Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-04-04, 15:19   #1
hana
 
Anėtarėsuar: 28-12-03
Vendndodhja: ne kosov valla
Postime: 691
hana e ka pezulluar reputacionin
Gabim A mundte mbetemi miq?

Ndaheni nga i dashuri apo e dashura.A mund te vazhdoj nje mardhenie miqesore ndermjet juve edhe pse jeni ndar???


hana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 10-04-04, 15:51   #2
florian
 
Anėtarėsuar: 28-02-04
Postime: 2,480
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florian
Gabim ,

e pa mundur te pakten fillimisht duhet te largohen dhe ti japin jetes se tyre drejtime te ndryshme . ne kohen qe dy njerez rrin bashk shum pjese te jetes drejtohen ne te njejten ane . kur ata te ndahen edhe shoqeria e tyre duhet ndar eshte e pamundur te vazhdosh miqesi e te besh gjithmon ate qe beje perpara se nuk do kishte kuptim ndarja e tyre.
pershendetje hana.
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-04, 12:34   #3
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nje Lidhje ne mes dy te dashuruarve, ne faza te ndryshme moshes mund te jete dashuri platonike apo serioze.
une kame kaluar ne te dy fazat,ndarja prej dashurise platonike me ka sjell nje miqesi,shoqeri kam simpati sa here qe shohe.
Ndersa nga dashurija serioze ateher pa plane serioze ne moshen 22vjeqare jemi ndare Gjeografikisht dhe sa me larg syve aq me larg zemre ne pajtim te dy anshem kemi mbete ne nje shoqeri.
Ne nderkohe te dyte kemi krijuar familje te harmonishme dhe jemi te lumtur,kjo na mbane te kemi nje shoqeri .
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-04, 13:19   #4
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Miqesi me ish te dashurin mund te ket ateher kur ndarja behet ne rrethana te caktuara dhe me marreveshje.
Tek ne shqiptaret ndarja konsiderohet ende si perfundim i cdo gjeje ne dashuri. Une mendoj se kjo eshte gabim.
Nese popujt tjere mund te dashurohen dhe te mbesin miq edhe pas ndarjes pse te mos jete edhe tek ne keshtu?
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-04, 13:23   #5
florian
 
Anėtarėsuar: 28-02-04
Postime: 2,480
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florian
Gabim

murgesha jam dakort me ty ne nje pjese po edhe ne popujt e tjere fillimisht ndahen per tu gjetur prap ne shoqerin e tyre dhe miqesine
ndersa na shqiperi ndarja asht tragjike si e prer me thik.
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-04, 13:24   #6
hana
 
Anėtarėsuar: 28-12-03
Vendndodhja: ne kosov valla
Postime: 691
hana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

jam plotesisht dakord me Murgeshen.
Tek ne shqiptaret ska hi akoma ai mentaliteti qe mundte ruash mardhenie te mira miqesore edhe pse jemi ndar.
hana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-04, 14:34   #7
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Une mendoj se krejt ne rregull eshte te mbetesh mikeshe me ish-burrin tend,por me intereson sa do te ishte ne gjendje nje mashkull shqiptar, qe nese e marton nje femer te ndare,t'ia lejonte gruas se tij te ,mbetej mik me ish-te dashurin?
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-04, 14:47   #8
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Une mendoj se krejt ne rregull eshte te mbetesh mikeshe me ish-burrin tend,por me intereson sa do te ishte ne gjendje nje mashkull shqiptar, qe nese e marton nje femer te ndare,t'ia lejonte gruas se tij te ,mbetej mik me ish-te dashurin?
Nuk mendoj se ka meshkuj te atille akoma ne shoqerine tone qe mundet ti lejoj keto gjera :o
gjithashtu mendoj se as nje femer nuk do te ja lejoj nje gje te tille burrit te saj.
nuk besoj se ka arritur shoqeria jone ne ate shkalle civilizimi ,qe te diej te jetoj me keto ndodhira te jetes.
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-04, 14:49   #9
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ashtu edhe une mendoj Honesty^uk As une si femer nuk do te mund t'ia lejoja burrit tim nje gje te tille
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-04, 18:45   #10
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pikerisht per ket e pata fjelen kur thash se ne shoqerine shqiptare keto gjera jane te pamundshme.
Gjera te tilla te ne konsiderohen dhe barazohen me amoralitet??????
Ka dikush te me thote se pse jemi kaq te pa zhvilluar ne keto raste?
Cka kane popujt tjere qe ne nuk e kemi?
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-04-04, 21:00   #11
florian
 
Anėtarėsuar: 28-02-04
Postime: 2,480
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florian
Gabim

ne jemi shum liberal ne shum gjera po kur trajtohen tema qe i perkasin nje cifti jemi popull lafazan dhe sapo ndahemi me nje vajz apo nje cun shoqeria nderhyn dhe ben te pa munduren te hapin probleme ne mes tyre .
shum nga ne jetojn jasht dhe e din shum mir qe gjera te tilla qe ne shqiperi jan te pa mundura per tu ber aty ku jetojn ata jan shum normale dhe esht shum normale qe kur dy persona ndahen me nje akord te perbashket mun te mbetin normalisht shok .

po edhe shum nga ne ( po thuaj se te gjith ) qe jasht shtetit mund te benin nje zgjidhje te till. ne shqiperi jan po ata qe nuk mund ta benin .

per ne si popull ajo qe mendon shoqeria eshte shum e rendesishme dhe ne dashuri kjo eshte gje shum e gabuar.
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-04, 10:14   #12
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Pershendetje florian,duke ju permbajtur shkrimit tend dhe more vesh qe jeton ne mergim,do te gjej rastin dhe te bej ej pytje..
Po te ishe martuar me nje femer te divorcuar :::::A DO TE KISHE PRANUAR TI, QE AJO TE TAKOHET,dhe TE DALIN ,ME ISH TE DASHURIN E SAJ???????


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga florian
ne jemi shum liberal ne shum gjera po kur trajtohen tema qe i perkasin nje cifti jemi popull lafazan dhe sapo ndahemi me nje vajz apo nje cun shoqeria nderhyn dhe ben te pa munduren te hapin probleme ne mes tyre .
shum nga ne jetojn jasht dhe e din shum mir qe gjera te tilla qe ne shqiperi jan te pa mundura per tu ber aty ku jetojn ata jan shum normale dhe esht shum normale qe kur dy persona ndahen me nje akord te perbashket mun te mbetin normalisht shok .

po edhe shum nga ne ( po thuaj se te gjith ) qe jasht shtetit mund te benin nje zgjidhje te till. ne shqiperi jan po ata qe nuk mund ta benin .

per ne si popull ajo qe mendon shoqeria eshte shum e rendesishme dhe ne dashuri kjo eshte gje shum e gabuar.
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-04, 11:43   #13
florian
 
Anėtarėsuar: 28-02-04
Postime: 2,480
florian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIPflorian VIP
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek florian
Gabim

pershendetje honesty^uk per te kthyer nje pergjigjje te till me duhet te gjindem ne ket situat te dalin vetem jo po ne rast se dalin ne ish shoqerin e tyre sdo kishte probem . me te than te drejten te dalin vetem ata te dy vec menimi me ba me nerva .
tung te gjithve.
__________________
dashuri fruti i jetes se burgosurit te perjetshem .
florian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-04, 13:00   #14
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga florian
pershendetje honesty^uk per te kthyer nje pergjigjje te till me duhet te gjindem ne ket situat te dalin vetem jo po ne rast se dalin ne ish shoqerin e tyre sdo kishte probem . me te than te drejten te dalin vetem ata te dy vec menimi me ba me nerva .
tung te gjithve.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
une nuk do ta kisha lejuar te dashuren time jo te dalin,por as qe ti shkoj neper mend me ish te dashurin e saj,
me gjithate je i pershendetur
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-04-04, 18:56   #15
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nje Temė te till e kemi pasur dhe e kemi dikund dhe autor-ja esht Jehona.

Nuk di qte them, po pajtohem me mendimin e Murgeshen,se ende nuk jemi na ne at shkallė qe jan do e do! :roll: :roll:


__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:43.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.