Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-05-05, 13:15   #1
ARVANITI
meditues...
 
Avatari i ARVANITI
 
Anėtarėsuar: 25-12-04
Vendndodhja: **Tiranė**
Postime: 1,149
ARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėmARVANITI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Kur'ani ne shqip - online

Ketu mund te lexoni Kur'anin ne gjuhen shqipe, online.

Mund ta shkarkoni, mund te lexoni veshtrime rreth Kur'anit, mund te lidheni me faqe islamike shqiptare.

Ja dhe linku:

http://www.aicc-ny.org/KURANI/kopje.html


__________________
Krejt miqėsisht....nga Arvaniti
ARVANITI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 15-06-05, 00:04   #2
modestja
 
Anėtarėsuar: 22-05-05
Vendndodhja: planeti toke
Postime: 147
modestja e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek modestja Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek modestja Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek modestja
Gabim

Ju falemderit zotri Arvaniti
__________________
\"Duam te ngrisim boten duke braktisur fene,por as boten e ngritem e sa fene qe mbajtem\"
modestja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-07-05, 11:32   #3
arbias
 
Anėtarėsuar: 16-06-05
Vendndodhja: Shtepija 'n preri
Postime: 165
arbias e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek arbias
Gabim

www.hafizonline.de

http://www.hafizonline.com/ramadan/d..._e_xhumaja.htm
arbias Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-08-05, 01:24   #4
Islam
 
Anėtarėsuar: 31-07-05
Postime: 28
Islam e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Kur'ani online:

http://www.mustafa.elshani.btinterne.../kurani/1.html
Islam Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-03-07, 19:00   #5
SoKoLi-i-Maleve
 
Anėtarėsuar: 18-08-06
Postime: 1,199
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Question Kurani ne gjuhen shqipe

Tue qen se njerzit kan nevoj te informohen ne gjuhen e tyne si ata qe jan besimtar te besimit Islam si dhe te tjeret qe kan nevoj per informata korrekte dhe te verteta,e jo dezinfomime nga njerz te pa informuar mir,qe krijojn vakum apo keq interpretim.Per te i sherbyje Lexuesit dhe te Interesuarit ma mire dhe ne menyr profesionale asht e nevojshme te postohet linku apo adresa e internetit ( nese eksiston)I lutem atyre qe posedojn linkun e Kuranit dhe te Haditheve qe jan te autorizuar nga Bashksija Islame e Kosoves apo e Shqiperis te i postojn ktu.


ps: disa here e kam ba kete kerkes ne temat e ndryshme te mesime nga Kurani ,por mjerisht ato kerkesa jan shlyje ,pa as nji pergjigjeje ( pse injorohet kjo kerkes,cka pengon me informua te interesuarit me libra te verzionit Zyrtar.
SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-03-07, 20:08   #6
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Gabim

http://www.albislam.com/kurani/
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-07, 03:26   #7
SoKoLi-i-Maleve
 
Anėtarėsuar: 18-08-06
Postime: 1,199
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Smile

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albanian eX|PerT

Te falenderoj per ket postim
e besoj qe do jete pozitiveper ata qe deshirojn te informohen.
SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-07, 03:37   #8
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sokol, mua me behet qefi kur neve interesohemi ne menyre te edukuar per te njoftuar me njeri tjetrin, porse sinqerisht po e shfytezoj kete rast te te them se po e tepron me ato akuza dhe shpifje ndaj muslimaneve, keshtu qe te keshilloje si vlla shqiptar, harroje urrejten dhe behu tolerant e mundohu te jesh shkak per krijimin e urave te bashkejeteses dhe tolerances e mirekuptimin, sepse vetem ne kete menyre mund te kemi dicka progresive ne si popull.

Shpresoj qe kete keshilla ta marresh me seriozitet... nese e urren te marresh keshille nga nje musliman,.. okey, te pakten mbase jemi shqiptar atehere behu korrekt e pranoje kete keshille te sinqerte.

albanian,
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-07, 05:32   #9
SoKoLi-i-Maleve
 
Anėtarėsuar: 18-08-06
Postime: 1,199
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albanian eX|PerT
Sokol, mua me behet qefi kur neve interesohemi ne menyre te edukuar per te njoftuar me njeri tjetrin, porse sinqerisht po e shfytezoj kete rast te te them se po e tepron me ato akuza dhe shpifje ndaj muslimaneve, keshtu qe te keshilloje si vlla shqiptar, harroje urrejten dhe behu tolerant e mundohu te jesh shkak per krijimin e urave te bashkejeteses dhe tolerances e mirekuptimin, sepse vetem ne kete menyre mund te kemi dicka progresive ne si popull.

Shpresoj qe kete keshilla ta marresh me seriozitet... nese e urren te marresh keshille nga nje musliman,.. okey, te pakten mbase jemi shqiptar atehere behu korrekt e pranoje kete keshille te sinqerte.

albanian,

Edhe nji here faliminers per postimin e likut per Kuranin ne gjhuen shqipe.
Une Kuranin e kam lexue disa here dhe i kam librat e Kuranit ne dy gjuhe dhe me tre komentar te ndryshem.Ma i pari liber ka qen ne gjuhen sllave ,botim ne Sarajevo,se dyti kam lexue anglisht njeri i botuar ne egjipt dhe tjetri ne pakistan, gjdo faqe ndahet ne dy pjes,njera ane asht origjinali arab e ne anen tjeter ne gjuhen angleze.Kurani asht i njejt,por komentatori(interpretimi) ndryshon,mvaret nga sa liberal apo sa konservativ asht rrethi perkates i komentatorit.Ai i Sarajeves asht ma liberali, kurse ai i pakistanit asht ma konsevativi.
Sa i perket tjerave qe thua,une jetoj ne harmoni te plot me musliman,katolik dhe ortodoks shqiptar,kam mardhanje shum te mire me te tri grupet, Ndoshta ty te duket sulm apo nenqmim e verteta atehere me vjen keq.sepse Ti duhet te gezoheshe kur nji shok ta terhjek verejtjen kur ti gabon qe rregullohesh dhe mos te gabojsh ma.
Ne shum shkrime tua dhe te disa tjerve shkruani gjdo gja te keqe dhe te pa vertet si per te krishteret ,si katolik apo ortodoks,edhe perziheni dhe fyjeni gjana ma te shenjta, kunder historis Shqiptare,Gjergj Kastriotit , Nanes Tereze, Pjeter Bogdanit e shum tjerve ,a kjo nuk kerkon kriktik.Ne sa mesime nga Kurani apo spjegim Haditesh tu kam perzije,apo te cilen pjes te kuranit e kam nenqmue ndoj here,apo sa here kam tregue ndoj nenqmim per ndoj Hoxh shqiptar,apo per Muhametin. Asht shum keq se sjellja e disa nga ju ktu te ban me dhun me ju pergjigj,Ju perziheni ne gjdo gja,por sju pelqenme jau tregu te verteten,duhet me u mesue me nderue tjetrin nese doni me ju nderua kush,lexoj me kujdes shkrimet e mija,ne as nji vend ska fyerje sa i perket besimit te juaj.une shqiptaret musliman i kam vellazen, e njef apo ke ndigjua per Prof dhe Imam Idriz (Kakrukin)Kosova ,orientalist.( nese e njef me shkruaj ne privat)
por ne as nji menyr smund te pajtohem kur ju disa bani copy /paste disa propaganda arabe,dhe disa pallavra qe sjan tjeter vetem genjeshtra dhe mundoheni ti mbroni,edhe pse edhe vet po ti lexoni e din se jan te verteta( si rasti i princesesh te Saudis,ajo asht fakt,shteti Arab i ka kercnue Amerikes me ftohje diplomatike pse kta e kan tregue ngjarjen live,se lajmi ska viejt me dal jash arabije).Asnji Shqiptar normal nuk asht kunder qe ju ta praktikoni besimin e juaj,dhe te jeni te divotshem,por respektoni dhe tejeret,si dhe duhet te jeni Musliman Shqiptar e jo Arab apo boshnjak,apo serb.Nese ke ndigjua per Bojaj,apo per Terrnaven apo per Sabri Kocin me trego,ose per Hoxhen e bubavecit,,apo per Imam Isa Hoxhen apo per Imam Flamurin(ku asht shehler).Para se te postoni copy and paste .lexoni mire dhe nese ka dicka fyese,siq asht thirrja e njerzve tjer Kafur( kaurr) apo fymje kunder Bibles apo Ugjillit apo kunder Krishtit Jesus (Joshua /Isaja)apo edhe shum gjana tjera qe e dini se ato perdoren ne bashksi Aarabe apo ne bashksi te mbylluna,ku ska liri,por smund te perdoren ne boten e liris,Me nji fjal mos ja ben kujt cka s,deshiron me ta ba kush e as mos fol per kend cka ste pelqen me fol per ty.Une ndoshta ju kritikoj per gabime dhe budallaqe qe shkruani,por as nji here sju kam prek ne thelbin e besimit apo fyje besimin,e ju tjerve po ,ne shumicen e shkrimeve.Respekti fitohen me shembull te mire e jo me imponim apo pse e kerkon. Te pershendes dhe uroj qe te fillojm nji dialog frytdhenes per te miren e shqiptarve kudo ata jetojn.
Shnet dhe te mira.
SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-07, 11:08   #10
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ndegjo Sokol Djali!

Syt jane per te pare e veshet per te ndegjuar. Neve te gjithe jemi deshmitar se ti cka ben ketu me eliten krishtere, qe jeni te gjithe prej "A" e deri ne "ZH" te paguar per te shkruar kunder fese Islame.

Nje postim nuk e keni bere ashtu si duhet pra duke sjellur fakte, si prej Kur'anit apo prej haditheve profetike, perderisa ju jeni ai i cili akuzoni Islamin per shume gjera jo te verteta, dhe te gjitha keto i ke: "mbreti", "vajza mbretit", "paktistani", "ai", "ky", "ata", "ndegjova", "kishte shkuar", "kishte bere", pra te gjitha i ke thashetheme, dhe mire ben qe tregon se jane te tilla, perderisa nuk i mbron ato qe thua, sa qe ke kaluare ne nje monotoni te pakoncept.

Nese dikush e lexon kete letren tende, ndoshta "do te te merrte msysh", porse c'te bejme kur te gjithe e dijne realitetin tuaj, perderisa ne postimet e mija askend skam ofenduar, ne postimet e mija shihet rrespekti i madhe ndaj Profetit te Zoti, Jezusit (Isaut) -paqa qofte mbi te-, perkunder juve qe keni akuzuar Islamin per terror, dhune, padrejtesi, shtypje, etj., etj., e qe kete e kemi pare te gjithe ne forum -nile ske sjellur as fakte porse vecse thashetheme-, e tash mos u mundo ta largosh felliqesiren me felliqesir, keshtu qendron nje proverb popullore.

Sa i perket emrave te atyre teologeve qe ke cekur, i njoh te gjithe nepermjet librave dhe punimeve te tyre, porse te gjthe keta jane shume rigoriz ndaj personave si lloji i juaj qe veproni e beni misionarizma per t'a shkatrruar popullin shqiptar qe ne palce, duke iu perzier ne ceshtjet personale e qe kjo eshte pjese e identitetit te tyre, gjithashtu duke ua ofenduar Profetin e tyre, etj.etj., keshtu qe juve s'keni aspak kompetenca te krahasoni me keta teolog, me se paku me ata qe kane udhehequr edhe ceshtjet e lufterave tona kombetare shqiptare.

Ne vet kete postimin tuaj shihet qarta urrejta dhe zilija, perderisa ne menyre gjenerale postimet e mija qe jane perplot me fakte e prova, perplot me rrespekt per te tjeret, ti i etiketon si perralla! Okey shoki, e drejta yte, vecse Jezusi (Isau) -paqa qofte mbi te- nuk ka bere veprime te ketilla,... e nuk e di pse habiteni e nxitoni pas Mateut, e Markut, Gjonit e Lukes qe kane shkruar gjera te ketilla (ofendime dhe fyerje) ne Bibel, perderisa shembullin me i mire eshte te ndjekurit e Profeteve, e jo njerezve historian si puna e ketyre etj.,.

Une gjithenje kur shkruaj tek Mesime nga Bibla, moderatoret aty mi fshijne postimet e mija, te cilat jane perplot me vet citate nga Bibla, porse c'te bejme kur e verteta iu dhemb, dhe si te tille nuk deshironi ta pranoni.

Behu me korrekt, e mos ben demagogji, sepse "veprimtarine" tend e din i gjithe forumi qe ka lexuar rubriken: Bota shpirterore.

Une gjithenje e kam deshmuar deshiren time per tolerance e mirekuptim, porse keni qene juve ata, e disa te tjere, sfide e arritjes se nje produkti te ketille.

Kalofshi mire.
Albanian!
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-07, 21:10   #11
SoKoLi-i-Maleve
 
Anėtarėsuar: 18-08-06
Postime: 1,199
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albanian eX|PerT
Ndegjo Sokol Djali!

Syt jane per te pare e veshet per te ndegjuar. Neve te gjithe jemi deshmitar se ti cka ben ketu me eliten krishtere, qe jeni te gjithe prej "A" e deri ne "ZH" te paguar per te shkruar kunder fese Islame.

Nje postim nuk e keni bere ashtu si duhet pra duke sjellur fakte, si prej Kur'anit apo prej haditheve profetike, perderisa ju jeni ai i cili akuzoni Islamin per shume gjera jo te verteta, dhe te gjitha keto i ke: "mbreti", "vajza mbretit", "paktistani", "ai", "ky", "ata", "ndegjova", "kishte shkuar", "kishte bere", pra te gjitha i ke thashetheme, dhe mire ben qe tregon se jane te tilla, perderisa nuk i mbron ato qe thua, sa qe ke kaluare ne nje monotoni te pakoncept.

Nese dikush e lexon kete letren tende, ndoshta "do te te merrte msysh", porse c'te bejme kur te gjithe e dijne realitetin tuaj, perderisa ne postimet e mija askend skam ofenduar, ne postimet e mija shihet rrespekti i madhe ndaj Profetit te Zoti, Jezusit (Isaut) -paqa qofte mbi te-, perkunder juve qe keni akuzuar Islamin per terror, dhune, padrejtesi, shtypje, etj., etj., e qe kete e kemi pare te gjithe ne forum -nile ske sjellur as fakte porse vecse thashetheme-, e tash mos u mundo ta largosh felliqesiren me felliqesir, keshtu qendron nje proverb popullore.

Sa i perket emrave te atyre teologeve qe ke cekur, i njoh te gjithe nepermjet librave dhe punimeve te tyre, porse te gjthe keta jane shume rigoriz ndaj personave si lloji i juaj qe veproni e beni misionarizma per t'a shkatrruar popullin shqiptar qe ne palce, duke iu perzier ne ceshtjet personale e qe kjo eshte pjese e identitetit te tyre, gjithashtu duke ua ofenduar Profetin e tyre, etj.etj., keshtu qe juve s'keni aspak kompetenca te krahasoni me keta teolog, me se paku me ata qe kane udhehequr edhe ceshtjet e lufterave tona kombetare shqiptare.

Ne vet kete postimin tuaj shihet qarta urrejta dhe zilija, perderisa ne menyre gjenerale postimet e mija qe jane perplot me fakte e prova, perplot me rrespekt per te tjeret, ti i etiketon si perralla! Okey shoki, e drejta yte, vecse Jezusi (Isau) -paqa qofte mbi te- nuk ka bere veprime te ketilla,... e nuk e di pse habiteni e nxitoni pas Mateut, e Markut, Gjonit e Lukes qe kane shkruar gjera te ketilla (ofendime dhe fyerje) ne Bibel, perderisa shembullin me i mire eshte te ndjekurit e Profeteve, e jo njerezve historian si puna e ketyre etj.,.

Une gjithenje kur shkruaj tek Mesime nga Bibla, moderatoret aty mi fshijne postimet e mija, te cilat jane perplot me vet citate nga Bibla, porse c'te bejme kur e verteta iu dhemb, dhe si te tille nuk deshironi ta pranoni.

Behu me korrekt, e mos ben demagogji, sepse "veprimtarine" tend e din i gjithe forumi qe ka lexuar rubriken: Bota shpirterore.

Une gjithenje e kam deshmuar deshiren time per tolerance e mirekuptim, porse keni qene juve ata, e disa te tjere, sfide e arritjes se nje produkti te ketille.

Kalofshi mire.
Albanian!

I nderuar!
E shof haptas se ju disa nuk deshironi dialog mire kuptimi, dhe as sju intereson e verteta, por nji gja jau them me siqeritetin ma te madh,se jeni shum gabim,dhe nji dite do te pendoheni,por ndoshta ka me qen shum e vonuar.Vazhdoni me copy and paste dhe kryeni punen e marres suaj nga pundhensit tuaj,por nji gja te jeni te sigurt se Kosova apo Shqiprija jan Shqiptare dhe Shqiptare do te mbesin,per gjith jeten.
Ekstremizmi dhe fanatizmi shum shpejt do te zhduken si reja para eres, Populli un Shqiptar e din te verteten,smund ta mashtroj kush kurr ma aq leht.
Une te shtrina rremin e ullirit jo nga frika ,por nga deshira per mirekuptim ,dhe ti ket sdeshiron me pranu,e paq vehten ne qafe.Rrnoft Kombi Shqiptar kudo qe asht.

ps: njerzit qe emnova ne artikullin tjeter ,vertet jan te nalt,dhe jan ajka e itelektualve Islamo- Shqiptar,por ne te njejten kohe jan miqe personal dhe kolege,e cka a ma e randesishmja ata jan shqiptar.
SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-07, 21:38   #12
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Gabim

E kam parasysh se ju neve na llogarisni te devijuar porse per kete asnjehere nuk keni sjellur fakte. Sa i perket urave te tolerances e mirekuptimin i kemi deshmuar qe ne fillim ne forum, perkunder te tjereve qe vecse kane sjellur urrejtje, duke ofenduar muslimanet shqiptare, sikur rasti i Don Lush Gjergjigjit i cili ska aspak kultur dialogu, dhe del dhe etiketon 90% te shqipetareve se jane te turqizuar, pse? Sepse qenkan musliman!

Shiko behu i sinqerte, e mos na mbaj leksione perderisa askund sje me tolerance e diskutim te mirefillt.


Neve po diskutojme tek rubrika per fe, e jo tek Kombi, porse c'te bejme kur i keni ngaterruar kombin me fejen!

Ju pershendet
Shqiptari!
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-03-07, 23:36   #13
SoKoLi-i-Maleve
 
Anėtarėsuar: 18-08-06
Postime: 1,199
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Unhappy

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albanian eX|PerT
E kam parasysh se ju neve na llogarisni te devijuar porse per kete asnjehere nuk keni sjellur fakte. Sa i perket urave te tolerances e mirekuptimin i kemi deshmuar qe ne fillim ne forum, perkunder te tjereve qe vecse kane sjellur urrejtje, duke ofenduar muslimanet shqiptare, sikur rasti i Don Lush Gjergjigjit i cili ska aspak kultur dialogu, dhe del dhe etiketon 90% te shqipetareve se jane te turqizuar, pse? Sepse qenkan musliman!

Shiko behu i sinqerte, e mos na mbaj leksione perderisa askund sje me tolerance e diskutim te mirefillt.


Neve po diskutojme tek rubrika per fe, e jo tek Kombi, porse c'te bejme kur i keni ngaterruar kombin me fejen!

Ju pershendet
Shqiptari!

Me fal zotrote se tash po e kuptoj se ju ne as nji menyr nuk jeni per mirekuptim dhe bashk bisedim,ju vetem kuptoni urrejtjen dhe dhunen.Me hipokrit, oportunista dhe avanturista,asht e pakuptimt me ba dialog,sepse Fe e kan barkun e Zot kuleten( punojn per kend i paguan ma shum,skan karakter dhe ideal).


SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 20:56.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.