Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-08-04, 19:24   #1
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim poezi nga vushtrria

FORUMI DARDANIA


mua me quajn filan vushtrria
ket emer me dha forumi dardania
prej se kam hy une ne ket shtepi
me besoni shok se shum jam perteri


ketu me pelqeu shoqeria
ketu me erdhi prap vetedija
ketu me shok po ik merzia
ket ma beri dardania

me besoni shok tash qka po ju them
tani nga vetvehtja keq po me vjen
ku isha deri tani nuk erdha ne ket vend
dhe per ket nuk di qka te ju them

ndegjoni shok eshte nje pun perfekt
ende pa i mbush mir n'dardani nje vjet
me keto postime dua te behem mbret
por kjo pun mua nuk bente qef

ketu kemi njerez intelektual
kemi shum poet dhe kemi fetar
kemi dhe ahmaka por edhe budall
jo more ketu deshta pak me ju tall

pra kemi shum vajza ne ne ket shtepi
qe me to nuk eshte mahi
t'menqura e t'bukura pra per mrekulli
qe pa to ore shok nuk do te ket hijeshi

o ju shok o ju vllazni
ejani hyni te dardania
sepse ketu ju pret knaqesia
te fala keni nga vushtrria


vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-08-04, 19:35   #2
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Re: poezi nga vushtrria

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vushtrria
FORUMI DARDANIA


mua me quajn filan vushtrria
ket emer me dha forumi dardania
prej se kam hy une ne ket shtepi
me besoni shok se shum jam perteri


ketu me pelqeu shoqeria
ketu me erdhi prap vetedija
ketu me shok po ik merzia
ket ma beri dardania

me besoni shok tash qka po ju them
tani nga vetvehtja keq po me vjen
ku isha deri tani nuk erdha ne ket vend
dhe per ket nuk di qka te ju them

ndegjoni shok eshte nje pun perfekt
ende pa i mbush mir n'dardani nje vjet
me keto postime dua te behem mbret
por kjo pun mua nuk bente qef

ketu kemi njerez intelektual
kemi shum poet dhe kemi fetar
kemi dhe ahmaka por edhe budall
jo more ketu deshta pak me ju tall

pra kemi shum vajza ne ne ket shtepi
qe me to nuk eshte mahi
t'menqura e t'bukura pra per mrekulli
qe pa to ore shok nuk do te ket hijeshi

o ju shok o ju vllazni
ejani hyni te dardania
sepse ketu ju pret knaqesia
te fala keni nga vushtrria

Vushtria je i pershendetur nga ana ime
me ka pelqyer pa mase poezia juaj e famshme
vetem suksese dhe bagati ne jete te uron
Hinesty^uk
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-08-04, 08:19   #3
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim titulli i mesazhit

NJE GOT ME UJE

ishte nje nat dimri dola ne oborr
veq sa kishte ra nje flusk me bor
por sa e pash nenen me nje got ne dor
pije me tha nena dhe me vaj ne goj


me fal nena ime se nuk jam i etur
me lejoni nen se dua per te ecur
ndegjo biri im ti po shkon ne gurbet
po e pine ujin kthehesh sa me shpejt


por tani i mbusha gati qe dhjet vjet
po me duket uji nuk do te ket efekt
po ju o male,kodra pse nuk fliseshit e me then
ndal ore bir po ne ku don me na len

ne ateher nuk dinim ishim axhami
e ju kodra,gur e male nuk bet asgje per keta femij
tani jemi lodhur me te ziun gurbet
por gota me uj ne kok me ka mbet

nga njeher me shkon mendja dhe me vjen ne goj
a thua mos vall uji na tradhetoi
jo nuk eshte e vertet ket qka po e flas
se nje dit gurbetin vllezer do ta godas


vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:42.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.