Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-04-04, 18:05   #1
shefkiu
 
Anėtarėsuar: 16-03-04
Postime: 21
shefkiu e ka pezulluar reputacionin
Gabim Pėrtej

JETA


Kalon,rrjedh
Si ujė
Ujė qė sjellė gurėt
Gurėt e mullirit
E ti
Ty qė aq shumė tė dua
Mė mbjellė halė
Halė nė zemrėn time tė dashuruar
Tė larguar qė thurė poezi
poezi pėr dashuriJeta kalon pėr brigje
Brigje e lugina
Deri nė pleqėri
E unė ende mbaj mend
Ditet kur rash nė dashuri
Atėherė kur thura kėngėn e par pėr ty

[/b]


shefkiu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-04-04, 11:58   #2
mickoja
 
Avatari i mickoja
 
Anėtarėsuar: 04-02-04
Vendndodhja: jetoj mas kodrave!!!
Postime: 1,486
mickoja e ka pezulluar reputacionin
Gabim

sčpari ju pčrshčndes

ju uroj mirseardhje tč kčndshme dashta tju them poezit tuaj me tč včrtet i lexova me shum respek dhe me knaqesi deshiroj dhe mč tutje tč na shkruani kčsi vargje tč bukura dhe postime tč ringjallme

tung ju pčrshčndes un mickoja
__________________
Tč jetosh duke vdekur,a tč vdesčsh duke jetuar?
mickoja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-04-04, 17:58   #3
Vera
 
Anėtarėsuar: 24-03-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 2,138
Vera e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Vera
Gabim

Pershendetje shefkiu te uroj per temen dhe mua me pelqyen vargjet shum veq vazhdoni te shkruani
Vera Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-04-04, 20:42   #4
shefkiu
 
Anėtarėsuar: 16-03-04
Postime: 21
shefkiu e ka pezulluar reputacionin
Gabim

TĖ PĖRSHĖNDESĖ VERĖ ME SHPRESĖ SE EDHE POEZIT TJERA DO TU P!ELQEJN

TUNG
shefkiu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-09-04, 20:25   #5
shefkiu
 
Anėtarėsuar: 16-03-04
Postime: 21
shefkiu e ka pezulluar reputacionin
Gabim

LINDJA


Linde parab kohe
nė kėtė kohė pa kohė
ku nuk kam ē`tė bėj
e nuk ke ē`tė mė bėsh


erdhe si erdhe
vetėm unė e di
por s`kam ētė bėj
e s`ke ē`tė mė bėsh


linde nė kohė tė kėqija
kur as hėna s`bėn dritė
por s`kam ē`tė bėj
e s`ke ē`tė mė bėsh
shefkiu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-09-04, 20:42   #6
shefkiu
 
Anėtarėsuar: 16-03-04
Postime: 21
shefkiu e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Dashuri e ndaluarE ndaluar ėshtė pėr mua dashurija
dhe vajza qė dashuroj
tė ndaluara janė puthjet
qė unė t`i kam dhėnė


I ndaluar ėshtė shikimi
ndjenjat qė pėr ty kam
tė ndaluar e kam dashurin
dhe pa ty dashuri nuk kam

Mallkoj ēdo gjė qė na ndan
jetoj jetėn e zbrazt pa ty
tė presė nė jeten e amshuar
e ndalulura dashuri
shefkiu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-04, 20:59   #7
shefkiu
 
Anėtarėsuar: 16-03-04
Postime: 21
shefkiu e ka pezulluar reputacionin
Gabim

METROPOLE

Ja qė sot jam nė metropolet
E Francės
E nesėr do tė jem nė ato tė
Spanjės
E kush e di se ku do tė jem
Pasnesėr
Metropole

Kėtu po thahem
Po terem pak nga pak
Rrudhat po mė shtohen
E malli sa vjen e shtohet

Prishet gjaku
E prishen ndjenjat
Edhe rrėnjėt kann filluar tė thahen
Mendimet shkojn
A thua si vjen pranvera
Nė qytetin tim
Ka shumė vite qė nuk i shohė lulet
Kur qelin
T`ua shijoj aromen

E tash jam nė Metropolet e Italisė
Kaluan dy muaj nga rrugėtimi im
Ju kam mėsyr Greqis
Pėr t`iu afruar mė afėr shtėpis
Nė kufirin shqiptar
Morra njėherė frymė thellė
Pėr ēudi mu sheruan tė gjitha sėmundjet
Ja ky qenka sherimi im

Nepėr Stacione Stacione
Udhėtoj si njė shtegtar
A thua kur do tė kem Bileten e fundit
Pėr Kosovė

Poezi nga Pėmbledhja Rrėnjėt e mija
Shefki Rudari


shefkiu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:15.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.