PDA

View Full Version : Top 10 videot pėr 2013


Zero Cool
17-12-13, 16:55
10 videot kryesore tė vitit nė YouTube


YouTube e ka lėshuar listėn e videove kryesore qė kanė qenė nė trend pėr vitin 2013, si dhe listėn e klipeve mė tė shikuara muzikore dhe videot mė tė shikuara tė lajmeve pėr vitin qė po e lėmė pas.


Videoja e parė nė kategorinė e muzikės ėshtė The Fox nga duo e komedisė norvegjeze, Ylvis, e cila ėshtė shikuar mė shumė se 275 milionė herė. E njėjta ėshtė e pėrcjell nga Harlem Shake, e cila ėshtė shikuar mbi 95 milionė herėsi dhe videoja tjetėr e quajtur “How Animals Eat Their Food” e cila ėshtė shikuar mė shumė se 88 milionė herė.

Lista e plotė e videove kryesore nė trend pėr vitin 2013 ėshtė si nė vijim:
1. Ylvis - "The Fox (What Does the Fox Say?)"
2. "Harlem Shake (original army edition)"
3. "How Animals Eat Their Food" | MisterEpicMann
4. "Miley Cyrus - Wrecking Ball (Chatroulette Version)"
5. "baby&me / the new evian film"
6. Volvo Trucks - "The Epic Split feat. Van Damme"
7. "YOLO (feat. Adam Levine & Kendrick Lamar)"
8. "Telekinetic Coffee Shop Surprise"
9. "THE NFL : A Bad Lip Reading"
10. "Mozart vs Skrillex. Epic Rap Battles of History Season 2"

YouTube gjithashtu ka lėshuar edhe listėn e 10 videove kryesore tė muzikės pėr vitin 2013, si dhe listėn e 10 videove mė tė shikuara tė lajmeve pėr kėtė vit.

1. Meteorite Crash in Russia: Video of Meteor Explosion that Stirred Panic in Urals Region
2. Explosions at the Boston Marathon
3. CAUGHT ON CAMERA: Fertilizer Plant Explosion Near Waco, Texas
4. Surveillance Video Related to Boston Bombings
5. NEWSNIGHT: Paxman vs Brand - Full Interview
6. 基隆八斗子土石流第一現場, 哈日族
7. 5/20/13 Moore, OK EF-5 Tornado
8. Video Footage of Shooter at Washington Navy Yard
9. Charles Ramsey interview, rescuer of Amanda Berry, Gina DeJesus and Michelle Knight in Kansas
10. Jennifer Lawrence, Jack Nicholson Interruption Makes Waves After Oscars; Anne Hathaway on Big Win