Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 06-06-04, 14:13   #1
loli9
 
Anėtarėsuar: 04-06-04
Postime: 37
loli9 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek loli9
Gabim nje panter

nje panter eshte ulur ne prehrin tim
nuk luan vetem vezhgon
e turbulluar shpirtin tim
vezhgon me vemendje cdo veprim
kerkon te zbuloj per ke qan shpirti im

ah moj panter do ikesh nje her
vezhgo ate qe nuk po bej
degjo ate qe do te them
ne shpirt e kam fshehur
posht nje mije mendimeve
ate qe tashm,e e quaj zemren time

nje panter po vezhgon e as gje nuk kupton
me syt e zi ajo po kerkon
kerkon ne jete nje dit te lehte
kerkon ne veprime nje gjest pa mundime
kerkon ne sy ate ndjenje qe don ty

mos valle dashuri nje shkemb
i motshem !!!
ku nje her pantera e etur si vera
kush ber folen .
aty mbi ate kersh
ku ti nje her qebdroje
panteren time e kam ven per roje

aty ku dhe moti eshte i rende si loti
aty do rrij pantera edhe sot mot moti
.


__________________
aty mbi ate kersh
ku ti nje her qebdroje
panteren time e kam ven per roje
loli9 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 07-06-05, 20:34   #2
loli9
 
Anėtarėsuar: 04-06-04
Postime: 37
loli9 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek loli9
Gabim

e kerkova mes njemij mendimesh
e deshirova ne mes njemije shkrimesh
e adhurova ne mes nje mij zotesh
e deshperova me tonellata lotesh
e desha me shum se vetveten
por e harrova qe e kisha nje kat me siper.


__________________
aty mbi ate kersh
ku ti nje her qebdroje
panteren time e kam ven per roje
loli9 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:14.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.