Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-12-03, 12:33   #1
belinda
 
Anėtarėsuar: 05-11-03
Vendndodhja: zvicerr
Postime: 7
belinda e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek belinda
Gabim PER TY

PER TY

------------------------PER ty jetoj

se te dua shum

syt e tu te bukur

i shoh edhe ne gjum

jeten do ta jap

per tenden DASHURI

ne varr po te me pyesin

do te flas per ty

henes dhe diellit do ti tregoj un

e dua te dashurin

por me mungon shum

te nje lule e bukur

shoh fytyren tende

buzeqeshja jote

me vjen sikur ne enderr

zemren time e ndaj

ne dy pjes per ty

ku ne mes te saj shkrun

''MOS U LARGO TI''


belinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-12-03, 20:07   #2
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim Tung

Te pershendes

Te lumte belinda me tvertet poezi mjaft te bukur
ke shkruar.Vazhdo te shkruajsh ende ....

Te deshiroj sukses
Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-01-04, 12:58   #3
belinda
 
Anėtarėsuar: 05-11-03
Vendndodhja: zvicerr
Postime: 7
belinda e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek belinda
Gabim poezi te dashuris

DASHURI E PA FAT
__________________

Mesnat po afrohet
ora 24:00 pse i dashur spo dukesh
pse me len kaq shum te pres
pse po me perbuz
pse me shikon se nje te huaj
a i thua ndonjeher dikujt
se mua me ke dashururar
qfar te ka munguar
qfar ste kam dhen
apo ndoshta tjetra esht me e bukur se un
po kurr mos harro
dhe per kete te jesh i bindur
se bukuria esht veq per hijen e dites
pse jeta esht kaq e poshter
pse perendi po me mallkon
pse vall fatin tim tjetres ia dhuron
tani ti gezohu te uroj shum fat
por mallkimi im do te percjell ne qdo hap

Leje le te bie shi
mendo vetem per mua
se secila pik me shi
esht nje puthje per TY
Kur te me pyesin engjujt
qfar ke pa me sy
do ti them se ne ket bot
te kam njohur vetem TY
dhe ne emrin tend do te baj be
ateher edhe engjujt do te qajne
per NE........
belinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-04, 11:50   #4
xhuljeta
 
Anėtarėsuar: 05-01-04
Postime: 14
xhuljeta e ka pezulluar reputacionin
Gabim e kam nje deshire

E kam nje Deshire

oh sa esht e lehte
me ti puthen Buzet,
tjeter skisha deshte.

Sa e embel esht jeta,
sa e embel esht rinia
por ma e embel esht DASHURIJA
xhuljeta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-01-04, 15:42   #5
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
Avatari i GjIlAnAsI_cSi
 
Anėtarėsuar: 04-01-04
Postime: 1,201
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Isha Ne Dritare Tu Mendu..

Kur me erdh lajmi se zana u feju..

O zot sa shum jam gezu..

E menxi prita zana mem kallxu !

E kur zana me lot ne sy me tha qe jam feju ..

Une prej gezimit kesh tu u tranu !

Une i thash ani moj zana mos ki dert ..

Se une e kam njet me shku ne gurbet ..

E ti tani nuk ki cka me bo vet ..

E kur u nisa per gurbet i thash zanes mos ki dert se baci kthehet apet !

E kjo zana pak u gzu po apet sun rike pa mu!Kjo Shkon Per Zanen Pasha Nonen Prey Vettit e Kum Qit. Me CrAzY-BoY ..
po ai nuk rrin qaq shum ne forum !!

U Gzofshi !!
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-01-04, 23:28   #6
CrAzY-BoY
 
Avatari i CrAzY-BoY
 
Anėtarėsuar: 03-10-03
Vendndodhja: Gjilan
Postime: 156
CrAzY-BoY e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek CrAzY-BoY Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek CrAzY-BoY
Gabim qashtu bre artan !!

thash mos po do me rrejt qe e ke qit vet a une folsha ti shkrujshe :P
gaghaghaghagha

kalofshi mire !
__________________
Tuke Me Kai
CrAzY-BoY Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-01-04, 00:31   #7
Lulebora
 
Anėtarėsuar: 12-01-04
Postime: 14
Lulebora e ka pezulluar reputacionin
Gabim TE DUA

Te dua te dua
Eshte leht me than
Por dashuri te vertet
Veshtir eshte me e gjet.

Te du te dua
Te them seriozisht
Te dua per jete
E jo per kohesisht.
__________________
...Baby one more time!!!
Lulebora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-01-04, 00:49   #8
Lulebora
 
Anėtarėsuar: 12-01-04
Postime: 14
Lulebora e ka pezulluar reputacionin
Gabim

LAMTUMIRE

L - otet qe me rrjedhin zemra me coptohet,
A - ndrroj te kaluaren qe tani me kujtohet,
M - e forcat e fundit tani po te shkruaj,
T - e them Lamtumire edhe ti me thuaj,
U - re kaluese le te jet dashuria ime,
M - me tjetren qe u perkedhele te dergoj urime,
I - lumtur do te jesh ne jete dhe ne kete bote,
R - inine time dhe time dhe keto dy pika lote,
E - nderro prap ......... qe te deshti aq fort.
__________________
...Baby one more time!!!
Lulebora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-04, 12:13   #9
belinda
 
Anėtarėsuar: 05-11-03
Vendndodhja: zvicerr
Postime: 7
belinda e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek belinda
Gabim PER TE FUNDIT HERE

PER TE FNDIT HER
_________________

Te pash at' mbremje
me dashuri e endje
ishte e fundit here
qe te shikoja
por me zemer s'te harroja

U takuam e qame
pastaj me dhumbje
u ndame
por si munda
qe se besoj
atyre qasteve tu rezistoj..........

ATEHER LEREM NE VETMI
______________________

S'do desha kurr qe mes nesh
shiu te kthej ne kujtes
por ti s'pyete per MUA
qe te doja te deshta e TE DUA


ateher lerem ne vetmi
ta qaj fatin e zi
askush s'do me dhuroj tjeter
embelsisht si puthja jote
o miku im i vjeter........
belinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-04, 12:15   #10
belinda
 
Anėtarėsuar: 05-11-03
Vendndodhja: zvicerr
Postime: 7
belinda e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek belinda
Gabim PER TE FUNDIT HERE

PER TE FUNDIT HER
_________________

Te pash at' mbremje
me dashuri e endje
ishte e fundit here
qe te shikoja
por me zemer s'te harroja

U takuam e qame
pastaj me dhumbje
u ndame
por si munda
qe se besoj
atyre qasteve tu rezistoj..........

ATEHER LEREM NE VETMI
______________________

S'do desha kurr qe mes nesh
shiu te kthej ne kujtes
por ti s'pyete per MUA
qe te doja te deshta e TE DUA


Ateher lerem ne vetmi
ta qaj fatin e zi
askush s'do me dhuroj tjeter
embelsisht si puthja jote
o miku im i vjeter........


belinda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:50.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.