Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-09-04, 19:09   #1
Ich
 
Anėtarėsuar: 27-09-04
Vendndodhja: Germany
Postime: 4
Ich e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ich Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ich
Gabim A mendoni qe Jete ka, aj qe ka pare?

une per vete nuk mendoj se edhe pa pare ka jete edhe te bukur.

Ke Pare ke Proble, Nuk ke pare ske problem apo te kunderten.

Ndoshta esht Teme pa lidhje po me intereson!

Me nderime


Ich Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-09-04, 23:10   #2
suzi
 
Anėtarėsuar: 18-05-04
Vendndodhja: kosovė
Postime: 93
suzi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek suzi
Gabim

ma eshte interesant , po jet kan te gjithe ata qe jetojne po qfare jete se , dikush ka jet me probleme me shume dikush me me pak , po nuk do te thot se parja ta ben jeten e lumtur ajo mundet me ti zgjedh disa qeshtje , po lumturija nuk blihet me pare as shendeti , disa i thojne paras Zot nuk je por shume pune po mi kryn, tash ne vendin ku ne jetojme nese ski para maron , ma mire me dek , kudo qe shkon nevoitet me pagu , nese shkoll don me kry duhesh me pas pare ne te kunderten jet pyk . fatkeqesishte sot ka aq shume te rinje te menqur talent po ne munges te parave sot kan mbet pa shkoll pa pune pa asgje njeri kur eshte i pashkolluar i paarsimuar eshte si pa sy mjerishte me vjen keq shume per ata qe skan po me shume me vjen keq per ata qe kan dhe nuk din ku ta shpenzojne pasurin mizerie.... :(
__________________
Dituria, duke u bashkuar me urtesinė, fiton nje thellesi qe te merr mendtė...
Pyet atė qė di. Dy te ditur , jane me mire se nje.
suzi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-09-04, 07:08   #3
DannyAus
 
Anėtarėsuar: 18-09-04
Vendndodhja: Australia-Melbourne
Postime: 386
DannyAus e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek DannyAus
Gabim

sigurisht se me para ka jet me te mire,, ja rregullon veti mjedisin ku jeton,,,, etj etj
**por nuk do te thot se paraja ta blen lumturin,, pra edhe pse ai me para i ka te gjitha,, ndoshta nuk e ka lumturin dhe jeten ma te lumtur se ai pa para,,,,,
** kur ke para ke me shum probleme,, ka qrregullim ne familje..etj etj,,
pershendetje
__________________
I am whatever you say I am, if I was it why would I say I am!!!
DannyAus Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-09-04, 11:53   #4
zana_e_maleve
 
Anėtarėsuar: 22-09-04
Postime: 69
zana_e_maleve e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Paraja nuk ta ben jeten e lumtur.Jeta eshte e shkurter dhe duhet te dijme ta shfytezojme sa me mire.
Te pershendes ICH
zana_e_maleve Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-09-04, 13:55   #5
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Gjithe pasurine e botes do e jipja per nje jete te qete,pa probleme
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-09-04, 13:57   #6
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Unė skam para, ama jam e lumtur.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-04, 00:50   #7
qika_pr
 
Anėtarėsuar: 16-05-04
Vendndodhja: Prishtina
Postime: 343
qika_pr e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Paraja eshte lavire edhe mundet me ta shkaterru jeten
Nese ke shum edhe nuk ke fare eshte rrezik se ni mesatare nuk te demton
:P
__________________
Nese nuk deshironi kete jete nuk jeni te detyruar ta jetoni
qika_pr Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-10-04, 14:52   #8
Maca
 
Anėtarėsuar: 31-05-04
Vendndodhja: !...SwIsS...!
Postime: 1,447
Maca e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Para esht ne disa Rraste gjithqka por ne disa rraste edhe azgje...

P.sh me gjithqka e kisha formulu un keshtu...Ne qoftese esht dikush i/e semur teper dhe nuk ka shpetim nese nuk jan parat e duhura ather esht gjithqka,un kam pas rrast ne familje dhe ne ato moente te gjith ishin koncentru ne para...

Kurse azgje nuk esht sepse mundet disa gjera ti prish ne jet,si p.sh drga dhe rruget e kqija... :roll:
Maca Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-06, 23:16   #9
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Paraja nuk eshte azgje....Kur ke pare dhe se ke ate qe ta do shpirti as parat nuk te vyen,,apo ke para dhe ke ndonje semundje..apo ke para ,por ske lumturi...

Mendoj se paraja eshte e nevojshme ,por nuk edhte e vlefeshme..sepse paraja shkon e vien...por kur nje me i dashur shkon ( e humbe ) nuk kthehet ma..

Nuk ka vler paraja per mua..
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-06, 23:26   #10
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jete kan si me,si pa pare,por dallimi eshte ne :lol: mebyren e jeteses dhe - zemergjeresise. :lol: :lol:
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-06, 23:44   #11
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Valla une kur kam ardhe ne jete ,kam ardhe pa asnje leke ne gjep :lol:


Jete ka ai,vetem ai qe dine me e jetu jeten.
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-02-06, 02:17   #12
vendasi
 
Avatari i vendasi
 
Anėtarėsuar: 11-09-05
Vendndodhja: Canada
Postime: 3,533
vendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėmvendasi i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jeto qe te jetoshe........
__________________
Lumturine e sjelle vendosmeria...
vendasi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-02-06, 22:02   #13
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jetesa dhe dėshirat pėr tė jetuar sa mė mirė, sa mė rehat varet edhe nga kushtet materiale dhe menagjimi i tyre.
Nga pėrceptimet rinore kamė fokusuar dy kategori tė njerėzve,njerėz tė pasur qė nuk kanė ditur tė jetojnė,dhe njerėz me mundėsi tė kufizuar materiale ose para po kanė jetuar tė lumtur.

personalishtė mendojė qė paraja nuk ti zgjedhė tė gjitha problemet e jetės dhe si e tillė mbetet plotėsim i dėshirave tė limituara.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-02-06, 22:08   #14
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mire do te ishte me te dyjat, lumturi dhe para, por nese duhet zgjedhur njera do ta zgjidhja pa u menduar lumturin, flas nga pervoja se ate qfare e kam une nuk mundet ta blej kush me parat e botes.
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-06, 10:08   #15
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim

Edhe te kesh edhe te mos kesh,, jeten e jeton por duhet ditur per ta organizuar menyren e jetes..


__________________
Kur me dhe dashurin zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturin..Uppsss
Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:07.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.