Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-02-04, 11:36   #1
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim Identiteti im

Gjakimi dhe nevoja per lumturi gjithsesi jan kerkes dhe deshir themelore per gjdo njeri. Njerzit ja paraqesin njeri - tjetrit urimet dhe deshirat pikrishte me kete fjale te thjeshte ME FAT fjal e vogel por me vlere.
Vite me pare kur kam dal nga shtepija askush nuk me ka uruar fat, jam lindur ne kosove ( Peje ) ku edhe kam kaluar femirin time, si femij kam vuajtur shume sepse babai me rahte gjdo dite e nuk e di pse ?? Ne vend te mengjesit, drekes dhe darkes une hangsha shuplaka.
Pas shume lotve vendosa qe te iku nga shtepia, ishte vera e vitit 1995 kur kam dal nga shtepija fillimisht mendoja te shkoja ne Prishtin por ne Pr. pash qe nuk kishte shume dallim nga Peja vendosa te shkoja diku tjeter pa ditur se ku do te perfundoja kam udhtuar me tren disa dite, kam ndrruar trene te ndryshme zbritsha nga njeri e hypsha ne tjetrin me ne fund kam zbritur ne nje shtet qe nuk e dija se cili ishte. Arsyja e qendrimit ne kete shtet eshte se me ka pelqyer stacioni sepse kur u ulsha dhe shtrija doren time te vogel me jepshin para dhe ketu e kam kuptuar se nuk isha ne Kosov sepse parat qe mi falshin nuk ishin DINAR.
Nje mbrenje nje Zonje qe punonte ne nje kiosk e cila me shihte gjdo dit ne stacion eshte afruar dhe ka folur me mua ajo fliste une qeshja sepse nuk e kuptoja fare, me ka marr per dore e me ka derguar ne shtepin e saje ku jetonte me burrin dhe nje vajz te vogel, me kan shiquar si femiun e tyre me kan derguar ne shkolle ku shume shpejt e kam mesuar gjuhen dhe me ne fund kam kuptuar qe isha ne Zvicer.
Nje bremje ju kam tregur shkakun se pse ndodhesha ne stacion ata duke qajtur nga tregimi im me perqafuan.
Ne kete familje kam qendrūar 5 vite, ne vitin 2000 i kam falenderuar per ndihmen qe ma kishin dhene ata ma kan gjetur nje banes keshtu kam filluar te jetoj ne vetmi, po ne te njejtin vit jam regjistruar ne fakultetin e Arkitektures. Jeta mu be me e veshtir sepse punojsha dhe studiojsha por punet me ecshin mire.
Tani jam 23 vjeqar dhe jam ne vitin e katert te studimeve ku deri me tani po me shkojne shume mire. Ne fakulltet jam asistent i nje proffesori i cili ne veren e vitit 2003 per projektimin e disa rrugve duhej te shkonte ne Kosove dhe pa ditur se une jam i lindur ne Kosove me tha se duhet te shkoja me te per ta ndihmuar.
Kthimi ne Kosove pas shume viteve ishte i veshtire sepse nuk me priste askush dhe nuk shkoja ne shtepin time por ne Hotel. Kemi qendruar nje muaj por nuk kam treguar se isha kosovar. Pasi qe perfunduam punet u bem gati per tu kthyer ne CH ne airoport kur shisha shme prinder qe pershendetshin femit e tyre, kam filluar te qaj proffesori me pyeti se c' kisha une i thash qe po me pelqen shume Kosova.
Tani kam filluar te mendoj familjen time te vertete e cila nuk din asgje per mua qe nga viti 1995 ndoshta mendojn qe jam i vdekur, por nuk kam forc qe te shkoj pasiqe gjate ketyre viteve nuk ju kam bere asnje telefonate.
E di se fai eshte tek une sepse nga frika se mos po me zbulon ndokush e kam fshehr identitetin tim, edhe pse ka shume studente shqiptar nuk kam folur kurr ne gj. shqipe edhe pse ndonjeher gjat bisedave te tyre ne shqip me kan shajtur nuk kam reagar fare.
Kete vere do te shkoj prap ne Kosov por kesaj radhe do te shkoj ne shtepi e jo ne Hotel, eshte pak veshtir te shkoj pasi qe tani nuk mbaj me mbiemrin e tyre.


Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-02-04, 12:54   #2
Kaltrina
 
Anėtarėsuar: 12-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 733
Kaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

me fal a eshte krejte e vertete? :cry:
__________________
Nuk eshte e bukur, ajo qe eshte e bukur, por ajo qe ju pelqen !!!
Kaltrina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-02-04, 16:43   #3
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Te pershendes Giovanni. Me tregimin e jetes tende, me ke zhytur ne mendime, me vjen mir se ke pasur fat ( nese e quajm keshtu) te shkosh ne shkoll,dhe ta ndertosh nje jetė ashtu siq ke dashur ti, dhe po ashtu kur tregove per at Familje qe tka mundesu shum gjera,por njeriu(e me se paku Shqiptari) nuk duhet te harron gjakun e vet. Edhe pse ndoshta familja jote nuk esht sill mir ndaj teje,por esht familja jote.Jetes nuk i dihet, pa e ditur tjert qe je shqiptar je detyruar te kthehesh ne Kosov, vall pse? Sepse ne Kosovė kemi lindur esht atdheu i jon, shumica kan dalur ne shtetet e jashtme, per arsye te ndryshme, por atdheu esht atdhe. Nuk e di sa me kupton?! Ndoshta mendon se familja jote nuk e meriton nje shans te dyt, po kte gjdo kush e meriton.

Te pershendes dhe te uroj fat ne jetė

Genta
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-02-04, 18:00   #4
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,476
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Pershendetje e mija te sinqerta giovanni.Tregimi i juaj eshte rrenqethese,ne keto momente tani per tani i ndaj dhimbjet e tuja se bashku me ty.Jeta ndonjehere nuk eshte e drejte.Por nje gje mos harroni mburreni per personalitetit si person qe ke ,nuk ka qene lehte per ty ndoshta te tregoshe tragjedit e femirise por sa te kuptoi me duket se tani kur ke vendosure te shkosh prape ne kosove te prinderit e ty me siguri qe i ke fale te gjitha ato mundime te Babait tend.Andaj te uroje nga zemra qdo te mire ne jete dhe paqe ne zemren tende.lazdrani
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-02-04, 18:14   #5
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Giovani pershendetje.
Nuk kam koment per kete rast edhe pse me deshire do te isha inkuadruar por...
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-02-04, 10:03   #6
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje Giovanni!
Edhe une e lexova postimin tend dhe me vjen mire qe ke vendosur te kthehesh pas kaq vitesh ne familjen tende.Me siguri kjo do te jete nje befasi e kendshme per familjen tuaj pas kaq vitesh humbjesh pa gjurme per ta.Por,ajo qe desha te te lus eshte qe kisha patur shume deshire,nese nuk do te ishte sekrete,te na tregosh pas takimit me te afermit tuaj,si e perjetuan ata ardhjen tende.Kjo eshte vetem me deshiren tende ,ok,nese nuk deshiron mos na trego.
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-04, 10:31   #7
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ju falenderoj per pergjigjet e juaja te cilat me dhane forc qe te mendoj edhe me shume ne familjen time.
Tani jam vetem duke i menduar ata, dhe kete vite posa te perfundoj shkollen do te shkoj pa tjeter per ti vizituar.
Faliminderit Giovanni
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-02-04, 16:00   #8
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,476
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

giovanni te deshiroje nga zemra te gjitha deshirat te realizohen si zemra juaj deshiron dhe harmoni me prinderit tuaj.......lazdrani
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-03-04, 13:25   #9
nezi
 
Anėtarėsuar: 29-12-03
Postime: 115
nezi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershendetje Giovanni ! Me vjen shume keq qe keni kaluar nje femijeri kaq te hidhur, do thosha tragjike , qe nje femije te marre nje vendim kaq te prere ,per te ikur nga shtepia, nga nena, nga rrethi familjare ... Por je se keni marre nje vendim shum te guximshem, dhe ZOTI ishte me ju...Seq me rrije parasysh ai ST: i TRENIT ne LLUGANO sepse mire e njoh at vend, dhe me duket se po ju shoh nje femije te shtrire duke fjetur ne platoo...... .... Dhe sot keni arrit me shume se shume femije te tjere qe jan rritur nen perkujdesin e prinderve !!! ctju them tjeter pos te pergezoj per te arriturat dhe karakterin e fort qe keni.... Por dua te ju pys nje gje nuk me esht e qarte!!! _ Si arritet te ruani gjuhen kur fare skeni pasur kontakt me SHQIPTARE .. ??? Po me librin shqip keni pasur ... Sepse bukur shkruani ? Dhe tani edhe nje gje, Duhet patjeter te falni prindin tuaj te vizitoni .... !!! Familjes ti kthehet i "VDEKURI" nder te gjallet.... JU UROJ SHENDET , DHE LUMTURI NE JETEN TUAJ...
nezi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-03-04, 08:46   #10
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

I nderuari Nezi,
Keni plotesisht te drejt se nganjeher edhe vet mahnitem me veten time se si e kam ruajtur gjuhen shqipe. Per mua gjdo her libri ka qene shoku im me i mire, ne fillim lexojsha libra ne gjuhen e huaj, e ne gjuhen shqipe e lexojsha vetem shtypin. Pastaj neper mes te nje siti te internetit i porositsha librat ne gjuhen shqipe ne Gjermani.
Keshtu e kam ruajtur gjuhen shqipe.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-03-04, 17:40   #11
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim

giovanni vetem tash e lexova historine e jetes tende. Ne rend te pare me vjen shume mire se ke marr kurajo qe te prezentosh nje histori kaq te veshtire, ku shpeshehere njeriu e mban si diēka segrete dhe nuk ja defton askujt, por ti e ke paraqitur ne ate menyre qe te jet e kuptushme per gjithe. Mendoj se te kuptoj shume mire kete situaten tende. edi se ne ty ka pasur miliona mendimesh ku edhe shpeshhere vdekja ka luftuar jeten, ka sulmuar edhe vet moralin tend, por meqense je dhe vazhdon te jetosh, vetja jote ka dal ngadhnjyes. Sa i perket Familjes tende, une mendoj se ēdo kush ka diēka qe i qendron ne zemer e qe shpesh here i dhemb zemra pse i ka ndodhur nje gje nga vet familja. Por ajo ēka ti duhesh te besh eshte, qe ti te marresh force dhe butesi ne zemren tende e te paraqitesh ne shtepi. mendoj se ne zemrat e prindeve te tu, nje varr qe eshte hapur ne na ti do tju mbyllesh. Une mendoj se pas sa vitesh qe nuk te kan pare, ata te mendojn te vdekur, por ndodhta shpeshehere ata kishin me qene te knaqur po ta kishin vetem varrin ku kishin mundur te shkojn e te qajn, por kur te shofin se je gjall dhe je shendosh, per ta, une mendoj se eshte nje rilindje ne kete bote. Giovanni nese deshiron ti ne jeten tende t'a kthesh dikuj buzeqeshjen, beje kete: Shko te shtepia e paraqitu, ne ta ka me qene nje buzeqeshje qe kurr ne ftyren e tyre nuk ka ekzistuar deri me tani.
Te uroj fat ne jete, por sidomos kthim te bukur e te lumtur pas sa vitesh, ne gjirin familjar. Ciaoo fratello Auguroni e in bocca al lupo. Stami bene, e buon ritorno. Ciao ciao. Conta di me. Penso che tu sei a Luganno perche in quella zona si parla l'italiano e io sono a Piacenza qundi in poco tempo possiamo pure incontrarci. ciaooo un caro abbraccio....
__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-04, 10:16   #12
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga caki
giovanni vetem tash e lexova historine e jetes tende. Ne rend te pare me vjen shume mire se ke marr kurajo qe te prezentosh nje histori kaq te veshtire, ku shpeshehere njeriu e mban si diēka segrete dhe nuk ja defton askujt, por ti e ke paraqitur ne ate menyre qe te jet e kuptushme per gjithe. Mendoj se te kuptoj shume mire kete situaten tende. edi se ne ty ka pasur miliona mendimesh ku edhe shpeshhere vdekja ka luftuar jeten, ka sulmuar edhe vet moralin tend, por meqense je dhe vazhdon te jetosh, vetja jote ka dal ngadhnjyes. Sa i perket Familjes tende, une mendoj se ēdo kush ka diēka qe i qendron ne zemer e qe shpesh here i dhemb zemra pse i ka ndodhur nje gje nga vet familja. Por ajo ēka ti duhesh te besh eshte, qe ti te marresh force dhe butesi ne zemren tende e te paraqitesh ne shtepi. mendoj se ne zemrat e prindeve te tu, nje varr qe eshte hapur ne na ti do tju mbyllesh. Une mendoj se pas sa vitesh qe nuk te kan pare, ata te mendojn te vdekur, por ndodhta shpeshehere ata kishin me qene te knaqur po ta kishin vetem varrin ku kishin mundur te shkojn e te qajn, por kur te shofin se je gjall dhe je shendosh, per ta, une mendoj se eshte nje rilindje ne kete bote. Giovanni nese deshiron ti ne jeten tende t'a kthesh dikuj buzeqeshjen, beje kete: Shko te shtepia e paraqitu, ne ta ka me qene nje buzeqeshje qe kurr ne ftyren e tyre nuk ka ekzistuar deri me tani.
Te uroj fat ne jete, por sidomos kthim te bukur e te lumtur pas sa vitesh, ne gjirin familjar. Ciaoo fratello Auguroni e in bocca al lupo. Stami bene, e buon ritorno. Ciao ciao. Conta di me. Penso che tu sei a Luganno perche in quella zona si parla l'italiano e io sono a Piacenza qundi in poco tempo possiamo pure incontrarci. ciaooo un caro abbraccio....
I dashuri Caki
Letra jote me ka ndihmuar shume dhe njekohesisht edhe me ka tronditur me kan tronditur keto fjal: Giovanni nese deshiron ti ne jeten tende t'a kthesh dikuj buzeqeshjen, beje kete: Shko te shtepia e paraqitu, ne ta ka me qene nje buzeqeshje qe kurr ne ftyren e tyre nuk ka ekzistuar deri me tani. Te falenderoj shume per fjalet tua aq te bukura.
Jetoj ne Lugano e se rastesisht vjen me shum knaqesi do te takohem me ty.
Ciao
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-03-04, 22:13   #13
nezi
 
Anėtarėsuar: 29-12-03
Postime: 115
nezi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Giovanni!
Keto dite lexova po ket biografi nga jeta e juaj, qe kishit postuar ne KoSOVARJA,ne faqen Fate ne diaspore.. dhe shpresoj se dikush nga familja e juaj, do e ket lexuar..!!! ju uroj qe te takoheni sa me shpejt me familjen tuaj...!! Ju pershendes Nezi
nezi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-03-04, 10:09   #14
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Giovani,rrefimi i biografise tuaj te dhimbsheme me pushtoje emocionet,edhe pse nuk ju njohe personalisht ju inkurajoj dhe njeherit te deshiroje nje Rini te rehatshme me nje identitet te rilindur qe ato vite te sakrifices te jene nje e kaluar jo e harruar por nje pjese e biografise qe juve te ju jape force shpirterore te merrni hapin dhe tju tregoni familjes se keni ruajtur identitetin tuaj fizik dhe shpirteror,tju kthehet lumturija dhe qeshja aty ku ju eshte cunguar , se vetem aty do te pastrohet shpirti dhe mendja.
Te deshiroje nje rini te lumtur,ne gjitha sferat e jetes ku do qe te jesh.
Naki :!:
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Naki : 26-09-12 nė 09:54
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-03-04, 14:45   #15
Laura
 
Anėtarėsuar: 02-03-04
Postime: 41
Laura e ka pezulluar reputacionin
Gabim

HISTORIA JOTE MBETET DIQKA E CILA TE KA BERE NJERI...NE PLOTEKUPTIMIN E FJALES. DUHET TA LESH ANASH PA MOS E HARRUAR KREJTESISHT SEPSE NJE DITE NDOSHTA EDHE DO TA FALEMENDEROSH...
NJERIU SI QENIE DUHET TE KALOJE NEPER VESHTIRESI ,PAK A SHUME KOMPLEKSE,(EDHEPSE HISTORIA JUAJ ESHTE ME TEPER SE KOMPLEKSE),PER TU FORMUAR.MOS HARRO TE KERKOSH NDIHMEN E NDONJE PSIKOLOGU PER TE BERE NJE QASJE ME TE AFERT ASAJ QE KE PERJETUAR. E DI QE NE BALLKAN I BESOJME SHUME PAK FREUDIT POR DUHET BESUAR EDHE ZOTIT EDHE SHKENCES SEPSE SHKENCA ESHTE VEPER E ZOTIT...

prano pershendetjen time..

laura


Laura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:33.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.