Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-01-04, 12:15   #1
Cool_Boy
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: UK
Postime: 1,679
Cool_Boy e ka pezulluar reputacionin
Gabim A ndikojn keto diskutime tek ju???

Pershdnetje te gjithve

Me te vretet ketu diskotohen disa tema shum te bukura dhe interesante por nermal ka edhe disa tema qe nuk jan aqe te interesanta po nejse si do qoft per mendimin tim qdo njeri nga ne shpenzojm pak koh ne kete faqe gjdo dit.

Po hargjojm energji tuj shkru, tuj mendu,tuj kritiku,akuzu etj etj por pyetjen qe deshta te tju pyes eshte:"Se a ndikojn keto diskutime tek ju apo jo??? Apo vetem hyni ketu te kaloni kohen kot etj??

Pra pergjigjuni se si ndikojn keto tema tek ju ne qofse ato dikojn ne ndonj menyr.

tung


Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-01-04, 13:30   #2
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Cool_boy te pershendes,dhe te uroj per tem. e per tu pergjigjur ketu,dua te them se: nganjeher jan do tema se me qesin te mendoj se ne cilin shekull jetojm,sa shum urrejtje kemi ndaj njeri tjetrit kur te gjith jemi shqiptar dhe njerz. PSH tek feja e shqiptarit,aty po thuajse askund nukj am pergjigjur,sepse duke i lexuar jes pa koment! Se si mundet njeriu me e u urrejt fen time dikush kur un nuk ja urrej fen atina...... Dhe jo se nuk di me u pergjigj,por nuk dua te mendon dikush se jam kunder fes tjeter. Nuk di sa me kupton por nejse....
Kurse ne pergjithsi hi me qef ketu,nganjeher me shkon krejt dita duke lexuar (kur te kam koh) si sot,dhe po thuajse te gjitha temat i lexova keshtu :shock: :shock: Me pelqejn dhe i respektoj mendimet e dikujna,kurse te tjereve me duket se hin vetem me humb koh,dhe me shajt (edhe nese esht ajo indirekt) apo ku ta di un. Nganjeher duke lexuar me mbet goja keshtu :lol: :lol: dua te them se ne pergjithsi (apo prap se prap)esht forumi shum i mir,dhe nese ka 5yjz per foruma un do tja jipja Dardanies,dhe shoqeris se dardanies!!
Ndikojn keto diskutime tek un,nganjeher ne at anė positive dhe at negative.


Genta
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-04, 14:37   #3
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje Cool-boy.
Une zakonisht hy ne forume per tu argetuar dhe natyrisht per te kembyer mendime te ndryshme rreth probleme dhe halleve te te rinjeve.
Natyrisht se shume nga diskutimet qe behen ketu,ndikojne per te mire dhe per te keq.Nese marrim parasysh se ne diskutime duhet te jemi te matur,te sinqerte,te mos ofendojme asnjerin,atehere edhe keto ndikojne per te mire.Por,disa hyjne per te ofenduar dhe nenqmuar me cka bie se pari vete vkera e atij personi qe ofendon pastaj edhe diskutimet marrin kahje jo te kendshme.
Une i kisha porositur disa anetare ketu,qe nese ndjehen te irrituar ne ndonje teme,pa marre parasysh a eshte ajo tema per fe apo ndonje tjeter,te mos hyjne aty per te lexuar.Ka tema mjaft qe na japin hapsire per tu argetuar.
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-04, 17:20   #4
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Cool_boy pershendetje.
Vertet po me pelqen kjo tema juaj.
Une hy ne forum thjesht per te kaluar kohen dhe per te mbyt merzine nganjeher. Me pelqejne temat qe diskutohen ketu dhe jam e lumtur per korrektesine e diskutuesve. Natyrisht se nganjeher qeshem me za neper tema te ndryshme por edhe prekem kur ndokush pa aresye me fyen. Une jam tolerante per te bere forumin me argetues dhe nganjeher edhe bej hajgare aty-ketu por ne pergjithesi i qasem me seriozitet pyetjeve te ndryshme.

Ne fund fare ju pershendes te gjitheve se te gjithe jeni te mrekullueshem. :lol:
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-04, 10:30   #5
vullneti
 
Anėtarėsuar: 10-12-03
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 43
vullneti e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Po sdi, cdo njeri e ka arsyen qe hyn dhe rrin ne internet,e sa i perket ketij forumi ...e pelqej forumin dhe pjesen dermuese te anetareve.
Po cka eshte me e keqja...se si ne kete forum ashtu edhe ne forumet tjera i kemi disa persona qe e flliqin biseden,qe shtyhen e ofendojne ,qe e kane besimin qe jane me te miret,me te menqurit e absurdi me i madh e kane bindjen se jane edhe me te pashmit....hahaha
Se cdo njeri ka nevoje per bisede te mirefillte,se..meson dicka..e perparesia e shkrimeve e posaqerisht me Nofka eshte se njeriu shprehet me lirshem...
Ju pershendes te gjitheve femra dhe mashkuj te ndergjegjshem te ketij forumi...e atyre...qe gjithmone e bejne m*t ...sdi cka me ju thene...me ju thene Zoti ua prufte mente ne krye...spo them se si duket edhe Zoti ka hjeke dore prej tyre...
vullneti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-04, 13:18   #6
Cool_Boy
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: UK
Postime: 1,679
Cool_Boy e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershdnetje

Faliminderit per pergjigjejet e juaj.. Me te vretete e kam vrejtur se do njerz hyn ne kete frum per te folur fjal te dyta :te shajn, te kritikojn edhe pse nuk kan per qka por vetem folin, e bejn bajat ate pyetje qe dikush e pyet e shum shume te tjera... Mesazhi im per ata njerz me keto sjellje kishte me qene nuk keni pse ju te hyni ketu..Per qka hyni ketu?? te tregoni sjelljet,kulturen dhe respektin qe ke keni a??? Por se cili per vete e ka..
Besoj se do tema qe diskotohen ketu nuk i kemi dit me par..Ky forum eshte i ndikushum se njerzit shkojn tuj mesu e si e bjem kete ??? Per medimin tim tuj lexu gjera te ndryshme etj etj.

pershndetje
Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-02-04, 16:11   #7
jehona
 
Anėtarėsuar: 02-10-03
Postime: 224
jehona e ka pezulluar reputacionin
Gabim

COOL_BOY te pershendes, une per veti hi ne kete forum per ta kaloj kohen, ti shprehi mendimet e mija, te shkruaj ne gjuhen shqipe dhe te mesoj prej ketyre personave (disa vertet shum intelegjent)...

kam pas shum raste dhe biseda ne jeten e perditeshme, kur shpesh me kan ra ndermend fjalet qe jan shkru ketu nga te tjeret dhe i kam vendos ne biseden LIVE me shoqerin, familien etj. time... kjo dmth qe normal mesoj apo te pakten keto biseda nuk jesin veq ketu po me percjellin ne disa beseda LIVE....
jehona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-02-04, 10:27   #8
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Bravo Jehona. Me vjen mire qe edhe jashte forumit sherbehesh me fjale qe fliten ketu.
Edhe mua me ka ndodhe e njejta shume here dhe pasi qe nuk qenkam e vetmja ateher me duhet te pranoj se edhe bisedat e mirefillta dhe konstruktive po bejkan pjese ne formimin dhe edukimin tone.
Ndjej kenaqesi te posacme per ket dhe ju pershendes te gjitheve kudo qe jeni.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-08-04, 16:08   #9
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje. Normal qe diskutimet e ketushem dikojne te une,sepse edhe une jam i krijuar nga ndjenja. :P
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-08-04, 22:29   #10
K-man
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Vendndodhja: Chicago, SH.B.A.
Postime: 357
K-man e ka pezulluar reputacionin
Gabim

valla une hy ketu vetem me hargju kohe...
__________________
Ēdo fillim i keq, e ka mbarimin e keq.
K-man Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-08-04, 17:31   #11
qika_pr
 
Anėtarėsuar: 16-05-04
Vendndodhja: Prishtina
Postime: 343
qika_pr e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Ne internet me heret kam hy se kam pas shum kohe e tash hy pse mu ka ba drog sidomos forumat
ndodh qe rri kater ore edhe lexoj cka shkruj njerezit edhe normal qe marr mendime mesoj prej tyne nganjeh ndodh qe edhe behem nervoz
veq mir eshte sidomos ne kete forum mir eshte
__________________
Nese nuk deshironi kete jete nuk jeni te detyruar ta jetoni
qika_pr Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-08-04, 22:59   #12
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Po - po me relaksojne.Ju pershendes. :P
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-05, 17:34   #13
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Cool_boy pershendetje.
Vertet po me pelqen kjo tema juaj.
Une hy ne forum thjesht per te kaluar kohen dhe per te mbyt merzine nganjeher. Me pelqejne temat qe diskutohen ketu dhe jam e lumtur per korrektesine e diskutuesve. Natyrisht se nganjeher qeshem me za neper tema te ndryshme por edhe prekem kur ndokush pa aresye me fyen. Une jam tolerante per te bere forumin me argetues dhe nganjeher edhe bej hajgare aty-ketu por ne pergjithesi i qasem me seriozitet pyetjeve te ndryshme.

Ne fund fare ju pershendes te gjitheve se te gjithe jeni te mrekullueshem. :lol:
Gadi po bahen dy vite kur paskam shkruar kėshtu. :roll: :roll:

E sot????

Sot sikur ėshtė thyer diēka nė mua, sikur po e shof qė gjithēka paska qenė kot.
Me tolerime u mundova tė ndėrtoj personalitetin tim si toleruese.
Kur po tu thyeka zemra atėherė nuk po mundshe tė tolerojsh mė as vetveten.
Mė thoni a jam unė e vetmja, apo edhe tė tjerėve ju ndodh tė thyheni kur pėr shkak tė tolerimit tuaj, njerėzia nuk pran sė lėnduari??
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-05, 17:57   #14
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Pershendetje Cool-boy.
Une zakonisht hy ne forume per tu argetuar dhe natyrisht per te kembyer mendime te ndryshme rreth probleme dhe halleve te te rinjeve.
Natyrisht se shume nga diskutimet qe behen ketu,ndikojne per te mire dhe per te keq.Nese marrim parasysh se ne diskutime duhet te jemi te matur,te sinqerte,te mos ofendojme asnjerin,atehere edhe keto ndikojne per te mire.Por,disa hyjne per te ofenduar dhe nenqmuar me cka bie se pari vete vkera e atij personi qe ofendon pastaj edhe diskutimet marrin kahje jo te kendshme.
Une i kisha porositur disa anetare ketu,qe nese ndjehen te irrituar ne ndonje teme,pa marre parasysh a eshte ajo tema per fe apo ndonje tjeter,te mos hyjne aty per te lexuar.Ka tema mjaft qe na japin hapsire per tu argetuar.
Edhe per mua behet 1 vit pothuaj qe paskam shkruar keshtu!
Gjate kesaj periudhe te aktivitetit tim ne forum,kam kaluar neper "teposhteza"e "perpjeteza" por kurre s'jam ndalur.Pa dyshim se edhe une kam qene e lenduar,injoruar,fyer,keqkuptuar shume here...,por jam perpjekur me te gjitha forcat te ngritem,te frymoj,te kontribuoj,te argetohem kur ka qene nevoja duke i lene pas te gjitha ato te zeza qe dikush i ka ushqim dhe s'mundet pa to!
Keshtu e forte siq jam sot,do vazhdoj tutje derisa te me thote shendeti se pari dhe pastaj qejfi im!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-05, 23:46   #15
Vigani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: n'mal
Postime: 373
Vigani e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Pershendetje Cool-boy.
Une zakonisht hy ne forume per tu argetuar dhe natyrisht per te kembyer mendime te ndryshme rreth probleme dhe halleve te te rinjeve.
Natyrisht se shume nga diskutimet qe behen ketu,ndikojne per te mire dhe per te keq.Nese marrim parasysh se ne diskutime duhet te jemi te matur,te sinqerte,te mos ofendojme asnjerin,atehere edhe keto ndikojne per te mire.Por,disa hyjne per te ofenduar dhe nenqmuar me cka bie se pari vete vkera e atij personi qe ofendon pastaj edhe diskutimet marrin kahje jo te kendshme.
Une i kisha porositur disa anetare ketu,qe nese ndjehen te irrituar ne ndonje teme,pa marre parasysh a eshte ajo tema per fe apo ndonje tjeter,te mos hyjne aty per te lexuar.Ka tema mjaft qe na japin hapsire per tu argetuar.
Edhe per mua behet 1 vit pothuaj qe paskam shkruar keshtu!
Gjate kesaj periudhe te aktivitetit tim ne forum,kam kaluar neper "teposhteza"e "perpjeteza" por kurre s'jam ndalur.Pa dyshim se edhe une kam qene e lenduar,injoruar,fyer,keqkuptuar shume here...,por jam perpjekur me te gjitha forcat te ngritem,te frymoj,te kontribuoj,te argetohem kur ka qene nevoja duke i lene pas te gjitha ato te zeza qe dikush i ka ushqim dhe s'mundet pa to!
Keshtu e forte siq jam sot,do vazhdoj tutje derisa te me thote shendeti se pari dhe pastaj qejfi im!

Wow wow,haj moj Barbaroza po ti paske pas vuajtur aq shume sikur me pas kene ne lufte po me duket dhe ate mu ne vijen e pare te frontit hahahahahahahahahahahaha.
O pasha t'lumin zot more milet me ju tregue dicka te vertete se as syri vrrrrrrrrrrrrrrrr s'me bene aspak per fjale qe e dije qe s'me takojne,e po ashtu edhe per thash e theme te tjereve.
Une pasha buken hyje hyje nganjehere qeshtu e ja jap siq themi kah ana jone: "Laver e vllaqe" pernjehere,por ma merr mendja me kete mendjen time te nje bariu tybe se kam afendu askan e ai/ajo qe me ofendojne dua te ua beje me dije se cdo ofendim i tyre mua me jep me teper shprese dhe me zgjate jete.
Pse them se me zgjate jete,shume thjeshte se jane disa cirkusa qe te bejne vertete te qeshesh shume e keshtu cdo qeshje edhe zgjate jeten.
Barbaroza,ishalla po pshton edhe ti prej tana ktyne vuajtjeve qe paske pas,po me dhimbesesh shume se n'zor tanin s'paska qene njeri hahahahahahahahahaha.
Barbaroza,te ne thone nje udhe e dy pune,e edhe une qashtu po ja beje kesaj radhe duke shkruar kishe dicka ketu e edhe ty nje selam te madhe po ta le ketu nga e tere mahalla jone.


Vigani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:04.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.