a di kush .???http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRGHRKEpDDBhNvhQ3PxumTkYusmItmwS 5Ny11eLu5bAEBNs_uOKj1GJ-aY


.

lovely
21-12-12, 00:24
Alimi e paska nxane dikon njo mi njo po thote.

Stekfurullah.

Alime, hajde t`dushi, t`kom pa anerr, masi pshtum hajde t`dushi nihere.

Alima
21-12-12, 00:29
Alimi e paska nxane dikon njo mi njo po thote.

Stekfurullah.

Alime, hajde t`dushi, t`kom pa anerr, masi pshtum hajde t`dushi nihere.

...

Kush kujna.?..ēka po thu Lovelie se jerum..


Qysh um pave kallxo e mandej dushum !?

.

Sulltan-Alim
21-12-12, 00:31
Alimi e paska nxane dikon njo mi njo po thote.

Stekfurullah.

Alime, hajde t`dushi, t`kom pa anerr, masi pshtum hajde t`dushi nihere.

Jo moj me "ba iftire" se kemi ba :D. Fjala ishte per akrepat e sahatit t`Alimes,:D.

lovely
21-12-12, 00:32
...

Kush kujna.?..ēka po thu Lovelie se jerum..


Qysh um pave kallxo e mandej dushum !?

.


Alime, krejt seksi ishe kane.

I kishe lshu ato floke t gata, e e kishe vesh ni fustan boje qielli, edhe shkurt e shqip um provokojshe mue, si burre qi jom.

3 here mirdita um the, edhe veq i nrrojshe taksijat.

Hohohohohohooo


Alim, ti vet the dy gjin i pashe njo mi njo. Tash mos mi nrro fjalt.

Sulltan-Alim
21-12-12, 00:36
Alime, krejt seksi ishe kane.

I kishe lshu ato floke t gata, e e kishe vesh ni fustan boje qielli, edhe shkurt e shqip um provokojshe mue, si burre qi jom.

3 here mirdita um the, edhe veq i nrrojshe taksijat.

Hohohohohohooo


Alim, ti vet the dy gjin i pashe njo mi njo. Tash mos mi nrro fjalt.

:D : D : D : D : D "A1"

...

Hajt me nate t`mire!

Alima
21-12-12, 00:37
Alime, krejt seksi ishe kane.

I kishe lshu ato floke t gata, e e kishe vesh ni fustan boje qielli, edhe shkurt e shqip um provokojshe mue, si burre qi jom.

3 here mirdita um the, edhe veq i nrrojshe taksijat.

Hohohohohohooo


Alim, ti vet the dy gjin i pashe njo mi njo. Tash mos mi nrro fjalt.


...

Pasna me dek Lovelie .. qielli ,ti si burre ... etj etj.. deken hak e pasna !


....mos e nguc njerin !


.

lovely
21-12-12, 00:38
...

Pasna me dek Lovelie .. qielli ,ti si burre ... etj etj.. deken hak e pasna !


....mos e nguc njerin !


.


Qashtu po thojkan lldhlldhllakum a?

Stekfurullah.

Lem te nguci pak, se kom qef:tongue:

Alima
21-12-12, 00:41
...Lem te nguci pak, se kom qef:tongue:


...

A1 ,veq.... veq pak Lovelie !

.

lovely
21-12-12, 00:42
...

A1 ,veq.... veq pak Lovelie !

.


Nuk e nguci se e ka emnin si ti.

Kom thane qi pshtojna pej 21 dhjetorit, kam me nguc Dinosaurin:biggrin:

premium
21-12-12, 00:48
Pa shenjat e alametit , nuk ka kijamet .

shyqyr qe u pasket shpetu ,
a' po ju rreh zemra hiē???

AlbaSoft
21-12-12, 09:42
A jeni krejt mire se shpetuam.

Kalimero
21-12-12, 12:49
alima, hade mu mi kthi qata lek qi i kum hargjiten me blejten qira , gutu gutug gutu gutu shpejt mu mi kthi:cool:

Alima
21-12-12, 12:51
...


Su ba more ?!,!,!


Ujku dhe bariu !
Nje bari kishte qene shume genjeshtar,dhe gjersa ishte me dhene ne kullosa duke u leshuar teposht e duke bertitur " ooo ujku u ra dhene , ooo ujku more njerez , ujkuuu..." te gjithe morren lug e piruj e gjithēka ne duar e shkuan me vrap ta shpetojne kopen ...... edhe njehere ashtu i genjeu bariu ... e se treti here i doli pernjemend ujku bariut ...e mandej ...kurr se harroj kete tregim !


U ba su ba syt i qela , kush eshte pas meje , pthu !


.

Alima
21-12-12, 12:52
alima, hade mu mi kthi qata lek qi i kum hargjiten me blejten qira , gutu gutug gutu gutu shpejt mu mi kthi:cool:

...

Une lek s'kam... dinar e dirhem i shendrroj menjehere !


ps.Maj se si dihet :D ... veq qa s'ka kersit ...lufta !


.

Kalimero
21-12-12, 13:03
...


Su ba more ?!,!,!


Ujku dhe bariu !
Nje bari kishte qene shume genjeshtar,dhe gjersa ishte me dhene ne kullosa duke u leshuar teposht e duke bertitur " ooo ujku u ra dhene , ooo ujku more njerez , ujkuuu..." te gjithe morren lug e piruj e gjithēka ne duar e shkuan me vrap ta shpetojne kopen ...... edhe njehere ashtu i genjeu bariu ... e se treti here i doli pernjemend ujku bariut ...e mandej ...kurr se harroj kete tregim !


U ba su ba syt i qela , kush eshte pas meje , pthu !


.

ptu ptu ptu une erlla ti sum pe,

um kujtohet qikjo pradh " niqin ujq" , e msusi na karzajke qi ,mus reni shpesh se ere kur karzani drejt s'ju bisona


U ba su ba syt i qela , kush eshte pas meje , pthu ! :cool:

Kalimero
21-12-12, 13:05
tek e paskan shti be kjametin , qish niva mas vitit ri e kishin lonen ,,, :D

Dardanesha
21-12-12, 15:30
Ku pe pret kijametin?


Diten e pare met shpise, te dyten me shoqni :biggrin:

premium
21-12-12, 19:38
Maja deshtoj ,

halla e madhe
21-12-12, 20:09
Ku pe pret kijametin?


Diten e pare met shpise, te dyten me shoqni :biggrin:

:biggrin::biggrin:.jaaaaa ma mire ska,fore se jo mahi!

Guri i madh
21-12-12, 20:11
krejt juve qe paskeni pshtue nga kjameti ju pershendes ,po si jeni si e kalut naten e kjametit

premium
21-12-12, 20:32
krejt juve qe paskeni pshtue nga kjameti ju pershendes ,po si jeni si e kalut naten e kjametit
Po po mire kryesore shpetum .

Pak zahmet e patem a? gjeth ato gurzit e mdhaja kur nisen me rah nga qielli neper kryt e tona , ik , mbrohu , largohu djathtas majtas , po mire mbasi asnje s\na qelloj me na sakatu kryt :D

Guri i madh
21-12-12, 21:58
Po po mire kryesore shpetum .

Pak zahmet e patem a? gjeth ato gurzit e mdhaja kur nisen me rah nga qielli neper kryt e tona , ik , mbrohu , largohu djathtas majtas , po mire mbasi asnje s\na qelloj me na sakatu kryt :Dpo po ata gurzit nuk kishin qen shum te mdhenj e pshtum disi :biggrin:

lovely
22-12-12, 10:35
po po ata gurzit nuk kishin qen shum te mdhenj e pshtum disi :biggrin:Masi pshtuem o Guri, ni bardak raki borgj ta kom.

Ejvalla :biggrin:

Guri i madh
22-12-12, 19:46
Masi pshtuem o Guri, ni bardak raki borgj ta kom.

Ejvalla :biggrin:ani FLM nji veq me kan e fort mbi 50 volt

Zero Cool
23-12-12, 18:23
Portali amerikan: Serbia fajtore pėr fundin e botės!


Uashington, 20.12.2012

Me qėllim apo rastėsisht, fundin e botės e ka nxitur Serbia! Portali amerikan “Popular” shkruan se parashikimi i Nostradamusit pėr ardhjen e armagedonit ėshtė plotėsuar nga Serbia nė vitin 1999, e cila nuk pranoi qė problemin e Kosovės ta zgjidhė me njė marrėveshje paqėsore.

Portali amerikan pėr paralajmėrimin e fundit tė botės fajėson serbėt! Qėllimisht apo rastėsisht, thekson autori, Serbia ka pėrmbushė kushtin nga parashikimi i Nostradamusit qė tė vije deri te armagedoni. Francezi i njohur, nė strofėn e 86-tė tė parashikimit tė tij thotė: “Dhe do tė vijė viti me numrin e djallit nė drejtimin e kundėrt (viti 1999 ka tre numra nėntėshe tė cilat nė drejtimin e kundėrt paraqesin tri gjashtėshe, respektivisht numrin e Djallit) dhe atėherė Djalli do tė dėshirojė tė krijojė njė luftė botėrore nė mėnyrė qė 13 vjet mė vonė e tėrė bota tė shkatėrrohet”.

Majat kanė siguruar datėn, serbėt kushtin?!

“Ėshtė e qartė se nė vitin 1999 me tė vėrtetė erdhi deri te njė luftė botėrore, pasi qė 19 shtete tė botės, respektivisht anėtare tė NATO-sė kanė luftuar me Serbinė pėr Kosovėn, dhe kėtė luftė e kanė nxitur serbėt”, thotė portali amerikan. Serbėt me siguri qė nuk e kanė ditur pėr parashikimin e Nostradamusit, mirėpo atėherė kanė nxitur fundin e botės, pėrfundon autori.

Arkza
23-12-12, 20:55
Pergjegjja jme o Jo !!! e dini pse !!! sepse veq sa jam bo Nanen e po du me shiju akoma akomaaa auuuuuuuu po me doket se veq sa ubona nane edhe pse djali im i ka bo 1 e gjysm por me duket se dje jam bo nanen !! \


Shpresoj se se ato qe sjam bo hala nanen bohen sa me shpejt te shijoj kete ndije e cila nuk pershkruhet kurr me fjal !!!

LuLjaa
23-12-12, 23:34
Pergjegjja jme o Jo !!! e dini pse !!! sepse veq sa jam bo Nanen e po du me shiju akoma akomaaa auuuuuuuu po me doket se veq sa ubona nane edhe pse djali im i ka bo 1 e gjysm por me duket se dje jam bo nanen !! \


Shpresoj se se ato qe sjam bo hala nanen bohen sa me shpejt te shijoj kete ndije e cila nuk pershkruhet kurr me fjal !!!


edhe une po du mu ba si ti eeee, po dee
hiq s'ban kerqysh mu ba kjamet pa e provu edhe une martesen 1 here hahahaaaaaaaa

Alima
24-12-12, 00:14
edhe une po du mu ba si ti eeee, po dee
hiq s'ban kerqysh mu ba kjamet pa e provu edhe une martesen 1 here hahahaaaaaaaa

...

Melaqe,je qu n'kob tendin qysh pe shoh une!

Njehere muj i ban ball kijametit , ama ti komahaj po e lyp dy here !!!

.

LuLjaa
24-12-12, 00:24
...

Melaqe,je qu n'kob tendin qysh pe shoh une!

Njehere muj i ban ball kijametit , ama ti komahaj po e lyp dy here !!!

.

Per ēka n'kob? per martes a per dek hahaaaa

Jo oj ti e kishin shty me 1.01.2017 qatehere ish e sigurt qe kish mu ba kjameti :D

Alima
24-12-12, 00:28
Per ēka n'kob? per martes a per dek hahaaaa

Jo oj ti e kishin shty me 1.01.2017 qatehere ish e sigurt qe kish mu ba kjameti :D

...

Me dek po bahen 3 ... a sa?!( se s'di me numru une Lule,as matematik s'di)

... Ai me u ba gjithqysh ,e kur veq i madhi Zot e di ,po ti rri mos ja gut veti se rahat je ... filmat po thojn :D


.

LuLjaa
24-12-12, 00:30
...

Me dek po bahen 3 ... a sa?!( se s'di me numru une Lule,as matematik s'di)

... Ai me u ba gjithqysh ,e kur veq i madhi Zot e di ,po ti rri mos ja gut veti se rahat je ... filmat po thojn :D


.

Matemetik sdi as une, mos um shti me njeh tash se po pritoj qyh :biggrin: ku e di sa e qysh qashtu niva :P

Po de normal se gjithqysh e kur vetum ai nalt e din,, qeta e di edhe une
kam me kqyr edhe ma shume filma nashta ......... :D

Alima
05-01-13, 21:24
...

http://piquanterieen.files.wordpress.com/2009/06/500eu1.jpgĖshtė shokuese por mėse e vėrtet!

Qė tė prodhohet njė kartėmonedhė 500 eorushe nga ELITA, nevojiten pikėrisht vetėm 2.6 euro, po, po 2.6 euro… bojėra etj.
Pasi mos harroni faktin se ėshtė vetėn njė copė letėr e thjeshtė!
Mė e ēuditshmja e ēėshtjes ėshtė se ne besojmė se kartėmonedha e 500 eurove ka njė vlerė shumė tė madhe, por nė realitet ne punojmė (ata tė cilėt kanė rroga tė tilla) pėr atė me vetėm 3 euro (vėrtet) nė muaj!
Kėshtu, pėr ata tė cilėt disponojnė shuma tė mėdha parash, ėshtė mė e udhės t’i investojnė apo ti shkėmbejnė me flori, pasi ku i dihet, globalizimi po bėnė punėn e tij!
Mos ziheni nė befasi dhe pastaj nuk dini si tė reagoni, pasi banka botėrore mund tė bėjė ndonjė tė pa bėrė, kush jep llogari, nė fund tė fundit bėjnė ē’tė duan dhe nuk u bėhet vonė…


/alb-observer

.

Artisti
05-01-13, 23:16
...

http://piquanterieen.files.wordpress.com/2009/06/500eu1.jpgĖshtė shokuese por mėse e vėrtet!

Qė tė prodhohet njė kartėmonedhė 500 eorushe nga ELITA, nevojiten pikėrisht vetėm 2.6 euro, po, po 2.6 euro… bojėra etj.
Pasi mos harroni faktin se ėshtė vetėn njė copė letėr e thjeshtė!
Mė e ēuditshmja e ēėshtjes ėshtė se ne besojmė se kartėmonedha e 500 eurove ka njė vlerė shumė tė madhe, por nė realitet ne punojmė (ata tė cilėt kanė rroga tė tilla) pėr atė me vetėm 3 euro (vėrtet) nė muaj!
Kėshtu, pėr ata tė cilėt disponojnė shuma tė mėdha parash, ėshtė mė e udhės t’i investojnė apo ti shkėmbejnė me flori, pasi ku i dihet, globalizimi po bėnė punėn e tij!
Mos ziheni nė befasi dhe pastaj nuk dini si tė reagoni, pasi banka botėrore mund tė bėjė ndonjė tė pa bėrė, kush jep llogari, nė fund tė fundit bėjnė ē’tė duan dhe nuk u bėhet vonė…


/alb-observer

.


Ėshtė e ēuditshme me disa njerėz, aq negativ mendojnė saqė nga hija e vetes, kanė frikėn!!!

Kjo ėshtė si pasojė se nė ēka besojnė ata?

.
Urime viti i Ri
.

Alima
06-01-13, 12:09
Ėshtė e ēuditshme me disa njerėz, aq negativ mendojnė saqė nga hija e vetes, kanė frikėn!!!

Kjo ėshtė si pasojė se nė ēka besojnė ata?

.
Urime viti i Ri
.

...

Eh de!!!


.

Guri i madh
06-01-13, 12:25
mos u gzoni shum se rreziku ende nuk ka kalue te enjten po thojn ka me u bae diqka

lovely
06-01-13, 21:51
mos u gzoni shum se rreziku ende nuk ka kalue te enjten po thojn ka me u bae diqka


N`cilen t`ejte ashtu o Guri? T`shkoj te blej ni thes miell e do pasul:biggrin:

Guri i madh
07-01-13, 22:47
N`cilen t`ejte ashtu o Guri? T`shkoj te blej ni thes miell e do pasul:biggrin:


po me te 10 janar edhe tri dit e kena nervozue qat guri e nuk po na largohet

Zero Cool
25-09-13, 16:44
10 vite kohė pėr tė shpėtuar planetinhttp://www.knninfo.com/repository/images/10_vite.jpg25.09.2013

Numėrimi mbrapsht ka nisur. Kemi 10 vite kohė pėr tė shpėtuar planetin tonė dhe shtatė vitet e para do t’i kalojmė pa bėrė asgjė; vetėm nė 2020 pritet tė hyjė nė fuqi njė marrėveshje globale pėr reduktimin e emėtim serrė nė atmosferė.

Tė premten e ardhshme Paneli Ndėrqeveritar pėr Ndryshimet Klimaterike, i ngritur pranė OKB-sė dhe i pėrbėrė nga qindra specialistė tė fushave tė ndryshme do tė publikojnė rezultatet e njė studimi 6-vjeēar pėr ndryshimet klimaterike.

Njė koncentrat i raportit prej 2200 faqesh ėshtė publikuar fillimisht nė mediat amerikane dhe mė pas ėshtė shpėrndarė edhe nė mediat e tjera globale.

Studiuesit kanė parashikuar katėr skenarėt e mundshėm pėr gjendjen e tokės nė fund tė kėtij shekulli dhe secili skenar varet nga politikat qė do tė ndjekin ndotėsit e mėdhenj brenda kėtij 10-vjeēari.

Skenari mė i keq ėshtė ngritja e nivelit tė detit me 62 centimetra dhe rritja e temperaturės mesatare globale me 3.7 gradė celcius krahasuar me periudhėn 1986-2005, ndėrsa skenari mė i mirė ėshtė rritja e nivelit tė detit me 24 centimetra dhe ajo e temperaturave mesatare me 1.7 gradė celcius krahasuar me periudhėn 1986-2005.

Mes skenarit mė tė mirė dhe skenarit mė tė keq, grupet e shkencėtarėve tė kėtij Paneli kanė radhitur edhe dy skenarė tė tjerė nė mes qė gjithsesi parashikojnė tejkalimin e asaj qė studiuesit e quajnė tejkalim tė “vijės sė kuqe” mbi sasinė e emėtuar tė dioksidit tė karbonit.

Nė fund raporti bėn thirrje pėr gjetjen alternativave miqėsore me mjedisin pėr sigurimin e energjisė si dhe nėse ėshtė e mundur, ndryshimi i stilit tė jetesės sidomos nė vendet pėrgjegjėse pėr ndotjen mė tė madhe, ku futet Kina, India, SHBA dhe Brazili.