Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kultura kombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Kultura kombėtare Materiale tė reja, zbulime dhe ide personale per gjuhėsinė, artin, historinė ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 24-04-05, 17:45   #1
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim Kujt qyteterimi i perkasin shqiptaret ?

Mendova te propozoj kete teme pasi te gjithe diskutimet tona mbi politiken, ekonomine, historine e kulturen ne fund te fundit te cojne te kjo pyetje

Personalisht mendoj se eshte pak veshtire t'i pergjigjesh kesaj pyetje pa harxhuar te pakten disa minuta nen perqendrim pasi, historia, filozofia, politika, sociologjia, ekonomia me nje fjale cdo aspekt i mendimit dhe veprimit njerezor do te perfshihej ne kete teme.

Duke marre parasysh zhvillimin e deritashem te kombit tone dhe aspiratat per me tutje une dua te shtroj disa pyetje.

1 -Ku qendrojme ne si shqiptare ne kete fillim shekulli ?

2 -Si mund te portretizojme veten tone duke u bazuar ne nje sistem mates vlerash. ?

3 -Cilat jane tendencat egzistuese ne mes nesh dhe cila nga ato do te dominoje per te percaktuar te ardhmen tone si komb ?

4 -Dhe pyetja e fundit me e specifikuar. Si e ndjejne dhe identifikojne veten e tyre pjesmarresit e ketij forumi duke marre te kombinuara disa komponente, si kombesia, perkatesia krahinore, besimi fetar, bindjet politike, origjina sociale, statusi ekonomik, formimi familjar dhe arsimor ?

Besoj se tema eshte me permbajtje te gjere dhe seicili mund ta trajtoje nga nje kend i vecante ose ne teresi.

Diskutime te kendshme

Honesty


Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:04.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.