Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kinematografia dhe Televizioni
Emri
Fjalėkalimi
Kinematografia dhe Televizioni Pėrshtypje mbi filmat e fundit vendor apo tė huaj. Dokumentarėt, komeditė, tragjeditė, festivalet e filmit. VIP-at, artistėt, yjet e filmave.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-08-04, 19:46   #1
Anonymous
Guest
 
Postime: n/a
Gabim “Miss Globe”, 600 mijė euro pėr tre netė nė Prishtinė

Pėrfaqėsuesit e kompanisė “Media Globe”, njė ndėr kompanitė organizatore tė spektaklit thanė se “Deliart Association” dhe “Media Globe” kanė marrė licencėn pėr organizimin e kėsaj gare ndėrkombėtare tė bukurisė nga themeluesi dhe bartėsi i licencės sė kėsaj gare, Charlie See. “Marrėveshja ėshtė arritur nė fillim tė kėtij viti dhe ėshtė e vlefshme pėr dy vite radhazi”,- thotė Resul Sinani, zėdhėnės i Spektaklit nė Kosovė.
Gara e sivjetme mbahet nė Shqipėri dhe Kosovė. Kjo ka bėrė qė edhe organizatorėt tė jenė nga tė dy vendet. E njėjta gjė vlen edhe pėr bartjen e shpenzimeve. Por ka tė ngjarė, qė gjėrat tė mos shkojnė nė favor tė organizatorėve kosovarė. Kur ka mbetur mė pak se njė muaj nga zhvillimi i spektaklit, mjetet financiare nuk janė siguruar ende. Nė njė konferencė pėr shtyp, ndėr tė tjera “Media Globe” u ka apeluar “tė gjithė atyre qė kanė mundėsi ta sponsorizojnė dhe ndihmojnė spektaklin…nė mėnyrė qė ta paraqesim dhe prezantojmė sa mė denjėsisht vendin tonė”.
Ndonėse pėr mbulimin e shpenzimeve, duke filluar nga udhėtimi dhe akomodimi i vajzave pjesėmarrėse, janė tė domosdoshme 600 mijė euro, tė cilat ende nuk janė siguruar, tė paktėn jo nga pala kosovare, kjo nuk duket t’i shqetėsojė edhe aq pėrfaqėsuesit e “Media Globe”-it. “Megjithatė ky aktivitet do tė zhvillohet. Ndėrkohė, mėnyra se si do tė bėhet varet krejt nga sponzorimi. Sa mė shumė donatorė tė ketė, mė mirė do tė realizohen planet tona”,- pohoi Odesa Nuiqi, menaxhere e “Media Globe”-it.
Derisa spektakli nė Kosovė do tė mbulohet kryekėput nga donatorė privatė, nė Shqipėri mendohet qė pėrkrahje tė konsiderueshme financiare tė ketė edhe nga qeveria shqiptare, si Ministria e Turizimit, sikurse edhe Bashkia e Durrėsit, ku do tė mbahet spektakli.
Organizimi i “Miss Globe”-it nuk pėrfundon vetėm me paqartėsitė financiare. “E metė” tjetėr duket tė jetė edhe pėrfaqėsuesja e “Miss Kosovės” nė kėtė garė. Sipas organizatorėve ajo nuk do tė jetė Agnesa Vuthaj, “Miss Kosova 2003”. Titulli i saj “Miss Albania 2004”, e ka privuar atė nė pėrfaqėsimin e kandidates kosovare. Organizatorėt, megjithatė kanė siguruar se njė vajzė tjetėr, e njohur pėr ta, “do ta pėrfaqėsojė denjėsisht Kosovėn”. Emri i saj nuk ėshtė zbuluar.
“Kosovėn do ta pėrfaqėsojė dikush tjetėr, por kjo pėr momentin nuk do tė bėhet publike. Pėr kėtė ne nuk kemi hapur kurrfarė konkursi. Ajo ėshtė njė vajzė e cila tashmė ka sfiluar, do tė thotė ėshtė njė vajzė e cila pak a shumė ėshtė e njohur pėr publikun dhe do ta pėrfaqėsojė Kosovėn”,- tha Nuiqi.
Nė kėtė manifestim ndėrkombėtar, do tė marrin pjesė vajza nga 44 shtete tė ndryshme tė botės, dhe shumica prej tyre tashmė kanė konfirmuar pjesėmarrjen.
Nė Kosovė vajzat konkurrente do tė qėndrojnė mė 7, 8 dhe 9 shtator, kur edhe do tė mbahet mbrėmja e parė e spektaklit. Nė kėtė mbrėmje do tė ndahen vetėm dy ēmime, ai i “Miss Miqėsisė” (Miss Friendship) dhe “Miss Vajza e Artė” (Miss Golden Girl).


  Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 15-11-04, 21:24   #2
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
Avatari i MemphiSx
 
Anėtarėsuar: 11-12-03
Vendndodhja: StAteS Of GjAkOvA
Postime: 12,338
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MemphiSx
Gabim

Per fat te keq nuk u mbajt :( Arsye ishte mos gjetja e donatorve per financimin e ketij spektali
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-04-07, 22:34   #3
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

.e vertetuar qe nuk do mbahej , perderi sa kishte si tarif, nje shume kaq te vogel (hajgare ) si kusht /oferte ...
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-04-07, 22:36   #4
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

600 mije euro....wow...s'qenka keq me investu ne bukuroshe! uffffff
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-04-07, 22:41   #5
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga prishtinasi
600 mije euro....wow...s'qenka keq me investu ne bukuroshe! uffffff
llafe Koleg , llafe neper caffe , fjal jane keto dhe fjalet i merr era (interesant sa e lehte eshte -a era megjithate ka peshe ti barte fjalet , e llafet ..)
..hajt pasha kolegun ndegjo kolegen ti , ktheju letrave (perkthimeve ) e leri investimet e fjaleve ....
Jetojme ne Kosove , qdo gje eshte paradoksale ...!!
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-04-07, 22:44   #6
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jador
llafe Koleg , llafe neper caffe , fjal jane keto dhe fjalet i merr era (interesant sa e lehte eshte -a era megjithate ka peshe ti barte fjalet , e llafet ..)
..hajt pasha kolegun ndegjo kolegen ti , ktheju letrave (perkthimeve ) e leri investimet e fjaleve ....
Jetojme ne Kosove , qdo gje eshte paradoksale ...!!
Mire e ke....vetem se shifra ishte nxitese!
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-04-07, 23:12   #7
lonaaa
 
Avatari i lonaaa
 
Anėtarėsuar: 16-10-06
Postime: 691
lonaaa i njohur pėr tė gjithėlonaaa i njohur pėr tė gjithėlonaaa i njohur pėr tė gjithėlonaaa i njohur pėr tė gjithėlonaaa i njohur pėr tė gjithėlonaaa i njohur pėr tė gjithė
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga prishtinasi
Mire e ke....vetem se shifra ishte nxitese!
Shume nxitese , pa qene e domosdoshme te kalohen nga te imtat ne te trasha ,por direkt ne te mesme.
__________________
You are my angel!
lonaaa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-04-07, 23:14   #8
prishtinasi
 
Avatari i prishtinasi
 
Anėtarėsuar: 09-03-06
Vendndodhja: Tokyo
Postime: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonaaa
Shume nxitese , pa qene e domosdoshme te kalohen nga te imtat ne te trasha ,por direkt ne te mesme.
Mendimi (ideja)ishte...si te arrihet deri te parat e trasha....pa pasur nevoje ti kultivosh ato!
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-07, 14:52   #9
Ma-Origano
Anetar i Rrespektuar
 
Avatari i Ma-Origano
 
Anėtarėsuar: 02-12-07
Vendndodhja: aty ku me con Zoti
Postime: 1,189
Ma-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ma-Origano
Gabim Titulli: “Miss Globe”, 600 mijė euro pėr tre netė nė Prishtinė

prishtinasi mir the!


__________________
Jetoje jeten tende sepse jeta eshte e shkurter! Mesazhet privat nuk i pranoj neoqftse nuuk eshte posti serioz!
Ma-Origano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.