PDA

View Full Version : Rrėmbyes nga qielli(video)


Guri i madh
19-12-12, 18:09
Sonte nė KTV mund tė ndiqni: *** 17:35 Express *** 18:50 Marketing ***19:00 LAJMET E MBRĖMJES*** 19:30 Sporti nė KTV *** 20:05 Rubikon *** 21:15 Serial: “Dashuri dhe ndėshkim” epis. 50 *** 22:15 Top Koha: Short List *** 22:55 Marketing *** 23:00 Interaktiv...
Rrėmbyes nga qielli(video)

http://koha.net/repository/images/f1_19rremb1355919961.jpgPublikuar: 19.12.2012 - 13:25Njė ngjarje e pazakontė dhe e frikshme pėr disa sekonda ka ndodhur nė njė park tė Montrealit nė Canada.Njė fėmijė rreth njė vjeē, i ulur nė lėndinė, i shoqėruar nga njė i rritur ka qenė pėr pak ēaste 'preja' e njė shqiponje, e cila pasi vėzhgoi nga sipėr ambientin u sul tė kapte vogėlushin duke e ngritur rreth njė metėr nė ajėr. Mesa duket grabitqari e lėshoi shpejt fėmijėn, i cili sipas njoftimeve tė fundit nuk ka pėsuar asnjė dėm. E gjithė kjo skenė ėshtė filmuar dhe videoja po bėn xhiron e botės.

Shqiponja e artė, ėshtė shpendi grabitqar mė i madh nė Amerikėn e Veriut dhe mund tė fluturojė deri nė 150 milje pėr orė, sqaron Shoqata Amerikane e Gjeografisė.

Shkencėtarėt thonė se nėse videoja ėshtė reale, atėherė shqiponja e ka ngatėrruar fėmijėn me ndonjė lepur ose ketėr, qė janė preja e zakontė e kėtij shpendi.
http://www.youtube.com/watch?v=SnLg789erGI&feature=player_embedded

Guri i madh
19-12-12, 21:01
[QUOTE=Guri i madh;2266785]


Rrėmbyes nga qielli(video)

http://koha.net/repository/images/f1_19rremb1355919961.jpgPublikuar: 19.12.2012 - 13:25Njė ngjarje e pazakontė dhe e frikshme pėr disa sekonda ka ndodhur nė njė park tė Montrealit nė Canada.Njė fėmijė rreth njė vjeē, i ulur nė lėndinė, i shoqėruar nga njė i rritur ka qenė pėr pak ēaste 'preja' e njė shqiponje, e cila pasi vėzhgoi nga sipėr ambientin u sul tė kapte vogėlushin duke e ngritur rreth njė metėr nė ajėr. Mesa duket grabitqari e lėshoi shpejt fėmijėn, i cili sipas njoftimeve tė fundit nuk ka pėsuar asnjė dėm. E gjithė kjo skenė ėshtė filmuar dhe videoja po bėn xhiron e botės.

Shqiponja e artė, ėshtė shpendi grabitqar mė i madh nė Amerikėn e Veriut dhe mund tė fluturojė deri nė 150 milje pėr orė, sqaron Shoqata Amerikane e Gjeografisė.

Shkencėtarėt thonė se nėse videoja ėshtė reale, atėherė shqiponja e ka ngatėrruar fėmijėn me ndonjė lepur ose ketėr, qė janė preja e zakontė e kėtij shpendi.http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GjOljUMc-Nc

Zero Cool
20-12-12, 15:59
Megjithatė e montuar, tre studentė e krijuan videon e shqiponjės qė rrėmben fėmijėn


20.12.2012

Pamjet tronditėse nė tė cilat shihet njė shqiponjė tek vėrsulet dhe kapė me kthetra njė fėmijė nė njė park nė Montreal, ėshtė parė nga 1.2 milion vetė nė rrjetin YouoTube. Por, nė fund doli se videoja ėshtė njė montazh.

Tre studentė tė Departamentit tė animacionit tredimensional nė Qendrėn NAD nė Montreal, shpjegojnė se “shqiponja dhe fėmija janė krijuar pėrmes animacionit 3D e mė pas janė vendosur nė film”.

Qendra NAD u ka dhėnė mirėnjohje studentėve Normand Archambault, Loic Mireault dhe Felix Marquis-Poulin, pėr shkathtėsitė e tyre dėshmuara, qė vėrtetohen edhe nga shikueshmėria dhe nga fakti se videoja ka tronditur tė gjithė ata qė e kanė parė!