Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-08-04, 22:42   #1
mickoja
 
Avatari i mickoja
 
Anėtarėsuar: 04-02-04
Vendndodhja: jetoj mas kodrave!!!
Postime: 1,486
mickoja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Shkollč apo burrč?

Pčrshendetje

Po mč intereson mua mendimi juaj?
Qka mendoni ju pčr kčto vajza qe e lanč shkollčn nč gjysem vetem per tč martuar,apo nese i dashuri ja ndalon shkollen dhe ato ja plotesojn ket kusht tč dashurit?
A do tč kishit vepru ju keshtu pčr tč dashurin?


__________________
Tč jetosh duke vdekur,a tč vdesčsh duke jetuar?
mickoja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-08-04, 23:25   #2
ArMMeNDii
 
Anėtarėsuar: 03-01-04
Vendndodhja: Gjilan
Postime: 56
ArMMeNDii e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek ArMMeNDii
Gabim

tung shum tem e qellume mirpo mickoja un shum kisha pas qef ta di se si kish me qen mendimi yt p.sh ne lidhje me temen a sa i perket ksaj qe ke parashtru ti mu me duken qe dyjat edhe shkolla edhe dahurija apo burri jan te lidhura njera me tjetren a sa qe i perket asaj qe burri ja nderpret shkollen te dashures se vet sdi mu sme duket kjo shum e arsyshme un per veti se kisha bo nje gje te till
__________________
[img]http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/078.gif[/img]
[img]http://www.cosgan.de/images/more/schilder/019.gif[/img]
ArMMeNDii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-08-04, 04:12   #3
m4nJ4k1
 
Anėtarėsuar: 23-08-04
Vendndodhja: gjakova
Postime: 8
m4nJ4k1 e ka pezulluar reputacionin
Gabim tungi

tungi a je mir shum tem e qellume po qka me ju bo tash ka ndrryshu kret si mashkujt si femnat po dikur kan mi ra pishmonit se vitet e rinis kurr nuk kthehen po menojin qe jesin pa burr shum keq valla po perveti e kan une perveti mu pas kon femen kurr nuk e kisha lon shkollen per burr tungi kalofshit mir
__________________
I love Rock
m4nJ4k1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-08-04, 08:57   #4
aferdita
 
Avatari i aferdita
 
Anėtarėsuar: 31-10-03
Postime: 4,075
aferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėmaferdita i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek aferdita
Gabim

te pershendes MIckoja

mendimi im eshte se meshkujt pak gjeloz jane nese gruaja ka shkolle te kryer kurse burri jo, kam pa shume raste qe vajzat i kane ndalu studimet sepse burri e ka detyru.....

edhe sa i perkete pyetjes,une do ta zgjidhsha shkollen se kohen nuk mundesh me kthy mbrapa kurse burrin tend nuk ta merre askush

__________________
Fitorja mė me madhe nė jetė,ėshtė qė tė fitosh zemrėn e dikujt qė e don mė tė vėrtet!!
aferdita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-08-04, 09:12   #5
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nderimet e mija,Mickoje.Personaliteti ( i femres ) mes DASHURIT-SHKOLLĖS-DASHURIJĖS.
Hmmm,KUJDES!!!!
Dashuria na nevojitet si shume gjerat,por radhitja me e mire simbas meje eshte : SHKOLLA-DASHURIA-I DASHURI ( martesa ).Ne kohen e sodit te pasigurte dhe veshtire ( sidomos per femrat ),mos kryerja e shkolles per femer dmth ARDHMERIA E PASIGURT. PSE? Ajo e nderpren shollen( simbas deshiren e fraerit saj ),martohet,vijne femijet,i lidhen kembet,vijne problemet,behet vone per ndarje,a edhe nese ndahen-nuk e ka krye shkollen qe me mujt m'u perkujdes per femijet....Shkolla eshte ARDHMERIA EKONOMIKE E FEMRES ( normal dhe per burin e vet te ardhshem eshte me mire )E GARANTUAR,SIGURIA PSIQIKE DHE EGZISTENCIALE NE RASTET E NDARJES.Ēdo nderprerje e shkollimit ( perveq nese eshte fjala per shtstezani) eshte NJI LLOJI I KAPITULIMIT TE FEMRES PARA MASHKULLIT DHE KUSHTEZIMET E TIJ.
P.S. MOS LEJONI ZEMRES TE VRAPOJE PARA TRURIT.

PERSHENDETJE.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-08-04, 11:51   #6
Cool_Boy
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: UK
Postime: 1,679
Cool_Boy e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Une kisha me thene keshtu:

Te dashures apo gruas (si doni thueni) nuk do tja ndaloj shkollen deri ne fund......................

Lidhje me kete:"Qka mendoni ju pčr kčto vajza qe e lanč shkollčn nč gjysem vetem per tč martuar,apo nese i dashuri ja ndalon shkollen dhe ato ja plotesojn ket kusht tč dashurit?

Besoj se nje vash e len shkollne per shkak dashuris qe ka ndaj ati djali dhe djali e len shkollen per shkak dashuris qe e ka ndaj asaj vashe....

I dashuri ja ndalon shkollen:ketu jan dy gjera:1.Ja ka nevoj aje per ate lidhje me pune shtepije apo ku ta di une ose 2.aja qik shkon ne shkoll edhe pak per tradhtija e kush nuk te len me be tradhtija e per ate jav ndalon shkollen,arsye e bukur dhe pajtona me ate...

A do tč kishit vepru ju keshtu pčr tč dashurin?""Nese e don nje njeri shume athere plotesoja qdo deshir por nese nuk e don ateher mos ja ploteso asnje aje njeri qe ka besim tek ju nuk do tja ndalon shkollimin,daljen e etj etj ""

Per mendimin tim nese i dashuri apo e dashura ben ojna kur dilni apo diqka aty nuk ka besim......

Cool_Boy
Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-08-04, 13:17   #7
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

-Jam i mendimit se per ata vajza qe vazhdojne shkollen vetem e vetem te thuan qe jemi ne shkolle zgjidhja e tyre me e mire eshte te martohen me kohe se keta vajza qe jane vetem per formalitet ne studime jane te damshme edhe per koleget e tyre senik e kan prioritet studimin por vetem pun qallemi qe gjoja jemi ne shkolle kjo kategori ma se mire eshte te jene me kohe te burri...

-Sa per kategorin tjeter te vajzave qe me te vertete e kan ne radhe te pare prioritet shkollen keta duhet pa diskutim te kene permbajtje ...po se e nderpresin shkollimin keta vajza qe jan te dhanun mbas shkolle kjo esht edhe ma keq se krimi ...dua te theme se vajzat tona nuk duhet te pengohen ne drejtimin e arsimit por e perseris kjo vlen vetem per ata qe mesojne e jo per ata vajza qe registrohen formalisht vetem per emer se gjoja ja po shkoj ne shkoll ose studime kur dihet prej starte qe keta kurit e kures nuk dote diplomojne se edhe prej fillimit se kan pas at qellime te shejte shkollimin tung
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-04, 16:44   #8
suzi
 
Anėtarėsuar: 18-05-04
Vendndodhja: kosovė
Postime: 93
suzi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek suzi
Gabim

bash tem e mire, une kisha me shtu se nese i dashuri te don ai nuk do ta kishte prish ty planin e jetes , edhe me mire eshte me deshte nje vajze me shkoll se pa shkoll se ajo qe eshte me shkoll ka me dite femijet mi eduku mire, dhe ka me pas buri i saj krenari kur del ose kur e qet para shoqeris gruan e shkollume, e nese buri apo i dashuri qellon kanun , ska shkoll vet ateher normal qe ja nderpren shkollen dashures se tij, une se kisha lon shkollen per bur kur, se burin e gjen kur dush a shkollen , me mire me kohe se dikur behet vone, kaq kisha , :roll: per dashuri kisha me bo gjithqka qe ja vlen po sja vlen me lon shkollen per te, se edhe dashurija dikur zbehet me kalimin e kohes keshtu qe shkolla te jep mend qe tan jeten kan me te vy qaooo :shock:
__________________
Dituria, duke u bashkuar me urtesinė, fiton nje thellesi qe te merr mendtė...
Pyet atė qė di. Dy te ditur , jane me mire se nje.
suzi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-04, 16:58   #9
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

suzi pajtohem me ju por vetem me nje kusht:
nese e zgjidhni shkollen atehere kushti im kishte qene qe ta mbaroni shkollimin mrenda afatit te duhur ti perkushtroheni mesimit??? E jo me u plak ne studime mua nuk me vien qe te mbaroni shkollimin mbas 10-15 vj
tung
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-04, 17:19   #10
suzi
 
Anėtarėsuar: 18-05-04
Vendndodhja: kosovė
Postime: 93
suzi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek suzi
Gabim

:lol: po de Tomi normal me kohe se me kish ndihmu i dashuri edhe , mandej kishim bo planet se bashku per martes e per ardhmerin e qisi sende ... se smendova me mebt gjithe ne shkoll , tybeistikfar... :x
__________________
Dituria, duke u bashkuar me urtesinė, fiton nje thellesi qe te merr mendtė...
Pyet atė qė di. Dy te ditur , jane me mire se nje.
suzi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-04, 17:30   #11
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga suzi
:lol: po de Tomi normal me kohe se me kish ndihmu i dashuri edhe , mandej kishim bo planet se bashku per martes e per ardhmerin e qisi sende ... se smendova me mebt gjithe ne shkoll , tybeistikfar... :x
Mir Suzi shum mire po pse nxeheni se nuk ke fjala per ty qe dot ngelish gjith jeten ne shkoll!!! Se mos haroni se ka asish rastesh shum bile
Suzi ju pershendes
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-04, 17:44   #12
suzi
 
Anėtarėsuar: 18-05-04
Vendndodhja: kosovė
Postime: 93
suzi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek suzi
Gabim

po tomi , ske fjala per mu , po me se mir eshte ta maresh veten shembull gjdoher , pse mi lendu tjeret, kur nisesh nga vetja shume me leht e ki care.... :roll: per qata e mora veten shembull dakordo... :D
__________________
Dituria, duke u bashkuar me urtesinė, fiton nje thellesi qe te merr mendtė...
Pyet atė qė di. Dy te ditur , jane me mire se nje.
suzi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-04, 17:50   #13
suzi
 
Anėtarėsuar: 18-05-04
Vendndodhja: kosovė
Postime: 93
suzi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek suzi
Gabim

suzi pajtohem me ju por vetem me nje kusht:
nese e zgjidhni shkollen atehere kushti im kishte qene qe ta mbaroni shkollimin mrenda afatit te duhur ti perkushtroheni mesimit??? E jo me u plak ne studime mua nuk me vien qe te mbaroni shkollimin mbas 10-15 vj
tung
:lol: a po sheh tomi lexoje mu ma ke parashtru pytjen tarzan , me ke thon ;nese e zgjidhni shkollen atehere kushti im kishte qene qe ta mbaroni shkollimin mrenda afatit te duhur ti perkushtroheni mesimit??? E jo me u plak ne studime mua nuk me vien qe te mbaroni shkollimin mbas 10-15 vj
skam gabu une po ti care , nejse hallal ... 8)
__________________
Dituria, duke u bashkuar me urtesinė, fiton nje thellesi qe te merr mendtė...
Pyet atė qė di. Dy te ditur , jane me mire se nje.
suzi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-04, 18:19   #14
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ke te drejte mbas shkrimit tim ashtu i bie...siq thoni ju faktet flasin a po jo
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-04, 19:49   #15
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Shkollč apo burrč?

Shkollč apo burrč?

mė sė miri do t`iu dal mundėsisht edhe shkollė e edhe burrė! por tė parės ti jipet rėndėsi, se nuk mundet ta kthenė kur don njeriu, ndėrsa kjo e dyta ėshtė relative :lol: :lol:


Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.