PDA

View Full Version : "Suus" e Rona Nishliut, e vjedhur (?!)


Bajlozi i Zi
18-03-12, 20:22
Sinēerisht, me ka pelqyer shumė kenga fituese e Festivalit ne RTSh. Si shumė pak kėngė te pasluftes.

Por, kur (rastesisht) po e degjoja kete kenge:

www.youtube.com/watch?v=qOsdHFB1zGU

me vije melodike pothuajse identike, njejte edhe me interpretimin dhe kthesat e zerit, nese doni, edhe "ēirrjet" apo klithmat.

Krahasimin bejeni edhe vet:

www.youtube.com/watch?v=dVvDxR8k5LY

tipi engjellor
18-03-12, 21:39
bukur e ka kendu e per te vjedhur qka mi ba e vjedhur e vjedhur....