Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 17-04-05, 18:16   #1
Engjulli-X
 
Anėtarėsuar: 14-04-05
Postime: 3
Engjulli-X e ka pezulluar reputacionin
Gabim Virus i Dashuris

Me ke than te dua dhe te kam besuar. Me thojshe se jeta nuk eshte as gje pa mua. Me ke than se une jam i vetmi per ty. Me thojsh qe une jam lote qe te rrjeth ne sy. Me ke than qe une ja i vetmi ne bot. Me thojshe pa ty nuk do te jetoj dot. Te gjitha keto ti besova ty. Nuk isha i vetmi une po i kishe pas edhe dy. Te njejtat fjal edhe atyre ju ke than. Qe te tre se bashku per ty ishim nje xhan. Premetimet e tua tash po te prekin ne zemer. Por ne tash po te njofmi dhe ta lam nje emer. Genjeshtrat e tua tash as kush nuk i degjo. Ndoshta njerin prej nesh me te vertet e do. Virus i Dshuris ke lindur dhe me Virus jeto.


__________________
te jesh apo te mos jesh
Engjulli-X Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-04-05, 19:55   #2
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim
Me ke than te dua
dhe te kam besuar.
Me thojshe se jeta
nuk eshte as gje pa mua.
Me ke than
se une jam
i vetmi per ty.
Me thojsh qe une jam
lote qe te rrjeth ne sy.
Me ke than
qe une ja i vetmi ne bot.
Me thojshe pa ty
nuk do te jetoj dot.
Te gjitha keto
ti besova ty.
Nuk isha i vetmi
une po i kishe pas edhe dy.
Te njejtat fjal
edhe atyre ju ke than.
Qe te tre se bashku
per ty ishim nje xhan.
Premetimet e tua
tash po te prekin ne zemer.
Por ne tash po te njofmi
dhe ta lam nje emer.
Genjeshtrat e tua
tash as kush nuk i degjo.
Ndoshta njerin prej nesh
me te vertet e do.
Virus i Dshuris
ke lindur dhe me Virus jeto.


Poezi e shkruar nga Engjulli X

E perpunoje ne vargje Naki


__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 06:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.