Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-04-04, 19:10   #1
Peja
 
Anėtarėsuar: 23-04-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 49
Peja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Qfar mendimi keni per mashkuj qe jetojn jasht ne perendim

Me intereson menimi i vajzave se qka mendojn per ne mashkujt qe jetojm jasht :?: :?: :?:


Peja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-05-04, 13:18   #2
Diellza
 
Anėtarėsuar: 23-04-04
Postime: 10
Diellza e ka pezulluar reputacionin
Gabim

tung Peja,

Kon e pyte, vajzat ne kosov apo keto te jashtit====

Ka tmir dhe te kqij prej tyre :-))))

Cķles kategori i takon ti????

tung

DIELLZA
Diellza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-05-04, 15:09   #3
Peja
 
Anėtarėsuar: 23-04-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 49
Peja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Tung

Djellza une i takoj kategoris natyrisht qka te them tash te keqive jo normal qe thom jan ne kategorin e te mirve shum te mirve bile pasha mu e ty hahahaha. e ti ciles kategori i perkjet se edhe une ngjo shum llojesh te vajzave qfare je ti :!: :!: :!:
Peja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-04, 08:13   #4
Diellza
 
Anėtarėsuar: 23-04-04
Postime: 10
Diellza e ka pezulluar reputacionin
Gabim

tung Peja,

me vjen mir qe i takon kategoris te mir..... :-))))

Dhe qka me perket mua, un i perkes kategoris te papershkruar. D. m. th. nuk ka fjal qe munden te me pershkruajn mua......
Jo bre se veq bera shaka, se un jam vajz normale.........

tung
DIELLZA
Diellza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-04, 08:38   #5
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sa i perket klasifikimit te personave qe jetojne jashte,sidomos djemve,po te degjosh te tjeret,s'te mbetet tjeter pos te kapesh koken me duar,por pasi qe nuk jam tip qe individualen e marr si te pergjithshme,mendoj se ka edhe djem te mire qe jeta ne perendim s'ka ndikuar per te keq te tė gjithe!
Por vertete ka pas shume raste qe pasi jane martuar me shqiptare nga Kosova,jane ndare shume shpejt.Arsyet kane qene te ndryshme,por me se shumeti kane qene ato se ata djem kane qene te martuar me te huaja dhe ndoshta nje shqiptare s'ka mundur dhe ditur t'u ofroje ate qe ata kane kerkuar nga ato,por une kisha thene se kjo s'mund te jete arsye e ndarjes,heredokur edhe me te huajat do ta shohin se s'ka ardhmeri te lumtur.
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-04, 13:10   #6
Peja
 
Anėtarėsuar: 23-04-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 49
Peja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Tung

Barbaroza shum mir je shpreh pa i njoftua perzonat nuk mundet njeriu me tregu a jon te keqi apo te mir ka tulifare . po me pergjethsi na ka ndryshu pak gyrbeti . po me do gjera pozitive me do negative po me egzistu ne gyrbet duhet njeriu mu pershtat pak jetes se perendimit e ne zemer jemi te gjith shqipetar
Peja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-04, 23:32   #7
qika_pr
 
Anėtarėsuar: 16-05-04
Vendndodhja: Prishtina
Postime: 343
qika_pr e ka pezulluar reputacionin
Gabim

edhe jashte vendit edhe mbrenta tij ka te keqi te mire dhe shum te mire
nvaret kush eshte ai e jo ku jeton
:lol:
__________________
Nese nuk deshironi kete jete nuk jeni te detyruar ta jetoni
qika_pr Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-05-04, 13:07   #8
Blondina
 
Anėtarėsuar: 23-02-04
Vendndodhja: Danimark
Postime: 25
Blondina e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Blondina
Gabim Qfar mendoni per djemt shqiptran ne gurbet..

Valla boll mendim te keq kam per djemet ne gurbet,,po nermal jo per te gjith vetem per nje shumic..Vetem per ketu ku po jetoj un ne Dk d.m.th djal nuk martohet pa i kalu 3 a 4 femra daneze ata le ta thot kushdo qe se ka ber po shum e vertet esht se gjith e bejn...Bile at kan qef edhe me dal mu fry me to neper qytet qe mi pa shqipetarkat..Se keto te hujat nuk shikojn shum vetem a esht mashkull mfalni nshpreje..E per ket mos te me tregon kush se vet jam ne gurbet edhe edhe e di shum mir se qfar bejn..Mfalni nesee kam tepruar diqkaa ciaooo..
__________________
Jeto jeten ahstu si te vjen harro dhembjen e trishtimin jeto e gjeje gezimin..
Blondina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-05-04, 13:09   #9
Cool_Boy
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: UK
Postime: 1,679
Cool_Boy e ka pezulluar reputacionin
Gabim

ka tolish tolish njeriu asnje nuk jemi te njejet,ka te keq dhe ka te mire....Nese prinderit i kushtojn rendes femijes se vete athere nuk do te tranohet aje femij si mashkulli e si femra....

Cool_Boy
Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-04, 12:40   #10
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ka shum raste se prinderit ne shtetet e jashtme kan ber qmos per ta rritur femijen me traditat shqiptare, apo edhe mir, po nuk kan pas qka te bejn. Dua te them se nganjeher prinderit nuk kan asgje ne dor, kur vet nuk i kan mendet ne krye, dhe ka shum raste se prinderit nuk i kan kushtuar vemendje te madhe, po qe femijet jan ber ashtu siq duhet.

Dhe sigurisht se pak a shum duhet njeriu te integrohet ne shoqeri dhe ne shtet vet, po ka te llojlloj njerzve. Dhe koheve te fundit as per shqiptaret se jetojn ne kosovė nuk po flasin mir, dmth koha ndryshon, si per ne se jemi ne shtetet e jashtme, si per ata se jan ne Kosovė!!
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-04, 12:45   #11
betimi_15
 
Anėtarėsuar: 09-05-04
Vendndodhja: Britani E Madhe, ne London
Postime: 119
betimi_15 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

valla bre djal boll tem palidhje paske ba spo shkruj kurgju
__________________
Internetin e Shpika Une...
betimi_15 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-04, 18:27   #12
emi
 
Anėtarėsuar: 30-05-04
Vendndodhja: Germany
Postime: 2
emi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Mua ma merr mendja qe shumica qa jan ne perendim jan ma te sjellshum se do qe jeton ne kosov.
Qe jetojna ne perendim te gjith jetojn vetem per para se kerkush nuk ik prejj vendit te vet.
Kaq pata per ket tem.
__________________
Hi njerz si jeni be popull hqiptar a jeni mir ju?
emi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-04, 18:40   #13
emi
 
Anėtarėsuar: 30-05-04
Vendndodhja: Germany
Postime: 2
emi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Se ne kosov ka shum shum te Rinj qe e kan prish veten me Drog,se se kta qa janne perendim kanmmendje ma te dhendesh se ata nga Kosova.
Se une kur p shkj ne kosov po shoh qa nuk ta merr mendja kurr qe bajn asht shqiptart se shumica kishin rrug te keqe .
Po kan shum edhe ksi qe kan harru shqip qe jetoj ne perendim qe sa koh,
se prinderit e tyre nuk kan kushtuar vmendje .
__________________
Hi njerz si jeni be popull hqiptar a jeni mir ju?
emi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-04, 22:54   #14
Maca
 
Anėtarėsuar: 31-05-04
Vendndodhja: !...SwIsS...!
Postime: 1,447
Maca e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Do mundohem pak a shum te gjej nje pergjigje jo primitive...une jetoj vet ne pernedim dhe djemt ne perndim jan sa do pak ma te kulturum se ato ne vendlindjen time...i kuptojn ma shum vajzat por edhe kerkojn ma shum nga ne...mirepo shumica jan me tradhtar ketu se hehehe kan ma shum kushte per tjau plotesu vajzave deshirat (e kam fjalen per me shum vajza) po valla...si dhe droga perdoret me shum ketu se atje hashishi mendoj tash ketu ja nisin prej te rij shqiptaret...po ne eprgjithsi te mir jan breeeeee...


Oki kaq nga une se me ja nis holl e gjet kam tan diten muhabet po ma shkurt kishe mos ju lodhi edhe juve duke lexuar se po humbni koh palidhje me mendimin tim..hahah

Tungi Nga Maca :twisted:
Maca Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-06-04, 12:14   #15
Engjellushja
 
Anėtarėsuar: 10-06-04
Postime: 398
Engjellushja e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Dua vetem t informoj dick...... jetoj n Perendim c sdi sa vite, dhe ketu met vertet jan tranu gjindja, i shoh dhe i degjoj..... nuk dallohen Trathtaret dhe nuk dallohen Genjeshtaret, ashtu 60% jan, nuk kan asnje pik Respek, ma e keqja esht kur: E parpersojn Femren Gjermane se nj Shqqiptare, t Martuarit me shqiptqre, i trathtojn femrat per cka???? Per nj Femer t huaj !!!!! Drog nuk perdorin....por Droga e tyre esht: Trathtia, Interessi dhe Genjeshtra ndaj Femrave/Grave shqiptqre me nj t huaj. Ju pershendes


Engjellushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:42.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.