Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 17-03-04, 12:37   #1
Lena
 
Anėtarėsuar: 17-03-04
Postime: 5
Lena e ka pezulluar reputacionin
Gabim Tolerimi nė dashuri!

Ju pershendes. Do te doja te die mendimin e juj pr nje qeshtje.

Un e dua nje djal, dhe kur them e dua them me krejt kuptimin,po disi koheve te fundit nuk na hec ashtu siq kemi deshir!
Me duhet te toleroj dhe te duroj shum gjera,sepse esht dhe prap them se e dua. Po siq po e shof un, ksaj dashuris vetem se po i vjen fundi. Se un duroj shum por jo te gjitha. nese shkruj qka jan ato gjera se i duroj ndoshta as qe do ta kuptonit. Nuk esht pyetja tradhti apo qka di gja un,po gjera te vogla,po qe per dit po behen edhe me te mdhaja.
dhe ne gjdo hap mundohet me me msuar,se qka te bej qka mos te bej,qka te them dhe qka mos te them, po un jam e vetedieshme se deri ku mundem te shkoj,se nuk jam femi.
Nga ju desha te die se ku esht kufiri i dashuri's,po mendoj qka tolerohet,qka duhet njeriu te duron dhe deri ku??


Lena Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-03-04, 18:26   #2
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Lena e lexova me vemendje shkrimin tend.
E kuptoj se keni nje hall qe per mua nuk eshte edhe i vogel.
Sic ju e keni pershkruar rastin mund te jap vetem nje keshille.
Jane disa gjera qe mund dhe duhet te tolerohen ne dashuri, por kur qellimi i partnerit eshte qe te ndryshoje edhe personalitetin tend ateher aty duhet te kerkohet ndarja. e kuptoj se ka disa meshkuj t cileve vetja i duket me i zgjuar e me i ditur se e dashura dhe nuk lene moment pa terhek verejtje. Keshtu duhet te flasesh, keshtu duhet te qeshesh, keshtu duhet te ecish, menyre kjo qe ata e shprehin pasigurine e vet ne jet dhe mundohen qe ti ngulisin ne mendjen e partneres mendimin se ata jane te afte per gjithcka. Une mendoj se pikerisht ketu eshte edhe pika e humbjes se durimit per tolerim. Ti duhet tja bejsh me dije (me fal nese ju jeni ne kete situat) se edhe ti e personalitet tendin qe per askend dhe asgje ne bote nuk don ta nderrojsh. Nese ai ende ngul kembe ne te veten ateher ndarja me te eshte fatbardhesi. Me vone do te jet ende me keq. Paramendoje veten te martuar me te. Ku ai ne cdo rast e cdo kund te kritikon.
Me nderime Murgesha!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-04, 13:33   #3
Cool_Boy
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: UK
Postime: 1,679
Cool_Boy e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershdnetje Lena

E kam lexuar shkrimin e juaj me vemendja dhe me te vertet po ndina keq se si mund tja bene aje njeri juve keshtu nese ju jeni e vetdishime, pa kuptim...Per mendimin tim keto jan shenjat qe dashurija mes jushe dhe ati po i vjen fundi ndoshta jam gabim ama keshtu po ma merr menjda...Por nese aje njeri jav ka bere keto gjera prej fillimit te dashuris pra kjo do te thot se aje eshte synos dhe aje qka te thot duhet ju te beheni nese ju pranoni dihet!!!

Ju deshiroj suksese Lena ishalla keto problem te vogla ju qe i keni marrin fund dhe vazhdoni dashurin se si ju doni, Pershndetje nga Cool_Boy
Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-03-04, 13:30   #4
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Lena edhe un e lexova kte me vemendje dhe mundem te them se nuk ka nevoj as nje femer sot ta nshon vehten posht,sidomos femrat se jan te zgjuta. Sot nuk ka sundues, dhe te gjitha drejtet duhen te jen te barabarta,si per per meshkuj ashtu per femra. Ndoshta dashurija te ben te durosh,po mos harro se tani jemi ne vitin 2004,dhe nuk ben te durohen te gjitha. Nese e don dhe nese je e vetedieshme,ateher me siguri e din se qka duhet ber,dhe do te gjejsh zgjidhje.
Uroj te kesh fat.

Genta
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-03-04, 20:57   #5
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,476
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Lena pershendetje e mija te sinqerta per ju zonjushe!!!

Edhe une lexova me kujdes problemin tend qe te mundone ne dashuri!
Une te kisha sygjeruar qe te bisedoshe me partnerin tend,ti tregoshe se ai duhet ty te akcepton dhe respekton ashtu si te ka njofur qe nga dita e pare dhe te beni kompremise ne te dy anet te tolerohen disa gjera qe ndoshta edhe ty diq te pengon nga ana e tij si dhe anasjelltas.
Une e kuptoje qe ju jeni shume shume tolerante por edhe kufir e ka vendin e vet,prandaj mundohu ne nje atmosfere te qet ta bisedoshe kete problem,tregoje qe ju e doni ate dhe se mos te lejon lidhjen e juaj te perbashket ta shkatrroje per disa cikrrime te vogela"si thua ti.....
Besoje qe nese ai me te vertete te dashuron patjeter do te gjeni kompromise ne dashurin e juaj.
Te uroje fate lazdrani
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-03-04, 11:17   #6
Lena
 
Anėtarėsuar: 17-03-04
Postime: 5
Lena e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Ju pershendes dhe ju flm per pergjigjet e juaja.
Kjo pun esht zgjidh veht,po mendoj para disa diteve jemi nda, dhe ja qe kemi ra ne dakord se koheve te fundit asgje nuk na ka hec ashtu siq ne e kemi dashur! Dhe ne fund kishin qen edhe do mosmarrveshje,dhe tek e fundit un jam kjo qe jam,dhe nuk dua te ndryshoj,ok i kam edhe un do te Pika te dobėta,(askush nuk esht Perfekt) dhe ato u mundova ti heki,po nuk dua te ndryshoj plotesisht,se jam e knaqur me kte karakter qe kam.
Po edhe pse jemi nda, un e dua dhe pikerisht se e dua esht me mir keshtu se jemi nda tash,se sa dikur me e urrejt njeri tjetrin. Po esht nje (si thojn) grop ne zemer,dhe se asgje tash nuk me duket mir,besoj ne thenjen koha sheron plaget, dhasht Zoti edhe tek un te sherohet kjo qe kam ne Zemer.
Nuk e di sa me kuptoni,po un nuk besoj se do ta dua nje njeri siq e kam dashur dhe siq e dua ate.
Lena Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-03-04, 14:47   #7
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,476
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Lena te uroje fat ne dashuri,ndoshta eshte edhe hapi i mire qe nje kohe te mos keni kontakt dhe te mendoni edhe njehere te dy anet per njeri-tjetrin.....Ishte kjo zgjedhje e mire qe keni vendosure apo ndoshta edhe nje here ta provoni....Si do qofte te uroje nga zemra fat ne jete ....lazdrani
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-05-04, 18:57   #8
Vera
 
Anėtarėsuar: 24-03-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 2,138
Vera e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Vera
Gabim

Pershendetje Lena

Une i lexova me vemendje te gjitha mesagjet ne ket tem dhe kjo qe me beri disi jo te qet problemi yt por mendoj qe ke ber nje hap teper te guximshem dhe qenke vajz shum e fort se po te kish qen ndoshta ndonje ne vend tendin do kish perfunduar kjo ngjarje me tragjikisht mendoj, kurse cka ti bejm valet e jetes keto jan qe ato te hedhin ku hiq mendja nuk ta merr.

Une personalisht te uroj shum fat ne te ardhemen nga zemra

Vera
Vera Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-04, 12:21   #9
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pajtohem me shkrimet e paradiskutuesve te mi dhe s'kam cfare te shtoj me teper,por kureshtja ime eshte te di cfare u be me Lena,si ia ka bere kesaj pune?
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-04, 14:28   #10
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Pajtohem me shkrimet e paradiskutuesve te mi dhe s'kam cfare te shtoj me teper,por kureshtja ime eshte te di cfare u be me Lena,si ia ka bere kesaj pune?
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-11-04, 15:29   #11
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

E nderuara LENA !

Fillimishte te deshiroj jete te lumtur, sa i perket problemit tende e mendoj edhe une si ti probelemet e vogla mund te behen edhe te mdhaja por edhe mund te zhduken.

Me lejo qe ta theme nje proverb italiane:

Meglio una fine con dolore che dolori sensa fine.
Me mire nje fund i dhimshem se sa dhimbje pa fund.

Por ti me mire pyet shume vete e me ne fund bej siq te dish vet, e mos e ndegjo mendjen por ndegjoje ZEMREN
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-11-04, 16:26   #12
JooP
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: CH
Postime: 100
JooP e ka pezulluar reputacionin
Gabim

:( :( LENA,se pari pershendetje...me kujdes e lexova shkrimin tend..pergjigjja ime personale,eshe kjo::...Ne Dashuri nuk tolerohet: Tradhtija..ndersa gjerat tjera te gjithat duhet,te tolerohen dhe te perbihen(me nje fjal)..Nese me te verrtet e dashuron ashtu siq asht..atehere mundohu ta kuptosh,por edhe njeherit ti ndihmosh,sepse ka raste qe njeriu gabon,apo mashtrohet pa dashje..dhe per at duhet ndihma personale e partnerit gjegj....ky ishte mendimi im...ndersa ty LENA te uroj shum fat ne jet...dhe nje Tip per FUND...Ruaje dhe ujite me kujdes LULEN qe e ke ne dor......
__________________
Krejt qka shihet edhe Blehet.Ja ka nis edhe Dashurija me u shit me pare--..,
JooP Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-07, 15:01   #13
oki71
 
Anėtarėsuar: 19-11-07
Postime: 17
oki71 i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: tolerimi i dashuris

lena te pershendes shum deshta te nderlidhem ne kete pytje qe e ke bere nuk e ke citu ne lidhje em cka ai ty te sugjeron a e kontrollon vehten deri sa ti bisedon a mos e tepron me ndon je sen se neve vetem dijm qe ti themi te metat e dikujt e jo tonat pra duhet me qene dhe vetkritik ne keto gjera e nese e don mos e humb se do te pendohesh ,prap te them nese ai e teperon em shum sende ateher ti e di me mire se ne te gjith ketu pershendetje nga un....
oki71 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-07, 17:13   #14
gjurma
the Don
 
Avatari i gjurma
 
Anėtarėsuar: 22-11-07
Vendndodhja: On Stage
Postime: 145
gjurma i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: tolerimi i dashuris

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lena
Ju pershendes. Do te doja te die mendimin e juj pr nje qeshtje.

Un e dua nje djal, dhe kur them e dua them me krejt kuptimin,po disi koheve te fundit nuk na hec ashtu siq kemi deshir!
Me duhet te toleroj dhe te duroj shum gjera,sepse esht dhe prap them se e dua. Po siq po e shof un, ksaj dashuris vetem se po i vjen fundi. Se un duroj shum por jo te gjitha. nese shkruj qka jan ato gjera se i duroj ndoshta as qe do ta kuptonit. Nuk esht pyetja tradhti apo qka di gja un,po gjera te vogla,po qe per dit po behen edhe me te mdhaja.
dhe ne gjdo hap mundohet me me msuar,se qka te bej qka mos te bej,qka te them dhe qka mos te them, po un jam e vetedieshme se deri ku mundem te shkoj,se nuk jam femi.
Nga ju desha te die se ku esht kufiri i dashuri's,po mendoj qka tolerohet,qka duhet njeriu te duron dhe deri ku??
Ju respektoj shum lena per guximin...une mendoj qe kjo lidhje duhet te diskutohet detajisht...nese jo ather mendoj qe me mir ta perfundosh lidhjen sesa te vuash gjdo dit... :S
__________________
No One Can Outrun Their Destiny
gjurma Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-11-07, 17:08   #15
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Tolerimi nė dashuri!

Gjdo gje ka kufij,po ashtu edhe toleranca ne dashuri .


__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:38.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.