Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 17-12-04, 14:30   #1
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim I pasur-Fukara

Jeni pjestare i nje familje te pasur dhe dashuroheni nje nje tjeter pjestare te nje familje te varfur si do te vepronit?

Ose po e formuloje edhe nje kontrast tjeter , jeni e shkolluar dhe dashuroheni ne nje te pashkolluar, si do te vepronit?


__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-12-04, 16:29   #2
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: I pasur-Fukara

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Jeni pjestare i nje familje te pasur dhe dashuroheni nje nje tjeter pjestare te nje familje te varfur si do te vepronit?

Ose po e formuloje edhe nje kontrast tjeter , jeni e shkolluar dhe dashuroheni ne nje te pashkolluar, si do te vepronit?
Te pershendes DEA. Une kam material te pashtershem per dashuri dhe problemet e ketij lloji,por dua te pergjegjna sot shkurt:

KONTRASTET TĖRHIQEN,SI RRYMA ( PLUSI DHE MINUSI ). KU KA DALLIME,PIKĖRISHT ATY ĖSHTĖ DASHURIA.


Me nderime,TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-04, 16:43   #3
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: I pasur-Fukara

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Jeni pjestare i nje familje te pasur dhe dashuroheni nje nje tjeter pjestare te nje familje te varfur si do te vepronit?

Ose po e formuloje edhe nje kontrast tjeter , jeni e shkolluar dhe dashuroheni ne nje te pashkolluar, si do te vepronit?

Unė e kam marrė, se dashuria spo tė pytke pėr pasuri e as pėr shkollė.
Ps. Kjo vlen pėr ata qė vėrtet shohin me sytė e dashurisė e jo pėr sytė e interesit.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-04, 16:48   #4
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: I pasur-Fukara

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga turisti
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Jeni pjestare i nje familje te pasur dhe dashuroheni nje nje tjeter pjestare te nje familje te varfur si do te vepronit?

Ose po e formuloje edhe nje kontrast tjeter , jeni e shkolluar dhe dashuroheni ne nje te pashkolluar, si do te vepronit?
Te pershendes DEA. Une kam material te pashtershem per dashuri dhe problemet e ketij lloji,por dua te pergjegjna sot shkurt:

KONTRASTET TĖRHIQEN,SI RRYMA ( PLUSI DHE MINUSI ). KU KA DALLIME,PIKĖRISHT ATY ĖSHTĖ DASHURIA.


Me nderime,TURISTI.
Mire e ke shoki,pa plus e minus edhe llamba s`ndrit,e pastaj ndodhe 5.me,dhe 5.pa rryme e kthehesh prape ne dashuri.Haahaaahaaahaa!
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-04, 16:50   #5
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Une shoh me syte e :arrow: Dashurise!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-04, 16:54   #6
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Re: I pasur-Fukara

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Jeni pjestare i nje familje te pasur dhe dashuroheni nje nje tjeter pjestare te nje familje te varfur si do te vepronit?

Ose po e formuloje edhe nje kontrast tjeter , jeni e shkolluar dhe dashuroheni ne nje te pashkolluar, si do te vepronit?
Dea e nderuar,mjafton ne jete te kesh lumturi ne jeten bashkeshortore dhe mirekuptim te ndersjellte,dhe mos harro:Pikerishte te pasurit mendoj materijalisht,jen edhe shkatruesit me te medhenj edhe te harmonive te te tjereve.
Harmonija ne shtepin tende eshte pasurija,jeta e materijalizuar eshte vdekje para kohe.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-12-04, 00:09   #7
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Faleminderit per opinionet e juaja." Dashuria ju bene te verber" kjo thenje ekziston siq e dime te gjithe ne, por qdo te benit nese pas mjekimeve te mjekeve te forumit te ju viej prap te pamurit
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-12-04, 01:27   #8
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Opinionin time rreth kesaj teme po filloje me nje citat qe shpesh kame ndegjuar nga Pleqerit-Aty ku eshte dashnija eshte edhe bereqeti .

Te dashuroshe dhe te zgjedhesh Fatin e jetes me paragjykime duke lakmuar Pse i dashuri eshte i pasur dhe per kete do te martoje do te thote keni bere tregti ,te martoshe pse i dashuri eshte Intelegjent do te thote keni bere Burgosje.

Te dashuroshe dhe te martohesh pa paragjykime ,eshte nje dashuri reciproke ku prognozimi eshte pozitive te kene nje jete te lumtur.

Pershendetje Autores se temes,me nderime Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-12-04, 17:45   #9
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Dashuria ėshtė mbi tė gjitha! Dhe farė s'tė pyetė se ne kendė donė tė dashurohėsh: Nė njė tė pa shkollė apo me shkollė??! Nė njė tė pasurė apo fukara!?
Pėr mua pėrsoni qė e dua ėshtė me i shkolluari , mė intelighenti ,xhentellmeni dhe mė i pasuri nė Botė, pamarparasyshė i gėzonė kėto o Jo!?
Kur te dashruojė, dua ta dashurjė ashtu sic ėshtė, e jo pėr shkollim apo pasuri. Se ajo nuk quhėt Dashuri!
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-12-04, 17:55   #10
mickoja
 
Avatari i mickoja
 
Anėtarėsuar: 04-02-04
Vendndodhja: jetoj mas kodrave!!!
Postime: 1,486
mickoja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: I pasur-Fukara

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga DEA
Jeni pjestare i nje familje te pasur dhe dashuroheni nje nje tjeter pjestare te nje familje te varfur si do te vepronit?

Ose po e formuloje edhe nje kontrast tjeter , jeni e shkolluar dhe dashuroheni ne nje te pashkolluar, si do te vepronit?

Unė e kam marrė, se dashuria spo tė pytke pėr pasuri e as pėr shkollė.
Ps. Kjo vlen pėr ata qė vėrtet shohin me sytė e dashurisė e jo pėr sytė e interesit.
YEPP..ashtu čsht Inxhe dhe un jam i keti mendimit
__________________
Tč jetosh duke vdekur,a tč vdesčsh duke jetuar?
mickoja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-12-04, 18:54   #11
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

DEA_edhe une jame e mendimit qe ku mbreteron dashuria,ashte edhe bereqeti,por kur martohen dy persona te shtresave te kunderta herdokurdo aty ka me pase probleme te llojllojshme familjare.Pike se pari kur takohen ato dy familje ne cermoni te ndryshme familjare,aty lindin probleme,njera ane shendrit nga te mirat,kurse tjetra ane struket disi e kompleksuar...e mos te harrojme se personi qe ndjehet i varfer apo i pashkolluar ne afersi te partnerit asht gjithmone i neneshtruar psiqikisht,edhe nese dashuria mbreteron,ai person do te vuaj tere jeten qe nuk i zoteron aftesit apo pasurine e tjetrit Nje fjale e vjeter popullore thote:Zgjidhe mikun si veten :!: :!:
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-12-04, 19:06   #12
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ShEjToNkA
Dashuria ėshtė mbi tė gjitha! Dhe farė s'tė pyetė se ne kendė donė tė dashurohėsh: Nė njė tė pa shkollė apo me shkollė??! Nė njė tė pasurė apo fukara!?
Pėr mua pėrsoni qė e dua ėshtė me i shkolluari , mė intelighenti ,xhentellmeni dhe mė i pasuri nė Botė, pamarparasyshė i gėzonė kėto o Jo!?
Kur te dashruojė, dua ta dashurjė ashtu sic ėshtė, e jo pėr shkollim apo pasuri. Se ajo nuk quhėt Dashuri!
O vetėm fjalėt i ke ashtu ti ShEjToNkA e nuk po ma merr mendja hiq me thėnė tė drejtėn. :lol: :lol:

DEA pse moj na ke sjellė nė dilema kėshtu?!

Varianti i parė Jeni pjestare i nje familje te pasur dhe dashuroheni nje nje tjeter pjestare te nje familje te varfur si do te vepronit? nuk do luante rol aspak pėr mua, ndėrsa tek ai i dyti jeni e shkolluar dhe dashuroheni ne nje te pashkolluar, si do te vepronit? do tė ishte mirė tė kishte balancim mes dy palėve.
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-12-04, 19:30   #13
Drenicaki
 
Anėtarėsuar: 01-12-04
Vendndodhja: Franca
Postime: 1,379
Drenicaki e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Sikur te ishte e vertetė se nuk ka rendesi pasuria do te kishim me shumė raste te martesave te klases se varfer me yjet e filmit,muzikes etj!
__________________
Jeto! edhe kur jeta ėshtė e veshtirė,kjo ėshtė njė provė pastai jeta e mirė!
Drenicaki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-12-04, 20:45   #14
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe
DEA_edhe une jame e mendimit qe ku mbreteron dashuria,ashte edhe bereqeti,por kur martohen dy persona te shtresave te kunderta herdokurdo aty ka me pase probleme te llojllojshme familjare.Pike se pari kur takohen ato dy familje ne cermoni te ndryshme familjare,aty lindin probleme,njera ane shendrit nga te mirat,kurse tjetra ane struket disi e kompleksuar...e mos te harrojme se personi qe ndjehet i varfer apo i pashkolluar ne afersi te partnerit asht gjithmone i neneshtruar psiqikisht,edhe nese dashuria mbreteron,ai person do te vuaj tere jeten qe nuk i zoteron aftesit apo pasurine e tjetrit Nje fjale e vjeter popullore thote:Zgjidhe mikun si veten :!: :!:
Halla,kur ta analizosh shkrimin tend,edhe nuk e ke keq,sidomos sa i perket kesaj fjales tende ne fund:Zgjidhe mikun si veten!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-12-04, 21:11   #15
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Une shoh me syte e :arrow: Dashurise!


Kujdes dashurine Brabaroza, se eyte shkojne e vijne, si pasuria!


__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:02.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.