PDA

View Full Version : Thėnie pėr burrat


lovely
12-05-12, 23:16
"E vėrtetė qė Zoti krijoi burrin para gruas. Por gjithmonė bėhet njė projekt i ngjajshėm, pėrpara kryeveprės pėrfundimtare." :biggrin:

LOJETARI
12-05-12, 23:21
"Burgu dhe gjėndėrrat qumshtore tė femrės janė pėr burra "
Baljozi

Skyfter
13-05-12, 06:03
Me e bukura tek burri eshte gruaja pran ti :tongue:

emine
13-05-12, 09:27
Prej se hupi pushka me tenexhe,ska ma burra me musteqe

luckyman
13-05-12, 10:08
Mzatin qe e vret Mshtjerra, duhet me e pre!

Alima
13-05-12, 11:59
...

Ēka i dhuron nje mashkulli i cili te gjitha i posedon ?

Nje grua qe e i skjaron se si funkcionoin qe te gjitha ato ne pronen e tij !

.

rastesishT
15-05-12, 00:48
Burrat dijn me shpreh dashurinė mė vepra e jo mė fjalė si femrat.

Zero Cool
25-06-12, 18:13
Zakonisht, burrat dashurohen duke shiquar nje femer, perderisa femra dashurohet duke degjuar nje burre.

Stuhi Rere
25-06-12, 20:57
burrat jan te fort nsy te tjerve po jan te dobt kur jan perball vetem me syt e ni femne.

Elina
25-06-12, 21:24
burrat jan te fort nsy te tjerve po jan te dobt kur jan perball vetem me syt e ni femne.


Po po,sikur me ju ra tensioni,,qashtu po u ligshtojshin :biggrin:...........gje normale a po :tongue:


Nese deshironi te mbeteni burre...mos u martoni kurre :biggrin::tongue:

Zero Cool
25-06-12, 21:29
Po po,sikur me ju ra tensioni,,qashtu po u ligshtojshin :biggrin:...........gje normale a po :tongue:


Nese deshironi te mbeteni burre...mos u martoni kurre :biggrin::tongue:

Qashtu je bo grue ti a :tongue::biggrin: LOL


Fjalet jane gra, veprat burra.

lovely
25-06-12, 21:47
Burrat duan nga te brendshmet e tyre, te njejten gje qe e duan nga grate; Pak mbeshtetje dhe pak liri. J. S.

Cka eshte ndryshimi ne mes te burrave dhe grave?
Grate duan nje njeri qe te ia plotesoje te gjitha nevojat.
Burrat duan cdo grua t`ia plotsoje nje nevoje. A.U.

Zero Cool
25-06-12, 21:56
Burri s'matet me pellembe por me zemer .

lovely
25-06-12, 22:21
Gjinjte. Prova qe burrat mund te fokusohen ne dy gjera njekohesisht. :biggrin:

Murgesha
25-06-12, 22:59
Burri pelqen nje grua aq te zgjuar sa te kuptoj zgjuarsine e tij, dhe aq budallaqe sa ta admiroj ate.


Gjithsesi grat jan shum me te zgjuara se burrat, a keni ndegju ndonjeher qe nje grua u martua me nje burr vetem e vetem pse ai ka kembe te bukura? :wink:

sherri
26-06-12, 09:47
Burri i mire e maron grazhdin vet :P

po nime- Burri i mire i thithe dy Nana :D

lovely
26-06-12, 11:45
Burrrat u krijauan ne punen e fundjaves, kur Zoti ishte i lodhur:biggrin: Mark Twain

Bajlozi i Zi
26-06-12, 11:53
Burri qe osht burrė, e ban 1 killė sh*rrė. :tongue:

lovely
26-06-12, 12:00
"Nese burrat u flasin grave, fjale te pista, eshte trakasim seksual. Nese grate u flasin burrave, eshte 3.95 dollare minuti" :biggrin:

Bajlozi i Zi
26-06-12, 12:06
"Nese burrat u flasin grave, fjale te pista, eshte trakasim seksual. Nese grate u flasin burrave, eshte 3.95 dollare minuti" :biggrin:

Oj ti, shka po del prej teme :biggrin: , ato theniet ku fitojne grate, duhet m'i postu tu granimi.

M'i keni ba grate si bip-bip-i, gjith' po fitojne. :biggrin:

Alima
26-06-12, 12:09
...

Hiqne more kete teme,ngase nuk ka me asi!

.

lovely
26-06-12, 12:26
Oj ti, shka po del prej teme :biggrin: , ato theniet ku fitojne grate, duhet m'i postu tu granimi.

M'i keni ba grate si bip-bip-i, gjith' po fitojne. :biggrin:


O ti, mos harro, grate kane organe ma shume se ju:biggrin:

I've reached the age where competence is a turn-on B.J.


Purkthema qito pak :smile:

lovely
26-06-12, 12:30
...

Hiqne more kete teme,ngase nuk ka me asi!

.


Oj Alime, le bre se kurre nuk kish pas asi:wink:

As ktynehere jo vallahin, veq prralla na kishin pa kallxu :D

Alima
26-06-12, 12:37
Oj Alime, le bre se kurre nuk kish pas asi:wink:

As ktynehere jo vallahin, veq prralla na kishin pa kallxu :D

...

Po na as prralla ma s'muj ju kallxojme.

E toni?


.

Hajra
26-06-12, 20:16
Burre i mire qeni,

Kalimero
26-06-12, 21:33
na buRRat jena BUrA


ere, burat jena ata qi thojna :mus na kapt gruja purpara:eek: se t'na ka RRRRRue dreqi tibe,,,


tash pi dini qa jena BUrAT:biggrin:

Zero Cool
26-06-12, 21:39
Ai qe s'punon si burre, rrin e qan si grua

emine
26-06-12, 21:43
na buRRat jena BUrA


ere, burat jena ata qi thojna :mus na kapt gruja purpara:eek: se t'na ka RRRRRue dreqi tibe,,,


tash pi dini qa jena BUrAT:biggrin:

prej perpara kapet burri,se prej permasit ski qish me kape miqe:biggrin:

Zero Cool
26-06-12, 21:45
Burri per gruan eshte si ēatia per shtepine.

Kalimero
26-06-12, 21:51
prej perpara kapet burri,se prej permasit ski qish me kape miqe:biggrin:

u miqqeee, mus um fol pa um purqafen se pu kujtoj qi mu ke udhnu qishti:rolleyes:

hade gutu gutu pur inati qitinve xhilozav:biggrin:psh; shiqir qi s'jom femer se tibe mu kish dashten mu martu me BUr

Zero Cool
26-06-12, 21:51
Burrat besojne se bota eshte e krijuar vetem per ta

Elina
26-06-12, 22:06
Oooooooooooooooooooooooo burraaaaa,a jeni ksajde ? :tongue:

Kalimero
26-06-12, 22:17
Oooooooooooooooooooooooo burraaaaa,a jeni ksajde ? :tongue:

oooohhoooooooojaaaaa beeeee, oo qeee qeee qeee se kesh tu lajte enė, viq jo jo me knu s'kum knu tibeee, jaaaa atohen se boj :tongue:


qe viq qiki gjiks u meten pi burave, qert i kan kap grat purpara :tongue::biggrin::biggrin:

Elina
26-06-12, 22:23
oooohhoooooooojaaaaa beeeee, oo qeee qeee qeee se kesh tu lajte enė, viq jo jo me knu s'kum knu tibeee, jaaaa atohen se boj :tongue:


qe viq qiki gjiks u meten pi burave, qert i kan kap grat purpara :tongue::biggrin::biggrin:


A deri ne qet deregje paska ardhe burrnimi a?.....eh more cerrtan cerrtani :biggrin:

lovely
26-06-12, 22:45
oooohhoooooooojaaaaa beeeee, oo qeee qeee qeee se kesh tu lajte enė, viq jo jo me knu s'kum knu tibeee, jaaaa atohen se boj :tongue:


qe viq qiki gjiks u meten pi burave, qert i kan kap grat purpara :tongue::biggrin::biggrin:

A una gjithe tu minu qi burat i kan kap grate purpara hAaaaaaaaaaaaa.

Oooo beqare a jini gjadhe:biggrin:

ritta
27-06-12, 15:17
Jeta eshte nje gjuhe e huaj; te gjithe meshkujt e shqiptojne gabimisht.

Zero Cool
27-06-12, 17:03
oooohhoooooooojaaaaa beeeee, oo qeee qeee qeee se kesh tu lajte enė, viq jo jo me knu s'kum knu tibeee, jaaaa atohen se boj :tongue:


qe viq qiki gjiks u meten pi burave, qert i kan kap grat purpara :tongue::biggrin::biggrin:

ahahahah kalimerk bre zemra tu knaqt ty hooo :biggrin:

Stuhi Rere
27-06-12, 18:45
ju kish flug gruja burrit neper shpi me zan me rre edhe burri e pa qe e ka gruja perime iku hini u mshef ner tavolin te bukes e sdilke prej atyhit gruja me 1 thik te kuzhines i thojke dil po te thom ketu burri ka tije nuk i dilke gruja apet dil po te tham i bertitke. burri ja kthejke o sdal jo se burri ni here flet :D

veq du me than qe burrat jan te fort ndaj burrav por te dobt ndaj grave :D

Hajra
27-06-12, 19:27
ju kish flug gruja burrit neper shpi me zan me rre edhe burri e pa qe e ka gruja perime iku hini u mshef ner tavolin te bukes e sdilke prej atyhit gruja me 1 thik te kuzhines i thojke dil po te thom ketu burri ka tije nuk i dilke gruja apet dil po te tham i bertitke. burri ja kthejke o sdal jo se burri ni here flet :D

veq du me than qe burrat jan te fort ndaj burrav por te dobt ndaj grave :D

...gabim je se burri eshte burre si me burra e si me gra, problemi eshte se kemi burra edhe mashkuj, epiteti burre vjen nga burreria e nej mashkulli, nga fisnikrija e tije, e kur mungon ajo ateher mbeteet vetem mashkull,ndersa mashkull eshte edhe qeni , maqorri,...etj

emine
27-06-12, 21:34
Nje burre i lig,i keq dhe i poshter,eshte edukimi i dobte i nje femre (nene)

by me

vjeshta
28-06-12, 23:12
Nuk e di asnje ! lol

Ora e ligė
29-06-12, 00:00
Burrat qe jane burra, nuk rrijne, nuk flasin dhe as nuk dijne cfaredo gruaje.

premium
29-06-12, 00:03
burrat e pėrmendet e mė nguci lemeza ,

ende nuk fjetėt a a po jetoni nė Amerikė a Californi

Murgesha
29-06-12, 00:10
E kishin pa pyet nje plakė:

A i keni burrat ne shpi?

U loke ju kish thon ajo, burrat jan nen hije te lisave te gjat, e ktu ne shpi jon mbet do burreca!

Kalimero
29-06-12, 06:57
Nuk e di asnje ! lol

u qiiiiieeeeee :eek::redface::frown:oni be oni viq shani ju viiq shani neve, masi jav kina blejten kumjuterat shaniii shaniiii, :biggrin: me qkrola

Kalimero
04-07-12, 07:44
Burri qe osht burrė, e ban 1 killė sh*rrė. :tongue:

jojooo , ai nuk o bur po pshuran i thojn qatina :biggrin: viq tekuke habiten dijuzpo nime- Burri i mire i thithe dy Nana :D


jojooo qatynve ju thojn ndrishe um doket,ere ti:biggrin: viq tekuke habiten dijuz

Codex
05-07-12, 18:38
E kishin pyt ujkun a tutesh prej qenve- tha : jo bo veq lehin se sen smuj me bojn !

turisti
06-07-12, 20:05
Kur jan kone burrat burtat,grat nuk jan permend......:biggrin:

lovely
05-08-12, 12:24
- Nėse nuk tė vjen keq, - i tha drejtori sekretares sė re tė sapoardhur, - duhet tė vė nė dijeni pėr disa gjėra.
Kompjuteri ėshtė nė dispozicionin tėnd, pėr tė bėrė gjithēka qė nuk di tė bėjė njė grua.
E ti, nga ana jote, ke pėr detyrė tė bėsh atė qė nuk di tė bėjė njė kompjuter!

YanYan
05-08-12, 16:39
Hmm...burri mundet me ken koka e shtepise por gruja eshte qafa edhe ajo e sjell koken ka deshiron. [se kam than une :biggrin:]

emine
05-08-12, 22:24
"E vėrtetė qė Zoti krijoi burrin para gruas. Por gjithmonė bėhet njė projekt i ngjajshėm, pėrpara kryeveprės pėrfundimtare." :biggrin:


Tash pe di pse meshkujte e kan trunin tjera kah,ktyne paska harru perenija demek me jau nu ne vend ku duhet,se koka marr me sene ma te meqme ,,,

Domira
06-08-12, 12:28
BURRAT -nuk ndijne nevoje me imponu burrni.

jadore
06-08-12, 14:26
BURRAT -nuk ndijne nevoje me imponu burrni.

!! !
( qe ja fut kot edhe kjo ..! si ai rasti i thenjeve me femra , '' mos te jete joracionale ''!!)

..e pse pra keto tenenca shekullore kudo ne bote per barazi gjinore ..?

Domira
06-08-12, 15:11
!! !
( qe ja fut kot edhe kjo ..! si ai rasti i thenjeve me femra , '' mos te jete joracionale ''!!)

..e pse pra keto tenenca shekullore kudo ne bote per barazi gjinore ..?

femer joracionale vertet!

BURRI qe nuk imponon burrni esht njeri qe respekton njeriun dmth edhe barazin gjinore, a morre vesh!

mos kce si plesht saher qe shkruj, perdore trunin dhe banu racionale mbaje vehten!

rri trus qaty se sa her merr turr vec e ban llug :wink:

natyra
06-08-12, 17:31
Burri/Burrat ne pergjithesi...nuk do kishin pas jet po mos t'kishte "ekxistua" femra/femrat...

E ne tjetren ane gjuajn gur mbi to..kuptohet,jo te gjithe

pa keqkuptim'a(per burrat)meqe,ra fjala:)

gjithsesi respekt-Natyra.

Giovanni
07-08-12, 15:26
Qu bre qitma nje caffe ...;)

Denim
07-08-12, 15:34
Burrat janė krijesat mė tė pėrvuajtura nė botė sepse vetėm ata i gjen poshtė krevatit apo nėpėr dollape.

Kaltrina
11-08-12, 01:41
"Nese burrat u flasin grave, fjale te pista, eshte trakasim seksual. Nese grate u flasin burrave, eshte 3.95 dollare minuti" :biggrin:

hahahahhha e forte kjo :wink:

Stuhi Rere
13-08-12, 13:27
burrat meshkujt kur i kapin emocionet dorzohen para qdo femne

lovely
13-08-12, 18:09
burrat meshkujt kur i kapin emocionet dorzohen para qdo femne


Sa pallillje:biggrin:

Stuhi Rere
13-08-12, 18:13
Sa pallillje:biggrin:

nersa femrat kur e shohin nje mashkull pareli qfar do qe tjet ai i dorezohen si hyremja sulltanit :D

lovely
13-08-12, 18:14
nersa femrat kur e shohin nje mashkull pareli qfar do qe tjet ai i dorezohen si hyremja sulltanit :D


Sa rrene pallillje:biggrin:

Stuhi Rere
13-08-12, 18:16
Sa rrene pallillje:biggrin:

apet si apet njani tjetrin pi mashtrojn :D nese jo me te njejtin sen me sene tnryshme po. :D

lovely
13-08-12, 18:19
apet si apet njani tjetrin pi mashtrojn :D nese jo me te njejtin sen me sene tnryshme po. :D


Masi jem te burrat qitu, s t kisha kadhxu kush pe sjedh boten:biggrin:

Stuhi Rere
13-08-12, 18:21
nuk ka mashkull perfekt po ka nete perfekte


lovli qite qite mos e maj se ma keq o :D

lovely
13-08-12, 18:23
nuk ka mashkull perfekt po ka nete perfekte


lovli qite qite mos e maj se ma keq o :D


E dite perfekte, a ka?

Jo nime, se neper drite nuk bon :biggrin:

Stuhi Rere
13-08-12, 18:25
E dite perfekte, a ka?

Jo nime, se neper drite nuk bon :biggrin:

ka edhe dite perfekte veq duhet mu ru shum :d

emine
14-08-12, 08:35
Burrat janė krijesat mė tė pėrvuajtura nė botė sepse vetėm ata i gjen poshtė krevatit apo nėpėr dollape.

Kam than se duhet pas gjunah me kto krijesa

Codexx
14-08-12, 09:08
Burri o burr eeeee ...eee per stene edhe qohet punon, pleqni me da me to ska!

Denim
14-08-12, 09:12
Merak shqiptari sytė nė oborr tė kojshisė, demagogjia nė nivel tė duhun!


http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/378308_405235419524058_402239605_n.jpg

Denim
16-08-12, 14:47
Burrat janė tė besės!
Po,sepse "besa " ėshtė femėr.

E nėse tė them qė ka dhe burra qė s'e mbajnė besėn ?
Atėherė tė them qė nuk ka qenė ajo "besa e preferencave tė tyre" ! :D

lovely
16-08-12, 17:45
Burri o burr eeeee ...eee per stene edhe qohet punon, pleqni me da me to ska!


Po pra. :biggrin:

Denim
17-08-12, 07:45
Kot thonė qė mashkulli ėshtė seksi i fortė dhe femra seksi i dobėt, se po tė ishte ashtu Zoti do tia kishte ngarkuar mashkullit detyrėn e vėshtirė tė lindjes sė fėmijėve.

Denim
19-08-12, 21:49
Meshkujt u presin grave krahėt e pastaj u thonė se ato janė engjėj tė vėrtetė.

Denim
22-08-12, 15:31
Women's faults are many, men have only two: Everything they say and everything they do.

Zero Cool
03-09-12, 12:36
Mashkulli ka aq vjet sa ndihet, kurse femra aq sa shihet.
Bergmani

achiles
04-09-12, 18:08
Mendova te hedh disa refleksione mbi ne meshkujt ,ne fund te fundit plotesojme njeri tjetrin apo jo? Me shtyu edhe eksperienca ime personale, pasi kam mbi shpine falimentin e historise time me te rendesishme sentimentale, nuk ka rendesi te rrjeshtoj arsyet por pervec keqardhjes te provuar kam nxjerre edhe shume mesime.
Kam kuptuar qe burre i vertete eshte ai qe ka mesuar te dashuroje perpara se te mesoje te beje dashuri, ai qe emocionohet e derdh lot pa u shqetesuar te jete "i forte", ai qe di ta beje te qeshi nje femer e kur eshte nevoja edhe tia thaje lotet.
Nje burre i vertete eshte ai qe di te shohi ne sy nje femer e ti thote "Te dua", ai qe nuk ka nevoje te ndryshoje dhe nuk ka nevoje per nje mundesi te dyte, ai qe di te zgjase doren e te qoj ne parajse.

Nje burre i vertete eshte ai qe nuk vrapon para nje veshtiresie por pret edhe te dyten per ta sfiduar, eshte ai qe pavarsisht periudhes se zeze, sheh gjithnje me ngjyra. Nje burre i vertete eshte ai qe dallohet, qe te permirson jeten edhe kur jeta te ka keqesuar. Nje burre i vertete eshte ai qe nuk kerkon asgje si Kompensim.

Sepse pas nje burri te vertete je vetem ti, ti me te drejte do thuash se une jam shendrruar ne nje njeri te tille dhe pergjigjia ime eshte "akoma jo",por nuk lodhem duke kerkuar cdo dite te permirsohem.

Lona
25-09-12, 12:03
Burrat e edukuar nuk jane asnjehere te zote te kapin as edhe nje taksi :smile:

Daglasi
29-09-12, 17:04
Burri s“matet me pellembe por me zemer

lovely
29-09-12, 20:24
"E dini pse njė mashkull nuk mund tė jetė edhe i bukur edhe inteligjent? Sepse do tė ishte femėr!"
- Albert Einstein-

lovely
30-09-12, 21:08
Gratė shqetėsohen pėr gjėrat qė burrat harrojnė.
Burrat shqetėsohen pėr gjėrat qė gratė mbajnė mend.

-Albert Einstein-

lovely
04-10-12, 21:59
Ti sheh shpesh plot burra tė mencur me gra budallaqe, por asnjėherė ose shumė rrallė tė bjen tė shohėsh gra tė mencura me burra budallenjė! Erica Yong

Elina
12-10-12, 14:19
T'kish qene tha burreria sa zgjate Ramazani,krejt e kishin majte :biggrin:P.S.plak problem ish kan :tongue:

emine
12-10-12, 20:27
Mashkulli, kur fejohet, ėshtė si muaji maj, kurse kur martohet si muaji dhjetor.
Shekspiri
dhe ne janar fillone prap te ndihet beqar
by me:tongue:

Bajlozi i Zi
12-10-12, 22:30
Ti sheh shpesh plot burra tė mencur me gra budallaqe, por asnjėherė ose shumė rrallė tė bjen tė shohėsh gra tė mencura me burra budallenjė! Erica Yong

Qitu duhet me u ndale ne njo dy momente :biggrin:

1. Humaniteti i burrave, dmth nuk jane nenēmues.

2. Sa e veshtire ėshtė me gjete grua te menēur; sa e lehte ėshtė me gjete burre te menēur.

lovely
12-10-12, 22:54
Qitu duhet me u ndale ne njo dy momente :biggrin:

1. Humaniteti i burrave, dmth nuk jane nenēmues.

2. Sa e veshtire ėshtė me gjete grua te menēur; sa e lehte ėshtė me gjete burre te menēur.


Nalu edhe ne nja dy-tri tjera momente;

1. Burrat jo qe jane humane, po shtazarakė

2. Shume pak burra po na dalin pernime te mencur:wink:

3. Grate, grate e kane veq nje koke ne perdorim:tongue:

Bajlozi i Zi
12-10-12, 23:06
Nalu edhe ne nja dy-tri tjera momente;

1. Burrat jo qe jane humane, po shtazarakė

2. Shume pak burra po na dalin pernime te mencur:wink:

3. Grate, grate e kane veq nje koke ne perdorim:tongue:

Grate e menēura martohen me burra te menēur.
OK.
Veē ktheje anasjelltas kete fjale, edhe kqyre ēka po te del.

lovely
12-10-12, 23:13
E rrotullova me terfurk, prape burrat po m`dalin mangu diqka!

Bajlozi i Zi
12-10-12, 23:17
E rrotullova me terfurk, prape burrat po m`dalin mangu diqka!

Prej fjales se Erica Young, kjarte po del qe ma lehte osht me gjete burra te menēur sesa gra te menēme.

lovely
12-10-12, 23:23
Prej fjales se Erica Young, kjarte po del qe ma lehte osht me gjete burra te menēur sesa gra te menēme.


Prej fjales se Erica Young, kjarte po del qe;

Qai burri i "mencur" qe e ka marre grune budallice, gruja duhet me kane shoqe e shkendijes, kimit, nej porno star ose diqka e ngjashme.
Dmth burri edhe pse nashta i mencur, po del shtazarak, se po shkon mas tjerav sene, e jo mas mencurise.

Gruja e mencur, nuk e merr burrin veq se eshte "Brad Pit".

Bajlozi i Zi
12-10-12, 23:37
Prej fjales se Erica Young, kjarte po del qe;

Qai burri i "mencur" qe e ka marre grune budallice, gruja duhet me kane shoqe e shkendijes, kimit, nej porno star ose diqka e ngjashme.
Dmth burri edhe pse nashta i mencur, po del shtazarak, se po shkon mas tjerav sene, e jo mas mencurise.

Gruja e mencur, nuk e merr burrin veq se eshte "Brad Pit".

Ani hajt veē edhe qito dajma:

M'u kon burri i menēur, a p'i bjen me marr gruen t'meēme a budallicė?

Se grate e meēme po e merrkan t'meēem, grate budallica t'meēem :biggrin:

halla e madhe
13-10-12, 08:55
Burri qe trajton gruan e tij si princeshe,eshte prova qe vete ai eshte rritur nga nje Mretereshe......!

lovely
13-10-12, 11:55
Ani hajt veē edhe qito dajma:

M'u kon burri i menēur, a p'i bjen me marr gruen t'meēme a budallicė?

Se grate e meēme po e merrkan t'meēem, grate budallica t'meēem :biggrin:


Ti sheh shpesh plot burra tė mencur me gra budallaqe, por asnjėherė ose shumė rrallė tė bjen tė shohėsh gra tė mencura me burra budallenjė! Erica Yong

"Ti sheh shpesh plot burra te mencur.." Dmth disa prej te gjithe burrave te mencur.

"..Rralle te bjen te shohesh gra te mencura.." Dmth perafersisht te gjitha grate e mencura.

Nuk eshte fjala per te gjithe burrat e mencur ne kete fjali, eshte fjala per disa nga ta. Nese i krahason ne numer, numri i burrave te mencur te permendur ne fjali eshte ne fillim me i vogel se sa i grave te mencura.
Dmth, ata burrat qe nuk jane permend ne kete fjali, jane martu me gra t`mecme.

Bajlozi i Zi
13-10-12, 12:58
Ti sheh shpesh plot burra tė mencur me gra budallaqe, por asnjėherė ose shumė rrallė tė bjen tė shohėsh gra tė mencura me burra budallenjė! Erica Yong

"Ti sheh shpesh plot burra te mencur.." Dmth disa prej te gjithe burrave te mencur.

"..Rralle te bjen te shohesh gra te mencura.." Dmth perafersisht te gjitha grate e mencura.

Nuk eshte fjala per te gjithe burrat e mencur ne kete fjali, eshte fjala per disa nga ta. Nese i krahason ne numer, numri i burrave te mencur te permendur ne fjali eshte ne fillim me i vogel se sa i grave te mencura.
Dmth, ata burrat qe nuk jane permend ne kete fjali, jane martu me gra t`mecme.


Asgje e re, hiē.
Burrat po del qe jane ma praktikė. Gratė po del qe tjerrin holl.

Asgje e re. Nuk i iket dot evolucionit.

30 000 vjet ka ndejt brenda ne shpelle gruja. Burri ka dale me gjujte e me siguru ushqimin.
S'ka pa kurrgjo gruja aty brenda ne shpelle, veē ka mujt me fiqiru, me mendu, ka pase kohė boll, edhe normal qe e ka zhvillu shumė fantazine, u permallu me ndrru njė llaf me dikan, menzi ka prite me ia nise me fole e mos me dijte m'u ndale.

Burri s'ka nevoje me fantazu hiē, sepse e ka pa realitetin, ka dale e ka pa boten qysh doket.

Burri thjesht e din.
Gruja e paramendon.

halla e madhe
13-10-12, 14:39
burri trim mbi "trima" te cilit vetem gruaja ja zbardh ftyren n'sofer edhe n'rruge!

lovely
13-10-12, 15:06
Asgje e re, hiē.
Burrat po del qe jane ma praktikė. Gratė po del qe tjerrin holl.

Asgje e re. Nuk i iket dot evolucionit.

30 000 vjet ka ndejt brenda ne shpelle gruja. Burri ka dale me gjujte e me siguru ushqimin.
S'ka pa kurrgjo gruja aty brenda ne shpelle, veē ka mujt me fiqiru, me mendu, ka pase kohė boll, edhe normal qe e ka zhvillu shumė fantazine, u permallu me ndrru njė llaf me dikan, menzi ka prite me ia nise me fole e mos me dijte m'u ndale.

Burri s'ka nevoje me fantazu hiē, sepse e ka pa realitetin, ka dale e ka pa boten qysh doket.

Burri thjesht e din.
Gruja e paramendon.


O ti, Ani qka qe ka dale burri me gjujt e me siguru ushqim? Mos deshte gruja me ta kry edhe qat pune? Ajo normal qe o dashte me e ru lkuren edhe bukurijen e vet:tongue:
Burri nuk ka ide qysh ta prish jeten budallica, veq e paramendon ne shtrat, qata martohet me to.
Gruja e din qysh me e ru jeten e vet, martohet me burre t mequm, edhe e paramendon brad pitin, per qita burrat desin nja 20 vjet para gruse. Se ai e ka pa boten, ai e din Hahahahahaaaaaaa :P

Fakt qe gruja tjerr holle. Por kjo nuk e ndryshon asni pike faktin, se edhe ni grua budallice e bon budalle (mashtron) ni burre t`mequm.:biggrin: Pike.

Plandaj; DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!

Po a prishet bre jeta jote per 5 minuta knaqsi? :biggrin:

Qka hjeka me e gjet kete vice hahahahahaa

Njeriu nė gjyq i akuzuar pėr vrasje me paramendim. E pyet gjykatėsi:
-Kemi tė bėjmė me vrasje mizore, si do tė mbroheni?
I akuzuari:
-Ishte aq budallaqe sa qė mu desh ta vras.
Gjykatėsi:
-Kėtė nuk e konsideroj aspak rrethanė lehtėsuese
I akuzuari:
-Po mirė, gjykatės i nderuar… t’ju rrėfej se si ishte. Jetonim nė njė banesė (apartament). Sipėr nesh jetonte njė familje me dy fėmijė. Vėrtetė ishte e dhembshme, fėmijėt ishin shumė tė shkurtėr me trup. Djali 12 vjeēar ishte vetėm 80 cm, ndėrsa ai 19 vjeēar kishte 85 cm. Njė ditė duke biseduar me gruan time, thashė qė kjo gjė ishte shumė e pikėlluar dhe se mė vinte keq.
- Po, mė tha gruaja, ata janė Pirinej!
- Po mendon Pigmej?
- Jo, jo, Pigmej janė ato qė i kemi nėn lėkurė dhe pėr ē’arsye nxihemi!
- Ai ėshtė pigment.
- Jo, pigment ėshtė ajo nė ēka shkruanin Egjiptasit e vjetėr.
- Pashė njė Zot oj grua, ai ishte pergament!!!
- Jo, pergament ėshtė kur dikush lexon apo shkėput njė pjesė tė njė vepre!

Gjykatės i nderuar mund ta merrni me mend qė mė nuk kisha asnjė vullnet t’ia shpjegoja se ishte fjala pėr fragmentin. U ula nė kolltuk dhe fillova tė lexoja gazetėn. Nuk vonoi shumė dhe erdhi gruaja me libėr nė dorė. Hapi librin, u shtri pranė meje dhe filloi tė lexonte njė pjesė tė njė teksti:
- Shpirt, shiko: Terrace e diellit nga ēanta e dorės ishte mėsuese e makroit 15.
Mora librin, e shikova dhe i thashė:
- E dashur, kjo libėr ėshtė nė gjuhėn frenge dhe kėtu shkruan: La Marquise de Pompadour est la Maitresse de Luuis XV, qė do tė thotė se Markeza de Pompadour ishte dashnorja e Lujit tė XV.
- Jo, mė tha ajo. La Marquiese ėshtė terracė dielli, Pompadour ėshtė ēantė dore. La Maitresse ėshtė mėsuese ndėrsa Louis XV ėshtė makroi 15. Unė kėtė e di me siguri. Nuk kam ndjekur kot orėt shtesė tė frengjishtes dhe ushtrimet me legjionarin tim.
- Po mendon, lektorin! – i thashė.
- Jo, lektori ėshtė njė hero grek.
- Ai ishte Hektori dhe ishte Trojan.
- Jo, hektori ėshtė masė e sipėrfaqes.
- Masa e sipėrfaqes ėshtė hektari.
- Jo, hektari ėshtė pije e perėndive.
- Grua, pija e perėndive ėshtė Nektari.
- Jooo, ai ėshtė lum nė Gjermani.
- Lumi nė Gjermani quhet Nekar.
- Nuk e di tė kėtė. Si e vogėl mė shoqen kėndonim duo pėr lumin Nekar.
- Po mendon, ke kėnduar duet?
- Jo, duet ėshtė kur qeverisin PDK e LDK.
- Gjykatės i nderuar, nuk durova mė shumė kapa ēekiēin dhe e godita nė kokė. Atėherė mė nuk foli.
- Gjykatėsi:
- I akuzuari lirohet… unė do ta kisha vrarė te Hektori.

Bajlozi i Zi
13-10-12, 15:29
O ti, Ani qka qe ka dale burri me gjujt e me siguru ushqim? Mos deshte gruja me ta kry edhe qat pune? Ajo normal qe o dashte me e ru lkuren edhe bukurijen e vet:tongue:
Burri nuk ka ide qysh ta prish jeten budallica, veq e paramendon ne shtrat, qata martohet me to.
Gruja e din qysh me e ru jeten e vet, martohet me burre t mequm, edhe e paramendon brad pitin, per qita burrat desin nja 20 vjet para gruse. Se ai e ka pa boten, ai e din Hahahahahaaaaaaa :P

Fakt qe gruja tjerr holle. Por kjo nuk e ndryshon asni pike faktin, se edhe ni grua budallice e bon budalle (mashtron) ni burre t`mequm.:biggrin: Pike.

Plandaj; DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!

Po a prishet bre jeta jote per 5 minuta knaqsi? :biggrin:

Qka hjeka me e gjet kete vice hahahahahaa

Njeriu nė gjyq i akuzuar pėr vrasje me paramendim. E pyet gjykatėsi:
-Kemi tė bėjmė me vrasje mizore, si do tė mbroheni?
I akuzuari:
-Ishte aq budallaqe sa qė mu desh ta vras.
Gjykatėsi:
-Kėtė nuk e konsideroj aspak rrethanė lehtėsuese
I akuzuari:
-Po mirė, gjykatės i nderuar… t’ju rrėfej se si ishte. Jetonim nė njė banesė (apartament). Sipėr nesh jetonte njė familje me dy fėmijė. Vėrtetė ishte e dhembshme, fėmijėt ishin shumė tė shkurtėr me trup. Djali 12 vjeēar ishte vetėm 80 cm, ndėrsa ai 19 vjeēar kishte 85 cm. Njė ditė duke biseduar me gruan time, thashė qė kjo gjė ishte shumė e pikėlluar dhe se mė vinte keq.
- Po, mė tha gruaja, ata janė Pirinej!
- Po mendon Pigmej?
- Jo, jo, Pigmej janė ato qė i kemi nėn lėkurė dhe pėr ē’arsye nxihemi!
- Ai ėshtė pigment.
- Jo, pigment ėshtė ajo nė ēka shkruanin Egjiptasit e vjetėr.
- Pashė njė Zot oj grua, ai ishte pergament!!!
- Jo, pergament ėshtė kur dikush lexon apo shkėput njė pjesė tė njė vepre!

Gjykatės i nderuar mund ta merrni me mend qė mė nuk kisha asnjė vullnet t’ia shpjegoja se ishte fjala pėr fragmentin. U ula nė kolltuk dhe fillova tė lexoja gazetėn. Nuk vonoi shumė dhe erdhi gruaja me libėr nė dorė. Hapi librin, u shtri pranė meje dhe filloi tė lexonte njė pjesė tė njė teksti:
- Shpirt, shiko: Terrace e diellit nga ēanta e dorės ishte mėsuese e makroit 15.
Mora librin, e shikova dhe i thashė:
- E dashur, kjo libėr ėshtė nė gjuhėn frenge dhe kėtu shkruan: La Marquise de Pompadour est la Maitresse de Luuis XV, qė do tė thotė se Markeza de Pompadour ishte dashnorja e Lujit tė XV.
- Jo, mė tha ajo. La Marquiese ėshtė terracė dielli, Pompadour ėshtė ēantė dore. La Maitresse ėshtė mėsuese ndėrsa Louis XV ėshtė makroi 15. Unė kėtė e di me siguri. Nuk kam ndjekur kot orėt shtesė tė frengjishtes dhe ushtrimet me legjionarin tim.
- Po mendon, lektorin! – i thashė.
- Jo, lektori ėshtė njė hero grek.
- Ai ishte Hektori dhe ishte Trojan.
- Jo, hektori ėshtė masė e sipėrfaqes.
- Masa e sipėrfaqes ėshtė hektari.
- Jo, hektari ėshtė pije e perėndive.
- Grua, pija e perėndive ėshtė Nektari.
- Jooo, ai ėshtė lum nė Gjermani.
- Lumi nė Gjermani quhet Nekar.
- Nuk e di tė kėtė. Si e vogėl mė shoqen kėndonim duo pėr lumin Nekar.
- Po mendon, ke kėnduar duet?
- Jo, duet ėshtė kur qeverisin PDK e LDK.
- Gjykatės i nderuar, nuk durova mė shumė kapa ēekiēin dhe e godita nė kokė. Atėherė mė nuk foli.
- Gjykatėsi:
- I akuzuari lirohet… unė do ta kisha vrarė te Hektori.

Njeriu lypė me marrė ēka nuk ka, ti shoqe.

Gratė lypin menēuri. Baj dhė uej.

Krejt burrat kqyrin me e marre gruen te bukur.

Nuk pershtaten te njejtat. Nuk shkojne bashk.

Menēuria e zgjedh bukurinė. (Burrat e zgjedhin gruen e bukur)
Bukuria s'ka vlerė pa menēurinė. (Grate e zgjedhin burrin e menēur)

Bona-us
17-10-12, 07:23
Burrat shkojne drejt te qenit mizor . Grate duken sentimentale , ne fakt burrat jane .

AlbaSoft
17-10-12, 10:39
Burrat shkojne drejt te qenit mizor . Grate duken sentimentale , ne fakt burrat jane .
Cka jan burrat de cite cite mos e mbaj mbrenda

Bona-us
28-10-12, 04:24
Meshkuj ka sa te duash, por burrat numerohen me gishtat e dores.

Albonita
28-10-12, 19:40
Meshkujt e kthejne menjehere koken sapo degjojne tringellimen e nje monedhe,ose takat e nje femre !

emine
04-11-12, 17:24
Xhelozia e nje mashkulli eshte me teper semundje e krenarise se sa dashuri .

emine
05-11-12, 09:08
I vetmi vend qe mund te komandoni nje mashkull eshte shtrati!

zanaa
05-11-12, 09:23
Burrat nuk i njohin femrat qe kan ne krah

Shumė prej tyre nuk dinė as ngjyrėn e syve dhe rolin profesional tė gruas sė tyre, pėr tė mos folur pastaj pėr ushqimet. Kjo mungesė vėmendjeje i ēon ēiftet jo rrallėherė drejt grindjeve dhe konflikteve tė ndryshme

“Jemi tė martuar prej 40 vjetėsh dhe burri im, ēdo mėngjes mė pyet nėse dua kafe. Sa i sjellshėm do tė mendoni ju. Sa keq qė unė nuk e pi kafen, sepse mė dhemb stomaku”. Pavarėsisht se ēiftet ulen ēdo ditė nė tė njėjtėn tavolinė pėr tė ngrėnė mėngjes, drekė apo darkė, burrat duket se nuk dinė asgjė pėr gratė apo shoqet e tyre. Sipas asaj qė tregon “Daily mail”, miliona anglezė nuk i njohin mirė shoqet e tyre, madje shumė nuk dinė tė thonė as se ēfarė ngjyre i kanė sytė. Por ky nuk ėshtė problem vetėm i anglezėve, tė njėjtin shqetėsim femrat e kanė kudo. Kjo mungesė vėmendjeje, shpesh e patolerueshme, ėshtė njė prej arsyeve qė i ēon ēiftet jo rrallėherė drejt ndarjes. Njė sondazh i bėrė tek 2 mijė meshkuj brenda parfumerive, ka treguar se 12 pėr qind nuk e di ngjyrėn e syve tė sė dashurės, 10 pėr qind nuk e dinė ditėn e lindjes, ndėrsa 8 pėr qind as qė e ka idenė pėr ngjyrėn natyrale tė flokėve.

Pastaj njė nė tre nuk ėshtė nė gjendje tė thotė se cili ėshtė parfumi i preferuar i femrės qė ka nė krah. Shumė kanė probleme serioze me veshjet, por dhe mė i rėndė ėshtė fakti se nuk dinė me saktėsi rolin saj profesional apo emrin e mikeshės sė ngushtė. Kjo lloj injorance u krijon meshkujve jo pak probleme, sidomos kur bėhet fjalė pėr tė bėrė dhurata nė ditė tė caktuara tė vitit. Kėrkuesit thanė se tė paktėn 27 pėr qind e meshkujve ka blerė veshjen me masėn e gabuar. Megjithatė pjesa mė e madhe e tyre ka pranuar se femrat janė mė tė kujdesshme ndaj kėtyre detajeve. Sipas ekspertes sė marrėdhėnieve nė ēift, Francine Kaye, ajo qė pėr dikė ėshtė njė datė e rėndėsishme, mund tė jetė pak e konsiderueshme pėr njė mashkull: “Nėse doni qė tė kujtohet pėr detaje tė veēanta duhet t’ia kujtoni. Me meshkujt nuk duhen pėrdorur kurrė nėnkuptime. Thojani gjithmonė gjėrat nė mėnyrė tė qartė. Pėr shembull, nėse doni diēka pėr Shėn Valentinin duhet t’ia kėrkoni, sepse prej vitesh ėshtė vėrtetuar se ata qė nuk dinė tė bėjnė dhurata ose bėjnė atė tė gabuarėn, janė meshkujt. Ata blejnė gjithmonė tė brendshme, aksesorė qė nuk kombinohen lehtė, ēanta, parfume, rruaza, objekte pėr shtėpinė, qė shpesh janė jashtė shijeve tė femrave”.
Dėshirat e femrave

Sipas sondazheve, 60 pėr qind e femrave mendojnė se ėshtė tepėr romantike qė partneri t’u propozojė pėr martesė ditėn e Shėn Valentinit, megjithėse nė rast se e dashura jote dėshiron tė martohet me ty, do ta mirėpresė propozimin kurdo qoftė. Njė sondazh i kryer mbi mė shumė se 8500 njerėz, zbuloi se dy tė tretat e martesave kanė nisur me propozim zyrtar - qė vazhdon tė bėhet nė pjesėn dėrrmuese tė rasteve nga meshkujt. Njė tjetėr sondazh i zhvilluar nė Amerikė, gjatė tė cilit u pyetėn 50 mijė veta, njerėzit mendojnė se propozimi ėshtė i nevojshėm.

Tė gjitha studimet arrijnė nė pėrfundimin se gjestet solemne nė tė tilla raste luajnė rol shumė pozitiv. Njė tjetėr studim amerikan tregoi se pjesa mė e madhe e femrave pėlqenin qė me kėtė rast partneri t’u dhuronte njė buqetė trėndafilash tė kuq. Femrave u pėlqen gjithashtu qė partneri atė ditė tė gatuajė dhe ta pėrgatisė vetė atmosferėn e rastit nė shtėpinė e tij.
Ndarjet

Nėse nė hapat e parė tė dashurisė nuk vihet re mosha apo defektet e partnerit, me kalimin e kohės bėhet mė e vėshtirė kapėrcimi i pengesave dhe vendosja e rregullave, nė mėnyrė qė harmonia nė ēift tė mos prishet. Njė psikolog i Universitetit tė Uashingtonit, prej vitesh studion mekanizmat qė i bėjnė ēiftet tė ndahen me diferencė moshe, ose tė qėndrojnė sė bashku. Nga studimet e tij ka dalė se, njė nga pikat kyēe tė gjithė kėsaj ėshtė mėnyra se si kėto ēifte i pėrballojnė zėnkat, nėse ata i kalojnė konfliktet me qetėsi, apo nėse vazhdojnė tė jenė tė mbėrthyer pas kritikave tė ashpra dhe kokėfortėsisė sė tyre. Po cilat janė sjelljet pėr t’u shmangur ato qė mbartin njėkohėsisht edhe rrezikun e njė ndarjeje? Pa frikė mund tė themi kritikat pėr partnerin, pėr karakterin apo zhvlerėsimi pėr personalitetin e tij. Zakonisht, pas zėnkave funksionojnė pėr mrekulli edhe ofertat pėr t’u pajtuar. Kjo mund tė arrihet fare lehtė, duke kėrkuar falje, duke dhuruar njė buzėqeshje, apo duke thėnė njė batutė tė bukur. Edhe pse diskutimi mund tė ketė qenė vėrtet i ashpėr, me tentativat pėr tė riparuar atė qė ka ndodhur, ulet ndjeshėm tensioni kur mendohet se partneri do ta mirėpresė vendimin tėnd. Tė gjitha kėto ēifte, pa pėrjashtim, zihen, por e rėndėsishme ėshtė mėnyra qė pėrdorin pėr tė riparuar “dėmet”. Zakonisht minutat e para tė njė diskutimi janė gjithmonė ato kur njėri nga tė dy personat tregon njė problem, ndėrsa tjetri i pėrgjigjet. Shpesh ato qė e nisin janė gratė: nėse ajo do ta nisė me njė kritikė tė pėrgjithshme (Si ėshtė e mundur qė ti nuk mė ndihmon pėr asgjė?), atėherė situata ėshtė vėrtet e rrezikshme. Ndoshta do tė ishte mė mirė njė reagim mė i butė dhe njė qortim i specifikuar (Dje nuk mė ndihmove ta bėja kėtė…). Po reagimi i tij? Nė ēiftet mė pak tė qėndrueshme, bashkėshorti vihet menjėherė nė mbrojtje dhe bėhet negativ shumė shpejt, ndėrsa nė ato mė tė qėndrueshme pėrpiqet tė mbajė njė sjellje pozitive sa mė gjatė tė jetė e mundur. Pėr psikologėt, nuk duhet tė sforcohesh me ēdo kusht pėr t’u pajtuar para se tė shkosh pėr tė fjetur. T’i gjesh njė zgjidhje problemit kur je i irrituar ėshtė shumė e vėshtirė, ndaj ėshtė mė mirė qė t’i rikthehesh problemit edhe njė herė mėngjesin e ditės tjetėr.

Burimi: Gazeta Shqip

AlbaSoft
05-11-12, 09:28
Meshkujt e kthejne menjehere koken sapo degjojne tringellimen e nje monedhe,ose takat e nje femre !
Per Taket pajtohem por per tringen e nje monedhe kjo me shum ju pershtatet ju femrave.

AlbaSoft
05-11-12, 09:29
Burrat nuk i njohin femrat qe kan ne krah


Jo moj i njohin si nuk i njohin por dhe Burrat Lodhen duke e mbajt vetem nje grua ne krah te lodhet krahu ka nevoj per pushim ose me kap ndonje tjetr pesh ne krah tjetr forme ..

emine
06-11-12, 20:06
Burreria nuk tregohet me grushta,po me miresjellje.....

Oltiana1
07-11-12, 12:19
Burrat besojnė se bota ėshtė krijuar vetėm pėr ta .

emine
09-11-12, 21:01
"Pas ashpersise se nje mashkulli fshihet nje dashuri e munguar. Pas "qejfit" te tij fshihen shume femra. Pas lumturise se tij te vertete qendron nje grua qe dashuron"

halla e madhe
09-11-12, 23:58
Burrat rriten si princa e urdherojne si mbreter! (jo te gjithe):biggrin:

Zero Cool
31-01-13, 21:31
Ėshtė i menēur ai qė nuk bėn prova me gruan dhe gotėn.

premium
01-02-13, 00:46
Mos pini duhan e raki...
nuk plakeni..
vdesni i ri

AmonRa
05-05-13, 10:50
Meshkujt kujtojnė se duhani i bėn burra.

lovely
05-05-13, 21:16
Grate nuk punojne rende si burrat. Ato e bejne punen mire dhe ashtu si duhet, qe ne perpjekjen e pare. :P

schütze
18-05-13, 09:23
burrat hala shohin andrra,menojn se jan burra, e spe marrin veq se na kan kapercy grat me burrni

Zero Cool
12-07-13, 16:53
“Trajtojeni mashkullin si njė qen, qė ata tė sillen mirė me ju”. Kėshtu tė paktėn mendon kėngėtarja Nicki Minaj.

Zero Cool
18-08-13, 18:42
Pas ēdo burri tė suksesshėm ėshtė njė femėr, mbrapa saj ėshtė gruaja e tij.

vjeshta
18-08-13, 23:35
“Trajtojeni mashkullin si njė qen, qė ata tė sillen mirė me ju”. Kėshtu tė paktėn mendon kėngėtarja Nicki Minaj.


Qeni eshte besnik. Nuk po shohe asgje te keqe ne kete thenje.:tongue:

lovely
19-08-13, 11:32
Mos na lashte Zoti pa ta :P

Domira
19-08-13, 12:28
Mos na lashte Zoti pa ta :P

Amin :smile:

Oqeani
19-08-13, 12:42
Mos na lashte Zoti pa ta :P

Jo po, a ka ma mire, jan ba me gra se grate - po e vlojne tomlin, bebja vrrrrakkkk - me mbushen me ia dhane se gruja vetem e kshyre, pampersin me ia nderru se vaktin e ka .... lumja granimi ...

lovely
19-08-13, 17:22
Jo po, a ka ma mire, jan ba me gra se grate - po e vlojne tomlin, bebja vrrrrakkkk - me mbushen me ia dhane se gruja vetem e kshyre, pampersin me ia nderru se vaktin e ka .... lumja granimi ...


O ti, e merr ni rroktarice, edhe krejt qito sene ti kryen ... :tongue:

Oqeani
20-08-13, 00:52
O ti, e merr ni rroktarice, edhe krejt qito sene ti kryen ... :tongue:hhahha jo jo une kam tjeter profesion - kicelen hahahha

natyra
05-09-13, 21:52
S'ka burra tash,:rolleyes: ,,veq burreca"LOL... Jo per gje, po jan -Grate' ato qe jan ber ma burra-:tongue:

Komplimente...:)))

Oqeani
05-09-13, 22:06
S'ka burra tash,:rolleyes: ,,veq burreca"LOL... Jo per gje, po jan -Grate' ato qe jan ber ma burra-:tongue:

Komplimente...:)))

E po, para nja 30 viteve burrat vet shkojshin ne deti ne Bugari, tash grate vet po ia therrin :P 1:1

natyra
08-09-13, 03:44
E po, para nja 30 viteve burrat vet shkojshin ne deti ne Bugari, tash grate vet po ia therrin :P 1:1

E po,koha ben te veten...kerkush spyet si ke qen,po si je?:smile:

Pershendes Oqeani,te falinderoi ne mirekuptim.

Natyra!

Oltiana1
13-09-13, 11:27
Mė i dobėti nga meshkujt ėshtė ai qė tregon forcėn me femrat .

Harisi
13-09-13, 12:16
Mė i dobėti nga meshkujt ėshtė ai qė tregon forcėn me femrat .

...ke te drejte Oltiana, perveq forces se dashurise, :biggrin:

Edonisi
15-09-13, 19:47
Burrat jane te pasionur pas birrave, ushqimi delikat eshte mishi i peshkut dhe hobi i tyre gjahu, pra gjahetar. Gati harrova, dalldisemi dhe hallakatemi pas xhdo loje qe ka te bej me topa!

natyra
16-09-13, 15:50
Burrat ne pergjithesi, verehen ne sjellje dhe ne fjale,me pas i kupto cilet jan.

Natyra.

Kalimero
16-09-13, 16:38
S'ka burra tash,:rolleyes: ,,veq burreca"LOL... Jo per gje, po jan -Grate' ato qe jan ber ma burra-:tongue:

Komplimente...:)))

o pasha qikit kapuqin tem, purveq qiti gjiksi un qikit dardani as ni bur nuk ka metn ,he :cool:

natyra
17-09-13, 16:20
o pasha qikit kapuqin tem, purveq qiti gjiksi un qikit dardani as ni bur nuk ka metn ,he :cool:

Tek ashte per te ardhur keq tybe,nja si asnja thojn....!

pershendes kalimero,shaka ishte:smile:

vjeshta
22-07-14, 23:29
Bazen e kan femer, shkenctarishte!:wink:

Ylli-1
23-07-14, 07:37
Bazen e kan femer, shkenctarishte!:wink:

Dhe faren ne mashkull, poashtu shkencerisht apo jo?:cool:

vjeshta
31-07-14, 22:33
Dhe faren ne mashkull, poashtu shkencerisht apo jo?:cool:

Cikrrim send kjo. Gati gati nuk do t'kete nevoje me...shkenctarisht.

Ylli-1
16-08-14, 09:59
Normal qe nuk do te kete sepse gjenerata e 12 e roboteve do te reprodukoj vetvehten (nuk do te kete femer e as mashkull, vec llamarine)

vjeshta
19-08-14, 15:30
"Sa here qe se kam ndegju gruan me ka dal keq".( Nje burrė ka thėnė :biggrin:)

Ylli-1
20-08-14, 08:25
Ai paska qene bure dhe jo BURRE

"Nese gruaja te thote shko ne mal, ti shko ne are, nese te thote eja ne shtepi, ti shko ne kafe....po a ndegjohet gruaja more ncncncnnc" - ka thene nje BURRE!

vjeshta
29-08-14, 12:43
Ai paska qene bure dhe jo BURRE

"Nese gruaja te thote shko ne mal, ti shko ne are, nese te thote eja ne shtepi, ti shko ne kafe....po a ndegjohet gruaja more ncncncnnc" - ka thene nje BURRE!


Edhe burrat jan si specat, laknat...etj, krejt m'varet prej vendit.:biggrin:


Ati shembullit tend, leht po iu bijka n'fije....:redface:

Ylli-1
29-08-14, 12:45
Edhe burrat jan si specat, laknat...etj, krejt m'varet prej vendit.:biggrin:


Ati shembullit tend, leht po iu bijka n'fije....:redface:

Burrat jane si turshite...iu vie era por pa to nuk shtyhet dimri hahaha

vjeshta
20-12-15, 21:03
" Nje dite e pash nje burre, diten tjeter ashtu, edhe tjetren ashtu...
Hajgare po boj, ska kaq burra n'dite sotme " :biggrin:


E huazuar. :redface:

Ylli-1
21-12-15, 08:22
" Nje dite e pash nje burre, diten tjeter ashtu, edhe tjetren ashtu...
Hajgare po boj, ska kaq burra n'dite sotme " :biggrin:


E huazuar. :redface:

Burri per gruan e mire eshte koka e shtepise...per ato tjerat eshte gomari i shtepise.

vjeshta
05-09-16, 18:37
Burri qe e ndjen veten burre, martohet me nje burre. Burri qe e ndjen veten gru, martohet me nje gru.
Gruaja qe e ndjen veten burre, martohet me nje burre e.....Ps: a i'au zgjedha problemin? lol

Murgesha
05-09-16, 18:53
Burri qe e ndjen veten burre, martohet me nje burre. Burri qe e ndjen veten gru, martohet me nje gru.
Gruaja qe e ndjen veten burre, martohet me nje burre e.....Ps: a i'au zgjedha problemin? lol

thash mos po thu pahiri qe gruajaqe e ndjen veten grua, martohet me nje grua :biggrin: po ncuk!!

vjeshta
05-09-16, 18:59
thash mos po thu pahiri qe gruajaqe e ndjen veten grua, martohet me nje grua :biggrin: po ncuk!!

Mu dok bajat me e zgjat, mendova qe kuptohet.:redface:

Murgesha
05-09-16, 19:01
Mu dok bajat me e zgjat, mendova qe kuptohet.:redface:


Dy gra nen nje qati a? o edhe podrumit flaken ja qesin e jo veq kulmit hahahahahahah

vjeshta
05-09-16, 19:07
Dy gra nen nje qati a? o edhe podrumit flaken ja qesin e jo veq kulmit hahahahahahah

Skan per qka.:tongue:

Murgesha
05-09-16, 19:12
Skan per qka.:tongue:

Pikerisht kur skemi per cka na granim qateher flakem ja qesmi hahahhahahaha

vjeshta
05-09-16, 19:13
Pikerisht kur skemi per cka na granim qateher flakem ja qesmi hahahhahahaha


Nuk e di, e ndjej veten si burre.:redface: hahahhahahahahahaaaaaaa

Murgesha
05-09-16, 19:14
Nuk e di, e ndjej veten si burre.:redface: hahahhahahahahahaaaaaaa


Ha.hahahahahahaah dreqooooo!!!:biggrin:

vjeshta
05-09-16, 19:18
Ha.hahahahahahaah dreqooooo!!!:biggrin:Kofte larg dardanise. lol

Murgesha
05-09-16, 19:19
Kofte larg dardanise. lol


Jo pa i hi mir nuk gjallnohet kshtu qe dreqi afer dardanise dhe pike hahhahahahahaha

vjeshta
05-09-16, 19:22
Jo pa i hi mir nuk gjallnohet kshtu qe dreqi afer dardanise dhe pike hahhahahahahaha

Mjaft e ka rru dreqi, hala a? ;)

Murgesha
05-09-16, 19:25
Mjaft e ka rru dreqi, hala a? ;)

Me e rru edhe niher moj :biggrin:

vjeshta
05-09-16, 19:28
Me e rru edhe niher moj :biggrin:


Veq hoxha, rrune n't'rrume. ( per adet) :biggrin:

Murgesha
05-09-16, 19:31
Veq hoxha, rrune n't'rrume. ( per adet) :biggrin:

Mooootiiii skom pa hoxhe, a thu kta te dardanise jan ktu pari, apo krejt ne siri jon shku :wink:

vjeshta
05-09-16, 19:34
Mooootiiii skom pa hoxhe, a thu kta te dardanise jan ktu pari, apo krejt ne siri jon shku :wink:

Tybe s'di, edhe vakti i haxhit...:confused:

ninnela
07-09-16, 23:45
murgesha,vjeshta une kesh ne siri pak po mkthyn ahahhahahaha e per haxhillak niher se kom njet ....ju pershendes rrushe

Murgesha
09-09-16, 23:06
murgesha,vjeshta une kesh ne siri pak po mkthyn ahahhahahaha e per haxhillak niher se kom njet ....ju pershendes rrushe


Garant total e pa afte koke se s`tkish ardh rendi me shkru ktu hiq hahahahahahahahah!
As per hagj mos u nis se edhe pi atje kan me te kthy hahahahahaha!

vjeshta
09-09-16, 23:09
Garant total e pa afte koke se s`tkish ardh rendi me shkru ktu hiq hahahahahahahahah!
As per hagj mos u nis se edhe pi atje kan me te kthy hahahahahaha!

Te theniet per burra je, leje qiken rehat. ;)

Murgesha
09-09-16, 23:11
Te theniet per burra je, leje qiken rehat. ;)

Po nime, ska bre ska si theniet per burra, sado ti lakosh sun i hijeshon hahahahahah

vjeshta
09-09-16, 23:14
Po nime, ska bre ska si theniet per burra, sado ti lakosh sun i hijeshon hahahahahah

Ka ka.

Hijeshia eshte ne syte e atij/asaj qe e shkon.;)

Murgesha
09-09-16, 23:20
Ka ka.

Hijeshia eshte ne syte e atij/asaj qe e shkon.;)
Masi po thu :rolleyes:

vjeshta
09-09-16, 23:22
Masi po thu :rolleyes:

Hhahahhaah, veq fshij mire syt kur kqyrsh. ;)

Murgesha
09-09-16, 23:23
Hhahahhaah, veq fshij mire syt kur kqyrsh. ;)

Binakin a trenakin :tongue: me kqyre??

vjeshta
09-09-16, 23:26
Binakin a trenakin :tongue: me kqyre??

Kqyre oferten teme. :P

Murgesha
09-09-16, 23:30
Kqyre oferten teme. :P


O as te miat s“po i kqyri mo :cool:

Oqeani
09-09-16, 23:37
Eh ēfar thone granaimi, kush i kupton !

vjeshta
09-09-16, 23:41
O as te miat s“po i kqyri mo :cool:

S'mund t'ndihmonj ma shume.:tongue:

GURI SYLAJ
16-09-16, 07:37
Burri eshte koka e shtepise !
E,gruaja qafa!

Artisti
29-09-16, 19:11
Burrat janė kryetrashė
:biggrin::biggrin::biggrin:.

haneza
03-10-16, 20:58
burri asht burrec :biggrin:

Dallandyshja_718
24-02-17, 02:35
Burri flete vetem nje here... se me shume nuk e len gruaja... :D :D

power8
20-04-17, 06:44
Burri flete vetem nje here... se me shume nuk e len gruaja... :D :D

Shume e sakte me nje perjashtyim t'vockel :

burrecat flasin me shume se nje here !

Adrenalina
04-02-19, 11:47
Shume e sakte me nje perjashtyim t'vockel :

burrecat flasin me shume se nje here !

Ska burra sod jan bo si grat po flasin shume ... ku paskan met burrat se majshin ket vend? Keshtu nuk gjallrohet vendi