Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-02-05, 02:53   #1
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Bukuria e Vajzes Shqiptare

Bukuria e vajzes Shqiptare,
Nuk eshte ne rrobat qe ajo vesh,
Figura qe ajo mban,
Apo menyra se si ajo kreh floket e saj.

Bukuria e vajzes Shqiptare,
Duhet patjeter te shihet ne syte e saj,
Sepse ai eshte vendi ku dashuria banon.

Bukuria e vajzes Shqiptare,
Nuk eshte ne molin e fytyres,
Po bukuria e vertete mbi vajzen Shqiptare,
Eshte e reflektuar ne shpirtin e saj.

Eshte te perkujdesurit qe ajo e jep me dashuri,
Pasioni qe ajo shpreh,
Dhe bukuria e vajzes Shqiptare,
Me te kaluarit e viteve vetem rritet.


Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 04-02-05, 02:54   #2
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

The Beauty of an Albanian Girl

The beauty of an Albanian girl,
Is not in the clothes she wears,
The figure that she carries,
Or the way she combs her hair.

The beauty of an Albanian girl,
Must be seen from in her eyes,
Because that is the place where love resides.

The beauty of an Albanian girl,
Is not in a facial mole,
But true beauty in an Albanian girl,
Is reflected in her soul.

It is the caring that she lovingly gives,
The passion that she shows,
And the beauty of an Albanian girl,
With passing years-only grows!


Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:10.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.