Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-08-04, 20:58   #1
rona
 
Anėtarėsuar: 16-08-04
Vendndodhja: mitrovice
Postime: 5
rona e ka pezulluar reputacionin
Gabim Lexojeni se ėshtė temė shumė interesante....

Je dashuru ne nje djal ose qike shuuuuume...edhe me kalimin e kohes ajo te tregon ty qe merr drog :oops: qka kishe bo ti si njeri i njejt me to?a ishe nda prej saj/tij?ishe bo si ajo?ooooseeeeeee i kishe ndihmu asaj/atij me lon drogen....veq mos u pergjigjni palidhje edhe pa mendu mire qysh ja kena zakon na shqiptart ......paramendoji krejt senet edhe pergjigju.....


__________________
Just Keep Staying Cool.......
rona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-08-04, 22:05   #2
ArMMeNDii
 
Anėtarėsuar: 03-01-04
Vendndodhja: Gjilan
Postime: 56
ArMMeNDii e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek ArMMeNDii
Gabim Re: Lexoje se ohst tem shume interesant.....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rona
Je dashuru ne nje djal ose qike shuuuuume...edhe me kalimin e kohes ajo te tregon ty qe merr drog :oops: qka kishe bo ti si njeri i njejt me to?a ishe nda prej saj/tij?ishe bo si ajo?ooooseeeeeee i kishe ndihmu asaj/atij me lon drogen....veq mos u pergjigjni palidhje edhe pa mendu mire qysh ja kena zakon na shqiptart ......paramendoji krejt senet edhe pergjigju.....
ndegjo rona seni i par qe kisha bo kish me qen me u konsultu me te edhe me ndihmu e kam fjalen me u hek ai prej asaj dukurije negative, po nese ai nuk kish pas kurfar suksesi prej ndihem qe i kam ofru un ather me siguri qe do ti kisha shkput te gjitha lidhjet me te . te pakten ky eshte mendimi im rona

Armendi
__________________
[img]http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/078.gif[/img]
[img]http://www.cosgan.de/images/more/schilder/019.gif[/img]
ArMMeNDii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-08-04, 22:14   #3
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Do te beja te pamunduren per ta larguar nga ajo rruge e gabuar, por nese smund te arrij sukse ne perpjekjen time atehere nuk do te isha me me te, pasi kjo eshte nje deshmi se ai me teper don veten se mua.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-08-04, 23:58   #4
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Une do ti kerkoja te zgjidhte drogen apo mua
sepse nuk duhen dy per nje here
biles do te isha shume i pa meshirshem ne kete rast
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-04, 10:11   #5
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Te dashurosh njeriun qe konsumon droge apo alkohol do te thote te behesh sakrifice e jetes,pa hezitim do te nderpreja shoqerimin me kete kategori njerezish.
do te ju rekomandoje ketyre konsumuesve te nderprejne me qdo kushte marrjen e droges dhe te vizitojne qendrat specializuese rehabilituese qe te integrohen ne shoqeri te shendosh.
nese kete rruge zgjedh konsumusi,i dashuruari duhet te jape maximumin per te perkrahur dhe ne etapa te verifikohen hapat pozitiv.

me nderime Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-04, 15:38   #6
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Un per vete do te beja qmos qe ti ndihmoj te largohet nga Droga, dhe sigurisht do ta kish ndihmen time ne ket rrug,po nese nuk kish mundur, apo nese nuk kish dashur, ateher as un nuk do ta shkaterroja jeten time, per nje gje qe nuk ja vlen, si psh Droga....
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-04, 16:07   #7
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Lexojeni se ėshtė temė shumė interesante....

Nese do te isha ne lidhje me nje djale dhe do e kuptoja se ai eshte narkoman dhe une akoma nuk e kam verejtur,pasi ta kuptoja kete gje,do te beja c'mos qe t'i ndihmoja, natyrisht.Por nese ai do te vazhdonte me drogen,atehete patjeter rruget tona do te ndaheshin pergjithmone!
Dhe,nese une vetem do ta dashuroja nje djale pa qene ne lidhje me te,me gjithe dashurine time,sigurisht se ai do te shlyhej nga memoria ime si dikush qe e kam dashur por jo edhe si nje qenie qe ndjej keqardhje per te!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-04, 23:03   #8
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Unė po tė isha nė atė gjendje ,patjetėr se do insistoja qė me c'do kushtė dhe nė c'do mėnyrė ta largoja nga droga.Mirė po nėse nuk do ja arritėsha qėllimit ,patjetėr se do largohėsha nga ai pėrson .Edhe pse ėshtė e vėshtir t'i khtejshė shpinėn njė pėrsoni tė cilin e ke dashuruar shumė, dhe duke e pas parasysh se po humbė njė dashuri tė vėrtet tė jetės ,pėr tė cilėn do vuajshė pėr jetė ,mirė por me gjithatė rrugėt tona do ndahėshin nė dy pole dhe gjithė cka do merrte fund.
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-08-04, 14:58   #9
mirsad
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Vendndodhja: stamboll
Postime: 230
mirsad e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek mirsad
Gabim

nqs se une do kisha nje lidhje te tille..do beja c'do gje qe ta largoje nga kjo gje shkaterruese.....derisa ta largoja nga kjo gje nuk do mirreja me asnje gje tjeter.do rrija nate dite per ta bindur.per lerjen e kesaj...do per dorja edhe forcen po te jete nevoja....

nqs se nuk arrija bindjen e tije apo saj, do u largoja nga ajo/por zemerdhyer se humba dy gjera....

1 e para dashurine e vertete...
2 e dyta nuk arrita ti shpetoje jeten nje njeriu....
__________________
sa krijesa te bukura me ftyre te ndriteshme dhe me ze te kthjellet sot.....ne diten e gjykimit do bertasin nga denim i puneve tyre.....sa mjerim per ta...Hz ISA/ jezuesi
mirsad Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-08-04, 15:43   #10
rona
 
Anėtarėsuar: 16-08-04
Vendndodhja: mitrovice
Postime: 5
rona e ka pezulluar reputacionin
Gabim hhhmmm

flm prej juve krejtve e qe jeni pergjigj pooooooo shume shkurt bre po i jepni fund dashuris te juve per DROGE.... :cry: une per veti nuk kisha vepru si ju....une nese veq e kisha vertetu se i dashuri im po merr drog e kisha dasht edhe ma shumeee.....garant krejt po quditeni pse po thom qishtu.....po thom se nese ai merr drog edhe nashta pak muneni me paramendu qysh osht njeri nen ndikimin e droges ,po foli per ata qe ju ka bo shprehi e jetes droga dmth per ata qe nuk e marrin veq per qef...edhe une me lon ata e mu nda prej tij kish me qene katastrof se ai garant per shkak qe une e kom lon e kish dyfishu dozen.....e nese doni me ju trgu hala qka kisha bo une mundeni me me vet lirisht se jeta osht pak a shume e gjat eeeeeeeeee muneni mu prou me gjithqka
__________________
Just Keep Staying Cool.......
rona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-08-04, 19:49   #11
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: hhhmmm

Rona! shumė interesante kish qenė edhe kjo tema e yte :roll: pasi hyra kėtu tė lexoj atė interesanten e kėsaj teme thashė ta vazhdoj njė ēikėz edhe unė interesanten!

Edhe unė mendoj, se ėshtė shumė vonė ti ndihmohet atij / asaj, se si ta zgjidhė atė problem!

Dhe sė fundit, kush ka kohė tė luaj rolin e psikologut e socilogut, pėr ta kėshilluar dikėnd i cili nė atė moshė, duhet mė tė jetė pajisur me elementaren se ēka ėshtė nė rregull e ēka jo ?!

Unė nė njė rast tė tillė, do ti kisha mėshoja pikė atij kapitulli, edhe nja dy faqe mė tutje nė vazhdim dhe do tė filloja kryerreshtin e njė kapitulli tė ri me personazh tjetėr!...
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-08-04, 21:13   #12
livoreka bicio
 
Anėtarėsuar: 23-07-04
Vendndodhja: (itali)
Postime: 2,086
livoreka bicio e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek livoreka bicio
Gabim

Rona te pershendes: aty apo asaj qč gjindet nč ket rrug un kisha provu qč ti ndimoj tč del nga ajo rrugč e keqe, por ma merr mendja se kot humb koh me te, sepse sikur tč ishte aij ose ajo qč lejon tč jet i /e kshilluar nuk dote gjindet ne ket rrug. Dua te them se un dotč isha nda me te me dhimbje nč zemčr... :!:
livoreka bicio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-04, 11:26   #13
Albanam
 
Anėtarėsuar: 29-11-03
Vendndodhja: Vilajeti i Kosovės
Postime: 672
Albanam e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Albanam Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Albanam
Gabim

Nė njė rast tė tillė, obligimi ynė i parė do tė ishte t'i ndihmojmė me tė gjitha mundėsitė qė kemi nė disponim asaj/atij. Nėse nuk arrijmė dot njė gjė tė tillė edhe pas shumė pėrpjekjeve, atėherė obligimi ynė i dytė ėshtė ta braktisim atė, me keqardhjen mė tė madhe se ai shpirt njeriu po ngulfatet nė humnerėn e pakthim dhe duke mos e larguar atė pėr asnjė ēast nga lutjet tona...
Albanam Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-04, 16:32   #14
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim

Dashuria duhet tė mposhtė drogėn sigurisht. Dashuria ėshtė mė e fortė se droga, edhe si nevojė, edhe si dėshirė, edhe si sakrificė!
__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-04, 18:08   #15
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Loloku
Dashuria duhet tė mposhtė drogėn sigurisht. Dashuria ėshtė mė e fortė se droga, edhe si nevojė, edhe si dėshirė, edhe si sakrificė!
Ha, hahaaaaaaaa Loloku! dashuria natyrisht se e mposhtė drogėn, por ai/ajo ėshtė dashur tė mendojnė mė parė dhe pėr hirė tė dashurisė tė flakin drogėn dhe atė rrugė tė gabuar qė kanė marė.

Albanami, e ka cekur se ėshtė obligim ti ndihmohet! edhe unė ndoshta do ti ndihmoja tė largohet, por nuk besoj se do tė mundesha ti ndihmoja dhe mendoj se shumica nga ne, nė rast se do ta dinin se partnerja/ri i/e ardhshėm/e gjindet nė stazėn qė konsumon drogėn, sė pari do tė ishte shtangim, sa qė askush nuk do tė kishte forcė tė mirret me te.

Shikuar realisht kėtė dukuri dhe reagimet ndaj kėsaj dukurie nė nėnqiellin shqiptarė nuk them se nuk do tė gjindej, por do tė ishte numėr shumė i vogė i atyre, qė do tė ndaleshin tė mirreshin me riparimin e kėsaj dukurie tė degjenerua sociale!

Ēfarė thua more kusheri Loloku unė dua nuse nė shtėpi, por jo Narkomane, qė ndoshta nesėr kur tė kthehesh nė shtėpio e sheh duke ti ushqyer fėmijėt me doza inxheksionesh :lol: :lol: :lol:


Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:55.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.