Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-06-04, 13:34   #1
Peja
 
Anėtarėsuar: 23-04-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 49
Peja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Si mendoni kur dojn prinedit te ju martojn

Mendoj si vajzat si mashkujt ju ka ndodh te ju thojn prinderit e juaj ta kem gjet nji vajz apo vajzave po don me ardh met lyp dikushi qe se njihni. edhe si keni vepruar qfar ndjenja keni pas kur e keni pa ato ose ate . :?: :?:


Peja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-06-04, 16:57   #2
Engjellushja
 
Anėtarėsuar: 10-06-04
Postime: 398
Engjellushja e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Vallah drejt ta them se: Sot ska b vaki ta marton Prinderi Qiken apo Djalin pa deshiren e saj/ tij t pakten pa i pelqyer !! Kesht c nese ndonj exsiston c me zorr i marton Femiun e vet atehere AJ/AJO sesht as Bab e as Nen per mua ! D.m.th: Nena e Baba nese veprojn ashtu, atehere smendojn keq dhe jan t vetdijeshem c e vendosin n vend t mir (por jo pa u pelqyer) sbesoj c ka kesi Prider !! Dhe t gjith c jan t Martuar ashtu, jetojn sot t Lumtur dhe kan Femiiiiii
__________________
Do te fleni shum Rahat
Dhe nese jan minuta apo me sahat
Rahjen e zemrės do ta keni normale
Nėqoftėse jeni t“Sinqert dhe mbaheni pėr fjale..
Engjellushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-06-04, 00:24   #3
Peja
 
Anėtarėsuar: 23-04-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 49
Peja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Tung te pershendes

Egull mir e ki koha e ali bungut ka kalua po ndodh nga nji her qe thojn prinderit ta kem gjet nji nuse e mendoj nji vajz ta qelin muhabetin osht e mir e osht e vyme e osht e bukur qesi sende mendoj po normal se duhet ta gjej secili fatin e vet ska ma koh me fotografija kur jon martu shyqyr prej zotit qe jemi le ma von hahahaahaahah ti ndoshta me kupton se si mednoj e paskemi mendimin e njejt me vjen mir me duket te gjith mendojn qeshtu si ne .tung pejone
Peja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-06-04, 06:54   #4
Engjellushja
 
Anėtarėsuar: 10-06-04
Postime: 398
Engjellushja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Tung te pershendes

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja
Egull mir e ki koha e ali bungut ka kalua po ndodh nga nji her qe thojn prinderit ta kem gjet nji nuse e mendoj nji vajz ta qelin muhabetin osht e mir e osht e vyme e osht e bukur qesi sende mendoj po normal se duhet ta gjej secili fatin e vet ska ma koh me fotografija kur jon martu shyqyr prej zotit qe jemi le ma von hahahaahaahah ti ndoshta me kupton se si mednoj e paskemi mendimin e njejt me vjen mir me duket te gjith mendojn qeshtu si ne .tung pejone
PO ME LY FATIN E LYP! PO A E GJEN SEEEE HAHAHHAHAHAHAHA
Sesht asgj nese ta gjen Mami e Babi oooooooooo Pejon se kur te lyp vet.Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii sa probleme ke mi pas . E din ti saveshtir esht t gjesh NJ QIK T MIR T SHTEPIS

T fala Engjellushja
__________________
Do te fleni shum Rahat
Dhe nese jan minuta apo me sahat
Rahjen e zemrės do ta keni normale
Nėqoftėse jeni t“Sinqert dhe mbaheni pėr fjale..
Engjellushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-06-04, 13:35   #5
Peja
 
Anėtarėsuar: 23-04-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 49
Peja e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Veshtir mete vertet e gjet nji vajz qe vyn jon prish te gjitha i ka honger ujku hahahahahaah
Peja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-06-04, 18:49   #6
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

Jo ore se vajzat jane Dhelprake :lol: :lol: :lol:
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-07-04, 00:35   #7
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ateherit jam gati per penzion.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-07-04, 10:00   #8
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Si mendoni kur dojn prinedit te ju martojn

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Peja
Mendoj si vajzat si mashkujt ju ka ndodh te ju thojn prinderit e juaj ta kem gjet nji vajz apo vajzave po don me ardh met lyp dikushi qe se njihni. edhe si keni vepruar qfar ndjenja keni pas kur e keni pa ato ose ate . :?: :?:
Kjo nuk ndodh ne familjen time
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-07-04, 10:31   #9
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje. Prinderit nuk munden me mė martue sepse une jame nga " INKUBATORI ". :P :P :P :P :P :P
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-09-04, 18:03   #10
nitushe
 
Anėtarėsuar: 08-09-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 724
nitushe e ka pezulluar reputacionin
Gabim

valla jau boj merrne per veti se u shku ajo koha per met martu prindi ma mire tash ja bonem mire e keq ja bojna vetes
__________________
You\'ll Never Be Alone
nitushe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-08-07, 20:55   #11
egi
B€QARU§ POW€RU§
 
Avatari i egi
 
Anėtarėsuar: 21-05-07
Vendndodhja: ne boten belly dance
Postime: 7,833
egi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėmegi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

ishalla s'me ndodh keshtu
__________________
Jeta e zemrės
ėshtė njohuria.
Ruaje,
mirėmbaje.

Vdekja e zemrės
ėshtė padituria.
Gjuaje,
largoje …
egi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-08-07, 21:06   #12
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Tash koherat kan derru per fat me mire... Ma merr mendja qe nuk ka prind ne vakt te sodit qe merr vendime pa deshiren tende !!!
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-08-07, 09:29   #13
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina
Tash koherat kan derru per fat me mire... Ma merr mendja qe nuk ka prind ne vakt te sodit qe merr vendime pa deshiren tende !!!
Elina, nuk ka ikur ajo kohe ende dhe nuk kisha besua se edhe ne kete kohe ka asi njerz qe jon gati ta sakrifikojne femijen e vete e ta martojne me dike qe as ne anderr nuk kishte qene mire te martohen .

Shof raste qe per hire te dokumentacionit per me mund me qendrua ne gjermani apo ne zvicer e diku tjeter martohet burri ne kohe dhe merr vajze te re e cila mundet qika e tij me ken.
pra keto jon kushtet e disa prinderve edhe sot mjerisht ka shum asishj qe e martojne qiken apo djalin per dokumenta .
pasojat jon katasrofike sa gati 90% perfundojne ose me ndarje apo edhe ma keq.
Por e lus secilin dhe secilen qe mos ta baje ate gabim qe do i kushton ne jete.
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-02-08, 17:30   #14
vuthjanja
 
Anėtarėsuar: 23-06-07
Postime: 20
vuthjanja i vlerėsuar jo keq
Thumbs down Titulli: Si mendoni kur dojn prinedit te ju martojn

Ne kete kohe te sodit,ai prind qe mendon per ardhmerin e femijut,nuk guxon te merr vendime te tilla,ka raste qe ben propozime por jo assesi vendime,qe do ta cojne femijun ne gremine,vetem qe ta perfundon nje kapitull te jetes ,se nese ndonje prindi ja pin Zoti mente e don ta marton femijun e vet,ateher femija kurr nuk bane te pajtohet me ate prind,ma mire njeher jo ,se sa tere jeten me vuejtje.
vuthjanja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-02-08, 20:08   #15
lulja e malsis
 
Avatari i lulja e malsis
 
Anėtarėsuar: 12-01-08
Vendndodhja: malsi
Postime: 68
lulja e malsis i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: Si mendoni kur dojn prinedit te ju martojn

Mua Nuk Me Ka Ndodh Nje Gje E Till,por Edhe Me Ardh Rasti Me Ndodh,ateher Kish Ardh Me Me Lyp Veq Ai Qe E Du Un,dhe Jam Marr Vesh Une Me Te,se Per Ndryshe Nuk Vjen Ne Shprehje,prindert Mund Te Bejn Qka Dojn,une Nuk Kam Mu Pajtu Kurr Edhe Nuk Marr Dike Qe Ma Impuno Dikush


lulja e malsis Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:26.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.