Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-04-05, 18:39   #1
tushja
 
Avatari i tushja
 
Anėtarėsuar: 11-04-05
Vendndodhja: andej,kėndej
Postime: 456
tushja me shokė shumetushja me shokė shume
Gabim Poezit e Tushes

Pa durim te pritum
te duam ashtu siq je
ne floket e tua
ca riga te shiut ne xhamin e thyur
shikoj djellin te me pershendet
merzin e vetmin e dikur
me ike prej shikimi
i tmeruar ne shpirt
ne ersir ska meshir
nje moment esht dita
nje qast esht nata qe e dua shum..............


__________________
Bukuria ėshtė letra qė i rekomandohet zemrės.
tushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 18-04-05, 16:57   #2
tushja
 
Avatari i tushja
 
Anėtarėsuar: 11-04-05
Vendndodhja: andej,kėndej
Postime: 456
tushja me shokė shumetushja me shokė shume
Gabim Shkruar nga tushja

Ti qe ma vrave rinin!
te shkruaj tyqe mi vrave stinet,
mi preve lulet ne pranveren e dikurshme
mi ersove vitet e rinis!
vertet ti nuk e meriton
edhe ni lot timin!
ti nuk e meriton as ni ndjen me te vogel
te dashuris sime
nuk e meriton as ti leshoja syt
te hapja zemren!
ti je me i keq se djalli
ti e shkatrrove endern time ne mua
kurr mos pafsh drit ne syt e tu
sta fali as ni qast te humbur ne ty
qoft edhe fjalen me te vogel
qe ta dhash per te qetsuar
shpirtin tond te trazuar
se cili lot i imi i derdhur per ty
u shendrroft ne rruget e tua te se ardhmes
mos me kerko kurr ma
nuk dua te di kurr per ty
nuk do te jem ma......
ajo qe gjith nje te ndihmoja ur ishe keq
tani nga ti mbeti vetem urrejtja e shfrenuar
pjes e hidhur e rinis sime mendohu ta gjesh
qetsin me ndergjegjjen tende te renuar
me mekatet e tua, tua, tua,
tushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-04-05, 17:10   #3
tushja
 
Avatari i tushja
 
Anėtarėsuar: 11-04-05
Vendndodhja: andej,kėndej
Postime: 456
tushja me shokė shumetushja me shokė shume
Gabim Lirija

Lirija ime se jam vet
i vdekur u ngrita
serish me thrrasin prej meje
kerkojn jeten dhe vdekjen
ti mos me ler vetunnnnnnnnnn......
tushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-04-05, 17:13   #4
tushja
 
Avatari i tushja
 
Anėtarėsuar: 11-04-05
Vendndodhja: andej,kėndej
Postime: 456
tushja me shokė shumetushja me shokė shume
Gabim Qyteti im

Po vi nga qyteti i endrrave
mendoj per qytetin e gjumit
dhe ja mengjesi serisht
paska zbardhur ketu
streheve te rruges prita,
prita deri sa te ndalet shiju
te gjitha endrrat i takova
ne ni enderr
athua cila deg rritet ne guret e
ketyre germadhave
kur te takoj endrren serisht do te flas
per gjumin...
tushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-04-05, 17:14   #5
tushja
 
Avatari i tushja
 
Anėtarėsuar: 11-04-05
Vendndodhja: andej,kėndej
Postime: 456
tushja me shokė shumetushja me shokė shume
Gabim U bera engjull

Fushave kur endrronin lulet
e udhtimi yt i bekuar
vrau veten natennnn..
tushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-04-05, 17:20   #6
tushja
 
Avatari i tushja
 
Anėtarėsuar: 11-04-05
Vendndodhja: andej,kėndej
Postime: 456
tushja me shokė shumetushja me shokė shume
Gabim Potreti

mes endres dhe deshires
prita te sho potretin tend
te mbetur thell....
vend lulesh mall e dhimbje
mes heshtjes dhe qetsis u perpoqa
te ndegjoj thirrjen tende
vetem zerat e panjohura
loznim rreth e kot ishte gjith qka
mes vetmis dhe nates se shurdhur
endrra me kotes mbi sup
e loti binte bashk me shiun
e kot ishte gjithgjka....
tushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-05, 18:07   #7
tushja
 
Avatari i tushja
 
Anėtarėsuar: 11-04-05
Vendndodhja: andej,kėndej
Postime: 456
tushja me shokė shumetushja me shokė shume
Gabim M....sime

Nganjeher dhembja me eshte
e madhe dhe nuk mund ta luftoj
nje ankth me ndrydh negjoks me dhembje
ndoshta kjo esht brendija ime
apoendra e saj e trishtuar
ndoshta e till asht jeta
pse pse ti pesojm te gjithve
te gjith miqt e saj kishin qen armiq
apo djalli qe futet ne njerz?
__________________
Bukuria ėshtė letra qė i rekomandohet zemrės.
tushja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-05-05, 10:22   #8
yllka
 
Anėtarėsuar: 26-04-04
Vendndodhja: Australien-Vicktoria
Postime: 1,013
yllka e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Qyteti im

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tushja
Po vi nga qyteti i endrrave
mendoj per qytetin e gjumit
dhe ja mengjesi serisht
paska zbardhur ketu
streheve te rruges prita,
prita deri sa te ndalet shiju
te gjitha endrrat i takova
ne ni enderr
athua cila deg rritet ne guret e
ketyre germadhave
kur te takoj endrren serisht do te flas
per gjumin...
Tushja kjo poezi e juaj me ka pelqyer shume,komplimente Moter ku do qe jeni dhe vazhdoni te shkruani se paskit talente.

YLLKA
__________________
I EM FOR YOU
YOU ARE FOR ME
yllka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-06-05, 21:56   #9
Nexhati
 
Anėtarėsuar: 13-09-04
Vendndodhja: FFM
Postime: 173
Nexhati e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Qyteti im

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga yllka
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tushja
Po vi nga qyteti i endrrave
mendoj per qytetin e gjumit
dhe ja mengjesi serisht
paska zbardhur ketu
streheve te rruges prita,
prita deri sa te ndalet shiju
te gjitha endrrat i takova
ne ni enderr
athua cila deg rritet ne guret e
ketyre germadhave
kur te takoj endrren serisht do te flas
per gjumin...
Tushja kjo poezi e juaj me ka pelqyer shume,komplimente Moter ku do qe jeni dhe vazhdoni te shkruani se paskit talente.

YLLKA

Edhe mua Yllka me ka pelqyer poezia e autores Tushja.Komplment


Nexhati Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:23.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.