PDA

View Full Version : Summer Club Ne Greqi.


Nicko
18-08-13, 03:17
Video music. Club ne Greqia.

https://www.youtube.com/watch?v=QBn3rD8BNv0

Zero Cool
06-11-13, 16:40
Video e ekzekutimit tė aktivistėve tė Agimit tė Artė06.11.2013

Prej sė martės nė internet qarkullojnė dy video qė tregojnė momentin e ekzekutimit tė 2 anėtarėve tė Agimit tė Artė nė Greqi.

Ngjarja e rėndė ndodhi tė mbrėmjen e sė premtes mė 2 nėntor nė qytetin e Athinės. Nė njėrėn prej videove shihen katėr militantė tė Agimit tė Artė qė bisedojnė qetėsisht anės rrugės, pa patur dijeni se cfarė i priste.

Pak sekonda mė vonė, dy prej tyre shohin agresorin me pistoletė qė po afrohej me shpejtėsi dhe nxitojnė t’u shpėtojnė plumbave, ndėrsa dy tė tjerėt nuk e kishin kėtė fat. Ata qėllohen disa herė nga sulmuesi i tyre qė para se tė largohet sigurohet mirė qė ata kanė vdekur. Bilanci: dy tė vdekur dhe njė i plagosur.

Ndėrkohė, video tjetėr ėshtė shpėrndarė nga policia greke. Sėrish bėhet fjalė pėr pamje filmike tė kapura nga kamerat e sigurisė, por shumė herė mė pak tė qarta se pamjet e para.

Askush nuk ka marrė pėrsipėr sulmin ndaj dy aktivistėve tė Agimit tė Artė, por dyshimet e para bien mbi grupet anarkiste tė majta si shenjė hakmarrjeje ndaj vrasjes sė kėngėtarit anti-fashist, Pavlos Fizas, gjashtė javė mė parė nė qytetin e Selanikut. Kujdes! Video permban pamje te renda!
5aQJ5DGQxro