PDA

View Full Version : Miss World 2013


Zero Cool
10-06-13, 17:40
Pa rroba banje nė “Miss World” 2013http://www.knninfo.com/repository/images/10_06_13_16590_miss.jpg10.06.2013
Organizatorėt e pėrzgjedhjes sė mė tė bukurės nė botė “Miss World” kanė deklaruar se kėtė vit garueset nuk do tė paraqiten para jurisė me rroba banje.

Ēdo vit pjesė e rregullt e defilimeve tė vajzave pjesėmarrėse kanė qenė parakalimet me rroba banje, por kėtė vit do tė ketė ndryshim pėr shkak tė rregullave qė i parashtron shteti nikoqir i kėtij viti, Indonezia.

E tėrė kjo vjen me qėllim qė banorėt e shtetit nikoqir Indonezisė, tė mos ofendohen. "Nuk duam qė askėnd ta ofendojmė apo tė vijmė nė situatė me tė cilėn do tė tregojmė mos respekt" - ka deklaruar Julia Morley, kryetarja e Organizatės pėr zgjedhjen e "Miss World".

Spektakli mė i madh i bukurisė nė botė, ku marrin pjesė 125 vende nga e gjithė bota, do tė mbahet mė 28 shtator. "Miss World"pėr herė tė parė licencon Kosovėn si pjesėmarrėse e barabartė, ndėrsa pėrzgjedhja e pėrfaqėsueses sonė mbahet nė fillim tė muajit korrik.

Kalimero
12-06-13, 13:19
uf ufufufu pur qisishne aa, ik ik ik ik se asnjona stekukan pur mu.Hiqmi se s'pum pilqejn :cool:

Dardanesha
12-06-13, 13:56
uf ufufufu pur qisishne aa, ik ik ik ik se asnjona stekukan pur mu.Hiqmi se s'pum pilqejn :cool:


hahaha qudi dijuz asnje pdhavushke skoka :eek:

Zero Cool
16-06-13, 19:42
Modelja shqiptare zgjedhet femra mė seksi nė New York


http://www.zeri.info/third_party/timthumb/timthumb.php?src=http://www.zeri.info/uploads/shqiptare122-1371303342.jpg&w=596&h=395&q=100&0Lola Luma, modelja shqiptare qė prej vitesh e ka ndėrtuar karrierėn e saj nė SHBA, na ka gėzuar tė gjithėve sė fundmi me njė lajm shumė tė mirė.

Bukuroshja nga Shkodra ėshtė zgjedhur nga revista “Maxim” si femra mė seksi e New Yorkut, duke u bėrė kėshtu pjesė e njė konkursi pėr vajzėn mė joshėse tė Amerikės.

Emocionet qė e kanė shoqėruar gjatė kėtij konkurrimi dhe tė reja tė tjera nga jeta e biondes bombė, qė mendon se tė qenit seksi ėshtė njė medalje qė ēdokush e dėshiron, vijnė tė pasqyruara nė intervistėn e realizuar nga revista Bluetooth.

"Mė pėlqen kur e dėgjoj sesi tingėllon. Revista “Maxim” ėshtė njė revistė me pėrmasa botėrore dhe titulli qė ata mė kanė dhėnė ėshtė me tė vėrtetė shumė special. I falenderoj pa masė" tha Lola.

Ndėrsa bukuroshja shqiptare paralajmėroj se gjatė muajit tė ardhshėm do tė vijė nė Tiranė.

Zero Cool
25-08-13, 18:13
Bukuroshet shqiptare nė “Miss Universe”
Qysh nga viti 2002 Shqipėria ka marrė pjesė nė garėn e bukurisė nė “Miss Universe”. Ndėrsa Kosova filloi tė kishte pėrfaqėsueset e saj si shtet vetėm nė vitin 2008. Disa prej tyre kanė arritur tė shijojnė famėn pėrtej kufijve nga ky kompeticion, si Angela Martini apo Marigona Dragusha. Shekulli online ka renditur disa bukuroshet qė na kanė pėrfaqėsuar ndėr vite si dhe jetėn e tyre aktuale.

http://www.knninfo.com/repository/images/25_08_13_80292_5.jpg

http://www.knninfo.com/repository/images/25_08_13_69457_4.jpg

http://www.knninfo.com/repository/images/25_08_13_76439_3.jpg

http://www.knninfo.com/repository/images/25_08_13_50361_2.jpg

http://www.knninfo.com/repository/images/25_08_13_5108_1.jpg

http://www.knninfo.com/repository/images/25_08_13_30507_bukuroshet.jpg


Anisa KospiriNė vitin 2001 bėhet njė pėrzgjedhje e bukurosheve pėr tė pėrfaqėsuar vendin nė kompeticionet e bukurisė nė botė. Privilegji si mė e bukura kalon te bukuroshja e njohur Anisa Kospiri, e cila njė vit mė vonė nė vitin 2002 pėrfaqėson Shqipėrinė nė “Miss Universe”, ku radhitet nė Top 10 vajzat mė tė bukura nė mbarė kohėn atė vit. U pėrshkrua nga mediat si vajza me flokė kafe e sy blu, duke u bėrė kėshtu imazh dhe idhull pėr shumė femra tė reja. Anisa tashmė ėshtė e martuar dhe gėzon njė jetė familjare jashtė vėmendjes sė mediave dhe publikut, por njihet si njė nga femrat mė tė bukura shqiptare dhe me njė sukses tė cilin akoma nuk e ka pėrsėritur asnjė vajzė qė ka pėrfaqėsuar vendin nė “Miss Universe”.Denisa KolaNjė vit mė vonė Denisa Kola, tashmė 30 vjeē, pėrfaqėsonte Shqipėrinė nė eventin e lartpėrmendur, por duke mos pėrsėritur suksesin e Anisės, pasi nuk radhitet nė asnjė listė e duke u diskualifikuar. Denisa pėrfaqėsoi vendin edhe nė “Miss Bota”, duke fituar kėshtu ēmimin “Miss World Scholarship”, ndėrsa pėr momentin nuk e dimė se me ēfarė ėshtė duke u marrė kjo bukuroshe. Nė vitin 2004 nuk kemi pasur asnjė pėrfaqėsuese nė eventin e bukurisė jashtė vendit.Agnesa VuthajNė vitin 2005 kosovarja Agnesa Vuthaj zgjidhet pėr tė pėrfaqėsuar Shqipėrinė nė “Miss Universe”, pasi kishte fituar kurorėn e mė tė bukurės nė Kosovė e Shqipėri. 26-vjeēarja ėshtė e lindur nė Istog, ndėrsa jeton dhe punon nė Prishtinė. Ėshtė e vetmja femėr e cila pėr njė kohė tė gjatė ka mbajtur kurorat e bukurisė e duke prezantuar vendin si “Miss” pas mosmarrėveshjeve qė kishin lindur nga organizatorėt e spektakleve, tė cilėt organizonin pa licencė. Edhe Agnesa nuk u kualifikua ndėr mė tė bukurat, por suksesi nė fushėn e modelimit nuk i mungoi dhe vazhdon edhe sot e kėsaj dite tė jetė njė nga femrat mė tė spikatura tė ekranit.Eralda HitajNė vitin 2006 vendi ynė pėrfaqėsohet nga Eralda Hitaj, e lindur nė Tiranė. Flokėt ngjyrė kafe dhe sytė blu janė karakteris- tikė qė e pėrshkruajnė vajzėn shqiptare, e cila atė kohė zuri faqet e mediave, tė cilat e krahasonin me aktoren e njohur Angelina Jolie. Edhe pas kėtij krahasimi, Eralda ėshtė zhdukur nga vėmendja mediatike dhe ėshtė duke jetuar njė jetė tė qetė.Sadina AllaSadina Alla, njė bionde seksi, do tė jetė pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė nė vitin 2007, duke u bėrė kėshtu e disata femėr shqiptare qė merr pjesė nė kėtė kompeticion tė bukurisė. Ajo fiton kurorėn e mė tė bukurės nė Shqipėri dhe mė pas nė “Miss Universe” nuk kualifikohet nė top femrat mė tė bukura tė planetit, edhe pse mė pas Sadina ka modeluar pėr Versace, Guēi, Roberto Cavalli e Dior. Biondja me sy blu, e lartė 1.80, ėshtė nė njė lidhje dashurie me aktorin e njohur tė portokallisė Florian Binaj nė rolin e policit.Matilda MeēiniNė vitin 2008 njė tjetėr bionde seksi do tė na pėrfaqėsojė atė vit nė Vietnam. Ėshtė kjo tashmė 24-vjeēarja Matilda Meēini, e lindur nė Tiranė, ndėrsa me profesion basketbolliste profesionale. Matilda pas spektaklit “Miss Universe” fiton tė drejtėn pėr tė sfiluar pėr Sherri Hill dhe Roberto Cavalli, si dhe pėr shumė dizajner tė njohur nga Anglia, Franca, Italia dhe ShBAZana Krasniqi, e para nga KosovaNė vitin 2008 bukuroshja kosovare Zana Krasniqi bėhet vajza e parė shqiptare nga Kosova qė prezanton vendin e saj nė njė kompeticion bukurie tė nivelit tė lartė. E lindur nė vitin 1988, Zana ėshtė njė modele e njohur, e cila ishte pėrzgjedhur pėr tė prezantuar Kosovėn nė eventin e bukurisė. Ajo u rendit nė Top 10 femrat mė tė bukura tė botės nė vitin 2008. Zana rrjedh nga njė familje artistėsh, ndėrsa ka punuar me fotografė shumė tė njohur e ndėr ta edhe me Fadil Berishėn. 23-vjeēarja pas njė pauze nė modelim ėshtė rikthyer fuqishėm, duke u bėrė pjesė e agjencionit “Ėilhemina models” me njė kontratė disavjeēare. Interesat e saj janė kėnga, performimi dhe modelimi, ndėrsa ėndėrr ka tė bėhet dizajnere e modės.Hasna Xhukiēi, infermierja e 11-a nė planetPas disa mossukseseve vite me radhė, nė vitin 2009 vendi ynė pėrfaqėsohet nga tashmė 24-vjeēarja Hasna Xhukiēi, e cila radhitet nė vendin e 11-tė si mė e bukura e planetit. Studente nė Universitetin e Tiranės, Hasna ka mbaruar studimet pėr mjekėsi, por puna si modele ia ka ndalur atė, pasi Xhukiēi ėshtė shumė e angazhuar nė disa shtete me kontrata pune si modele. Hasna pėrsėrit suksesin e Anisa Kospirit, tė para 8 viteve. Ajo ka punuar pėr disa kohė nė kinė duke qenė edhe atje njė modele e suksesshme. Madje duhet theksuar se edhe Hasna hynė nė njė nga vajzat e peferuara pėr tu fografuar nga Fadil Berisha.Marigona DragushaMarigona Dragusha nė vitin 2009 zgjidhet pėr tė pėrfaqėsuar Kosovėn nė eventin e bukurisė “Miss Universe”, ku arriti njė sukses tė jashtėzakonshėm qė deri mė tani nuk ėshtė thyer nga ndonjė shqiptare. Ajo zuri vendin e dytė si mė e bukura e planetit. 22-vjeēarja vazhdon suksesin e saj si modele nė mbarė botėn.Afėrdita DreshajE lindur nė vitin 1986, bukuroshja e njohurAfėrdita Dreshaj fiton kurorėn e mė tė bukurės nė “Miss Universe Kosova”. Kėshtu ajo fitoi tė drejtėn qė tė pėrfaqėsojė vendin nė kompeticionin e bukurisė, qė vitin e kaluar ėshtė mbajtur nė Sao Paolo tė Brazilit. Edhe pse modele shumė e njohur dhe me njė karrierė prej kėngėtare qė sapo e kishte filluar, Afėrdita bėhet akoma mė e popullarizuar nė kėtė drejtim. Ajo ėshtė radhitur nė mesin e 16 bukurosheve nė mbarė botėn edhe pse nuk arriti tė renditet nė vendet e para.Xhesika BerberiNė vitin 2011, nė kėtė event bukurie pjesėmarrėse ishte Xhesika Berberi, e cila po ashtu nuk ėshtė kualifikuar nė top bukuroshet e vitit. Xhesika ėshtė e njohur nė qarkun e modės dhe bukurisė nė Shqipėri, sepse ka vite qė merr pjesė nė aktivitete tė ndryshme. Fillimisht ajo ka qenė pjesėmarrėse nė edicionin e parė tė konkursit “Supermodel of Albania”, ku nuk ka fituar pėr shkak tė moshės sė vogėl.Angela MartiniPėr tė pasur njė sukses akoma mė tė madh, nė Tiranė vjen bukuroshja me origjinė shkodrane, Angela Martini, e cila pėrzgjidhet pėr tė pėrfaqėsuar Shqipėrinė nė “Miss Universe 2010”. Duke u radhitur nė vendin e 6-tė dhe duke u futur kėshtu nė Top10 femrat mė tė bukura tė botės, Angela kėtė sukses e shfrytėzon nė maksimum.

natyra
29-09-13, 04:08
http://infoglobi.com/wp-content/themes/infoglobiW/timthumb.php?src=/wp-content/uploads/2013/09/megan-young-miss-bota-2013-459x400.jpg&h=330&w=660&a=c
Young fituese e ‘Miss World 2013″

9 hours ago in SHOWBIZ (http://infoglobi.com/category/showbiz/), Slider Home (http://infoglobi.com/category/slider-home/), VIP (http://infoglobi.com/category/showbiz/vip/) Leave a comment (http://infoglobi.com/young-fituese-e-miss-world-2013/#respond)
Balli: Nėn masa tė ashpra tė sigurisė ngjarja botėrore nė tė cilėn cdo vit zgjedhet ‘Miss World’ (Mis Bota) u pėrmbyll me vendosjen e kurorės sė bukuroshes sė parė tė botės pėr vitin 2013. Megan Young nga Filipinet ėshtė fituese e titullit ‘Mis Bota 2013′, pėr tė cilin kanė garuar bukuroshet nga 127 shtete tė botės.
“Ju premtoj se do tė jem Bukuroshja e Botės ndėr mė tė mirat qė ka ekzistuar ndonjėherė” ka deklaruar fituesja e Festivalit botėror , tė 63-tit me radhė, 23 vjecarja Megan Young. Ajo pranoi kurorėn nga ish Misi i Botės, kinezja ėenxia YU e cila ishte ‘Mis bota 2012′.
Sivjet nė Bali tė Indonezisė pati tensione pėr shkak tė kėtij organizimi botėror. Mbrojtėsit e Frontit Islamik kanė dėrguar mesazhe kėrcėnuese se do ta ndėrprejnė ceremoninė ‘Mis Bota’ pėr shkak se ajo bie ndesh me vlerat e tyre fetare.
‘Pjesėmarrėset po shpalojnė pak si shumė lėkurėn dhe trupin e tyre’, kishin deklaruar kėrcėnuesit.
Info Globi ka raportuar se vetėm tri javė para fillimit tė manifestimit ‘Mis Bota 2013′, autoritetet indoneziane, kishin paralajmėruar se pėr shkaqe tė sigurisė do ta zhvendosin vendmbajtjen e tij nga periferia e kryeqytetit Jakarta nė ujėdhesėn indoneziane Bali, kurse mediat botėrore kanė raportuar qė tė paktėn tri shtete, Australia, SHBA-tė e Britania e Madhe kishin lėshuar vėrejtjen publike qė pėr tė gjithė ata qė planifikonin udhėtimin nė Bali, tė jenė mė tė vėmendshėm pėr aspektet e sigurisė.
“Pėr fat tė shtunėn nuk pati protesta dhe manifestimi kaloi nė atmosferė tė mirė”citohen tė kenė thėbė zyrtarėt policor nė Balli pak pas pėrfundimit tė manifestimit. Pjesėtarėt e ‘Mbrojtėsve tė Frontit Islamik’ janė mjaft aktiv nė Indonezi. Raportohet se gjatė vitit tė shkuar kėrcėnimet qė vinin nga radhėt e tyre bėnė qė edhe Lady Gaga tė anulojė koncertin e saj. Kurse para disa vitesh dyshohet se tė njejtit kanė realizuar sulmet me bomba nė Balli, sulme kėto qė kanė marrė rreth 200 jetė.
Si rezultat i pasigurisė dhe frikės nga incidentet, agjencia Associated Press raporton se “organizatorėt e manifestimit ‘Mis bota’ kishin hequr nga programi pikėn e defilimit tė bukurosheve nė rroba banjoje (bikini) dhe nė vend tė saj kanė futur defilimin e tyre me sarong, veshje kjo tradicionale nė Indonezi, mirepo as kjo nuk i kishte kėnaqur ekstremistėt tė cilt kėrkonin ndalimin e mbajtjes sė manifestimit. Kėto ishin arėsyet pse ai u zhvendos nga Jakarta dhe u mbajt nė Balli”.
Pėrkundėr tė gjithave, si po e shpalon edhe fotoja me tė cilin u ilustrua ky shkrim, Miss Bota 2013 duket e buzėqeshur dhe e relaksuar, e tė tilla sot ishin edhe shoqėruesja e parė e Misit tė sivjetmė 20 vjecarja nga Franca, Marine Lorphelin, dhe shoqėruesja e dytė , Carranzar Naa Okailey Shooter, 22 vjecare nga Gana./infoGlobi/V.B.

Share!http://infoglobi.com/wp-content/uploads/2013/09/fb-share.gif (http://www.facebook.com/sharer.php?u=http://infoglobi.com/young-fituese-e-miss-world-2013/)

inShare

Zero Cool
09-10-13, 19:34
Rusia nuk pranon Miss Kosova, tėrhiqet edhe Shqipėriahttp://knninfo.com/repository/images/09_10_13_104680_missi.jpg
Tiranė, 09.10.2013

Miss Universe Albania 2013, Fioralba Dizdari, dhe Miss Universe Kosovo, Mirjeta Shala, nuk do tė marrin pjesė nė konkursin Miss Universe 2013, qė zhvillohet kėtė vit nė Moskė.

Shkak pėr kėtė ėshtė bėrė njė vendim i autoriteteve ruse pėr tė mos lejuar pėrfaqėsuesen e Kosovės tė konkurrojė nė finalen e mė tė bukurave tė Universit, pasi Rusia ende nuk e ka njohur Kosovėn.

Fotografi i njohur shqiptar, Fadil Berisha, i cili ėshtė edhe fotograf zyrtar i kėtij evenimenti, pas kėsaj ka deklaruar tėrheqjen e menjėhershme edhe tė Miss Universe Albania, Fioralba Dizdari, njofton Panorama.
Emrat e dy vajzave shqiptare nuk gjenden as nė ueb faqen zyrtare tė Miss Universe.

Duhet thėnė se pėrfaqėsuesja e Kosovės, Mirjeta Shala ėshtė njė ndėr mė tė preferuarat nė disa prej forumeve online.

Njė vit mė parė, edicioni i 61-tė i Miss Universe u mbajt mė 19 dhjetor, nė Planet Hollywood Resort and Casino nė Las Vegas dhe Shqipėrinė e ka pėrfaqėsuar Adrola Dushi, ndėrsa Kosovėn Diana Avdiu, e cila arriti tė shkonte deri nė 16 mė tė mirat.