Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 21-03-04, 14:54   #1
zeshkanja
 
Anėtarėsuar: 27-10-03
Postime: 137
zeshkanja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Iluzion

[size=18][color=black]Iluzion[color=darkred]

Era e leht me solli freski
humba ne mendime
u zhyta ne boten e iluzioneve, dhe aty te takova ty
u ngjall nje shpres, por bashk me te dhe ankthi
ndjenje e pa pershkruar
ahhhhh digjesha nga deshira qe me kish pushtuar
te shijoj vetem edhe nje here buzet qe dikur me perveluan
djersa kaploi ballin, nga epshi i pa shuar
buza dridhej nga nje vaj mallengjimi
loti rrodhi nga gezimi
me hapa te matur vija te ti
doja ta thoja nje te vertet
"TE DUA VETEM TY"
doja te ta fal zemrin time
te te ndiej ne trupin tim
dhe pastaj te vdes bashk me ty
ohhh q'zhgenjim!
perendi mos me mallko perseri!!!!!
kot therras si e marr
erresira mbreteroi ne shpirtin tim si kurre me pare
u shua cdo drite
as yje nuk shihja me
shpresoja qe sepaku mbreteresha e nates do me bej shoqeri
por kot, dhe ajo me harroi
s'degjohej asgje
akrepat nuk leviznin
bota nuk rrokullisej
doja te ndjeja frymarrjen tende, por ti nuk ishe.


zeshkanja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.