Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-03-04, 08:45   #1
Kaltrina
 
Anėtarėsuar: 12-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 733
Kaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Kush nuk e din mos te pergjigjet fare!!!

Pse rugova kundershtoj votimet me lista te hapura dhe kush do te zgjedhet kryetar i Kosovės?


__________________
Nuk eshte e bukur, ajo qe eshte e bukur, por ajo qe ju pelqen !!!
Kaltrina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 10-03-04, 17:40   #2
kaedhemazi
 
Anėtarėsuar: 23-12-03
Vendndodhja: gjermani
Postime: 209
kaedhemazi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

ee qe po te kallzoje une.......
Kryetar i Kosoves do te zgjidhet ai qe nuk e ka vjedh Popullin ,ai qe eshte Kryetare tashme me Dekada dhe do te mbetet edhe ne te ardhmen.
E pse i kundershtoje votimet me lista te hapura ,edhe ketu te kallzoje une.....sepse po te dihet me pare se kush ne cilin ven konkuron ateher komunistat do te shfrytezojne rastin te shtin frike tek kandidatet e LDK-se ose do e vrasin ndonjerin.qekaq
__________________
ngadale se i gjindet qarja,ok?
kaedhemazi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-03-04, 08:28   #3
Kaltrina
 
Anėtarėsuar: 12-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 733
Kaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

ok ky eshte mendimi yt.
__________________
Nuk eshte e bukur, ajo qe eshte e bukur, por ajo qe ju pelqen !!!
Kaltrina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-03-04, 20:12   #4
kaedhemazi
 
Anėtarėsuar: 23-12-03
Vendndodhja: gjermani
Postime: 209
kaedhemazi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

ok,ky eshte mendimi im..........
__________________
ngadale se i gjindet qarja,ok?
kaedhemazi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-03-04, 08:58   #5
Kaltrina
 
Anėtarėsuar: 12-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 733
Kaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėmKaltrina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ky eshte mendimi juaj e ju keni drejte te shprehni mendimin tuaj, per ate edhe eshte hap forumi .Kaq
pershendetje
__________________
Nuk eshte e bukur, ajo qe eshte e bukur, por ajo qe ju pelqen !!!
Kaltrina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-03-04, 22:48   #6
kaedhemazi
 
Anėtarėsuar: 23-12-03
Vendndodhja: gjermani
Postime: 209
kaedhemazi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

faleminderit per theksim.......
por megjithate e kam dit dhe e kam perdore kete te drejte.kaq
__________________
ngadale se i gjindet qarja,ok?
kaedhemazi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-03-04, 21:44   #7
agroni I
 
Anėtarėsuar: 28-03-04
Postime: 9
agroni I e ka pezulluar reputacionin
Gabim

per Dr. Rugoven nuk kane shume rendesi nese listat jan me emrat partiak apo te kandidateve, ate e njef populli dhe votuesit.
agroni I Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-03-04, 16:54   #8
fadil
 
Anėtarėsuar: 20-10-03
Postime: 1,152
fadil e ka pezulluar reputacionin
Gabim

pershendetje:
une mendoj se sistemi zgjedhor me lista te mbyllura eshte nje sistem i kohes komuniste dhe quditrishte ende aplikohet ne Kosove
me perkrahjen e nje njeriu Kosovar te quajtur Ibrahim Rugova i cili fatkeqsishte eshte edhe Kryetar i Kosoves.
Rugova vendimin e tije per ta aplikuar sistemin zgjedhor me lista te mbyllura e ka marrur koke ne vete pa e pyetur kryesin qendrore te LDK-se, nje gje te tille e than publikishte edhe dy deputetet e LDK-se ne parlamentin e Kosoves Edita Tahiri dhe Edi shukriu.
qka nenkupton sistemi zgjedhor me lista te mbyllura?
une mendoj se i ka dy gjera te mira per nderkombtaret dhe lideret e partive politike!
njera eshte se diplomatet perendimore nuk kan arsye te lodhen duke i bindur nje nga nje Deputetet Kosovar dhe te tjeret per tu pajtuar me ta por e pyesin vetem nje njeri a ai njeri eshte lideri i partis.
dhe tjetra eshte se lideret partiak bejne qka te duan me te derguarit e tyre si ne parlament ashtu edhe ne qeveri!
kjo nenkupton se Kosoves e udheheqin lideret partiak e jo zyrtaret e Presidentit,Qeveris dhe te Parlamentit!
kjo eshte fatkeqsi per qytetaret e Kosoves?
e sikur te ishte aplikuar ne Kosove sistemi zgjedhor me lista te hapura qytetari i Kosoves do ta kishte te qart se kujt do te ia ipte voten dhe do te kishte zgjedhur vete ate qe ia mbron interesat atij qe e voton,kurse ne sistemin me lista te mbyllura qytetaret votojn per ata qe i mbrojn interesat e liderit e jo te popullitdhe deputetet dhe zyrtaret tjer nuk i japin llogari popullit por partis pasi qe ata i ka zgjedhur partia.
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-04-04, 18:26   #9
kaedhemazi
 
Anėtarėsuar: 23-12-03
Vendndodhja: gjermani
Postime: 209
kaedhemazi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Eshte fakt se Kosoven e Udheheqin lideret Partiak......
bile per kete arsye i shpreh ngushellim Kryeministrit qe nuk guxon te hap gojen pa pyetur.
__________________
ngadale se i gjindet qarja,ok?
kaedhemazi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-04-04, 19:13   #10
fadil
 
Anėtarėsuar: 20-10-03
Postime: 1,152
fadil e ka pezulluar reputacionin
Gabim

hahahahah kjo pershendetje shkon per kaedhemazi?
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-04, 10:48   #11
nota
 
Anėtarėsuar: 26-05-04
Postime: 30
nota e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Ibrahim Rugova mendon vetem per vete ai nuk eshte nje njeri qe mendon per Kosoven, ashtu sikurse Sali Berisha qe nuk mendon per Shqiperin aspak. Ibrahim Rugova mendon se a ka shishe me raki per te pir edhe per te dal neper televizione duke qeshur me nje qeshje te semur, Andaj ati nuk i kan konvenuar listat e hapura.Ai eshte nje i marr qe di edhe popullit si tja marr mendjen e te votoj per te. Ai di te thot edhe sot ju thash bashkesise nderkombetare se jemi per pavarsin formale,Ateher une pyes ku eshte Pavarsia Reale?
Sigurisht ai e ka ne gjep hahahah edhe e pret momentin kur ta nxjerr nga xhepi ashtu siq i nxjerr guret e trepēes te cilen e ka plaqkitur.
__________________
Te drejten e fjales e kan te gjith,por kjo s\'do te thot se ēdo kush di te flas mir e sakt
nota Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-04, 10:51   #12
nota
 
Anėtarėsuar: 26-05-04
Postime: 30
nota e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga agroni I
per Dr. Rugoven nuk kane shume rendesi nese listat jan me emrat partiak apo te kandidateve, ate e njef populli dhe votuesit.
Jo per Rugoven ka shum rendesi z.Agron pse ai kembenguli qe te jet me lista te hapura, nuk eshte vetem nje Rugov ne Kosov, gjith elita Kosovare ishte per lista te hapura perpos ketij te marri
__________________
Te drejten e fjales e kan te gjith,por kjo s\'do te thot se ēdo kush di te flas mir e sakt
nota Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-07-04, 17:18   #13
fadil
 
Anėtarėsuar: 20-10-03
Postime: 1,152
fadil e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershendetje:

Tashte po e shofe se Ibrahim Rugova paska qen i detyruar te mos e perkrah sistemin zgjedhor me lista te hapura por me te mbyllura.


Sepse me pas qen sistemi zgjedhor me lista te hapura ai skishte mundur me ja ndrruar vendin Fadil Gecit e me e qit ku ai deshiron e e kishe rrehe Fadil Geci Rugoven deri ne mengjes .

i "meqem" i "meqem" eshte Rugova
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-08-04, 11:03   #14
kaedhemazi
 
Anėtarėsuar: 23-12-03
Vendndodhja: gjermani
Postime: 209
kaedhemazi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Si hapur si mbyllur.........n`koft pupulli shqiptare i KOsoves pak i mencur Rugova i fiton Zgjedhjet.
Mos fitoft LDK-ja.hmmmmm ...........ateher bashkohemi me Serbi po nasht se ka shum budalle edhe ju duhet Spitali i NISH-it
__________________
ngadale se i gjindet qarja,ok?
kaedhemazi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-08-04, 21:14   #15
fadil
 
Anėtarėsuar: 20-10-03
Postime: 1,152
fadil e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershendetje:

Ani tashte qe e keni formuar Sigurimin e Atdheut qysh skeni me Fituar bile edhe shum .


fadil Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:18.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.