PDA

View Full Version : Viti i Ri 2013


Dardanesha
27-12-12, 13:48
Ku do ta pritni Vitin e Ri 2013?

Nė shtėpi me familje
Nė ndonje nga lokalet
Nė vendlindje
Nuk do ta pres fare
Nuk kam vendosė

Dardanesha
27-12-12, 13:50
Top 5 vendet ku te kaloni Vitin e Ri


Viti i Ri po vjen shume shpejt dhe per ata qe nuk duan ta kalojne ne shtepi dhe nuk duan te paguajne para per ndonje restorant luksoz, zgjidhja me e mire do te ishte nje udhetim. Ideja eshte emocionuese por se pari duhet zgjedhur destinacioni ideal.

Per t'i dhene zgjidhje kesaj dileme na vjen ne ndihme klasifikimi i eDreams, faqja e famshme qe i kushtohet udhetimeve qe ka renditur top 5 vendet europiane ku te kaloni naten e Shen Silvestres. E fillojme me Romen, ku do te zhvillohet koncerti i Fori Imperiali ku do te performojne artiste si Giorgia, Nina Zilli dhe Emma Marrone.

Nje event qe e meriton patjeter nje vizite. Po ashtu muzika live, dj, spektakle me fishekzjarre do te jene te pranishme ne Brandenburg, ne vendin simbol te Vitit te Ri berlinez. Per ata qe duan argetim pa limit qyteti perfekt eshte Edimburg, ketu festimet zgjasin plot kater dite me Hogmanay, festivali qe zhvillohet ne qytet nga data 29 dhjetor deri ne 1 janar, festa e San Silvestres me e madhja ne bote.

Artiste ne rruge, muzike e cdo loji, per ta perfunduar pastaj me naten e dates 31 ku rruget do te mbushen me njerez dhe do te festohet deri ne te gdhire.Puerta del Sol tashme po pret ata qe duan te festojne ne Madrid, me raki rrushi, shampanje, e shume gjera te tjera qe nuk eshte nevoja t'i merrni nga shtepia pasi jua ofron vete vendi.

Se fundmi per te apasionuarit e te ftohtit kemi Mosken, ku festimet do te behen me nje stil te madh dhe nen nje shi dritash. Mos humbisni koncertin ne sheshin e Kuq, ku mund te ngrini dolli me vodka.

Zero Cool
27-12-12, 18:03
Me Dardaneshėn :tongue:

Dardanesha
27-12-12, 19:39
Me Dardaneshėn :tongue:


Paske vendose a :biggrin:

selvija
27-12-12, 20:47
Prej shpis , n'shpi

lovely
27-12-12, 23:28
Ner jarganin tem te dashtun

emine
28-12-12, 10:04
diku po e

guriko
28-12-12, 10:59
duhet me vetč,grunč!

Domira
28-12-12, 15:39
Nė shtėpi.

AlbaSoft
28-12-12, 16:41
Nuk do ta pres fare edhe pse me 01/01/ kam ditelindjen

Zero Cool
28-12-12, 18:06
Paske vendose a :biggrin:

Jo, ishte mendim momenti :smile:

Dardanesha
28-12-12, 18:20
Jo, ishte mendim momenti :smile:

ok mjafton moment moment edhe ai moment e ka peshen e vete ...

tipi engjellor
29-12-12, 16:53
ne shtepi njeher e pastaj diku do shkoj.....

Gjumashja
29-12-12, 20:21
Naten e pare n'shtepi, naten e dyte dikund me dal, naten e trete n'vendlindje, naten e katerte nuk do ta pres ( se e lodhur na tre netet e kaluara), naten e peste edhe nuk kom vendose qka me bo :p

pe ndjeje qe vit i jemi do t'jete ky gezuarrrr (y)

Guri i madh
29-12-12, 21:53
vitin e ri ja uroj krejt qeveritarve me qat fjalorin e perdorur mes sami lushtakut e adem grabofcit edhe ate krejt miqsisht

LuLjaa
30-12-12, 23:36
Per hajr viti ri

tipi engjellor
30-12-12, 23:38
Per hajr viti ri

haj paq ...perhaj edhe ty

elvio
31-12-12, 08:49
Antare te komunitetit Dardan!
Qofte 2013-a viti gjithckaje te mire per ju.
Mbreterofte te zemrat tuaja paqja e dashamiresia.
Gezofshi ditet tuaja sikurse ju doni,e c'do deshire e juaja realitet.

Sinqerte uron per te gjithe ju,,,,,,,,
Elvio

http://fc06.deviantart.net/fs70/f/2012/354/9/e/gezuar_2013_by_wiiz7-d5ol91v.jpg

emine
04-01-13, 20:57
Urime Vitin e ri