PDA

View Full Version : VIDEO BEFASUESE/ Delfini kėrkon ndihmė tek zhytėsit


Guri i madh
23-01-13, 19:13
besoj se e ka vendin te Biologjia

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Ky ėshtė momenti befasues kur njė delfin kėrkon ndihmė nga njė grup zhytėsish nė Havai.
Edhe pse nuk ėshtė njė delfin i zbutur, krijesa e bukur afrohet pranė zhytėsve, duke kėrkuar qė t’i heqin grepin qė ishte ngulur nė trupin e tij.
Pasi kishte vėshtirėsi nė lėvizje si shkak i grepit tė ngulur nė trup, delfini afrohet tek grupi i zhytėsve profesionistė, pa pasur frikė, dhe qartazi u kėrkon ndihmė.
Zhytėsit nisin qė ta ndihmojnė, ndėrkohė qė delfini ėshtė i durueshėm gjatė gjithė kohės.
http://www.youtube.com/watch?v=wL9I4BxuryY&feature=player_embedded

lovely
23-01-13, 21:04
Kryeminister duhet me e bo kete delfin.