PDA

View Full Version : A do te prostituohesh per interesa kombtare ?


Makresh
13-11-12, 08:11
Pyetja e cila nxjerri pyetjen, si duket po e nxjerr edhe nje pyetje gjithe me "finesse" !

E pam sa e duam Kombin, e pam qe per Komb, edhe Zotin e mohojm. Pyetjes se a do ta vritnim nenen, apo evladin per interesa kombtare le ta beje tjeter kush.

Un po ju pyes, nese per interesa kombtare, ju burra po edhe ju gra me vllazen e me motra, nese do t'ishit prostitue me gjithe qejf per interesa kombtare ?

Sa nga ju, do ta kishit pranuar kte kerkes, nese ndokush nga BE apo edhe me larg, do t'ua kishte kerkuar ?

PS: Kerkoj nga moderatori qe ta veje nje sondazh me PO / JO, dhe mundesisht te jet sondazh i hapur ku do te shihen pseudonimat. Flm.

elvio
13-11-12, 08:32
T'dashul modelatole.

A fjetet majr?
Duf i mal paska ksaj ane.
Nje teme qenka shtlual qetu,e Makresh qenka fokusual me sabah pel debat.

Zoti te veje dole se mplehtesi te madhe do pel pelgjigje.


Hahahahahaha

Prag feste tubestrafullah,hamdyrilah Makresh.

Makresh
13-11-12, 08:55
Ah Derr i vogel, ti me gjithe qejf do e pranoshe per hir te Kombit :)

Ēka s'ben ti per kombin ? E shet edhe nderin tend ! E shet edhe kulturen tende, sepse feja eshte pjes e identitetit te cilit do komb ne bote ! Po dha fejen, gjuhen, traditen, zakonet, folklorin atehere fale gjithe historine, i dha te gjitha per diēka qe ke te drejt, TĖ EGZISTOSH o Komunist ! Ti ke nje histori qe dallon nga e jona, pasi qe ke shit shpirtin per Stalinin e Leninin, Karlin e Mao-n. Njerezve te llojit tend, hiē-hiē-,.. edhe 1 shekull pavaresi u duhet per t'ju prue ne mend, ne realitet > demokraci !

AlbaSoft
13-11-12, 10:36
Shum tem e qelluar pikerisht nga teme presim te shohim se kush sa e don kombin dhe jo ajo te behet per pyetjes se a kishit ndru fen per hir te kombit.... Fundi cka keni ju kunder qe shumica shqipetareve jan Musliman kjo ju dhemb por kjo esht realit .

Alima
13-11-12, 10:49
...


Hahaha... ēka s'po kujtohesh Makresh :D ... Allahu te ruajt :)


A me keta te Shqiperise mos u idhno fort ,se xhaxhi Enver dhe pasojat e rezhimit , ..pe di ti ! ;)


.

Makresh
13-11-12, 11:22
...


Hahaha... ēka s'po kujtohesh Makresh :D ... Allahu te ruajt :)


A me keta te Shqiperise mos u idhno fort ,se xhaxhi Enver dhe pasojat e rezhimit , ..pe di ti ! ;)


.

Eshte hera e pare qe i pergjigjem keti Elvijes,

Pse shqiptari nenēmohet ku do neper Evrope ? Sepse sillet e shitet si kurrve pa identitet !

Cka me vyen kombi kur s'gjej virtyte morale ne te ? Me cka te krenohem nese jo, me kulturen qe kam ? Me enver hoxhen ? Me hashim thaēin ? ibrahim rugoven ? atifete jahjagen ? Un s'krenohem me keta njerez ! Dhe po te ishin keta arsyeja e te qenurit shqiptar, un moti vakt do e kisha ndrrue kombesin, bile per kete, edhe do kisha paguar e s'kisha prit qe te paguhem !

elvio
13-11-12, 11:59
Ah Derr i vogel, ti me gjithe qejf do e pranoshe per hir te Kombit :)

Ēka s'ben ti per kombin ? E shet edhe nderin tend ! E shet edhe kulturen tende, sepse feja eshte pjes e identitetit te cilit do komb ne bote ! Po dha fejen, gjuhen, traditen, zakonet, folklorin atehere fale gjithe historine, i dha te gjitha per diēka qe ke te drejt, TĖ EGZISTOSH o Komunist ! Ti ke nje histori qe dallon nga e jona, pasi qe ke shit shpirtin per Stalinin e Leninin, Karlin e Mao-n. Njerezve te llojit tend, hiē-hiē-,.. edhe 1 shekull pavaresi u duhet per t'ju prue ne mend, ne realitet > demokraci !

O Makresh.
Ti je ai qe perben 95% te shkrimeve me domethenese ne Dardani?

C'mund te thuash tjeter pervec te sharave tua?

O Makresh.

Kam vesh petkun e nderit e ndergjegjies te cilin nuk mund ta zoterosh,sepse s'te le ajo c'ke ne koke.

Mos me permend nderin,sepse nuk e di a e njeh ti.

Une per kombin se di c'do beja,por te jap pak shije c'kane bere ata qe me kane dhene frymen ta dua.

Gjuha qe une shkruaj sot njeri nder ata te kongresit te Manastirit ish i pari i familjes time qe ka firmos.
Ne shkollen e pare shqipe ka qene ai qe serish e ka hap.
Mos permend komunizem,sepse ti e ke pare ndryshe nga une.
Ti nuk e di vec gazeta.
Makresh nuk flas kush jam une,por ate c'ka me frymezuan edhe duke ec ne ato hapa kam emrin e fisnikerise ne dore.
Ti nuk mund ta kesh,sepse nuk flet ashtu ta kishe.

Mund te shani,edhe ofendoni gjithe diten,por pakrendesi ka per mua.
Per komunizmin nuk e njeh sepse ti s'di c'ka eshte internimi o Makresho(perfaqesuesi i komunitetit mysliman te Kosoves je?)

As nderin sikurse thua,sepse ai s'te le te devijosh per deshira,por te imponon ta kesh mbi supse,sepse nga ai gen zoteron fisnikerine ne te cilet tjeret e kapelen ta ulin.

Alima c'te gjeti?
Per mjeshtrin po pres te shkruash dicka,por je ketu sikurse duket.

Thirri,,,,!

Alima
13-11-12, 12:12
...

..

.
Alima c'te gjeti?
Per mjeshtrin po pres te shkruash dicka,por je ketu sikurse duket.

Thirri,,,,!

...

Mjeshtri eshte ftofte,si duket ndrrimet e klimes tani !


Po ofendove Makreshin , religjionin , vlerat njerezore ... me ke ofenduar edhe mua ,dhe jo vetem ne kete teme ...te kame lexuar edhe shume here ... me se shumti jame prek qe nuk e njeh gjuhen boshnjake !


Une dhe Makreshi jemi nje ... jo nje si nofke ,por ndajme te njejtat mendime dhe qellime , Allahu na ndihmofte , AMIN !


Thuani Amin , por kesaj rradhe thuaaaaaaaani !!!!


.

elvio
13-11-12, 12:43
...

Mjeshtri eshte ftofte,si duket ndrrimet e klimes tani !


Po ofendove Makreshin , religjionin , vlerat njerezore ... me ke ofenduar edhe mua ,dhe jo vetem ne kete teme ...te kame lexuar edhe shume here ... me se shumti jame prek qe nuk e njeh gjuhen boshnjake !


Une dhe Makreshi jemi nje ... jo nje si nofke ,por ndajme te njejtat mendime dhe qellime , Allahu na ndihmofte , AMIN !


Thuani Amin , por kesaj rradhe thuaaaaaaaani !!!!


.
Cilat vlera?
Njeh Makreshi vlera duke share?
Makreshi s'njeh vlera,sepse per Makreshin s'je njeri po nuk qe i Muhamedit,edhe Aishe-se.

Ai s'njeh as nderin,sepse drejtohet Elviose(mos u ndiej keq,edhe pse jeni NJE).

Tung njehere.

Kombi im virtytin kryesor ka pas NDERIN,edhe per interesat e tij jap kontributin tim per t'ia rrit akoma me shume atij vleren.

Ps duke demasku gjuhet tjera,edhe ta shkruaj shqipen sikurse eshte.

Amin thuaj ti!

e-uritura
13-11-12, 13:38
Ku ishe fshehur ore Elvio? Ku ishe fshehur?


Alima, pse nuk bashkoheni diku me makreshin, dhe t`i kėnaqni shpirtėrat, por kėtu tentoni tė na impononi mendime nga koka e juaj pa tru nė tė?

Ju pėr fe, edhe sot bėni kurvėri. Dtth pa kurrfarė zori. Vetėm pėr pikėn e lezetit. Ju jeni ata qė bleni prostitutka ruse pėr burrat e juaj pa tru.

Pa pėrmendur asnjė dhunim fėmijėsh, etj etj.

Pikė.


.

Alima
13-11-12, 13:45
...

Elvio,perveē se ne fjalen kurrva qe ka gabuar Makreshi ,tjeter verejtje nuk kame ... duhet me nje -r- !


Dear,
se paku legalisht ruset ,per dallim prej jush ne te zezen !

Femijet dhe dhuna , ej mos me detyro te shaj ,ngase po hidherohet Elvo !!!


Shumice kane nevoj per tehun e shpetes, qe te sharat i kishin harruar!


.

e-uritura
13-11-12, 13:47
...

Elvio,perveē se ne fjalen kurrva qe ka gabuar Makreshi ,tjeter verejtje nuk kame ... duhet me nje -r- !


Dear,
se paku legalisht ruset ,per dallim prej jush ne te zezen !

Femijet dhe dhuna , ej mos me detyro te shaj ,ngase po hidherohet Elvo !!!


Shumice kane nevoj per tehun e shpetes, qe te sharat i kishin harruar!


.

Legalishtja u la me shekuj prapa juve.

Legalisht edhe fėmijėve ua futni!!!

Ndyrėsira!

Murgesha
13-11-12, 13:48
Une per vete JO, nuk behem "kurve e paguar" per interesa te askujt e as ato kombetare.
Se cka te ndodh kur shitesh per cfaredo lloj interesi po marrim mesim cdo dit e me shum nga ata te cilet vetem e kan shite deri edhe shpirtin per interesa "kombetare" se le mo prapanicen.

elvio
13-11-12, 13:51
Ah Derr i vogel, ti me gjithe qejf do e pranoshe per hir te Kombit :)

Ēka s'ben ti per kombin ? E shet edhe nderin tend ! E shet edhe kulturen tende, sepse feja eshte pjes e identitetit te cilit do komb ne bote ! Po dha fejen, gjuhen, traditen, zakonet, folklorin atehere fale gjithe historine, i dha te gjitha per diēka qe ke te drejt, TĖ EGZISTOSH o Komunist ! Ti ke nje histori qe dallon nga e jona, pasi qe ke shit shpirtin per Stalinin e Leninin, Karlin e Mao-n. Njerezve te llojit tend, hiē-hiē-,.. edhe 1 shekull pavaresi u duhet per t'ju prue ne mend, ne realitet > demokraci !

Alima !

Jini nje e si mund te jete ndryshe qe te mos pajtohesh?

Dalloj,dalloj sigurisht nga ti e si ti,por mos thuaj se dalloj me shqiptaret e Kosoves o Makresh.

Alima ju jini nje,por s'jeni si ata qe jane nis udhes ne kembe kane tre dit Alima.

Hajt njehere se s'ke hap tem per tu diskutuar,por ke hap teme me ngjall konflikte,edhe s'ta bej nderin te te rrit askend,por u duhet!:smile:

Makresh
13-11-12, 13:52
O Makresh.
Ti je ai qe perben 95% te shkrimeve me domethenese ne Dardani?

C'mund te thuash tjeter pervec te sharave tua?

O Makresh.

Kam vesh petkun e nderit e ndergjegjies te cilin nuk mund ta zoterosh,sepse s'te le ajo c'ke ne koke.

Mos me permend nderin,sepse nuk e di a e njeh ti.

Une per kombin se di c'do beja,por te jap pak shije c'kane bere ata qe me kane dhene frymen ta dua.

Gjuha qe une shkruaj sot njeri nder ata te kongresit te Manastirit ish i pari i familjes time qe ka firmos.
Ne shkollen e pare shqipe ka qene ai qe serish e ka hap.
Mos permend komunizem,sepse ti e ke pare ndryshe nga une.
Ti nuk e di vec gazeta.
Makresh nuk flas kush jam une,por ate c'ka me frymezuan edhe duke ec ne ato hapa kam emrin e fisnikerise ne dore.
Ti nuk mund ta kesh,sepse nuk flet ashtu ta kishe.

Mund te shani,edhe ofendoni gjithe diten,por pakrendesi ka per mua.
Per komunizmin nuk e njeh sepse ti s'di c'ka eshte internimi o Makresho(perfaqesuesi i komunitetit mysliman te Kosoves je?)

As nderin sikurse thua,sepse ai s'te le te devijosh per deshira,por te imponon ta kesh mbi supse,sepse nga ai gen zoteron fisnikerine ne te cilet tjeret e kapelen ta ulin.

Alima c'te gjeti?
Per mjeshtrin po pres te shkruash dicka,por je ketu sikurse duket.

Thirri,,,,!

Po ku ishe fshehur O Elvio ? Pse nuk flisje me heret per te paret e tu, e do te kishim shpallur "hero" te kombit ??!

Pash nje Zot, leri te paret te pushojn ne paqe, e fol per veten tende ! Ata nuk ishin te frymezuar me ideologjin ateiste sic je ti ! Ata nuk shiten nderin per interesa ! Ata te paret qe po i permend, nuk ben pazarlleqe per interesa !! Ti, pasardhesi i tyre, nuk i'a ke iden se c'eshte nderi e c'eshte morali. Ti the diku tjeter se do e ndrroje besimin ne Zot per interesa kombtare. Dmth, ti shet per interes, ti fal besimin qe te ndjen shpirti me gjithe personalitetin qe te ka ndertu, per ēka ? Per interesa (qe nuk dim se cfar jan) te kombit ! Ti, shet shpirtin djallit per interesa ! Mjafton kjo doze, sa per ta kuptuar se c'nder e moral ke ti.

E di mir se c'eshte internimi, mos ke dert per kte. Un nuk thash qe s'ke jetuar nen komunizem, por te thash se je edukuar si i tille ! Ty te duhet edhe shume kohe qe te ēvishesh nga petku i xhaxhit, sepse ti ende se din se c'eshte Kombi e c'eshte e drejta e t'egzistuarit ne boten qe te rrethon !

Ke gjithēka per t'zbuluar Elvio, merr frym nje here.

Makresh
13-11-12, 13:58
Alima !

Jini nje e si mund te jete ndryshe qe te mos pajtohesh?

Dalloj,dalloj sigurisht nga ti e si ti,por mos thuaj se dalloj me shqiptaret e Kosoves o Makresh.

Alima ju jini nje,por s'jeni si ata qe jane nis udhes ne kembe kane tre dit Alima.

Hajt njehere se s'ke hap tem per tu diskutuar,por ke hap teme me ngjall konflikte,edhe s'ta bej nderin te te rrit askend,por u duhet!:smile:

Elvio, edhe un qe s'jam nga Kosova dalloj nga ta, e lere me ti qe ke jetuar hic me pak se 50 vite ne izolim. !

Kam hap teme, per t'ju treguar se te besh treg me nder, nuk te vyen as Kombi pas kesaj !

elvio
13-11-12, 13:59
Po ku ishe fshehur O Elvio ? Pse nuk flisje me heret per te paret e tu, e do te kishim shpallur "hero" te kombit ??!

Pash nje Zot, leri te paret te pushojn ne paqe, e fol per veten tende ! Ata nuk ishin te frymezuar me ideologjin ateiste sic je ti ! Ata nuk shiten nderin per interesa ! Ata te paret qe po i permend, nuk ben pazarlleqe per interesa !! Ti, pasardhesi i tyre, nuk i'a ke iden se c'eshte nderi e c'eshte morali. Ti the diku tjeter se do e ndrroje besimin ne Zot per interesa kombtare. Dmth, ti shet per interes, ti fal besimin qe te ndjen shpirti me gjithe personalitetin qe te ka ndertu, per ēka ? Per interesa (qe nuk dim se cfar jan) te kombit ! Ti, shet shpirtin djallit per interesa ! Mjafton kjo doze, sa per ta kuptuar se c'nder e moral ke ti.

E di mir se c'eshte internimi, mos ke dert per kte. Un nuk thash qe s'ke jetuar nen komunizem, por te thash se je edukuar si i tille ! Ty te duhet edhe shume kohe qe te ēvishesh nga petku i xhaxhit, sepse ti ende se din se c'eshte Kombi e c'eshte e drejta e t'egzistuarit ne boten qe te rrethon !

Ke gjithēka per t'zbuluar Elvio, merr frym nje here.

Hero kombetar kam Skenderbeun Makresho,por jo i yti(I IMI Makresh!!

Ti nuk e njeh edukimin,edhe as do kesh shans ta njohesh(ia ke mbyll dyert).

Vereje veten qe te ndodh.

Ta them serish qe kombi im ka pas virtyt nderin,edhe s'me kerkon shkembbim c'nderin o njeri.

Mos fol per komb,sepse i iken vlera ,as per moral sepse ke ngjall dyshime!

Lona
13-11-12, 15:23
Pyetja e cila nxjerri pyetjen, si duket po e nxjerr edhe nje pyetje gjithe me "finesse" !

E pam sa e duam Kombin, e pam qe per Komb, edhe Zotin e mohojm. Pyetjes se a do ta vritnim nenen, apo evladin per interesa kombtare le ta beje tjeter kush.

Un po ju pyes, nese per interesa kombtare, ju burra po edhe ju gra me vllazen e me motra, nese do t'ishit prostitue me gjithe qejf per interesa kombtare ?

Sa nga ju, do ta kishit pranuar kte kerkes, nese ndokush nga BE apo edhe me larg, do t'ua kishte kerkuar ?

PS: Kerkoj nga moderatori qe ta veje nje sondazh me PO / JO, dhe mundesisht te jet sondazh i hapur ku do te shihen pseudonimat. Flm.

Makresh;

Fejen e kemi ne zemer ndersa kombin e kemi ne shpirt!:rolleyes:

Mendoje se ende nuk kemi arrit deri te prostitucioni qe te jemi viktime per kombe!

murrizi
13-11-12, 15:30
teme prosuticioni

Makresh
13-11-12, 16:45
Hero kombetar kam Skenderbeun Makresho,por jo i yti(I IMI Makresh!!

Ti nuk e njeh edukimin,edhe as do kesh shans ta njohesh(ia ke mbyll dyert).

Vereje veten qe te ndodh.

Ta them serish qe kombi im ka pas virtyt nderin,edhe s'me kerkon shkembbim c'nderin o njeri.

Mos fol per komb,sepse i iken vlera ,as per moral sepse ke ngjall dyshime!

Hero Kombtar kam Adem Jasharin o Elvio ! (I imi, eja tash e po grindemi si kalamajt ; "jo i imi, jo i yti" ) ! …Po e ardhmja, e kujt eshte ? Pse nuk e shkund pakes kete mendje por pret qe Makreshi te malltreton keshtu ?

Nderin, Besen, Besimin qe te paret tan kultivuan, Ti, je i gatshem qe t'i hedhesh ne berrllogje ! Keshtu "nderon" besimin e atyne burrave te mdhenje ! Un jam pro-kultivimit te tyre sepse nuk dua t'i nenshtrohem askujt per t'egzistuar ! Un me dallim nga ti, refuzoj ngushtimin e vizionit nga armiqt e popullit ! Te thash qe je i vonuar ne demokraci, per ty eshte dicka e re e drejta e t'egzistuarit, te besuarit, te menduarit. Ti s'ke 1 vit qe ke drejt te dalesh nga Shqiperia lirshem, pa kushte. Ti je sikur ata qe dalin nga burgu pas 50 vitesh, e kur te dalin, e shohin qe bota per rreth tyre ka ndryshuar, por edhe njerzit, edhe mentalitetet. Ti vjen nga larg o elvio, vjen nga shteti i diktatures. Nuk vazhdohet me kete sistem me, lesho pe, dorezohu !

Makresh
13-11-12, 16:47
teme prosuticioni


Do te ishe hipokrit, nese nuk do e shitesh veten per interesa kombtare.

Ta ndrrosh fejen, kur je i pa-bes, nuk eshte impresionuese e aq me pak te kualifikohet si ndonje akt patriotik !

Stuhi Rere
13-11-12, 19:06
ku duhet me shkue ?

elvio
13-11-12, 19:09
Hero Kombtar kam Adem Jasharin o Elvio ! (I imi, eja tash e po grindemi si kalamajt ; "jo i imi, jo i yti" ) ! …Po e ardhmja, e kujt eshte ? Pse nuk e shkund pakes kete mendje por pret qe Makreshi te malltreton keshtu ?

Nderin, Besen, Besimin qe te paret tan kultivuan, Ti, je i gatshem qe t'i hedhesh ne berrllogje ! Keshtu "nderon" besimin e atyne burrave te mdhenje ! Un jam pro-kultivimit te tyre sepse nuk dua t'i nenshtrohem askujt per t'egzistuar ! Un me dallim nga ti, refuzoj ngushtimin e vizionit nga armiqt e popullit ! Te thash qe je i vonuar ne demokraci, per ty eshte dicka e re e drejta e t'egzistuarit, te besuarit, te menduarit. Ti s'ke 1 vit qe ke drejt te dalesh nga Shqiperia lirshem, pa kushte. Ti je sikur ata qe dalin nga burgu pas 50 vitesh, e kur te dalin, e shohin qe bota per rreth tyre ka ndryshuar, por edhe njerzit, edhe mentalitetet. Ti vjen nga larg o elvio, vjen nga shteti i diktatures. Nuk vazhdohet me kete sistem me, lesho pe, dorezohu !

C'ka di ti per mua qe me drejtohesh??
Kam 50% te jetes qe ia kam pare coloret botes tende te cilivizimit,edhe mos me thuaj vij nga vendi i larget,sepse ke hyre ne tjeter trajte diskutimi qe me ke te gatshem te perballem,por s'do marr mundin Makresho,sepse edhe ti e di qe s'vlen.

Mos me prek atje ku s'duroj me shtetin e diktatures,sepse nqs te drejtohem ty ne kete forme kam prek nje pjese timen,mos them gjithe qenien time.

Krahaso,edhe dil ne nje analize,por kthjellohu Makresh,edhe jo vetem ti,,,!

tipi engjellor
13-11-12, 22:25
ka menyra tjera qe duhet te luftojm ....a ne keto gjera ngelet nderi i kombit a....

Zero Cool
13-11-12, 22:41
Maki, ky koka sondazh per femna :rolleyes:

Bajlozi i Zi
13-11-12, 22:41
Djema,

Mos hani fort m*t!
Pėr interesa kombėtare, e kam fjalėn.

Shqiptaria perfiton shumė si komb, nėse qiftat tuaj deklarohen si joshqiptarė.

Kercovari
14-11-12, 07:14
E ke be kot kete pyetje Maki,porstitutat nga te gjithe kombet kan kriju nje komb te vetem"kruj lesh per lek"zatem ky eshte profesioni me i ushtruar krah per krah me korupcionin dhe birokracine.....

LOJETARI
14-11-12, 09:54
Sa pė relaksim tė temės se qenka bėrėr xixė :

-Babi, sot mėsuam nė shkollė pėr teorinė dhe praktikėn mirėpo nuk e kam kuptuar mirė , i drejtohet djali tė atit .
Dėgjo bir .Shko pyete mamėn , dy motrat dhe vėllaun tėnd ,se a do tė shitnin prapanicėn pėr njė milion euro dhe eja me trego se ēka tė thanė .
Tipi shkon , i pyet dhe kthehet te baba .Babi .qė tė tre u deklaruan se do ta shitnin .
Ok, dėgjo tash :
Teoritikisht tani do tė ishim milioner ,mirėpo praktikisht, nė shtėpi kemi tri kurva dhe njė pederr !

Alima
14-11-12, 11:06
...

1 gigol ...nejse edhe qasi munet me kon qysh i tha komsha !

.

Makresh
14-11-12, 18:23
Kta qe po deklarojn se per x interesa shesin fejen, qenkan kesi lloj pederash. Perse jo, kur s'ke nder s'ke as turp.

Ky eshte morali i fores.

elvio
14-11-12, 18:37
Kta qe po deklarojn se per x interesa shesin fejen, qenkan kesi lloj pederash. Perse jo, kur s'ke nder s'ke as turp.

Ky eshte morali i fores.

O kok tul plak.
Nuk kam fe o njeri,edhe sa per tjetren mbaje ne xhep,sepse dikush qe permend fjale banala eshte tregues qe eshte pjesa e saj(mos duke thene kulture)se s'ka lidhje.

Makresh
14-11-12, 18:54
O kok tul plak.
Nuk kam fe o njeri,edhe sa per tjetren mbaje ne xhep,sepse dikush qe permend fjale banala eshte tregues qe eshte pjesa e saj(mos duke thene kulture)se s'ka lidhje.


Po kush e pat fjalen per ty ?

Forja s'ishte e imja.Titulli: A do e ndrroje perkatsin fetare per interesa kombetare
E kisha flakeruar,e jo me nderruar(sikurse e kam bere)!

elvio
14-11-12, 19:00
Po kush e pat fjalen per ty ?

Forja s'ishte e imja.
Pikerisht pra po ju them pra o kok tul plak qe e flakerij ate .

Nderin mos permend sepse c'nderi te perket ty e plak matuf.

Kerkon pergjigje e ketu e ke.

Makresh
14-11-12, 19:04
Pikerisht pra po ju them pra o kok tul plak qe e flakerij ate .

Nderin mos permend sepse c'nderi te perket ty e plak matuf.

Kerkon pergjigje e ketu e ke.


Mir de, sipas teorise se Lojetarit ti je tamam i pershkruari i atij prositituti (pederi i shtepis) i cili teorikisht, ne kontekstin ton, je "p....atriot". Praktikisht, .... Pun per ty.

elvio
14-11-12, 19:09
Mir de, sipas teorise se Lojetarit ti je tamam i pershkruari i atij prositituti (pederi i shtepis) i cili teorikisht, ne kontekstin ton, je "p....atriot". Praktikisht, .... Pun per ty.

Teorise permbaju ti,edhe kush gjen veten ne te.

Praktikisht shuje kureshtjen.

Murgesha
15-11-12, 22:50
Hajdi ore ta shqyrtojme ket teme "madhore per interesa kombetare" jepini mendimet tuaja..

A po prostituohemi per qeshtje kombetare, apo po e hudhim ket tem ne koshin e forumit?

elvio
15-11-12, 23:30
Hajdi ore ta shqyrtojme ket teme "madhore per interesa kombetare" jepini mendimet tuaja..

A po prostituohemi per qeshtje kombetare, apo po e hudhim ket tem ne koshin e forumit?

Nuk kerkon Kombi IM prapanica:wink: te askujt oj Murgeshe,sikurse mjekra degradimi.

Ai i priftit e i pantallonshkurterve mjekroshe ndoshta e i shqeteson .
Tung njehere!

Bej si t'dush!

Kodra
16-11-12, 08:10
Hajdi ore ta shqyrtojme ket teme "madhore per interesa kombetare" jepini mendimet tuaja..

A po prostituohemi per qeshtje kombetare, apo po e hudhim ket tem ne koshin e forumit?

**********
**********
**********Ėshtė pėr keqardhje sesi nuk shqyrtohet kjo temė me "interesa tė mėdha kombėtare".

Ėshtė edhe pėr keqardhje qė u lajmėruan prapė!!!!!!

Mirė ishte disa javė pa, u lajmėruan dhe filluan me zakonin qė e zotėrojnė mė sė miri.


Kodra

haneza
16-11-12, 09:57
per interesin e kombit tem po kisha mu prostitutav ,a mesin senet qaty ko jon kon hahaha.

pergjegjja po :biggrin:

e-uritura
16-11-12, 12:28
Do blija prostitutka nga rusia&co.

Bajlozi i Zi
16-11-12, 13:28
A quhet prostituim nėse shitesh pėr interesa tė vehabistėve?

Nė Kosovė ka plot prostituta me mjekrra.

Alima
16-11-12, 13:43
A quhet prostituim nėse shitesh pėr interesa tė vehabistėve?

Nė Kosovė ka plot prostituta me mjekrra.

...

Qysh niset prej veti &CO :D

...sikur ju psh amerikes e evropes ,cipridoncullak edhe figuren edhe vlerat e shpirtin a ???


Na bile edhe nese jena shite ,edhe pse gabim je ,shuuume gabim .... mlut e me gjithe vlerat morale e humane ,ja vlene !


Ju kujt dhe per ēka cullaka ?!!!


.

Artisti
16-11-12, 15:10
...

Qysh niset prej veti &CO :D

...sikur ju psh amerikes e evropes ,cipridoncullak edhe figuren edhe vlerat e shpirtin a ???


Na bile edhe nese jena shite ,edhe pse gabim je ,shuuume gabim .... mlut e me gjithe vlerat morale e humane ,ja vlene !


Ju kujt dhe per ēka cullaka ?!!!


.


A ke nie ti pėr me ja tregu e mos me ja jep hahahahahahahaaa

Eh, ju nuk tregoni shumė po jepni hahahahahahahhahahaaa.


.

Kercovari
16-11-12, 19:09
paska edhe burra prostituta a? ju lumt per kete aftesi ndryshoni seksin saher te doni...hahahahahahah

vjeshta
17-11-12, 00:34
Po!

Njerzit qe nuk po mujshin ,per shkak t'takatit a per halle tjera ,me shku ne Qabe po i bojshin njet paret per veti dhe po e dergojshin nje person tjeter ne vend te tyrin .Keshtu qe, sevapi po i shkojke per shpirt te atij qe i ka dhane paret .
lol!

premium
17-11-12, 00:59
...

Qysh niset prej veti &CO :D

...sikur ju psh amerikes e evropes ,cipridoncullak edhe figuren edhe vlerat e shpirtin a ???


Na bile edhe nese jena shite ,edhe pse gabim je ,shuuume gabim .... mlut e me gjithe vlerat morale e humane ,ja vlene !


Ju kujt dhe per ēka cullaka ?!!!


.
Moj Talebankicė , mos komento palidhje , a spe sheh se Bajlozit tė zie ja ki prek nė ''Bam-telin''???

edhe se e din realitetin kush e shet apo pėrndryshe shitet pėr turlifareinteresi mu ba prostitutke , mos u ban e kaqe me qit nė shesh ... mo se marre ėshtė po skuqet djali .hohohohooo


Nesėr shitet per interesat kombetare , e tutje ja qel rrugėn pėr interesat pėr lekė .

jadore
17-11-12, 10:49
Po!

Njerzit qe nuk po mujshin ,per shkak t'takatit a per halle tjera ,me shku ne Qabe po i bojshin njet paret per veti dhe po e dergojshin nje person tjeter ne vend te tyrin .Keshtu qe, sevapi po i shkojke per shpirt te atij qe i ka dhane paret .
lol!

qma kujtove femirine .
Se ku patem degjuar qe nese agjeron per personin e dashur qe te ka vdekur ,agjerimi yt i lehteson shpirtin e pasvdekjes ati tjetrit ne boten tjeter , qaq kem solidarizu me kete akt human sa qe me motrat i ndanim personat kush per ke te agjeroj , ( qe gjithe ta kene lehte atje ) interesant gjithmone agjeroja per Bijen . edhe sot me fanitet imazhi i saj qe si femi na merrte per dore e sa here merzitej pasi nuk kishte "opqine" i vizitonim varrezet e te afrmeve te saj dhe tyrbet e qytetit ..! , nejse , vlene nuk vlene , per aq sa une agjeroja e madhe e vogel , gjithmone kam agjeruar per shpirtin e saj , dosido ajo grua prehet ne paqe , jam e bindur ,
tash , kohen e fundit degjova qe nese nuk ke deshire ( edhe mundesi ) mund ta pagush agjerimin !

sot prej Vjeshtes , lexova qe edhe Haxhillekun mund ta paguash ,
veq nje pytje mu kujtu , thuhet qe kush vdes ne Haxh ka fituar Xhehnetin , tash , nese personi i paguar nga tjetri vdes ne Haxh , e ky donatori eshte i gjalle( ta zeme mes Kosoves duke jetuar akoma ) cili ka fituar Xhehnetin ? ( pernima po pyes , nuk eshte ironi)

Morali i ketyre veprimeve ,sipas meje ..
nuk eshte me rendesi kush si e fiton , me rendesi eshte qe njeriu per nje kohe te caktuar pa marr parasysh cilin ka qellim te veprimit , ndjen obligim te , behet me human , me i ndergjegjeshem ,me toksore , ( njejte si une qe per vite te tera , ne muajin e caktuar , isha ideale , perfekte , e degjushme me frigen qe cdo gabim i imi ndaj padegjushmerise ndaj prinderve ose rrethit do ti shkaktonte dhimje dhe denime shpirtit te Bijes , ne jeten e pertejme )
tash , a po dalim per fund qe nuk eshte me rendesi rruga por qellimi final .!

Artisti
17-11-12, 12:14
qma kujtove femirine .
Se ku patem degjuar qe nese agjeron per personin e dashur qe te ka vdekur ,agjerimi yt i lehteson shpirtin e pasvdekjes ati tjetrit ne boten tjeter , qaq kem solidarizu me kete akt human sa qe me motrat i ndanim personat kush per ke te agjeroj , ( qe gjithe ta kene lehte atje ) interesant gjithmone agjeroja per Bijen . edhe sot me fanitet imazhi i saj qe si femi na merrte per dore e sa here merzitej pasi nuk kishte "opqine" i vizitonim varrezet e te afrmeve te saj dhe tyrbet e qytetit ..! , nejse , vlene nuk vlene , per aq sa une agjeroja e madhe e vogel , gjithmone kam agjeruar per shpirtin e saj , dosido ajo grua prehet ne paqe , jam e bindur ,
tash , kohen e fundit degjova qe nese nuk ke deshire ( edhe mundesi ) mund ta pagush agjerimin !

sot prej Vjeshtes , lexova qe edhe Haxhillekun mund ta paguash ,
veq nje pytje mu kujtu , thuhet qe kush vdes ne Haxh ka fituar Xhehnetin , tash , nese personi i paguar nga tjetri vdes ne Haxh , e ky donatori eshte i gjalle( ta zeme mes Kosoves duke jetuar akoma ) cili ka fituar Xhehnetin ? ( pernima po pyes , nuk eshte ironi)

Morali i ketyre veprimeve ,sipas meje ..
nuk eshte me rendesi kush si e fiton , me rendesi eshte qe njeriu per nje kohe te caktuar pa marr parasysh cilin ka qellim te veprimit , ndjen obligim te , behet me human , me i ndergjegjeshem ,me toksore , ( njejte si une qe per vite te tera , ne muajin e caktuar , isha ideale , perfekte , e degjushme me frigen qe cdo gabim i imi ndaj padegjushmerise ndaj prinderve ose rrethit do ti shkaktonte dhimje dhe denime shpirtit te Bijes , ne jeten e pertejme )
tash , a po dalim per fund qe nuk eshte me rendesi rruga por qellimi final .!


Kėtu ėshtė gabimi qė e keni nė kokė!

Nė muajin e caktuar!!!!!!

Jeni tė ligė, po ju referoheni njė drejtimi tė gabuar i cili ėshtė i stėrvjetėruar.

11 muaj tė tjerė bėni kėtė qė kėrkon kjo temė :)


Jo ti.


.

Artisti
17-11-12, 12:16
Moj Talebankicė , mos komento palidhje , a spe sheh se Bajlozit tė zie ja ki prek nė ''Bam-telin''???

edhe se e din realitetin kush e shet apo pėrndryshe shitet pėr turlifareinteresi mu ba prostitutke , mos u ban e kaqe me qit nė shesh ... mo se marre ėshtė po skuqet djali .hohohohooo


Nesėr shitet per interesat kombetare , e tutje ja qel rrugėn pėr interesat pėr lekė .


premium, Alima gjithmonė ka fol palidhje, mendjen e ka veq te "cipridoncullaku"..

Fshatari
17-11-12, 12:43
premium, Alima gjithmonė ka fol palidhje, mendjen e ka veq te "cipridoncullaku"..
Alima nuk e ka edhe aq keq Artisto. Per cipridancullak(nderi i familjes) po iu shkon koka shume katolikeve e muslimanve shqiptar : kjo dukuri njihet me emrin e Gjakmarrjes qe konsiston ne zhdukjen nga faqja e dheut e familjeve te tera. Prostitucioni e kurvinlleku nuk i durojne as katoliket, as muslimanet shqiptare. Jane dukuri qe percaktojne instikte shtazarake e jo njerezore. A mos po u dashak me u mburre me prostitucion a ?!
Dikush po do me cof "per atedhe" tu u prostituue" trotuarve te piste te mizerjes shqiptare.

Artisti
17-11-12, 13:01
Alima nuk e ka edhe aq keq Artisto. Per cipridancullak(nderi i familjes) po iu shkon koka shume katolikeve e muslimanve shqiptar : kjo dukuri njihet me emrin e Gjakmarrjes qe konsiston ne zhdukjen nga faqja e dheut e familjeve te tera. Prostitucioni e kurvinlleku nuk i durojne as katoliket, as muslimanet shqiptare. Jane dukuri qe percaktojne instikte shtazarake e jo njerezore. A mos po u dashak me u mburre me prostitucion a ?!
Dikush po do me cof "per atedhe" tu u prostituue" trotuarve te piste te mizerjes shqiptare.


Rrugėtimi i njeriut nėpėr jetė


Qesh i vogėl e u rrita, n'prehėr t'gjyshes u mėrzita
Sdi me qkru as me lexu, veq n'shkoll du me shku.

Se qysh mė janė "shfajsit" salduar fjalėt e gjyshes nė kokė, qė kombi ėshtė aq i shenjtė saqė edhe jetėn duhet dhėnė pėr komb.

Tash Artisti filloi shkollėn, klasa e parė, e dytė e mė tutje.Gjithēka ēka u fliste aty, ishte interesante por, disi mė interesant mu dukeshin fjalėt e gjyshes.

Artisti ashtu siē ai ėshtė, kudo qė ėshtė flet dhe vepron mė shumė pėr komb sesa pėr fe dhe cipridoncullak.

Tash ka gjyshe tė ndryshme!!!!

Ndoshta te Alima kanė mbetur fjalė tė tjera nė kokė, e sa ka tė drejtė Alima qė shan, ēdo tė dytėn fjalė e ka cipridoncullak, islamizim, aty nuk mund tė tė bind ty se ajo nuk ka tė drejtė.


.

Guri i madh
17-11-12, 19:07
shkjet e kishin pas perdor ket metod ne kohen e turqis e turqit i lejun shkjet me u forcue ushtarakisht edhe i debun ma shum se 700 vendbanime ne serrbin e tanishme

Alima
18-11-12, 00:19
Moj Talebankicė , mos komento palidhje , a spe sheh se Bajlozit tė zie ja ki prek nė ''Bam-telin''???

edhe se e din realitetin kush e shet apo pėrndryshe shitet pėr turlifareinteresi mu ba prostitutke , mos u ban e kaqe me qit nė shesh ... mo se marre ėshtė po skuqet djali .hohohohooo


Nesėr shitet per interesat kombetare , e tutje ja qel rrugėn pėr interesat pėr lekė .

...

Kush more po fol palidhje ????!!!

Shih tani te besoj Artisti ..ha haaaaaaaaaaaaa...


Lek ,dollar , €uro , funta , franak te CH , cilat kene tjerat se po harroj ...

.

Makresh
19-11-12, 08:22
paska edhe burra prostituta a? ju lumt per kete aftesi ndryshoni seksin saher te doni...hahahahahahah

Jan disa pedera ksajde qe urrejn ata qe urrejn besimtaret musliman.

Nuk prish pune kjo, perderisa na urrejn. :)