Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Sporti
Emri
Fjalėkalimi
Sporti Futbolli, Formula1, Basketboll, Tenis ....Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 07-10-04, 22:18   #1
MaLoK_Presheva
 
Anėtarėsuar: 04-04-04
Vendndodhja: Preshev
Postime: 31
MaLoK_Presheva e ka pezulluar reputacionin
Gabim Nba

ketu mund te diskutoni rreth nba. ekipin me te mire, lojtoarin me te mire etj


__________________
Ju Dua Gjithve...!
MaLoK_Presheva Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-10-04, 10:07   #2
mr_beni
 
Anėtarėsuar: 16-05-04
Vendndodhja: ne hėn
Postime: 371
mr_beni e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek mr_beni
Gabim

Ekipi me i mir ne NBA eshte LOS ANGELOS LEKERS, ky ekip eshte shum i mir lujn loj me cilesi shum te lart por po ashtu kan e“dhe lejta shum cilesor.

LOS ANGELOS LEKERS
mr_beni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-04, 18:59   #3
K-man
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Vendndodhja: Chicago, SH.B.A.
Postime: 357
K-man e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mr_beni
Ekipi me i mir ne NBA eshte LOS ANGELOS LEKERS, ky ekip eshte shum i mir lujn loj me cilesi shum te lart por po ashtu kan e“dhe lejta shum cilesor.

LOS ANGELOS LEKERS
Lakers tash jan dobsu shume. e kan humb O'Neil, Fox, spo m'kujtohen edhe emrat tjere, po dinastia e Lakers ka ra....
__________________
Ēdo fillim i keq, e ka mbarimin e keq.
K-man Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-10-04, 13:58   #4
mr_beni
 
Anėtarėsuar: 16-05-04
Vendndodhja: ne hėn
Postime: 371
mr_beni e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek mr_beni
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga K-man
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mr_beni
Ekipi me i mir ne NBA eshte LOS ANGELOS LEKERS, ky ekip eshte shum i mir lujn loj me cilesi shum te lart por po ashtu kan e“dhe lejta shum cilesor.

LOS ANGELOS LEKERS
Lakers tash jan dobsu shume. e kan humb O'Neil, Fox, spo m'kujtohen edhe emrat tjere, po dinastia e Lakers ka ra....
Valla K-man nuk e di se moti nuk e kam percjell basketin NBA por lekers kan qen ne sesonin e fundit shum te fort, e per largimin e O`Neil nuk kam degjuar ende
mr_beni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-10-04, 14:26   #5
K-man
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Vendndodhja: Chicago, SH.B.A.
Postime: 357
K-man e ka pezulluar reputacionin
Gabim

ateher ti s'koke kerka me NBA....
__________________
Ēdo fillim i keq, e ka mbarimin e keq.
K-man Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-10-04, 11:01   #6
LennY
 
Anėtarėsuar: 08-09-04
Postime: 70
LennY e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek LennY
Gabim

E verteta eshte qe L.A.Lekers qe ne sezonin e fundit kan qen shum shum te mir po une mendoj fati nuk ja deshi qe te fitojn titullin e kampionit ne NBA, po edhe pse O'Neil eshte larguar nga L.A.Lekers une mendoj se nuk ka qen i pa zevenduseshm , sa i perket Fox edhe pse eshte largu nuk mendoj se ka shkaktu problem ne rradhet e L.A.Lekers ai ashtu keshtu qe dy sezona nuk ka kallxu kurfar forme te nje lojtari te dalluar...per mua prap L.A.Lekers mbeten favorit te denje per titull te NBA ne sezonin 2004/2005
LennY Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-10-04, 01:07   #7
K-man
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Vendndodhja: Chicago, SH.B.A.
Postime: 357
K-man e ka pezulluar reputacionin
Gabim

+ treneri i Lakers, Phil Jackson, eshte largu nga ekipi, sepse Bryant ka mbet ne ekipe...
__________________
Ēdo fillim i keq, e ka mbarimin e keq.
K-man Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-10-04, 19:47   #8
MaLoK_Presheva
 
Anėtarėsuar: 04-04-04
Vendndodhja: Preshev
Postime: 31
MaLoK_Presheva e ka pezulluar reputacionin
Gabim

NBA Playoffs 2004


:::::::Gjysmėfinale::::::

Indiana – Detroit 78:74 (1-0)
O’Nil 21 pikė, 14 kėrcime, Artest 17 – Hamilton 23, Bilaps 18, B. Volis 11 pikė, 22 kėrcime,

Minesota - LA Lakers 88:97 (0-1)
Sprivel 23, Garnet 16 pikė, 10 kėrcime - O'Nil 27 pikė, 18 kėrcime, Brajant 23, Meloun 17 pikė, 11 kėrcime

*******

LA Lakers - Minesota - 71:89 (1-1)
Garnet 24 pikė, 11 kėrcime - Sprivel 17 pikė, 8 asis, 3 kėrcime, Serbiak 16 pikė, 7 asist, 5 kėrcime - Brajant 27 pikė, 6 asist, 5 kėrcime, O'Nil 14 pikė, 3 asist

Indiana - Detroit 67:72 (1-1)
Miler 21 pikė, O“Nil 16 pikė, 8 kėrcime - Hemilton 23 pikė, 8 kėrcime

********

Lakers - Minesota 100:89 (2-1)
O“Nil 22 pikė, 17 kėrcime, Brajant 22 pikė, Pejton 18 pikė, 9 asist - Garnet 22 pikė, 11 kėrcime, 7 asist, Serbijak 21 pikė

Detroit - Indiana 85-78 (2-1)
R. Vilis 20, Hemilton 20, - O'Nil 24, Artest 13

********

LA Lakers - Minesota 92:85 (3-1)
Brajant 31 pikė, 8 kėrcime, O“Nil 19 pikė, 19 kėrcime, Fiser 15 pikė, Meloun 12 pikė, 11 kėrcime, 8 asist - Garnet 28 pikė, 13 kėrcime, 9 asist, Serbijak 19 pikė

Detroit – Indiana 68:83 (2-2)
Artest 20 pikė, 10 kėrcime, Miler 15 pikė, Krosir 14 pikė – Hamilton 22 pikė, Bilaps 21 pikė

********

Minesota - LA Lakers 98:96 (2-3)
Garnet 30 pikė, 19 kėrcime, 4 as, Sprivel 28 pikė, 5 as, Hojberg 14pikė, 3 kėrcime - Brajant 23 pikė, 7 as, 6 kėrcime, Fisher 17 pikė, 4 as, O'Nil 17 pikė, 4 blok, Meloun 17 pikė, 9 kėrcime

Indiana - Detroit 65:83 (2-3)
Artest 13 pikė, 11 kėrcime, F. Jons 13 pikė - Hemilton 33 pikė, Rashid Valis 22 pikė, 8 kėrcime

********

LA Lakers - Minesota 96:90 (4-2)
O“Nil 25 pikė, 11 kėrcime, Brajant 20 pikė, Ras 18 pikė - Sprivel 27 pikė, Garnet 22 pikė, 17 kėrcime

Detroit – Indiana 69:65 (4-2)

********

:::::Finale::::::e hėnė 7 qershor 3:00 h
LA Lakers - Detroit Pistons 75:87 (0-1)

O“Nil 34 pikė, 11 kėrcime, Brajant 25 pikė - Bilaps 22 pikė, R. Volis 14 pikė, 8 kėrcime,

e mėrkurė 9qershor 3:00 h
LA Lakers - Detroit Pistons 99:91 (1-1)

Brajant 33, O'Nil 29 - Bilaps 27, Hemilton 26,

e premte 11qershor 3:00 h
Detroit Pistons - LA Lakers 88:68 (2-1)

Hemilton 31, Bilaps 19, - O'Nil 14, Brajant 11

e hėnė 14 qershor 3:00 h
Detroit Pistons - LA Lakers 88:80 (3-1)

R. Volis 26 pikė, 13 kėrcime, Bilaps 23, - O'Nil 36 pikė, 20 kėrcime, Brajant 20

e mėrkurė 16 qershor 3:00 h
Detroit Pistons - LA Lakers 100:87 (4-1)

Kampion i sezonit 2003/2004

DETROIT PISTONS


__________________
Ju Dua Gjithve...!
MaLoK_Presheva Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-10-04, 02:04   #9
K-man
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Vendndodhja: Chicago, SH.B.A.
Postime: 357
K-man e ka pezulluar reputacionin
Gabim

pse po i qet rrezulltatet e sezones t'kalume? mendo pak se qka po poston
__________________
Ēdo fillim i keq, e ka mbarimin e keq.
K-man Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-10-04, 11:50   #10
MaLoK_Presheva
 
Anėtarėsuar: 04-04-04
Vendndodhja: Preshev
Postime: 31
MaLoK_Presheva e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Po pasi e pash se po jipni ide te shumta deshta ta cek fituesin e sezonit se ende nuk kem arrit ne sezonin e tashem e keshtuq e mund te shihen rezultatet e Atyre met mireve....Dhe fundi e qet nje fituees per at jan te Postume....Tash ae ke te qart
__________________
Ju Dua Gjithve...!
MaLoK_Presheva Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-10-04, 02:07   #11
Bukuroshi007
 
Anėtarėsuar: 26-10-04
Vendndodhja: Detroit;USA
Postime: 43
Bukuroshi007 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Bukuroshi007 Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Bukuroshi007 Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Bukuroshi007
Gabim

EJ o haverat e mi per NBA DETROIT PISTONS ska me leshu per nja 3 vjet sa per lojtaret me te mir CHAUNCEY BILLUPS edhe RICHARD RIP HAMILTON si ata ska niher per niher

e shaq se po thuni aj asht shku ne miami, phil jackson e nshoj lakers,divac o shku ne lakers nese skeni ni, tracy mcgrady osht shku ne houston rockets e qeshtu edhe plot

DEEEEEttttroooooiiiiiiittttttt baskeeeeeeeeeeeetttbaaallllllll


DETROIT PISTONS
__________________
Jam sikur Azem Bejta i dyte,kejt armiqt dost kom me i myt,sa prej kosove a ne amerik,sum han ka*i per kerkon edhe pik..
Bukuroshi007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-04, 10:07   #12
blusky
 
Avatari i blusky
 
Anėtarėsuar: 11-08-04
Vendndodhja: diku po
Postime: 284
blusky e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek blusky
Gabim

Pershendetje,
Ndoshta e dini por thash tju lajmeroj se me 2 nentor fillon sezoni i ri ne nba me lojen Detroit-Huston dhe kete loje per ju qe jeni ne Kosove do ta transmetoj direkt rtk,me duket reth ores 02:00 pas mesnates.
Ndersa ju qe posedoni reciver digital ne astra ne kanalin nba+ do te keni mundesi te shiqoni cdo nate nga nje loje live,perndryshe ky kanal mund te shiqohet ne sistemin viaces1.
Po ashtu edhe ne kanalin ntv turkye mund te ndiqni dy here ne jave nga nje loje live ne turksat 42 E.
__________________
There is no easy way to freedom...
blusky Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-05, 15:26   #13
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim


EASTERN CONFERENCE

ATLANTIC
Boston 3 45 37
Philadelphia 7 43 39
New Jersey 8 42 40


Toronto o 33 49
New York o 33 49

CENTRAL
Detroit 2 c 54 28
Chicago 4 x 47 35
Indiana 6 x 44 38


Cleveland o 42 40
Milwaukee o 30 52

SOUTHEAST
Miami 59 23
Washington 45 37


Orlando 36 46
Charlotte 18 64
Atlanta 13 69

PLAY-OFF
Miami 1-8 Nets
Detroit 2-7 Philadelphia
Boston 3-6 Indiana
Chicago 4-5 Washington
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-05, 15:27   #14
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
GabimWESTERN CONFERENCE

NORTHWEST
Seattle 3 52 30
Denver 7 49 33

Minnesota 44 38
Portland 27 55
Utah 26 56

PACIFIC
Phoenix 1 62 20
Sacramento 6 50 32

L.A. Clippers 37 45
L.A. Lakers 34 48
Golden State 34 48

SOUTHWEST
San Antonio 2 59 23
Dallas 4 58 24
Houston 5 51 31
Memphis 8 45 37

New Orleans 18 64

PLAY-OFF
Phoenix 1-8 Memphix
San Antonio 2-7 Denver
Seattle 3-6 Sacramento
Dallas 4-5 Huston
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-05-05, 15:27   #15
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mbreme jane zhilluar 3 ndeshje.

Miami ka fituar edhe ndeshjen e dyte mbi New Jersey, 104-84.

Philadelphia ka pesuar per here te dyte nga Detroit, 84-99.

Edhe Seattle ka arritur te shenoj fitoren e dyte mbi Sacramento, 105-93, ne nje ndeshje ku epersia e Seattle ne cerekun e dyte ishte madje 26 pike epersi.


Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:32.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.