Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-11-04, 20:24   #1
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Rregullat e meshkujve per femrat...

Ne, meshkujve na serviren gjithmone nga femrat rregulla sipas se cilave nje xhentelmen duhet& te sillet. Keto dhe sjellja e disa femrave na e ka sjelle ne maje te hundes&.
Ketu jane rregullat e meshkujve per femrat. Keto jane rregullat tona! Ju lutemi vereni re qe te gjitha jane te numeruar me numrin. QELLIMISHT!!!!!!

1. Mesoje me se fundi qe kapakun e WC e duam te ngritur lart, ju e doni te ulur poshte. Ti je vajze e rritur; mos u nevrikos e mos u anko. Po qe se kapaku eshte lart, ule poshte. Edhe ne nuk ankohemi kur kapaku eshte i ulur.

1. Ditelindjet, Shen Valentini dhe Pervjetori i marteses ose fejeses nuk jane detyra. Nuk jane as dite ne te cilat ne duhet te vertetojme qe perseri kemi gjetur dhuraten perfekte per ty.

1. Ndonjehere nuk mendojme per ju! Perpiqu ta akseptosh kete!

1. Fundjava = Sport. Kjo gje eshte si puna e Henes se plote ose nderrimi i stineve. S“mund ta ndryshosh dot.

1. Mos i prit kurre floket! KURRE!!!! Floket e gjate jane gjithmone me atraktive se floket e shkurtra. Nje shkak perse burrat nuk pelqejne te martohen eshte se grate e martuara gjithmone presin floket. Kjo nuk eshte e drejte, sepse nuk eshte shkak per t“ju ndare.

1. Te blesh nuk eshte aspak Sport! JO edhe s“ka per te qene asnjehere!

1. Lotet jane ransom. Nuk eshte aspak fair karshi nesh

1. Pyet ne qofte se ke nevoje per gje ose kerkon dicka. Ta kesh dicka te qarte: lojrat e fjaleve nuk funksionojne! Te dhenat e terthorta nuk pijne uje! Thuaje qarte edhe shkurt cfare deshiron!

1. Kije parasysh: jemi njerez dhe jo kalendare. Ne nuk i mbajme dot te gjitha datat mend. Merr nje laps dhe markoi te gjitha ditelindjet dhe pervjetoret ne nje kalendar dhe na e kujto shpesh, para se te jete shume vone.

1. "PO" dhe "JO" jane pergjigje absolute per pyetje. Ne asnje menyre Po nuk mund te quhet Jo dhe anasjelltas.

1. Ti mund te diskutosh me ne cfaredolloj problemi qe kerkon te zgjidhesh. Nqs kerkon kot nje aprovim apo bashkesimpati atehere shko tek shoqet e tua.

1. Dhimbjet e kokes qe i ke ketu e 17 Muaj jane nje problem. Shko tek mjeku.

1. Cdo gje qe e kemi thene para 6 muajsh nuk mund ti sjellesh me si argument. Te gjitha komentet dhe prononcimet tona humbasin cdo vlere pas nje afati prej 7 ditesh.

1. Nqs ke mendimin se je shendoshur shume, ndoshta edhe qendron. Eshte e kote te na pyesesh ne! Ne asnjehere nuk do te themi te verteten.

1. Nqs ne kemi thene dicka, qe ne njefare menyre interpretohet ne dy lloj menyrash dhe nje nga keto menyra ty te lendon ose ofendon, atehere ne e kemi thene per menyren tjeter.

1. Mos u mundoni te na pengoni kur shohim femrat e tjera! Sido qe te jete, ne prape do te shohim. Nuk keni c“te beni. Eshte e shkruar ne genet tona.

1. Me gjithe qejf mund te na lutesh te bejme dicka per ty ose te na thuash si ke deshire ta kesh ose ta bejme, por ne asnje menyre te dyja. Nqs e di se si behet atehere mos na pyet, por beje!

1. Ne qofte se ka mundesi thuaje ate qe ke per te thene, por te lutem ...... ne pushimin e ndeshjes ose gjate reklamave.

1. Kristofor Kolombi nuk pyeti njeri per rrugen nga duhet te shkonte. Edhe ne nuk kemi nevoje.

1. Marredheniet tona nuk do te jene gjithmone si gjate dy muajve te pare qe jemi njohur. Perpiqu qe ta kuptosh kete gje dhe boll u ankove tek shoqet.

1. Burrat mund te shohin deri ne 16 ngjyra. Kjo eshte njesoj si ne Windows in SaveModus. Pjeshka p.sh eshte frut dhe jo ngjyre. Ku dreqin e dime ne se ke quani ngjyre kungulli ju?!

1. Mesoje perfundimisht qe ne nuk mund te lexojme mendimet. Pamundesia jone per te lexuar mendimet nuk do te thote ne asnje menyre qe ti nuk ke vlere per mua dhe se une nuk mendoj per ty.

1. Kur ne te pyesim cfare ka ndodhur dhe ti pergjigjesh : Asgje, atehere edhe ne do te sillemi sikur nuk ka ndodhur gje. Ne e dime qe ti genjen, por nuk ia vlen barra qirane te merremi me vogelsirat qe te merzisin ty.

1. Ne qofte se ben nje pyetje qe nuk ka nevoje per pergjigje, atehere do te degjosh nje pergjigje qe ty nuk do te pelqeje.

1. Kur duam te ikim bashke gjekundi, cdo gje qe ti don te veshesh eshte ne rregull per ne. SINQERISHT!!!

1. Mos pyet per cfare mendojme, vetem nqs do me te vertete te diskutojme mbi Intim-piercing, pozicion jashte-loje ose kush ben birren me te mire.

1. Ti ke shume rroba.

1. Ti ke me teper se shume kepuce.

1. Sinqerisht, ti ke shume kepuce.

1. Eshte si ne interesin tone edhe ne tendin, qe te mos zgjidhim teste sebashku. Nuk ka rendesi cfare lloj testi. Qofte ky edhe shtatzanie.

1. Birra eshte per ne aq terheqese sac eshte per ju canta e dores.

1. Une jam ne forme. Rrumbullakesia eshte ne nje fare menyre nje forme.

E di qe me keto rrjeshta bej shum armiq te seksit femer, por keto jane gjera qe dikush duhet ti thote.
E di qe ndoshta sonte do te fle ne divan. Por a e dinit qe ndonjehere na pelqen te fleme ne divan? Eshte njesoj sikur te flesh ne cadra kampingu.

Jeni te mirepritur te jepni mendimin tuaj!


__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 20-11-04, 20:56   #2
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Per mendimin tim,keto "rregulla"as qe duhet te ekzistojne ne kohen ne te cilen po jetojme.Pikerisht ketu verehet ajo"egersia"e sjelljes dhe fjales"une jam une"nga ana e meshkujve.
Nese nje mashkull mendon se me keto lloj rregullash do ta perfitoje dashurine dhe rrespektin e nje femre,le ta shlyeje kete menjehere nga memoria e tij.Vetem me butesi,edukate,kujdes dhe rrespekt do ta kesh ate per te cilen lufton.Mendoj se nuk eshte koha per regulla te tilla.Ndoshta keto kane qene rregulla primare ne jeten e gjysherve tane,por asesi sot!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-04, 21:05   #3
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Per mendimin tim,keto "rregulla"as qe duhet te ekzistojne ne kohen ne te cilen po jetojme.Pikerisht ketu verehet ajo"egersia"e sjelljes dhe fjales"une jam une"nga ana e meshkujve.
Nese nje mashkull mendon se me keto lloj rregullash do ta perfitoje dashurine dhe rrespektin e nje femre,le ta shlyeje kete menjehere nga memoria e tij.Vetem me butesi,edukate,kujdes dhe rrespekt do ta kesh ate per te cilen lufton.Mendoj se nuk eshte koha per regulla te tilla.Ndoshta keto kane qene rregulla primare ne jeten e gjysherve tane,por asesi sot!
Nxitimi gjithmone ka qene treguesi themelor i rezultatit jo te kendshem, dhe kesaj radhe sipas vleresimit tim ti je nxituar.
Kurse per keto kerkesa une i vleresoj si te kohes dhe qe femres i jane ofruar te gjitha kushte per vete qeverisje.

Kuptohet ky eshte vleresimi im
Nuk dyshoj ne mire kuptimin tuaj
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-11-04, 22:22   #4
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Per mendimin tim,keto "rregulla"as qe duhet te ekzistojne ne kohen ne te cilen po jetojme.Pikerisht ketu verehet ajo"egersia"e sjelljes dhe fjales"une jam une"nga ana e meshkujve.
Nese nje mashkull mendon se me keto lloj rregullash do ta perfitoje dashurine dhe rrespektin e nje femre,le ta shlyeje kete menjehere nga memoria e tij.Vetem me butesi,edukate,kujdes dhe rrespekt do ta kesh ate per te cilen lufton.Mendoj se nuk eshte koha per regulla te tilla.Ndoshta keto kane qene rregulla primare ne jeten e gjysherve tane,por asesi sot!
Barbaroza
E them si mashkul se gjithmon jeme ne gjendje te kuptoj femren se vertet edhe aja duhet te trajtohet barabar me mashkullin.
Por prej dje disi tek Barbaroza ka linde nje ide qe neve mashkujve te na fus ne bire te miucit.
Kam ndjenjen se sikur te ishin prane teje ne kete moment,do te na shkatroshe me shkelma.
Prite moj zonje te shohim se deri ku kemi arritur,me pare te meremi vesh e pastaj te shohim se deriku kemi arritur me kultivimin e te qenurit femer,dhe te lutem mos i kupto edhe fajalet e mija si ato"Une jam une".
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-04, 19:20   #5
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Shum rregulla! ma mir me u martu ne vajzat me njeren tjetren :lol:
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-04, 19:26   #6
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dr1ta
Shum rregulla! ma mir me u martu ne vajzat me njeren tjetren :lol:
hahahahahhahahah
pasi kemi filluar te shkojme ne EUROPE edhe kjo dukuri e shemtuar do te ndodhe ne shoqerin tone :arrow:
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-04, 19:34   #7
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Per mendimin tim,keto "rregulla"as qe duhet te ekzistojne ne kohen ne te cilen po jetojme.Pikerisht ketu verehet ajo"egersia"e sjelljes dhe fjales"une jam une"nga ana e meshkujve.
Nese nje mashkull mendon se me keto lloj rregullash do ta perfitoje dashurine dhe rrespektin e nje femre,le ta shlyeje kete menjehere nga memoria e tij.Vetem me butesi,edukate,kujdes dhe rrespekt do ta kesh ate per te cilen lufton.Mendoj se nuk eshte koha per regulla te tilla.Ndoshta keto kane qene rregulla primare ne jeten e gjysherve tane,por asesi sot!
Barbaroza
E them si mashkul se gjithmon jeme ne gjendje te kuptoj femren se vertet edhe aja duhet te trajtohet barabar me mashkullin.
Por prej dje disi tek Barbaroza ka linde nje ide qe neve mashkujve te na fus ne bire te miucit.
Kam ndjenjen se sikur te ishin prane teje ne kete moment,do te na shkatroshe me shkelma.
Prite moj zonje te shohim se deri ku kemi arritur,me pare te meremi vesh e pastaj te shohim se deriku kemi arritur me kultivimin e te qenurit femer,dhe te lutem mos i kupto edhe fajalet e mija si ato"Une jam une".
Kercovari,une nme shume tema kam cekur se ajo qe deshiroj tek nje mashkull,eshte te jete i rrespektueshem ndaj nje femre dhe te jete i kujdesshem ndaj saj dhe asnjehere qe femra te jete mbi mashkullin ne cdo aspekt sepse vete natyra e brushtesise femerore nuk e lejon kete dhe mu per kete arsye kerkoj nje kujdes te madh!
Zoti mos e befte qe ta shqelmoj nje mashkull,edhe me dashte nuk e kam forcen :( :lol:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-04, 19:57   #8
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dr1ta
Shum rregulla! ma mir me u martu ne vajzat me njeren tjetren :lol:
hahahahahhahahah
pasi kemi filluar te shkojme ne EUROPE edhe kjo dukuri e shemtuar do te ndodhe ne shoqerin tone :arrow:

Inshalla jo ,vec ne vajzat nuk duam shum ultimatum . :)
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-04, 19:59   #9
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dr1ta
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dr1ta
Shum rregulla! ma mir me u martu ne vajzat me njeren tjetren :lol:
hahahahahhahahah
pasi kemi filluar te shkojme ne EUROPE edhe kjo dukuri e shemtuar do te ndodhe ne shoqerin tone :arrow:

Inshalla jo ,vec ne vajzat nuk duam shum ultimatum . :)
jo bre drita keto nuk jane ultimatume perkundrazi ne to shprehet liri e gjere per ju vajzat :arrow:
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-04, 22:32   #10
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Barbaroza shkruajti:

Kercovari,une nme shume tema kam cekur se ajo qe deshiroj tek nje mashkull,eshte te jete i rrespektueshem ndaj nje femre dhe te jete i kujdesshem ndaj saj dhe asnjehere qe femra te jete mbi mashkullin ne cdo aspekt sepse vete natyra e brushtesise femerore nuk e lejon kete dhe mu per kete arsye kerkoj nje kujdes te madh!
Zoti mos e befte qe ta shqelmoj nje mashkull,edhe me dashte nuk e kam forcen :( :D

Jam ne pajtim te thell me ty Barbaroza, keto mendime meritojn respekt.

Honesty nuk do te hi thell ne postimet e tua, se nuk e kam kry deri
neser ne mengjes. Vetem mendoj se kur ka mirkuptim dhe respekt,
ne sicilin shembull te perditshem qe ke cekur me lart do te gjejm
nje kuptim dhe do ta pranojm.

Nuk jam per me qen i shkelur prej gruas, joooo larg prej keti
mendimi. Por as per me shkelur gruan. Gruaja esht familja
nuk dua te shkeli ate.

8)
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-04, 22:54   #11
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Per mendimin tim,keto "rregulla"as qe duhet te ekzistojne ne kohen ne te cilen po jetojme.Pikerisht ketu verehet ajo"egersia"e sjelljes dhe fjales"une jam une"nga ana e meshkujve.
Nese nje mashkull mendon se me keto lloj rregullash do ta perfitoje dashurine dhe rrespektin e nje femre,le ta shlyeje kete menjehere nga memoria e tij.Vetem me butesi,edukate,kujdes dhe rrespekt do ta kesh ate per te cilen lufton.Mendoj se nuk eshte koha per regulla te tilla.Ndoshta keto kane qene rregulla primare ne jeten e gjysherve tane,por asesi sot!
Barbaroza
E them si mashkul se gjithmon jeme ne gjendje te kuptoj femren se vertet edhe aja duhet te trajtohet barabar me mashkullin.
Por prej dje disi tek Barbaroza ka linde nje ide qe neve mashkujve te na fus ne bire te miucit.
Kam ndjenjen se sikur te ishin prane teje ne kete moment,do te na shkatroshe me shkelma.
Prite moj zonje te shohim se deri ku kemi arritur,me pare te meremi vesh e pastaj te shohim se deriku kemi arritur me kultivimin e te qenurit femer,dhe te lutem mos i kupto edhe fajalet e mija si ato"Une jam une".
Kercovari,une nme shume tema kam cekur se ajo qe deshiroj tek nje mashkull,eshte te jete i rrespektueshem ndaj nje femre dhe te jete i kujdesshem ndaj saj dhe asnjehere qe femra te jete mbi mashkullin ne cdo aspekt sepse vete natyra e brushtesise femerore nuk e lejon kete dhe mu per kete arsye kerkoj nje kujdes te madh!
Zoti mos e befte qe ta shqelmoj nje mashkull,edhe me dashte nuk e kam forcen :( :lol:
Barbaroza
Po sikur une te thosha se mire e ka Barbaroza,do te mbulleshte edhe tema.E nese perqendrohemi te nje fjale e thene ne goje te popullit:
"Nje grua e keqe prishe nej lagje,nje burre i keq edhe nje fshat"
Une u gjinda per momentin te fjala e fundit,prandaj kerkoj edhe ndjese.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-04, 15:12   #12
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kercovari,nuk besoj se do mbyllej tema pasi gjithmone ekzistojne kundershtaret ne mendime!
Pershendes Mafiozin qe vertete nese ka keto mendime do t'ia kaloje super me gruan!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-04, 15:37   #13
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Kercovari,nuk besoj se do mbyllej tema pasi gjithmone ekzistojne kundershtaret ne mendime!
Pershendes Mafiozin qe vertete nese ka keto mendime do t'ia kaloje super me gruan!
Te falenderoj per pershendetje Barbaroza, per mua esht gje normale
qe keto jan mendimet e mia, per tema serioze kurr nuk do te shkruaj tjeter perveq mendimet personale. As per qefin tend shoqe e nderuar,
por as per qefin e shokut Honesty, edhe pse me pelqeni shum ne biseda dhe ju respektoj. Besoj qe me kuptoni

Ju pershendes
Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-04, 17:28   #14
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Ju pershendes te gjithe ju qe keni marre pjese ne diskutim, por une nuk kam hapur asnje teme dhe as nuk i hapi qe dikush te me perkrah apo qe te jete dakord me mendimet e mia, une vetem mundohem qe te paraqes disa nga rrjedhojat e perditshme te jetes qe na rrethon, keshtu qe secili ka mendimet e veta, dikush edhe mundet te mos e kuptoj drejte ate qe thuhet, por aty ku ka shkembim mendimesh te shumta kuptohet qe edhe zgjedhja eshte me e mire.

Diskutim te kendshem, dhe ju kisha lutur qe mos te kthehet tema ne bised private.

Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-11-04, 18:29   #15
Mafiozi
 
Anėtarėsuar: 27-10-04
Vendndodhja: Geneve
Postime: 4,586
Mafiozi e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Honesty^uk.
Ju pershendes te gjithe ju qe keni marre pjese ne diskutim, por une nuk kam hapur asnje teme dhe as nuk i hapi qe dikush te me perkrah apo qe te jete dakord me mendimet e mia, une vetem mundohem qe te paraqes disa nga rrjedhojat e perditshme te jetes qe na rrethon, keshtu qe secili ka mendimet e veta, dikush edhe mundet te mos e kuptoj drejte ate qe thuhet, por aty ku ka shkembim mendimesh te shumta kuptohet qe edhe zgjedhja eshte me e mire.

Diskutim te kendshem, dhe ju kisha lutur qe mos te kthehet tema ne bised private.

Honesty
Kuptohemi shoku Honesty


Mafiozi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:14.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.