Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-01-05, 14:53   #1
IceGirl
 
Anėtarėsuar: 05-05-04
Vendndodhja: Heaven
Postime: 967
IceGirl e ka pezulluar reputacionin
Gabim A din dikush te me tregoj

Isha duke folur me nje shok ne msn, nje gje shume e quditshme me ndodhi qe nuk me ka ndodhe kurre me pare...atij i shkojshin disa fjale
qe une nuk i shkruaja fare ... sikur "nuk dua te flas me ty me"
"neser do vije ne kosove" "I love you " keto fjale atij i shkojshin pa i shkruar une fare....si mund te ndosh kjo...i ka ndosh kjo dikujt?
Ju lutem nese dini dicka me tregoni! :(


IceGirl Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 28-01-05, 20:25   #2
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A din dikush te me tregoj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IceGirl
Isha duke folur me nje shok ne msn, nje gje shume e quditshme me ndodhi qe nuk me ka ndodhe kurre me pare...atij i shkojshin disa fjale
qe une nuk i shkruaja fare ... sikur "nuk dua te flas me ty me"
"neser do vije ne kosove" "I love you " keto fjale atij i shkojshin pa i shkruar une fare....si mund te ndosh kjo...i ka ndosh kjo dikujt?
Ju lutem nese dini dicka me tregoni! :(
Edhe mua me ka ndodhe IceGirl,por normal se fjale tjera,jo me kete kuptim,bile ndonjehere as fjalet qe i shkruaj nuk po shkojne.Nuk e di ku qendoron shkaku.Veq kjo ndodhia jote vertete qenka e cuditshme. :roll: :roll:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-01-05, 00:58   #3
IceGirl
 
Anėtarėsuar: 05-05-04
Vendndodhja: Heaven
Postime: 967
IceGirl e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: A din dikush te me tregoj

Edhe mua me ka ndodhe IceGirl,por normal se fjale tjera,jo me kete kuptim,bile ndonjehere as fjalet qe i shkruaj nuk po shkojne.Nuk e di ku qendoron shkaku.Veq kjo ndodhia jote vertete qenka e cuditshme. :roll: :roll: [/quote]


:) Edhe mua me ndodh nganjeher qe fjalet nuk me shkojne.
Por sikur kjo qe me ndodhi sot shume e cuditshme e pazakonshme.
Shume u shqetesova nuk dija se cka esht duke u bere....
Mbeta duke i thene shokut "jo jo nuk jam une duke i shkruar....
nuk di se c'po ndodh"....nga frika se mos po del ndonje fjal e rende
fika PC. Mbeta si e humbur duke bere pytje vetes"a eshte e mundur te nderhyje dikush ne lidhje?" "apo ndoshta vet rrjeti?" "a esht e mundur qe dikush esht ne gjendje ti beje keto gjere?" "ndoshta mundet e po i bene dikush me qellim?"
Tani dhe me ka hy nje frike te flas ne msn,mundet te vije deri te konflikti me ndokend kush nuk beson e kupton.
Shume e cuditeshme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ju Faleminderit Barbaroza :) Ju Pershendes :)
IceGirl Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-01-05, 21:19   #4
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mua me ndodh ce fjalet nuk i pranoj ose vonohen shum, por kjo esht normal krejt mvaret nga rrjeti, rasti i jot esht vertet e qudishme mendoj ce keni dicka hackers :roll: dhe do tju kisha preferu nje firewall si psh (mcafee) ose sumatec internet firewall

Nese e keni msn 7.0 beta (mos vet) :? :? ka shum gabime .Good luck
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-01-05, 02:40   #5
IceGirl
 
Anėtarėsuar: 05-05-04
Vendndodhja: Heaven
Postime: 967
IceGirl e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dr1ta
Mua me ndodh ce fjalet nuk i pranoj ose vonohen shum, por kjo esht normal krejt mvaret nga rrjeti, rasti i jot esht vertet e qudishme mendoj ce keni dicka hackers :roll: dhe do tju kisha preferu nje firewall si psh (mcafee) ose sumatec internet firewall

Nese e keni msn 7.0 beta (mos vet) :? :? ka shum gabime .Good luck
Ju Faleminderit dr1ta do E provoje edhe FREE TRIAL VERSION

msn-in e kam 6.2

Ju Faleminderit dhe Ju Pershendes :)
IceGirl Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-01-05, 01:56   #6
K-man
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Vendndodhja: Chicago, SH.B.A.
Postime: 357
K-man e ka pezulluar reputacionin
Gabim

nje prej mundesive qe fjalet ju shkojin pa i shkruajt eshte qe keni far virusi apo Spyware ne kompjuter. mundesia tjeter mundet me qene qe mesazhet nuk shkojin hiq kur lidhjen e internetit e keni te ngadalshem.

sa per verzionin e MSN-it, s'ka lidhje me qka po ju ndodh...
__________________
Ēdo fillim i keq, e ka mbarimin e keq.
K-man Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-02-05, 02:37   #7
IceGirl
 
Anėtarėsuar: 05-05-04
Vendndodhja: Heaven
Postime: 967
IceGirl e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga K-man
nje prej mundesive qe fjalet ju shkojin pa i shkruajt eshte qe keni far virusi apo Spyware ne kompjuter. mundesia tjeter mundet me qene qe mesazhet nuk shkojin hiq kur lidhjen e internetit e keni te ngadalshem.

sa per verzionin e MSN-it, s'ka lidhje me qka po ju ndodh...
FLM :)
IceGirl Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-03-05, 15:15   #8
IceGirl
 
Anėtarėsuar: 05-05-04
Vendndodhja: Heaven
Postime: 967
IceGirl e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: A din dikush te me tregoj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IceGirl
Isha duke folur me nje shok ne msn, nje gje shume e quditshme me ndodhi qe nuk me ka ndodhe kurre me pare...atij i shkojshin disa fjale
qe une nuk i shkruaja fare ... sikur "nuk dua te flas me ty me"
"neser do vije ne kosove" "I love you " keto fjale atij i shkojshin pa i shkruar une fare....si mund te ndosh kjo...i ka ndosh kjo dikujt?
Ju lutem nese dini dicka me tregoni! :(
Zbula qa zbulova personi qe kam qene duke biseduar
e ka ber ket shume me ka bere nervoz :evil: :evil:

"Jam tallur pak" me thot pas nje kohe te gjat me tregoi :evil:
IceGirl Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-03-05, 00:03   #9
blina
 
Anėtarėsuar: 28-12-04
Vendndodhja: prishtine
Postime: 240
blina e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: A din dikush te me tregoj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IceGirl
Isha duke folur me nje shok ne msn, nje gje shume e quditshme me ndodhi qe nuk me ka ndodhe kurre me pare...atij i shkojshin disa fjale
qe une nuk i shkruaja fare ... sikur "nuk dua te flas me ty me"
"neser do vije ne kosove" "I love you " keto fjale atij i shkojshin pa i shkruar une fare....si mund te ndosh kjo...i ka ndosh kjo dikujt?
Ju lutem nese dini dicka me tregoni! :(


Po ne kete kohe qe paske pas problem ti nuk e pasna pa kete teme me te tregu se edhe mua me ka ndodhe kjo. Se edhe mu me ka zezat dikush ne kete menyre sikurse ty edhe ne fund me ka treguar edhe mu . Do te kisha tregu edhe ty por tash ai version nuk eshte ka bene .

Por ato gjera qe ti si ke shkruar ne te vertet i ka shkru ai qe u kane duke bisedu me ty edhe ate dmth e ka bere qaje biseduesi permes nje fjale veq nese te ndodhe prap dergoma nje meszh edhe te tregoj se si behet ajo ...ok....
__________________
ne qdo kuptim dashuria eshte udheheqese
blina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-03-05, 00:12   #10
blina
 
Anėtarėsuar: 28-12-04
Vendndodhja: prishtine
Postime: 240
blina e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: A din dikush te me tregoj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga blina
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IceGirl
Isha duke folur me nje shok ne msn, nje gje shume e quditshme me ndodhi qe nuk me ka ndodhe kurre me pare...atij i shkojshin disa fjale
qe une nuk i shkruaja fare ... sikur "nuk dua te flas me ty me"
"neser do vije ne kosove" "I love you " keto fjale atij i shkojshin pa i shkruar une fare....si mund te ndosh kjo...i ka ndosh kjo dikujt?
Ju lutem nese dini dicka me tregoni! :(


Po ne kete kohe qe paske pas problem ti nuk e pasna pa kete teme me te tregu se edhe mua me ka ndodhe kjo. Se edhe mu me ka zezat dikush ne kete menyre sikurse ty edhe ne fund me ka treguar edhe mu . Do te kisha tregu edhe ty por tash ai version nuk eshte ka bene .

Por ato gjera qe ti si ke shkruar ne te vertet i ka shkru ai qe u kane duke bisedu me ty edhe ate dmth e ka bere qaje biseduesi permes nje fjale veq nese te ndodhe prap dergoma nje meszh edhe te tregoj se si behet ajo ...ok....

a kuptove qka deshta me thane IceGirl
__________________
ne qdo kuptim dashuria eshte udheheqese
blina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-04-05, 20:08   #11
Kaci
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 77
Kaci e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kaci
Gabim

Pershendetje

E kam nje pyetje:

PC u tanue diqka...kur e dhezi posa me hapet dhe del destkopi me humb i teri dhe me paraqitet vetem disa ngjyra. Keshtu me ndodh deri sa ta ristartoi disa here radhazi.
Ka ide dikush se ku gjendron problemi???

Kaci
__________________
Njė po e theme vetem:

DUANE NJERI-TJETRIN
Kaci Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-05, 13:20   #12
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kaci
Pershendetje

E kam nje pyetje:

PC u tanue diqka...kur e dhezi posa me hapet dhe del destkopi me humb i teri dhe me paraqitet vetem disa ngjyra. Keshtu me ndodh deri sa ta ristartoi disa here radhazi.
Ka ide dikush se ku gjendron problemi???

Kaci
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-05, 14:17   #13
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kercovari
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kaci
Pershendetje

E kam nje pyetje:

PC u tanue diqka...kur e dhezi posa me hapet dhe del destkopi me humb i teri dhe me paraqitet vetem disa ngjyra. Keshtu me ndodh deri sa ta ristartoi disa here radhazi.
Ka ide dikush se ku gjendron problemi???

Kaci
Problemi qe keni pershkruar sillet redh grafit kartes.
Nese nuk keni aspak njohuri do te u preferoj qe te kerkoni ndihme personave qe kan njohuri ne kete lami,sa nuk u eshte paraqet ndonje defekt serioz qe do te jete me se e nevojshme te beni edhe nderimin e grafit kartes.
Aty ku eshte kyqur kablloa e monitorit eshte edhe priza (Shteker)dales i grafit kartes.
Ckyqni te gjitha kabllot qe jan te kyqur ne kompjśter e ne veqanti kabllon e rrjetit elektrik.Hapeni kompjutrin,ne anen pas i keni te gjitha vinqat ku jan te perforcuar dy kapaket anesor mbrojtes.
Paraprakisht sheno prizen e monitorit,pastaj do te kesh me lehte te identifikosh se kush eshte Grafit Karta. Karta eshte e perforcuar me nje apo dy vinqa(Shrafa).Ne masen plastike ne forme te olukut katerkendesh dhe me tela dy anesor ne forme te krehanit,eshte edhe mbajtesi i kartes.
Pasi te keni hjekur Shrafet,kapeni karten ne te dy anet dhe ngadal leveizni nga nalte,nalte poshte te dy anet.
E keni hjek Karten,mereni nje lecke te thate mundsisht te nje materiali te bute dhe qitni ne lecke pakes alkohol te paster jo te ngjyrosur(Uiski,Konjak)etj.por asesi Aceton per thonjte sepse me vone shkakton korozion dhe demtim te shtresave te kallait(Plumbit) qe jan edhe percues te komponeneteve elektrike.
Po me alkohol pastroni mundesisht edhe perforcuesin e Kartes.Lereni disa minuta te teret,dhe pastaj beje montimin te kartes.Perforca Shrafet.Mbylle Kompjutrin dhe beje instalim te kabllove qe me i fundit te jete kablloa i Rrjetit elektrik.Tani mund te kyqni Pc-ne tuaj.
Nese Karta nuk ka pesur me para ndonje defekt teknik ne komponentet Elektronike do te funkcionoj ne rregull.Perpara se te beni kete qe kam pershkru me larte,me doemos beni sinhronizim te Monitorit.
Ne monitor perpara apo anesh i keni disa pulla ne te shumten e rasteve shkruajn Anglisht/Selekt/Down/Up/Degauss/.
Shtype pullen Select/zgjidh funkconet.Ne Monitor do te u paraqiten konfigurimet e te gjitha fukcioneve qe mundeni te akordoni. Me Pullat Down dhe Up,mundeni te sinkronizoni Monitoren si ne rafshin Vertikal poashtu edhe ne rafshin Horizontal,por pasi problemi qe keni pershkrua ju i perket jo konfigurimit Horizontal,beje sinhronizimin korekt te/Horizontal Pozicion/dhe Horizontal Size.
Nese u kam ndihmuar,mos me thuaj Falemenderit. :lol: :lol: :lol: .
-Problimi eshte eliminuar apo akoma eshte si qe keni pershkru me larte.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-05, 21:18   #14
Kaci
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 77
Kaci e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kaci
Gabim

Pershendetje Kercovari

Menyren e pare qe e keni pershkruar nuk mundem sonte ta provoi a per te dyten vetem e aprovova e tani do e shofim se a po funksionon.
Per falenderime ne fund ahahahahah por megjitherate faleminderit qe keni marr kohe per mua.

Kaci
__________________
Njė po e theme vetem:

DUANE NJERI-TJETRIN
Kaci Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-08-05, 15:08   #15
Elektroliti
Tip enigmatik
 
Avatari i Elektroliti
 
Anėtarėsuar: 19-08-05
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,075
Elektroliti e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Ka mundėsi tė jetė edhe virus ose njė program i vogėl qė ua dėrgon bashkėbiseduesi pėrmes MSN e qė ju e pranoni.
Mua mė ka ndodhur akoma mė keq se juve.
Njė femėr e pėrdreqtė nė MSN mė tha se po ma dėrgon njė fajll shumė atraktiv dhe mė garantoi se do tė mė pėlqejė shumė. I thashė mos ėshtė farė virusi?! Sepse e dallova qė ėshtė .exe. Natyrisht se nuk e pranoi.
E mora dhe pastaj ēka ndodhi?
Unė e shkruaja mesazhin por kur i shkonte asaj i dilte krejt tjetėr gjė nga ajo qė e shkruaja unė. Shprehje shumė pa lidhje. Ajo ėshtė kėnaqur duke qeshur. Kurse unė i mora masat qė ta heq virusin. Mirėpo sipas antivirusit tim ai nuk ishte virus por megjithatė duke qenė se ėshtė njė program me qėllim jo aq humanist ;) atėherė nuk ėshtė mirė tė mbahet nė PC.


__________________
Eja ta bėjmė bashkė njė anagram por kujdes se mos po anagramohemi edhe vetė!
Elektroliti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:39.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.