Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-07-04, 18:48   #1
kthiza
 
Anėtarėsuar: 28-06-04
Vendndodhja: prizren
Postime: 8
kthiza e ka pezulluar reputacionin
Gabim vetem e jotja jam

NESE TI DO TĖ VISHĖ, UNĖ ME TY DO TĖ VIJĖ
NESE TI DO TĖ MĖ DUASH, UNĖ MĖ SHUMĖ SE TI
NESE TI DO TE VDESĖSH, UNĖ GJITHASHTU
NESE TI PRAP DO KTHEHESH, DO TĖ MĖ GJESH KĖTU...

Si larg, si afėr... kur jamė, njėsoj nė zėmėr te kam!

Mė prit sonte nė ėndėrr se do tė vi,
por mos u tremb pėrsėri!
Flej, sdo tė trokas as nė der,
as nuk do tė zgjoj,
por do tė puthi lehtė,
dhe prap do tė shkoj...

Mbremė nė ėndėrr mu afrove
dhe njė puthje te zjarrt mua ma dhurove
une kur u zgjova ti kishe tretur
por puthja jote e ėmbėl
nė buzėn time kishte mbetur...!!!

Momentalisht jam nė spital jam nė gjengje kritike pas analizave mė than se kam gur nė veshkė, helm nė gjak, dhe TY nė ZEMĖR...


kthiza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 11-07-04, 20:32   #2
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
Avatari i lazdrani
 
Anėtarėsuar: 20-11-03
Vendndodhja: EU
Postime: 10,473
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek lazdrani
Gabim

E nderuar te uroje nga zemra sherim te sukseshem....Do te me behet qefi sikur te na shkruani perseri ....Ku do qe te jeshe te pershendes sinqerisht
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-07-04, 20:41   #3
kthiza
 
Anėtarėsuar: 28-06-04
Vendndodhja: prizren
Postime: 8
kthiza e ka pezulluar reputacionin
Gabim

flm shum per pershendetje .. edhe une te pershendes shummm ... kalofsh mir


kthiza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:25.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.