Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-11-04, 23:45   #1
zeshkani_i_embel
 
Anėtarėsuar: 26-10-04
Vendndodhja: ne zürich te zviceres
Postime: 44
zeshkani_i_embel e ka pezulluar reputacionin
Gabim Kush eshte me rendesi DASHURIJA apo PASURIJA

pershendetje per te gjithe lu lutem ēdo person te jap komentin flm.


zeshkani_i_embel Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 09-11-04, 00:21   #2
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje per kete teme dhe ty,zeshkani_i_embel.

Varet prej njerit,karakterit t'vet,interesat e tij ne jete,deshirat,drejtimin dhe idejat ne koken e vet.

Prej dashurise nuk jetohet,prej pasurise-po.
Pasuria ua shtrengon zemren-dashuria e zgjeron.
Dashuria ju ben te lumtur,pasuria ju ben vetjak.
Me pasuri s'un bleni dashuri,me dashuri jeni shpirterisht i pasun.
Kur jeni te pasun,ju mungon dashuria.
Kur jeni te dashurum,nuk ju kujtohet pasuria.


Per shumicen e njerezve te thjeshte,ky kombinim : Pasuri - Dashuri, eshte i pa kombinuar,sepse, ose i mungon pasuria,ose nuk kan kohe per dashuri.Ka edhe raste ku te varferit enderrojne per pasuri duke e haruar dashurine,dhe raste ku te pasurit vuajne per dashuri sepse nuk i duket interesant pasuria. Njeriun e terhek gjithmone ajo e kunderta,por,ka edhe tjera raste.

Tere jeten kam qene per dashuri :arrow: qetesimin shpirteror prej te cilit burojne te gjitha rruget,ashtu eshte edhe sot: UNE JAM PĖR DASHURI. :P :P :P :P :P :P

Me nderime,TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-04, 01:11   #3
Buli_00
 
Anėtarėsuar: 18-10-04
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 90
Buli_00 e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Buli_00 Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Buli_00
Gabim

Dashurija rrėzon dhe pėrmbysė edhe male. Krijon oqeane dhe bėn tėrmete...Thyen vargonjė dhe shkrinė ēeliēe. Dashuria shemb edhe vullkane!
Qė nė momentin kur pushon ndjenja e dashurisė, jeta e humb kuptimin dhe pasuria, sado e madhe qoftė, nuk ka vlerė!


Tė kuptohemi drejtė. Atdheu ėshtė edhe pasuri e edhe dashuri!
Buli_00 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-04, 01:57   #4
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
Pershendetje per kete teme dhe ty,zeshkani_i_embel.

Varet prej njerit,karakterit t'vet,interesat e tij ne jete,deshirat,drejtimin dhe idejat ne koken e vet.

Prej dashurise nuk jetohet,prej pasurise-po.
Pasuria ua shtrengon zemren-dashuria e zgjeron.
Dashuria ju ben te lumtur,pasuria ju ben vetjak.
Me pasuri s'un bleni dashuri,me dashuri jeni shpirterisht i pasun.
Kur jeni te pasun,ju mungon dashuria.
Kur jeni te dashurum,nuk ju kujtohet pasuria.


Per shumicen e njerezve te thjeshte,ky kombinim : Pasuri - Dashuri, eshte i pa kombinuar,sepse, ose i mungon pasuria,ose nuk kan kohe per dashuri.Ka edhe raste ku te varferit enderrojne per pasuri duke e haruar dashurine,dhe raste ku te pasurit vuajne per dashuri sepse nuk i duket interesant pasuria. Njeriun e terhek gjithmone ajo e kunderta,por,ka edhe tjera raste.

Tere jeten kam qene per dashuri :arrow: qetesimin shpirteror prej te cilit burojne te gjitha rruget,ashtu eshte edhe sot: UNE JAM PĖR DASHURI. :P :P :P :P :P :P


Ma mire askush nuk mundet me pershkru :) :D
Me nderime,TURISTI.
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-04, 02:04   #5
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dr1ta
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
Pershendetje per kete teme dhe ty,zeshkani_i_embel.

Varet prej njerit,karakterit t'vet,interesat e tij ne jete,deshirat,drejtimin dhe idejat ne koken e vet.

Prej dashurise nuk jetohet,prej pasurise-po.
Pasuria ua shtrengon zemren-dashuria e zgjeron.
Dashuria ju ben te lumtur,pasuria ju ben vetjak.
Me pasuri s'un bleni dashuri,me dashuri jeni shpirterisht i pasun.
Kur jeni te pasun,ju mungon dashuria.
Kur jeni te dashurum,nuk ju kujtohet pasuria.


Per shumicen e njerezve te thjeshte,ky kombinim : Pasuri - Dashuri, eshte i pa kombinuar,sepse, ose i mungon pasuria,ose nuk kan kohe per dashuri.Ka edhe raste ku te varferit enderrojne per pasuri duke e haruar dashurine,dhe raste ku te pasurit vuajne per dashuri sepse nuk i duket interesant pasuria. Njeriun e terhek gjithmone ajo e kunderta,por,ka edhe tjera raste.

Tere jeten kam qene per dashuri :arrow: qetesimin shpirteror prej te cilit burojne te gjitha rruget,ashtu eshte edhe sot: UNE JAM PĖR DASHURI. :P :P :P :P :P :P


Ma mire askush nuk mundet me pershkru :) :D
Me nderime,TURISTI.
Faleminderit dr1ta.
Te pershendes,TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-04, 09:14   #6
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

Po shoki
Ndaje mendimin me ty.E verteta apsolute!.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-04, 09:34   #7
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,454
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

DASHUTRIAAAAAAAAAAAAAAAAAA :P :P :P :P
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-11-04, 14:04   #8
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari
Po shoki
Ndaje mendimin me ty.E verteta apsolute!.
Faleminderi,shoku MERAKLI,hahahahahahahahaha.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-04, 20:10   #9
sihana
 
Anėtarėsuar: 15-11-04
Vendndodhja: prishtine
Postime: 84
sihana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek sihana Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek sihana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek sihana
Gabim

DASHURIA
sihana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-04, 20:13   #10
mijalta
 
Anėtarėsuar: 16-11-04
Postime: 24
mijalta e ka pezulluar reputacionin
Gabim

per mua me rendsi asht dashuria.. po me kan personi i pastur ishte kon edhe nje bonus i mir hehehe ;)
mijalta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-11-04, 22:34   #11
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Per mua Dashuria esht kryesore ne ket jet :lol:

Pasuria nuk e ben dashurin, e thirr interesin... :x :evil:
Dashuria e ben pasurin, e thirr lumturin... :P :P :P :P

Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-04, 19:44   #12
sihana
 
Anėtarėsuar: 15-11-04
Vendndodhja: prishtine
Postime: 84
sihana e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek sihana Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek sihana Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek sihana
Gabim

shum bukur ke shruar mafiozi
te lumte
sihana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-04, 21:59   #13
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga sihana
shum bukur ke shruar mafiozi
te lumte
:P :P flm sihana

8)
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-04, 13:50   #14
Mr_100%
 
Anėtarėsuar: 19-11-04
Vendndodhja: karlsruhe-Gjermani
Postime: 832
Mr_100% e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Keni kujdes; Kur fukarallku hy per dere,dashnia del per dritarje,
per at mendoj se pasuria eshte.....
Mr_100% Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-04, 13:54   #15
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

.........
Prej dashurise nuk jetohet,prej pasurise-po.
Pasuria ua shtrengon zemren-dashuria e zgjeron.
Dashuria ju ben te lumtur,pasuria ju ben vetjak.
Me pasuri s'un bleni dashuri,me dashuri jeni shpirterisht i pasun.
Kur jeni te pasun,ju mungon dashuria.
Kur jeni te dashurum,nuk ju kujtohet

............


__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:08.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.