Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-07-05, 19:24   #1
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim Si reagoni ndaj tė keqes,ofendimit........

Ne jetėn e pėrditshme shpesh hasim ne situata tė ndryshme.Ka raste kur shpeshė ndodhemi para ofendimeve tė ndryshme ,sulmeve verbale e ndoshta edhe fizike .Mė intereson mendimi i juaj si iu kundėrviheni kėtyre ligėsirave?A mendoni se te keqen e mund e keqja ,dyfish e keqja apo e mira?
Tė rrespektuar nga laliloli

[/u]


laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-07-05, 20:04   #2
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,691
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

I nderuari Lali , me kete teme e keni qelluar .
Une per veten time , mundohem te jem shum i qete dhe te kem njefar rrespekti per te gjithe. Mendoj se nese e keqja luftohet me te keqen ateher kemi vetem rritje te kesaj dukurie te pa mire. Por edhe nese mendon se e keqja te luftohet me te mire edhe atehere ti do te jesh humbs sepse e keqja nuk din te ndalur. Me se miri do te ishte qe e keqja te injorohet dhe te iket nga ajo por nese ajo te ka vu ne thumb dhe s'ke shanse t'i shpetosh atehere Zoti qaren o Lali. Ne, kete teme e patem edhe tek tema se a duhet qe te tolerohet e keqja ? Mendimet ishin te ndryshme por megjithate duhet patur kujdese qe e keqja mos me te marr me vete.

Me nderime Guri Sylaj
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-07-05, 05:29   #3
Kupid
 
Anėtarėsuar: 24-04-05
Postime: 531
Kupid i vlerėsuar jo keq
Gabim Re: Si reagoni ndaj tė keqes,ofendimit........

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga laliloli
Ne jetėn e pėrditshme shpesh hasim ne situata tė ndryshme.Ka raste kur shpeshė ndodhemi para ofendimeve tė ndryshme ,sulmeve verbale e ndoshta edhe fizike .Mė intereson mendimi i juaj si iu kundėrviheni kėtyre ligėsirave?A mendoni se te keqen e mund e keqja ,dyfish e keqja apo e mira?
Tė rrespektuar nga laliloli

[/u]
me rrah ose mos me rrah? kur njeni po me ofendon, nuk du me ul vete me barazoj me budallin. me vjen keq me pranu qe me grusht kam thy thembet ni budallit nje her, edhe nuk mujta me fjet per 3 dite pre merzia. keq kam rreh at djalin (ska mujt me hengre buke normal per 6 jov). po ne tjeter end, nganjeher dikush me fat madhe po me ofendon, edhe une nuk bere gje. ndi veten ma maqem edhe si njeri, ma mir se ai pa mend.
kur ai budalli vazhdon me ofendim, s'kam qare, thirre dentistin per takim djali mir. :twisted:
Kupid Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-07-05, 06:39   #4
uliksi31
 
Anėtarėsuar: 19-11-03
Vendndodhja: catskills
Postime: 10,218
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Nese vjen ne situat te pa lakmueshme me diken e ai eshte me i vjeter se ti, ne asnje menyre nuk mundesh me i meshuar,se eshte me i vjeter.
Po nese eshte me i ri se ti,tani i drejtohesh keshtu: Qyre jaran une jame me i vjeter. Nese me rreh mua vec koritesh se ke rreh nje te vjeter. Tani vazhdon e thua; po nese une te rrehi ty,prap ti i koritun, se plaku met rreh a ka ma zi.
Besoj se ne kete menyre mund ta kalojsh situaten e palakmuar. :lol:
uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-07-05, 07:09   #5
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,691
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Uliksi 31.jr

Pajtohem me mendimin tuaj. Eshte nje tejkalim shum i menqur i situatave kritike por kur takohen bineqet (e kam fjalen bineqet ne budallaki ) ma mir mos hyn ne mes.
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-07-05, 08:04   #6
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Mos te perpjekt zoti me te keqin
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-07-05, 14:02   #7
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Si reagoni ndaj tė keqes,ofendimit........

Nuk do tė isha pajtuar me atė qė shpesh mundemi tė hasim nė situata tė tilla. Sė fundit mvaret cilat rrethe jetojmė e frekuentojmė qė tė gjindemi para situatave tė tilla. Ka mundėsi qė tė gjindet njeriu edhe para situatave tė tilla, por janė tė rralla.
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-07-05, 19:46   #8
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim

Guri,Uliksi,Kupid ,Gentiani,Halla e madhe ju falenderoj shume per mendimet e juaja pozitive qe keni dhene ne kete teme ,te cilat sado pak do ti shtyjne te mendojne ata te cilet gjinden ne situata te tilla.
me nderime laliloli
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-07-05, 11:09   #9
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ndonjer i keqi vetem stupcin e kuptoh dhe e rahaton :lol:
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-07-05, 11:32   #10
Kloni
 
Anėtarėsuar: 28-10-04
Vendndodhja: Internet...
Postime: 300
Kloni e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kloni
Gabim

Urtesia popullore ju ka pergjegj situatave te tille me shume variante:

Po u more me thengjiil, nuk mbetesh pa u zhyt!

Me maxhupin po u zure, o te rrahu, o e rrahe, nuk mbetesh pa u flliq!

Qeni me te kafshu, nuk duhet me u ba qen e me kafshu edhe ti!

I ligu ta bje pune me vra! Trimi jo, sepse e din cka ban trimi e nuk ta bjen ngusht!

Por, prape njerez jemi dhe jo cdohere mund te permbahemi!
__________________
Sexi portė e jetės dhe e parajsės!
Kloni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-07-05, 16:56   #11
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dr1ta
Ndonjer i keqi vetem stupcin e kuptoh dhe e rahaton :lol:
Ka raste edhe te tilla,por vetepermbajtja dhe maturiai mundin edhe te tillet.
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-05, 01:03   #12
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga laliloli
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dr1ta
Ndonjer i keqi vetem stupcin e kuptoh dhe e rahaton :lol:
Ka raste edhe te tilla,por vetepermbajtja dhe maturiai mundin edhe te tillet.
Apsolut , vec dikush e lyp si buka krypen .
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-05, 01:09   #13
Stuhia
 
Anėtarėsuar: 15-05-05
Vendndodhja: USA
Postime: 360
Stuhia me shokė shumeStuhia me shokė shume
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Stuhia
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dr1ta

Apsolut , vec dikush e lyp si buka krypen .
Klonja ime ta hongsha syrin, po ai qe e lyp futja me grushte e shkelma.
Mos e mbaj te keqen mbrenda se te bahet kancer, po hudhe perjashta e te bahet shendet.
Stuhia Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-05, 01:14   #14
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Stuhia
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dr1ta

Apsolut , vec dikush e lyp si buka krypen .
Klonja ime ta hongsha syrin, po ai qe e lyp futja me grushte e shkelma.
Mos e mbaj te keqen mbrenda se te bahet kancer, po hudhe perjashta e te bahet shendet.
Oj me my sef and I :lol: loqki at dashta ti tregoj Lalit
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-05, 01:18   #15
Stuhia
 
Anėtarėsuar: 15-05-05
Vendndodhja: USA
Postime: 360
Stuhia me shokė shumeStuhia me shokė shume
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Stuhia
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dr1ta

Oj me my sef and I :lol: loqki at dashta ti tregoj Lalit
Si mos te marrin vesh, tregoja edhe menyren tjeter. :lol: :lol:


Stuhia Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:14.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.