Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
Emri
Fjalėkalimi
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-10-04, 13:29   #1
just 4 fun
 
Anėtarėsuar: 30-06-04
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 50
just 4 fun e ka pezulluar reputacionin
Gabim Dieta me Magdanoz

Dieta me Magdanoz

I zien 2litra uje dhe i len te ftofen pak. I merr 2 limona dhe 1 tufe magdanoz dhe i qet ne uje dhe rrine pak pasi te leshon e kullon dhe e qet ne shishe e fut ne frigorifer dhe e pin gjate 1 dite.kete uje e pregadite cdo dite

Dita e pare
(uji i pregaditur) Tere diten han patate te ziera dhe sallate te perzier. Guxon te pishe qaj dhe kafe me natreen
vitamina; kalcium, magnezium, Vit. C, Vit. E i pin cdo dite

Dita e dyte
Tere diten pin vetem qumesht dhe te tjerat, sallat+vitamina dhe ujin

Dita e trete
Tere diten han vetem laker dhe sallate vitaminat dhe ujin

Dita e katert
Tere diten han vetem mish, sallate vitamina ujin

Dita e peste
Jogurt, sallate vitmaina ujin

Dita e gjashte
Vetem djath dhe sallate vitamina ujin

Dita e shtate
Tere diten pine uje mineral, sallate vitaminat dhe ujin


__________________
Let us forgive , but never forget!
just 4 fun Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-10-04, 10:53   #2
qeqa&zana
 
Anėtarėsuar: 24-10-04
Vendndodhja: kosov
Postime: 81
qeqa&zana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek qeqa&zana Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek qeqa&zana Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek qeqa&zana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek qeqa&zana
Gabim

flm shuuum just 4 fun po pastaj pas nje jave apo pas dy apo edhe me shum dallohet qe ke mbajtur diet (dobsohesh)???
__________________
cant bACk the paSt
qeqa&zana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-05, 11:10   #3
rrita
 
Anėtarėsuar: 03-12-04
Vendndodhja: prizren
Postime: 34
rrita e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek rrita Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek rrita Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek rrita
Gabim

pershendetje per gjith
uji te eshte i dobishem ne diet ?? (uji i thjesht) ?
__________________
..
rrita Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-01-05, 22:27   #4
reli
 
Anėtarėsuar: 08-01-05
Vendndodhja: suedi
Postime: 3
reli e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek reli
Gabim toni

halo rita :oops:
reli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-02-05, 18:27   #5
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pa ushtrime ska asgje


dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:46.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.