Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 12-09-04, 22:54   #1
imodium
 
Anėtarėsuar: 08-09-04
Postime: 82
imodium e ka pezulluar reputacionin
Gabim Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet

Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet
Dashuria me shikim tė parė nuk ėshtė vetėm pėr romantikėt thonė shkencėtarėt.
Njerėzit e vendosin brenda disa minutash ēfarė lloj marrėdhėnie duan me njė person qė takojnė.
Kėto pėrfundime janė botuar nė Revistėn e Studimeve Sociale dhe Marrėdhėnieve Personale.
Pėr tė arritur deri kėtu, studiuesit nė Universitetin e Ohajos nė Shtetet e Bashkuara ēiftėzuan 164 studentė tė bazuar nė marrėdhėniet shoqėrore mes tyre.
Bashkėautori i raportit, Artemio Ramirez tha se ky eksperiment sygjeroi se njerėzit nuk kishin nevojė pėr shumė kohė qė tė vendosnin nėse donin tė shoqėroheshin apo jo me personin qė takonin.

"Ne jemi nė gjendje tė bėjmė njė parashikim se ēfarė lloj marrėdhėnie duam me njė individ tė caktuar."

"Kjo vendos se sa tė pėrkushtuar jemi pėr ta zhvilluar kėtė marrėdhėnie mė vonė, " thotė profesor Ramirez.

"Nėse unė vendos ta bėjė mik dikė qė takoj kjo do tė thotė se do tė komunikoj mė shumė pėr tė treguar pėr veten dhe kėshtu ndėrtohet njė miqėsi


imodium Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-09-04, 23:25   #2
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Normal,a se keni dit-a?
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-09-04, 10:51   #3
nitushe
 
Anėtarėsuar: 08-09-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 724
nitushe e ka pezulluar reputacionin
Gabim

po ndodh naper filma :P
__________________
You\'ll Never Be Alone
nitushe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-09-04, 13:36   #4
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nitushe
po ndodh naper filma :P
Ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,h. A nuk beson-a? :(
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-09, 18:04   #5
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet

meshkujte jane viktime e dashuris ne shikim te pare,,,,o me te 100 here e shikone e prep s'dashurohesh , hiqmuni filmav ,,,,,se jeta ka tjera tregime;)
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-09, 18:41   #6
Teuta2
 
Anėtarėsuar: 20-12-08
Postime: 86
Teuta2 i dashurTeuta2 i dashurTeuta2 i dashur
Gabim Titulli: Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet

Un per vete mendoj qe simpatia dhe pasioni ekzistojn ne shikim te par, mirepo dashuria mendoj se jo.
Eshte e vertet qe mund te themi se qfar lloj marradhenje duam te kemi me dike qe takohemi per her te par (nga fiziku dhe muhabeti i tij i par me ne) mirpo tash deshira eshte tjeter e mundesia eshte tjeter, ndoshta don te kesh lidhje serioze me te, mirepo ne vazhdim sdihet se qfar ndodh, mund te ndodh diqka e cila do ta pengonte arritjen tende deri tek Pika e Dashuris. Pra pasioni dhe pelqimi ne shikim te par po, mirepo dashuria mendoj se jo.
Teuta2 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-01-09, 14:04   #7
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet

Dashuria me shikim tė parė ėshtė si ajo bora e parė qė shpejtė shkrihet....
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Idila : 24-01-09 nė 14:05
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-09, 21:21   #8
Rozafa
Libri !
 
Avatari i Rozafa
 
Anėtarėsuar: 22-05-08
Vendndodhja: Buzė Detit..!!!
Postime: 6,051
Rozafa e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet

..disa seconda !!!!
__________________
Dr.Rugova ishte njė njeri i madh dhe heroik qė personifikonte shpresat dhe aspiratat fisnike tė popullit tė Kosovės.

http://www.youtube.com/watch?v=eqh7qSCTMR4&feature=related
Rozafa Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-09, 21:26   #9
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet

7 sekondat e para, o fitove simpati o antipati, e cila me von lind ne dashuri ose mbet antipati ... qeshtu thoshte banderi
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-09, 21:32   #10
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skyfter
7 sekondat e para, o fitove simpati o antipati, e cila me von lind ne dashuri ose mbet antipati ... qeshtu thoshte banderi
Qiky boll trip i nderlikum tybe ... une sun po i bi ne fije hic,,,a simpati,a dashuri,a antipati...hajmedet haj ...kush mos kofte ne lekuren time
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-09, 21:46   #11
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elina
Qiky boll trip i nderlikum tybe ... une sun po i bi ne fije hic,,,a simpati,a dashuri,a antipati...hajmedet haj ...kush mos kofte ne lekuren time
Intuita te tregon rrugen direkte ose drejt ose shtrembet ...

Po si je oj Elina??
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-09, 21:49   #12
Elina
DAHA-SUPERADMYNISTRATORE
 
Avatari i Elina
 
Anėtarėsuar: 14-03-07
Vendndodhja: Fairytopia
Postime: 14,093
Elina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėmElina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Dashuria me shikim tė parė ndodh nė realitet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skyfter
Intuita te tregon rrugen direkte ose drejt ose shtrembet ...

Po si je oj Elina??
Hahhahahhahaha .... ishalla drejt

Mire jam faleminderit Skyfter,,,shpresoj se edhe ti je mire


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Dr. Ibrahim Rugova
Elina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:05.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.