Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-03-04, 12:17   #1
Xix_Djal_Pz
 
Anėtarėsuar: 25-03-04
Vendndodhja: Prizren_City
Postime: 6
Xix_Djal_Pz e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Xix_Djal_Pz Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Xix_Djal_Pz
Gabim Dashuri e Fshehur

DASHURI E FSHEHUR

Te dua le te di qdo kush
edhe pse emrin e dashur
haptaz smund te them
por e din se ne zemer te kam
e emri aty ka vler
se dashuria jone nuk ka kufi
edhe pse fshehurazi naten te vij
vij ne krahrorin tend te nxeht
me ato puthje qe vetem ti mi jep
me ato ledhatime qe te dy kemi
e ashtu te perqafuar fshehurazi ngelim
buzet e tua te ngrohta
trupin ma perkdhelin
duart e tua perqafimin e vjedhin
zemrat tona rahin
sikur te terbuara
vetem e vetem kur duart i kemi te bashkuara
a thua deri kur keshtu
fshehrazi do te dua
a thua se nje dite te gjith do ta din
se per ne te dy kjo ka qen dashur


__________________
Pershendetje Juve Chatista
Xix_Djal_Pz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 26-03-04, 13:26   #2
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim

hahahah Yll mos shko me dashuri te mesheft por deftoje dashurin sepse vetem ne ate menyre do te rritet dashuria edhe me shume...
__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-04, 14:43   #3
Xix_Djal_Pz
 
Anėtarėsuar: 25-03-04
Vendndodhja: Prizren_City
Postime: 6
Xix_Djal_Pz e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Xix_Djal_Pz Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Xix_Djal_Pz
Gabim Edhe Ne Vdeksha

Edhe Ne VdekshaDeri kur
Tė tė pres
I them vetvetes
Apo i bėj iluzion vetes
Ta kisha ditur
Se kėshtu do tė vie fundi
Edhe duke vdekur do tė kujtoj
Emrin tėnd duke pėshpėritur
Edhe pse s'mė don
Unė tė dashuroj
Edhe nė vdeksha
Nuk do tė harroj.
__________________
Pershendetje Juve Chatista
Xix_Djal_Pz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-03-04, 15:06   #4
Xix_Djal_Pz
 
Anėtarėsuar: 25-03-04
Vendndodhja: Prizren_City
Postime: 6
Xix_Djal_Pz e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Xix_Djal_Pz Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Xix_Djal_Pz
Gabim Dy Buze

Dy Buze

Dy byzė tė kuqe,
dy dėshira tė flakta,
qė afshin ma thithėn,
gėzimin ma fikėn,
si fantazma hikėn
ndėr do bota tė larta...
Dy buzė si tėpėrgjakta,
dy dėshira tė flakta,
qė afshin ma thithėn
nė buzė kur mu njitėn
andjet m'i trazuen,
zemrėn ma tėrbuen,
trurin ma helmuen
e nė fund u mėrguen...
Dy buzė tė kuqe,
bukuri fatale,
tė njė gruaje stėrzane
njė pjsė zemre mė nxorne,
njė pranverė tė tanė mė morne
dhe gėzimin ma vodhne...
Ato dy buzė tė kuqe
dhe dy lote tė mija
qenė shenja tė dhimbjes,
kur mė vrau bukuria,
kur mė zu dashunia
e mė dogji rinia.
__________________
Pershendetje Juve Chatista
Xix_Djal_Pz Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-04-04, 15:46   #5
arjana
 
Anėtarėsuar: 13-04-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 4
arjana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek arjana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek arjana
Gabim

e vertet esht qka po shkruani.
:cry:


arjana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 03:00.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.