PDA

View Full Version : A vuani nga xhelozia?


Zero Cool
14-11-12, 18:26
Shekspiri thotė se aty ku ka dashuri ka edhe xhelozi. Tė gjithė njerėzit nė njė mėnyrė apo nė tjetrėn kanė njė dozė xhelozie kundruall partnerit me tė cilin janė nė raport martesor apo nė lidhje dashurie. Cili ėshtė kufiri nė mes tė xhelozisė, e cila ėshtė shprehje e dashurisė dhe xhelozisė dhe e cila njėkohėsisht ėshtė sėmurje dhe i ngarkon raportet nė mes tė partnerėve?


Pėrgjigjuni sinēerisht nė pyetjet e kėtij psiko-testi dhe nė fund mblidhni poenat dhe kėrkojeni vetėveten.1. Ktheheni nė shtėpi, por partneri/ja juaj nuk gjendet aty:

a) E merrni kėtė rast me brengosje se mos i ka ndodhur diēka e keqe

b) Ai/ajo e ka ditur kur kthehem unė, por kjo pėr te nuk ėshtė e rėndėsishme, sepse nuk me do

c) Dyshoni se ėshtė nė pyetje ndonjė person i tretė nė lidhjen tuaj

2. Nė tė njėjtėn situatė:

a) Do tė hyni nė banjė tė pastroheni dhe do tė kėrkoni diēka pėr tė ngrėnė

b) Do ta merrni telefonin dhe nė mėnyrė diskrete do tė vėrtetoni se ku gjendet

c) Do ti pyesni fqinjėt se a dinė diēka dhe do tė dilni ta kėrkoni.


3. Pėr herė tė parė jeni nė familjen e partnerit/es tuaj. Ju duket se keni mbetur anash:

a) Pėrpiqeni tė gjeni tema me tė cilat inkuadroheni edhe ju nė bisedė

b) Shtiheni se po u dhemb koka dhe vazhdoni tė rrini anash

c) I bėni skena partnerit dhe kėrkoni ta ktheni vėmendjen e tij


4. Keni parė njė ėndėrr nė tė cilėn partneri/ja ju ka tradhtuar me njė mik/e tuaj:

a) Kur zgjoheni silleni normal sikur pas ēdo ėndrre

b) Pėrpiqeni ti kujtoni detajet e ėndrrės dhe ndjeheni mirė qe kjo ishte vetėm ėndėrr

c) Filloni tė dyshoni se mos ka diēka


5. Keni shkuar nė njė darkė, banket a dasmė dhe rastėsisht nė tavolinėn tuaj gjendet njė person me tė cilin-cilėn partneri/ja juaj u duket se ėshtė tepėr e pėrzemėrt:

a) Pėrpiqeni qė t' ia tėrhiqni vėmendjen partnerit/es tuaj

b) Kėrkoni ta ndėrroni tavolinėn

c) Silleni sikur asgjė nuk vėreni


6. Kanė ardhur pushimet. Ju nuk keni mundėsi tė udhėtoni pėr nė Kosovė:

a) Kėrkoni edhe nga partneri/ja tė mos shkojė

b) Ju vjen keq qė nuk do tė jeni bashkė dhe e ndihmoni atė tė pėrgatitet pėr rrugė

c) Pajtoheni qė ai/ajo tė shkojė, por me kusht qė tė jetė dikush i familjes tuaj me te


7. Njė zė i panjohur pėrmes telefonit ju thotė se partneri/ja e juaj ėshtė duke ju tradhtuar me filanin/en:

a) E merrni si provokim dhe menjėherė e mbyllni telefonin

b) Nuk i jepni rėndėsi kėsaj pune dhe pėrpiqeni qė tė mos mendoni mė tutje rreth kėsaj tė bėme
c) Doni ta zgjatni bisedėn me tė panjohurin dhe tė nxirrni sa mė shumė detaje prej tij


Rezultati:


1.

a) (1 pikė)

b) (2 pikė)

c) (5 pikė)


2.

a) (1 pikė)

b) (2 pikė)

c) (4 pikė)


3.

a) (0 pikė)

b) (2 pikė)

c) (4 pikė)


4.

a) (0 pikė)

b) (2 pikė)

c) (3 pikė)


5.

a) (2 pikė)

b) (3 pikė)

c) (1 pikė)


6.

a) (4 pikė)

b) (1 pikė)

c) (3 pikė)


7.

a) (2 pikė)

b) (1 pikė)

c) (3 pikė)4 - 10 poena

Ju jeni njėri i liruar nga xhelozia. Keni aq xhelozi sa tu duhet pėr ta bindur partnerin/en se ju ka mbetur tek ai/ajo. Nėse keni pasur fat qė edhe partnerin/en ta keni si vetėn, do tė keni jetė vėrtetė tė lumtur;


10 - 16 poena

Nuk jeni i liruar nga xhelozia. Partneri/ja juaj duhet tė ketė kujdes qė tė mos ju sjellė nė situatė pėr tė dyshuar, ndonėse keni frenjė tė fortė mbi vete dhe dini tė pėrmbaheni;


Mbi 16 poena

Nuk keni besim tė mjaftueshėm as nė partnerin/en, as nė vetėn tuaj. Xhelozia e juaj i kalon kufijtė normal dhe duhet tė luftoni me vetveten qė diēka tė ndėrroni. Besoni se nuk ėshtė kėndshėm tė jetohet pranė jush.

Dardanesha
14-11-12, 18:35
Hiq skam nevoje me kqyr piket as sondazhet,


jam shume xheloze per fat te keq :rolleyes::frown:

Albonita
16-11-12, 14:00
Hiq skam nevoje me kqyr piket as sondazhet,


jam shume xheloze per fat te keq :rolleyes::frown:

Uaooo Dardaneshe, po me dhimbesh:biggrin: pasna deshire met ber xheloze nje here, vec ta shof reagimin tennde:tongue::biggrin:

Jam, vec ne dika pikat , te duhra xheloze, per dryshe Ncuk:biggrin:

Dardanesha
16-11-12, 14:02
Uaooo Dardaneshe, po me dhimbesh:biggrin: pasna deshire met ber xheloze nje here, vec ta shof reagimin tennde:tongue::biggrin:

Jam, vec ne dika pikat , te duhra xheloze, per dryshe Ncuk:biggrin:


JO moj zemer une veq per nje person jam xheloze, pasna harru me cek se keshtu ne pergjithesi nuk jam xheloze po veq per dashnin tem :biggrin:...

Albonita
16-11-12, 14:06
JO moj zemer une veq per nje person jam xheloze, pasna harru me cek se keshtu ne pergjithesi nuk jam xheloze po veq per dashnin tem :biggrin:...
Vec per cat person kam deshire met bere xheloze nje here, vec te shof cfar cendrimi po mbane:biggrin: mandje mes shocerise:tongue:

Dardanesha
16-11-12, 14:15
Vec per cat person kam deshire met bere xheloze nje here, vec te shof cfar cendrimi po mbane:biggrin: mandje mes shocerise:tongue:oj zemer qysh mundesh mem bo xheloze per nje person qe se njeh as ski lidhje me te :biggrin:

PS: Njeri bohet xheloze per ate qe e don...

Albonita
16-11-12, 14:18
oj zemer qysh mundesh mem bo xheloze per nje person qe se njeh as ski lidhje me te :biggrin:

PS: Njeri bohet xheloze per ate qe e don...

Kush po te thot ty ce nuk kam lidhje me te ..:biggrin: Maje vten, se ai te tratadhton e ti se din, ruaje ne gjdo sekonde:biggrin:

Dardanesha
16-11-12, 14:25
Kush po te thot ty ce nuk kam lidhje me te ..:biggrin: Maje vten, se ai te tratadhton e ti se din, ruaje ne gjdo sekonde:biggrin:


hahaha sot e gjete diten mem nguc a, jo bre zemer se ruj une kerkon se kam njet me ju bo hije kerkujt :biggrin:, sjam aq e papjekt une veq thashe thjeshte jam xheloze nuk thashe e ruj i shkoj permas harroj ato sene, e jo se njeh dashnin tem :tongue:

Albonita
16-11-12, 14:37
hahaha sot e gjete diten mem nguc a, jo bre zemer se ruj une kerkon se kam njet me ju bo hije kerkujt :biggrin:, sjam aq e papjekt une veq thashe thjeshte jam xheloze nuk thashe e ruj i shkoj permas harroj ato sene, e jo se njeh dashnin tem :tongue:

Ahahhahahahahhahaaaaaa, po thash ta humbi koncetrimin sote, jo per dic tjere, po thuan ce nuk e njohe,aaaaa:biggrin:Gjy mos gabo mu ber hije , e askujte se dikur edhe hija hijal te behet tutesh nga vetja:biggrin:
Por edhe nga xhelozia e tepret mundet ta humas nje dashuri te mire, gjdo person ce kan dashuri per njeri tjerin xhelozoin, por vertet me cen nje xhelozi , duhet me cen 100% e sigurt ne cfar arsyje xhelozone.:tongue: dhe mos me harrua me kontrellua djenjant gjat reagimit:biggrin:

Me fal se bera pak shaka , thjesht shkronja, pac nje dite te bukur:smile:

Dardanesha
16-11-12, 14:43
Ahahhahahahahhahaaaaaa, po thash ta humbi koncetrimin sote, jo per dic tjere, po thuan ce nuk e njohe,aaaaa:biggrin:Gjy mos gabo mu ber hije , e askujte se dikur edhe hija hijal te behet tutesh nga vetja:biggrin:
Por edhe nga xhelozia e tepret mundet ta humas nje dashuri te mire, gjdo person ce kan dashuri per njeri tjerin xhelozoin, por vertet me cen nje xhelozi , duhet me cen 100% e sigurt ne cfar arsyje xhelozone.:tongue: dhe mos me harrua me kontrellua djenjant gjat reagimit:biggrin:

Me fal se bera pak shaka , thjesht shkronja, pac nje dite te bukur:smile:


Jo moj zemer hajt ti se e din dada qysh me reagu mos ta nin ty , qe don ti naj keshill prej meje je e mireseardhur, e jo sma hupe koncentrimin perkundrazi :smile:, edhe ti gjithashtu kalo mire....

Fshatari
16-11-12, 19:46
Ahahhahahahahhahaaaaaa, po thash ta humbi koncetrimin sote, jo per dic tjere, po thuan ce nuk e njohe,aaaaa:biggrin:Gjy mos gabo mu ber hije , e askujte se dikur edhe hija hijal te behet tutesh nga vetja:biggrin:
Por edhe nga xhelozia e tepret mundet ta humas nje dashuri te mire, gjdo person ce kan dashuri per njeri tjerin xhelozoin, por vertet me cen nje xhelozi , duhet me cen 100% e sigurt ne cfar arsyje xhelozone.:tongue: dhe mos me harrua me kontrellua djenjant gjat reagimit:biggrin:

Me fal se bera pak shaka , thjesht shkronja, pac nje dite te bukur:smile:


Nuk ka interes askush me ba Alboniten xheloze se e pesojme gjithe sa jemi :

"Per Dashurine Shkatrroj Boten"!

Hajra
18-11-12, 12:14
.....taman puna, une xhelozoi vetem ateher kur duhet,:wink: