Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : A Esht Skenderaji Qytet Me Patriotizem
po 33 57.89%
jo 24 42.11%
Votues: 57. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-04-04, 20:26   #1
lolasito
 
Anėtarėsuar: 11-04-04
Postime: 10
lolasito e ka pezulluar reputacionin
Gabim A ėshtė Skėnderaji qytet me patriotizėm?

jeoni mendimin


lolasito Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-04-04, 20:29   #2
lolasito
 
Anėtarėsuar: 11-04-04
Postime: 10
lolasito e ka pezulluar reputacionin
Gabim Po qysh jo more

po po po 8) krejt krala jeni
lolasito Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-04, 18:01   #3
HakerI_SK
 
Anėtarėsuar: 22-05-04
Vendndodhja: SkenderaJ
Postime: 7
HakerI_SK e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek HakerI_SK Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek HakerI_SK
Gabim ai

Ai Bre mu ba Lufta te part i ki :arrow:
__________________
Jetone Jeten sa Me Mir Sepse Dikur esht Vonė
HakerI_SK Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-04, 18:34   #4
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim tung

pershendetje juve se a eshte skenderaj me patriotizem une mendoi se si te gjitha qytetet tjera shoki as ma shum as ma pak

me nderime vushtrria
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-10-04, 09:34   #5
XXL
 
Anėtarėsuar: 19-10-04
Vendndodhja: Ne shtepi
Postime: 9
XXL e ka pezulluar reputacionin
Gabim

O Skenderaj eshte se mose te ishte Skenderaj sote ishine shkijet hale ne kosove me vjen keq.
XXL Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-10-04, 17:51   #6
Krokodilli
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Australia-Prishtine
Postime: 3,019
Krokodilli e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Krokodilli
Gabim

Skenderaj nje qytetz ne mesin e Drenices,,,, trimat burrat e vertet jan aty... ju pershendes
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-10-04, 19:37   #7
aferdita
 
Avatari i aferdita
 
Anėtarėsuar: 31-10-03
Postime: 4,075
aferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aferdita
Gabim

te gjithe kan bere diqka qe te largohen serbet, jo vetem skenderajt
__________________
Fitorja mė me madhe nė jetė,ėshtė qė tė fitosh zemrėn e dikujt qė e don mė tė vėrtet!!
aferdita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-10-04, 00:37   #8
Buli_00
 
Anėtarėsuar: 18-10-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 90
Buli_00 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Buli_00 Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Buli_00
Gabim Po, ėshtė njėra ndėr KALATĖ e shumta tė Kosovės.

Skėnderajt, sikurse edhe e tėrė Kosova, sikurse edhe tė gjitha fshtrat dhe lagjet e Kosovės, dhe jo vetėm tė Kosovės, nė kufinjtė egzistues, ishte dhe ėshtė KALA e madhe e rezistencės sonė kombėtare, ama pa ndonjė veqanti nga ato KALA tė shumta tė hapėsirės sonė kombėtare.

Njė proverb i lashtė thotė: " Filozofia e vlerės nuk ndėrtohet e as nuk pasurohet duke i dhanė vlerėn mė tė madhe nuses sate. Tė tjerėt kan nuse edhe mė tė mira, por ti si ke parė ato, sepse tė tjerėt i shijojnė bukuritė e tyre".

Prandaj, do ti thosha secilit qė merr pjesė nė kėtė Forum, natyrishtė tė ēmuar dhe shumė tė respektuar, se asnjė lloj vlere nuk do mund tė ngritet apo pasurohet duke shkelur mbi vlerat e tjera. E kam fjalėn pėr vlerat qė kan ēmim dhe qė ēmohen.

Edhe Barbaroza, me shakat e saja tė buta dhe tė lezetshme, sikur gabohet kur gjysmėn e popullatės sė Ferizajit e ban magjup. Unė e kuptoj stilin dhe sarkazmėn artisike tė saj, natyrishtė edhe kam respekt, ama, kam pėrshtypjen se njė gjuhė e tillė e tė shprehurit tingullon si ofendim edhe pėr vetė tė respektuarėn tonė tė nderuar.
Ne, po tė donim, mund tė flasim edhe pėr Prishtinėn e edhe pėr Mitrovėcen, apo edhe pėr ndonjė qendėr tjetėr urbane tė Kosovės, ku ka dhe bėhen pėrshesh, nė pėrzierje, magjup, ama jo magjup pėr nga ngjyra dhe raca, magjup pėr nga niveli i edukatės, i shkollimit, i kulturės..., politikės, sidomos tė politikės.

Krejtė kėsaj, disi i kam rėnė shpejtė e shpejtė, vetėtimthi, ama do t'ju lusja pėr mirėkuptim. Jam krejtėsishtė i lirė, pra nuk kam dhe nuk bartė ngarkesa, tė asnjė lloji.

Pėrshėndetje dhe respekt, pėr tė gjithė vizitorėt dhe anėtarėt e dardania.de.
__________________
Imagjinata ėshtė pjesė e jetės. E bėnė realitet edhe ate qė nuk bėhet!
Buli_00 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-10-04, 16:30   #9
kosovari1
 
Anėtarėsuar: 28-10-04
Vendndodhja: shkup
Postime: 2
kosovari1 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek kosovari1
Gabim

Skenderaji qyteti me patriotat me te medhenj qe ka pas kosova ndonjehere,,, ju pershendes
kosovari1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-04, 08:55   #10
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kosovari1
Skenderaji qyteti me patriotat me te medhenj qe ka pas kosova ndonjehere,,, ju pershendes
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-05, 11:42   #11
experti_lu
 
Avatari i experti_lu
 
Anėtarėsuar: 17-01-05
Vendndodhja: lindur ne SHQIPERI,deshiroj te vdes ne SHQIPERI.
Postime: 628
experti_lu e ka pezulluar reputacionin
Gabim

une mendoj se SKENDERAJ eshte vend i patiotizmit,por ja qyteti ma patriot ne viset shqipetre...sepse shqipetaret kan bo gjithmone lufera jo vetem kete lufte!!
nuk idetifikohet qyteti me nje lufte por me te gjitha lufterat..
-besoj se po e kuptoni domethenjen e keti txti-t tim-
experti_lu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-01-05, 21:00   #12
Agroni22
 
Anėtarėsuar: 03-08-04
Vendndodhja: ku kom lindur
Postime: 3,929
Agroni22 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

SKENDERAI -mundemi me than qe oshte qyteti qe ka vuajtur ma se

shumti gjat luftes se fundit por me than a oshte qyteti ma patriotik kete ma se miri e din HISTORIA.
__________________
dashuria nuk blihet por fitohet
dashuria nuk shitet por dhurohet
Agroni22 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-01-05, 11:31   #13
Krokodilli
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Australia-Prishtine
Postime: 3,019
Krokodilli e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Krokodilli
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga experti_lu
une mendoj se SKENDERAJ eshte vend i patiotizmit,por ja qyteti ma patriot ne viset shqipetre...sepse shqipetaret kan bo gjithmone lufera jo vetem kete lufte!!
nuk idetifikohet qyteti me nje lufte por me te gjitha lufterat..
-besoj se po e kuptoni domethenjen e keti txti-t tim-
ESHTE E VERTET SE SHQIPETARET GJITHMON KAN BA LUFTA,, POR GJITHMON NE HISTORIN SHQIPTARE PATRIOTAT MA TE MEDHENJ I KA PAS DRENICA,, E SKENDERAJI ESHTE ZEMRA E DRENICES,,
PREJ SHABAN POLLUZHES SHOTE GALICES E SHUM E SHUM MOS TI PERMENI TE GJITH SE PO ME NXAN FAR TAKSIRATI,,

POR KOSOVA NE PERGJITHESI PA DALLIME GJITHMON NE HISTORI KA PAS PATRIOTA PA DALLIME KOSOVA LINDORE VERIORE JUGOVE QENDRORE..
JU PERSHENDES
__________________
Get Rich Or Die Trying
Krokodilli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-05, 04:00   #14
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Skenderaj?

Patriotizem?

Shkruhet keshtu... shkruhet...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-01-05, 21:22   #15
experti_lu
 
Avatari i experti_lu
 
Anėtarėsuar: 17-01-05
Vendndodhja: lindur ne SHQIPERI,deshiroj te vdes ne SHQIPERI.
Postime: 628
experti_lu e ka pezulluar reputacionin
Gabim

krokodilli pajtohem se ata patriot se i permende ti e mertiojne gjdo lavdate.
por nese shkone pake ma large ne historine se shqipetarve te del se SHKODRA eshte vendi ma patriot ne shqiptari,skenderaj.drenica jen vende te patriotizmit por jo dhe vendi ma partiot ne viset shqipetare keshtu mendoj une dhe tregojne faktet shekullore.


__________________
armiku me i madh i njeriut eshte njeriu.
experti_lu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.