Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Lojra zbavitėse
Emri
Fjalėkalimi
Lojra zbavitėse Lojra elektronike, Lojra tė ndryshme pa kufi.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-02-04, 12:26   #1
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Psiko test. SA ĖSHTĖ E QĖNDRUESHME LIDHJA E JUAJ!?

SA ĖSHTĖ E QĖNDRUESHME LIDHJA E JUAJ! DO TĖ ZGJASĖ APO DO TĖ SHUHET AJO!


Pėrgjigjuni me sinqeritet mundėsisė qė mė sė shumti ju pėrshtatet sitatės tuaj dhe lexoni prognozėn, pasi t'i mbledhni pikėt nė tabelė. Ju dėshirojmė argėtim tė kėndshėm.

1. Me orė tė tėra keni zier gjellėn dhe e keni pastruar shtėpinė. Nėna e tij, megjithatė, e ka shfrytėzuar rastin dhe ju ka kritikuar nė lidhje me gjellėn tuaj. Kur i keni treguar ai ka vepruar:

a) -Edhe mė tej ka vazhduar tė luaj me kompjuter duke mos dashur tė dėgjoj fare.
b) -I ka rrefuzuar kritikat e nėnės dhe ju ka lavdėruar nė lidhje me gjellėn
c) -Ėshtė mbrojtur duke e arsyetuar nėnėn e vet dhe duke thėnė se pa tė keq e ka ajo.

--------------------------------------------------------------------------------

2. Sa herė bėni dashuri me tė nė muaj:

a) -10 herė e mė shumė
b) -6 deri 8 herė
c) -Mė sė shumti 4 herė

--------------------------------------------------------------------------------

3. Kur fjaloseni zakonisht ajo (zėnka) pėrfundon me:

a) -Ai del nga shtpia dhe i pėrplas dyert apo gjėrat tjera
b) -Qė tė dy i telefononi secili shokut a shoqes sė ngushtė dhe i rrėfeheni. Kjo zakonisht ėshtė e mjaftueshme pėr tė kuptuar se sa tė lumtur jeni
c) -Qė tė dy mbani inat pėrderisa dikush nuk lėshon pe..

--------------------------------------------------------------------------------

4. Fshehtėsitė tuaja mė tė sinqerta...

a) -Ai i di tė gjitha ngase ju kupton mė mirė se cilado qoftė shoqe e juaj e ngushtė
b) -Di diēka nga ato, por megjithatė shoqja e ngushtė tė cilės i tregoni gjithēka ėshtė e pazėvendėsueshme.
c) -Megjithatė ėshtė mė mirė qė meshkujve tė mos u tregohet gjithēka

--------------------------------------------------------------------------------

5. A fjaloseni pėr politikė:

a) -Ndonjėherė
b) -Gjithnjė
c) -Shumė rrallė

--------------------------------------------------------------------------------

6. Ka organizuar vikend pėr ju tė dy, dhe nuk ėshtė konsultuar me ju. Kur ju thotė juve si veproni:

a) -Ju pėlqen befasia dhe ecni me entuziazėm tė madh
b) -I paketoni gjėrat pa vullnet ngase nuk jeni tė kėnaqur me idenė e tij
c) -Nuk i adhuroni befasitė dhe hjekni dorė nga vikendi i organizuar

--------------------------------------------------------------------------------

7. E zgjidhni njė problem tė rėndėsishėm dhe ju duhet kėshillė:

a) -Menjėherė konsultoheni me tė
b) -E pyetni atė, dhe pastaj e kėrkoni edhe mendimin e dikujt tjetėr para se tė veproni
c) -E sjellni vendimin pasi qė pėr mendim e keni pyetur cilindoqoftė por jo atė.

--------------------------------------------------------------------------------

8. Dallimi mes moshės tuaj dhe tė tij a ėshtė apo nuk ėshtė pėr dhjetė vjetė:

a) -Po
b) -Jo

--------------------------------------------------------------------------------

9. Familja e juaj mendon pėr tė:

a) -Se ėshtė mė i miri
b) -Ia ka dhėnė njė notė kaluese
c) -Se jeton nė mėnyrė tejet modeste

--------------------------------------------------------------------------------

10. Do tė dėshironit tė krijoni familje, por kur mendoni se ēfarė babai/nėne do tė bėhet. Si e shihni partnerin tuaj nė ardhmėri?

a) -Njėjtė si tash, duke e bartur bebėn nė krihė
b) -Njė verzion tė tij ēfarė nuk e keni parė ende dhe qė ju bėnė konfuz
c) -Si person qė do tė ishte mė i pjekur dhe mė pėrgjegjės se qė ėshtė tash.

--------------------------------------------------------------------------------

11. A do tė hynit nė punė (biznes) me tė?

a) Po, pa dyshim
b) Ndoshta po!?
c) Jo kurrė!

--------------------------------------------------------------------------------

12. Ēka do tė dėshironit te ai tė ndėrroni?

a) -Mėnyrėn e veshjes
b) -Shokėt e tij
c) -Higjienėn e tij personale
d) -Shtėpinė e tij
e) -Mėnyrėn se si ua shpreh dashurinė dhe ndjenjat
f) -Mėnyrėn e tij tė jetės.

--------------------------------------------------------------------------------

Tabela e rezultateve

Pyetja 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
a. ------3 5 3 5 4 5 5 3 5 5- 5---1
b.-------5 4 5 4 3 4 4 0 4 4- 4---2
c.-------4 3 4 3 5 3 3 0 3 3- 3-- 1
d.------------------------------------2
e.------------------------------------3
f.-------------------------------------3


--------------------------------------------------------------------------------

Prej 0-25 pikė

Lidhje nė rrezik!
Dashuria e juaj si shumė tė tjera vazhdimisht ec teposhtė dhe shpesh ėshtė jo e rrafshtė. Keni filozofi tė ndryshme jetėsore, paqartėsitė ndodhin ēdo ditė, dhe ajo qė ėshtė mė e keqja nuk besoni nė tė plotėsisht. E keni shumė vėshtirė t’i pėrshtateni nevojave tė partnerit dhe shpesh jeni jotolerantė ndaj tij. Problemet e patejkalueshme tė jetės si ēifte, zėnkat e vogla pa lidhje dhe cikėrrimet tjera , i fryni nė madhėsi gjigante. Nėse ai dėshiron tė shkoj nė kinema, ju dėshironi tė shkoni nė teatėr, nėse ai thotė “bardh” pėr ju me siguri ėshtė “zi”, nėse ai propozon vikend nė detė, ju me siguri dėshironi tė shkoni nė mal. Kompromiset janė padyshim tė mundshme. Nėse jeni tė dashuruar nė njėri tjetrin gjithsesi ekzistojnė edhe disa pika tė pėrbashkėta qė i keni, mirėpo pėr kėtė ju duhet pak mund i dyanshėm. Duheni qė ta shikoni me mė tepėr besim atė, pra tė keni mė tepėr besim nė tė, pėrndryshe lidhja e juaj do tė jetė gjithnjė “luftė” dhe fjalosje e pakuptimtė. Rreziku eziston aty qė ndoshta mė partneri i juaj nuk do tė mund ta durojė dozėn e armiqėsisė qė e vendosni nė lidhjen tuaj, e pėr tė cilėn me siguri as qė jeni tė vetėdijshėm! Nėse dėshironi qė lidhja e juaj tė jetė e qėndrueshme, vlen tė mendoni, pėrndryshe rrezikoni qė ajo ēdo ditė tė shkapėrderdhet copė-copė!


--------------------------------------------------------------------------------

26-34 pikė
Ju duhet mė tepėr vullneti i mirė

Qėndrueshmėria e njė lidhjeje nuk bazohet gjithnjė dhe vetėm nė ngjashmėrinė mes partnerėve. Edhe llojllojshmėritė shumė mirė i bashkojnė njerėzit., edehpse ndoshta ju duket se lidhja e juaj nuk ėshtė aq solide. Natyrisht nėse me orė tė tėra bisedoni lidhur me disa cikėrrime tė parėndėsishme, mund tė kujtoni se partneri i juaj nuk ėshtė njeriu i qėlluar qė e kėrkoni, mirėpo mjafton tė gjeni ēastin e barazpeshės dhe tė tregoni pak mė tepėr vullnet dhe gadishmėri – kėshtu qė ka gjasa qė edhe tė ketė sukses lidhja e juaj. Pikėrisht aftėsia e komunikimit dhe e gjetjes sė kompromisit mund tė bėhet urrė qė ju lidhė, ngase dryshimet mes jush nuk janė tė llojit tė tillė qė ta sjellin dashurinė tuaj nė pikėpyetje. Prandaj nėse do tė dėshironit qė tė qėndroj lidhja e juaj, duhet qė tė armatoseni me durimin dhe tė pyetni veten se: “Ēka nė tė vėrtet dėshironi apo pritni nga lidhja e juaj. Paramendoni ardhmėrinė me tė, a ėshtė ajo qė e dėshironi? Sa ju pengojnė mendimet e tija qė aq dallojnė nga mendmet tuaja. Hapi i parėdrejt mirėkuptimit tė ndėrsjelltė ėshtė pranimi i kompromisit e kjo nuk do tė thotė qė duhet ta sakrifikoni pikėpamjet tuaja pėr tė tijat. Kjo etėm do tė thotė tė mėsoheni tė dėgjoni dhe tė merrni pjesė, e qė[ gjatė kėsaj askush tė mos e humb identitetin e vet.

--------------------------------------------------------------------------------

Prej: 35-40 pikė
Pėrgjithmonė sė bashku

Nuk ka dyshim, partneri i juaj ėshtė personi i jetės suaj. Ėshtė njeriu me tė cilin dėshironi tė krijoni familje, ta ndani tė mirėn dhe tė keqėn. Raportet dhe mėnyra se si funksiononi pėrmbajnė tė gjitha vlerat e njė lidhjeje solide. Karakteristikė kraesore e lidhjes suaj ėshtė besimi i ndėrsjeltė, besnikėria dhe rrespekti. Tė jeni me personin qė e doni, pėr ju ėshtė gjė me rėndėsi, dhe kėtė do ta mbroni qoftė edhe nėse e humbni diēka qė ka lidhje me vet dėshirat dhe nevojat tuaja. Aftėsia e madhe e juaj qė tė vendoseni nė pozitėn e partnerit dhe ta kuptoni gjer nė maksimum, dhe ta bėni hapin e parė pas fjalosjes, pėrputhet mrekullisht me partnerin tuaj qė tė ndrysjhoj nėse duhet mendimin e tij, vetėm e vetėm qė tė gjindeni nė ndonjė pikė tė pėrbashkėt. Qėndrimi i juaj ėshtė pozitiv, qė mundėso t’i pėrballni shumė probleme tė pashmangshme nė jetėn bashkėshortore. Kujdes vetėm nė varėsinė e ndėrsjelltė mes juve. Ėshtė mirė tė jeni tė krijuar pėr njėri tjetrin, por qė lidhja qė ėshtė pėr sė tepėrmi e koncentruar nė vet vete dhe e mbyllur pėr gjithė tė tjerėt nga jashtė, mund tė lėkundet dhe ta humb shkėlqimin e vet.


__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 18-02-04, 19:16   #2
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

1.c
2.a
3.c
4.a
5.c
6.a
7.a
8.a
9.a
10.c
11.c
12.a
keto jane pergjigjejt e mija Murgesha :lol: :lol: :lol: Me duket se i takoje grupit te trete ....
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-04, 15:48   #3
sexybrikenda
 
Anėtarėsuar: 25-02-04
Vendndodhja: Australi
Postime: 790
sexybrikenda e ka pezulluar reputacionin
Gabim

EDHE UNE BRE LAZDRAN JAM NE TE NJEJTIN GRUP BASH TE TRETIN:
ANI CKA PO SHKRUJKA PERGJITHMONE SE BASHKU,NUK KA DYSHIM PARTNERI I JUAJ ESHTE PERSONI I JETES SUAJ: :cry: :cry: :cry: pSE BRE MURGESHA ME KET TEME VEQ DHIMJE PO ME SHTON E LAZDRANI VEQ KA VENDOSE :cry: :cry: :cry:
sexybrikenda Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-03-04, 18:50   #4
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Shuj shuj Ardita xemel mos qaj se ta gjene ty lazdrani nje djale.
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-03-04, 09:55   #5
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Edhe pse nuk e bera psiko-testin,jam e sigurte qe jam ne grupin e trete
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-04, 10:02   #6
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

:roll: :roll: :roll: Athua edhe RRushi i takon grupit te trete :D
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-04, 12:06   #7
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ai i takon grupit te pare
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-06-04, 19:32   #8
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sa besoni ne vetvete?

1. Besnikerine e vleresoni si...

a) Te zakonshme
b) Domosdoshmeri ne jete
c) Varet nga situata

2. Nje vajze/djale e-i panjohur ju fton ne nje mbremje..

a) Dilni i-e vetmuar
b) Merrni dikend me vete
c) Nuk dilni fare

3. Jeni i/e dashuruar por nuk e dini se a ju do ai-ajo?

a) Rrini e prisni cfare do te ndodhe
b) Ne cdo menyre menyre mundoheni tķa shprehni ate qe ndieni
c) Mundoheni te merrni opinione nga tjeret

4. Ndodheni ne nje vend me dashurin/en tuaj dhe vereni se dikush po ju percjell. Si reagoni?
a) Shtireni se nuk e shihni fare.
b) Konsultoheni me partnerin/en
c) Beni gjeste te atilla qe i japin te kuptoje se po e vereni

5. Vajza-djali qe e doni kerkon siguri nga ju. Si do ti pergjgjeni?

a) Jam i/e gatshem te te njoftoj me familjen time
b) Ka kohe per te gjitha
c) I premtoni cdo gje por nu jeni aq te sigurt

6. Keni vendosur te nderrmerrni nje iniciative. Ku i mbeshtetni forcat?

a) Cdo gje varet nga fati
b) Kam perkrahjen e shoqerise
c) Kryesisht ne vetvete.

Piket

________________a_________b___________c
1.______________5_________3____________1
2.______________1_________5____________3
3.______________5_________1____________3
4.______________3_________5____________1
5.______________1_________3____________5
6.______________5_________3____________1____________________6-13 PIKE__________________________
Jeni tip qe kryesisht i beson vetvetes. Per cdo pune qe nderrmerrni edhe pse konsultoheni me te tjeret prapeseprape veproni ne intuiten tuaj. Guximi dhe vetbesimi ju japin force dhe siguri qe te filloni iniciativa te medha ne jete. Vazhdoni ne ket menyre sepse nuk do te pendoheni. Por, megjithate mos e teproni me vetebesim.

_______________________14-22 PIKE_______________________

Te gjithe ata qe i takojne ketij grupi jane persona qe i besojne vetvetes me rezerva. Ajo qe eshte pengese per ju sa u perket planeve dhe jetes ne pergjithesi, eshte mungesa e guximit te duhur dhe perfillja e tepert e mendimit te te tjereve. Ne qofte se deshironi te keni sukses dhe jete sa me te lumtur duhet tķ evitoni keto dobesi. Pra, pyet njeqind vete dhe bej si di vet.

_________________________23-30 PIKE_____________________
Jeni person qe asgje nuk llogaritni ne vetveten tuaj. Forcat tuaja i mbeshttni te fati dhe te tjeret. Pra, mendoni se duhet te pritni qe koha te punoje per ju, pasi qe ju mungon guximi dhe vetbesimi te nderrmerrni iniciative te vlefshme ne jet.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-06-04, 22:50   #9
florian
 
Anėtarėsuar: 28-02-04
Postime: 2,480
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florian
Gabim

1=B
2=A
3=B
4=B
5=A
6=C

MBLEDHJEN PO JUA LE JUVE
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-06-04, 16:17   #10
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga florian
1=B
2=A
3=B
4=B
5=A
6=C

MBLEDHJEN PO JUA LE JUVE

Flori ju i takoni ketij grupi:

____________________6-13 PIKE__________________________
Jeni tip qe kryesisht i beson vetvetes. Per cdo pune qe nderrmerrni edhe pse konsultoheni me te tjeret prapeseprape veproni ne intuiten tuaj. Guximi dhe vetbesimi ju japin force dhe siguri qe te filloni iniciativa te medha ne jete. Vazhdoni ne ket menyre sepse nuk do te pendoheni. Por, megjithate mos e teproni me vetebesim.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-06-04, 16:20   #11
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

:( :( :( :( Un nuk po guxoj as te tregoj :oops:
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-06-04, 16:22   #12
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiana
:( :( :( :( Un nuk po guxoj as te tregoj :oops:
Lere bre Genta se e di qe spo don me u fry, :lol: se i takon grupit te pare
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-06-04, 16:25   #13
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gentiana
:( :( :( :( Un nuk po guxoj as te tregoj :oops:
Lere bre Genta se e di qe spo don me u fry, :lol: se i takon grupit te pare

Po de po, per kte nuk po guxoj me tregu, se ateher me thuani tu u fry njera
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-11-06, 19:46   #14
instruktori
Instruktori
 
Avatari i instruktori
 
Anėtarėsuar: 29-08-06
Vendndodhja: Aty ku eshte me se miri
Postime: 10,032
instruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Po Genta edhe nese fryhet ja ka anen dhe ka te drejte.


instruktori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 05:26.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.