Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 13-08-05, 12:23   #1
ebu Hamza
 
Anėtarėsuar: 02-08-05
Postime: 47
ebu Hamza e ka pezulluar reputacionin
Gabim Njihe Armikun Tėnd[Informata per armikun tend]

Njihe Armikun Tėnd

[color=violet]Kėto janė informata pėr armikun tėnd-Iblisin,Allahu e mallakoftė [color]

[size=18][color=red]1-Emri i tij:Iblis
2-Qyteti i tij:Zemrat e pakujdesshme.
3-Shoqėria e tij:Mizorėt (zullumqarėt).
4-Vendi i pėrhershėm e tij:Xhehennemi
5-Pozita e tij: I prishur i shkallės sė parė.
6-Vendet i tubimit tė tij:Tregjet.
7-Armiqėt e udhėtimit:Muslimanėt.
0-Motoja e tij:Hipokrizia.
11-Petkat e punės sė tij:Me tė gjitha ngjyrat, si kameleoni,pėr ēdo vendė ka ngjyrėn e vetė tė veēantė.
12-Gratė e tij tė kėsaj bote: Gratė e mbuluarat-zbuluarat.
13-Kėn e don ai?:Atė qė ėshtė i pakujdesshėm ndaj pėrmendjes sė Allahut s.v.t.
14-Ēfarė e shqetėson atė:Istigfari.(kėrkimi falje nga Allahu).
15-Shkrimi i tij: Tetovazha.
16-Shtėpia e tij: Wc dhe banjot.
17-Cilėsia e tij: I luhatur varėsisht si e sheh interesin.
18-Fillimi i paraqitjes sė tij:Ditėn kur refuzoi t’i bėjė sexhde Ademit a.s.
19-Shokėt e tij: Dyftyrėshit {hipokritėt}
20-Burimi i rrizkut: Pasuria haram 21-Laboratorit e tij: Vendet e fėlliqura dhe vendet ku bėhet harami
22-Shėrbimi i tij: Urdhėrimi nė tė kėqia dhe kėnaqja me tė
23-Urdhėrat e tij:Urdhėron nė tė kėqia. 24-Feja e tij:Kufri.
25-Pozita e punės:Drejtor i atyre qė tėrhoqėn kundėr vetes hidhėrimin dhe i tė humburve. 26-Afati i shėrbimit: Deri ne ditėn e kijametit.
27-Rruga nė tė cilėn drejton: Rruga e xhehenemit.
28-Fitimi i tregėtisė:Hi e pluhur.
29-Shoqėron nė udhėtim: Shejtanėt nga xhinnėt dhe njerėzit.
30-Shokė tė punės: Atė qė hesht para tė kotės. 31-Mediumet e tij: Pėrgojimi, Bartja e fjalėve dhe spiunimi.
32-Ushqimin qė e preferon:Mishin e tė vdekurve.(pėrgojimi, shiko El Huxhurat ajeti 12). 33-Kujt i frikėsohet:Besimtarit tė devotshėm.
34-Kė e urrenė: Atė qė e pėrmendė Allahun s.v.t. shumė.
35-Mburoja e tij:”Me tė vėrtetė intriga e shjetanit ėshtė e dobėt”En-Nisa ajeti 76.
36-Gjahu i tijė: Gratė.
37-Dėshira e tij: Devijimi i njerėzve.
38-Synimi i tij: Qė tė gjithė njerėzit tė bėjnė kufėr.
39-Fundi i tij:”Deri nė kohėn e ditės sė caktuarė”Sad 81.
40-Puna mė e preferuar tek ai: Homoseksualizmi dhe lezmbeizmi.
41-Fjala sekret pėr pasuesit e tij:”Unė”,fjala e mnedjėmdhenjėve.
42-Gėzim sjellėsit e tij:Artistėt dhe artistet.
43-Premtimi i tij: Premton Varfėrinė.
44-Ēfarė e hidhėronė atė mė shumė:Sexhdet e shumta.[color][size]


ebu Hamza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 17-08-05, 02:03   #2
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Njihe Armikun Tėnd[Informata per armikun tend]

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ebu Hamza
Njihe Armikun Tėnd

[color=violet]Kėto janė informata pėr armikun tėnd-Iblisin,Allahu e mallakoftė [color]

[size=18][color=red]1-Emri i tij:Iblis
2-Qyteti i tij:Zemrat e pakujdesshme.
3-Shoqėria e tij:Mizorėt (zullumqarėt).
4-Vendi i pėrhershėm e tij:Xhehennemi
5-Pozita e tij: I prishur i shkallės sė parė.
6-Vendet i tubimit tė tij:Tregjet.
7-Armiqėt e udhėtimit:Muslimanėt.
0-Motoja e tij:Hipokrizia.
11-Petkat e punės sė tij:Me tė gjitha ngjyrat, si kameleoni,pėr ēdo vendė ka ngjyrėn e vetė tė veēantė.
12-Gratė e tij tė kėsaj bote: Gratė e mbuluarat-zbuluarat.
13-Kėn e don ai?:Atė qė ėshtė i pakujdesshėm ndaj pėrmendjes sė Allahut s.v.t.
14-Ēfarė e shqetėson atė:Istigfari.(kėrkimi falje nga Allahu).
15-Shkrimi i tij: Tetovazha.
16-Shtėpia e tij: Wc dhe banjot.
17-Cilėsia e tij: I luhatur varėsisht si e sheh interesin.
18-Fillimi i paraqitjes sė tij:Ditėn kur refuzoi t’i bėjė sexhde Ademit a.s.
19-Shokėt e tij: Dyftyrėshit {hipokritėt}
20-Burimi i rrizkut: Pasuria haram 21-Laboratorit e tij: Vendet e fėlliqura dhe vendet ku bėhet harami
22-Shėrbimi i tij: Urdhėrimi nė tė kėqia dhe kėnaqja me tė
23-Urdhėrat e tij:Urdhėron nė tė kėqia. 24-Feja e tij:Kufri.
25-Pozita e punės:Drejtor i atyre qė tėrhoqėn kundėr vetes hidhėrimin dhe i tė humburve. 26-Afati i shėrbimit: Deri ne ditėn e kijametit.
27-Rruga nė tė cilėn drejton: Rruga e xhehenemit.
28-Fitimi i tregėtisė:Hi e pluhur.
29-Shoqėron nė udhėtim: Shejtanėt nga xhinnėt dhe njerėzit.
30-Shokė tė punės: Atė qė hesht para tė kotės. 31-Mediumet e tij: Pėrgojimi, Bartja e fjalėve dhe spiunimi.
32-Ushqimin qė e preferon:Mishin e tė vdekurve.(pėrgojimi, shiko El Huxhurat ajeti 12). 33-Kujt i frikėsohet:Besimtarit tė devotshėm.
34-Kė e urrenė: Atė qė e pėrmendė Allahun s.v.t. shumė.
35-Mburoja e tij:”Me tė vėrtetė intriga e shjetanit ėshtė e dobėt”En-Nisa ajeti 76.
36-Gjahu i tijė: Gratė.
37-Dėshira e tij: Devijimi i njerėzve.
38-Synimi i tij: Qė tė gjithė njerėzit tė bėjnė kufėr.
39-Fundi i tij:”Deri nė kohėn e ditės sė caktuarė”Sad 81.
40-Puna mė e preferuar tek ai: Homoseksualizmi dhe lezmbeizmi.
41-Fjala sekret pėr pasuesit e tij:”Unė”,fjala e mnedjėmdhenjėve.
42-Gėzim sjellėsit e tij:Artistėt dhe artistet.
43-Premtimi i tij: Premton Varfėrinė.
44-Ēfarė e hidhėronė atė mė shumė:Sexhdet e shumta.[color][size]
Eh mire, e tash a po na kallxon ku dashte me dal me gjithe keto vargje?
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-05, 07:46   #3
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Arb, po te pergjigjem une, KURRKUND !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-05, 11:42   #4
ebu Hamza
 
Anėtarėsuar: 02-08-05
Postime: 47
ebu Hamza e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Esselamu Alejkum ..
Ma bani hallall se skam qene nja 3 dite ne net skam pasur kohe vella Arb me keto vargje e njeh armikun tend e tjeter kurqa ketu nuk duhet te shtohet Esselamu Alejkum
ebu Hamza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-05, 12:24   #5
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ebu Hamza
Esselamu Alejkum ..
Ma bani hallall se skam qene nja 3 dite ne net skam pasur kohe vella Arb me keto vargje e njeh armikun tend e tjeter kurqa ketu nuk duhet te shtohet Esselamu Alejkum
Ebu Hamza, sigurisht se ka ēka tė shtohet ende nė kėtė shkrimin tėnd, por ti nuk mundesh ta bėsh atė, se ky shkrim i yti ėshtė i kopjuar.
Pėr kopjime ska gjė se tek shkrimet e tua kjo vėrehet me tė madhe, por kur tė hapėsh njė temė me njė tematikė kaq tė rėndėsishme siq ėshtė ruajtja nga Shejtani ti duhet tė jesh nė gjendje edhe tė japėsh komente e jo vetėm tė sjellėsh njė kopje tė thatė, dhe pastaj tė ikėsh me arėsyetim se nuk paska ēfarė tė shtohet mė kėtu.

Unė mendoj se duhesh si autor i njė teme tė jesh i gatshėm tė japėsh sqarime edhe me fjalėt tuaja.
Edhe pse e di se tė mungon fjalori i shprehjes, por sė paku tė bėsh njė mundim.

Me nderime.

Murgesha!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-05, 12:32   #6
ebu Hamza
 
Anėtarėsuar: 02-08-05
Postime: 47
ebu Hamza e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Esselamu alejkum moter murgesha ky vellai arbi nuk di qka ka kerkuar madje qka don me pyet e me te komentue une tije e saper fjalorin tim mos me flit ok.. se une edij a kam ajo fjalor por ty shikoje tendin e nese ke diqka em pyet por besoj se ketu jan gjitha sendet e qarta e ska qka te flitet por ti moter a vetem ndoshta ke deshire vetem se me boe shkrime !! edhe qe the se gjerat i merr te kopjuara edhe nuk din ti komentosh une psei marr gjerat e kopjuara per te gjitha keto gjera kam njohuri inshallah por Ulemaja kam thane: Sa ma shume qe po lexoj e po mesoj po edi se ma teper spo di .. E tash ne kete kohe e lexon nje liber e mendons e edin tere dinin uneinshallah nuk jam i forte por per ate qe e qes ketu e di se e di sado pake ..
ebu Hamza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-05, 12:46   #7
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ebu Hamza
Esselamu alejkum moter murgesha ky vellai arbi nuk di qka ka kerkuar madje qka don me pyet e me te komentue une tije e saper fjalorin tim mos me flit ok.. se une edij a kam ajo fjalor por ty shikoje tendin e nese ke diqka em pyet por besoj se ketu jan gjitha sendet e qarta e ska qka te flitet por ti moter a vetem ndoshta ke deshire vetem se me boe shkrime !! edhe qe the se gjerat i merr te kopjuara edhe nuk din ti komentosh une psei marr gjerat e kopjuara per te gjitha keto gjera kam njohuri inshallah por Ulemaja kam thane: Sa ma shume qe po lexoj e po mesoj po edi se ma teper spo di .. E tash ne kete kohe e lexon nje liber e mendons e edin tere dinin uneinshallah nuk jam i forte por per ate qe e qes ketu e di se e di sado pake ..
Fatmirėsisht kam shkrime tė mjaftueshme nė kėtė forum, sa qė se kam aspak nevojėn tė inkuadrohem nė shkrimet tuaja pėr tė bėrė njė shkrim mė tepėr.
Ja ku i tregove tė gjitha njohuritė dhe personalitetin tėnd, po tė kishe njohuri sė paku do tė logjikoje pak se nuk u inkuadrova nė kėtė temė vetėm sa pėr tė bėrė njė shkrim mė tepėr.

U inkuadrova pėr tė tė thėnė se nuk ėshtė e arėsyeshme pasi qė ke sjellė njė kopje, dhe nė pyetjen e diskutuesit tjetėr, tė thuash se ska ēka tė shtohet mė kėtu, se me kėtė ti po i tregon njohuritė tuaja.
Nėse hap tema qė nuk ka se ēka tė shtohet mė aty, atėherė pėrmblidhi tė gjitha me njė temė, dhe pasi ti thuash tė gjitha drejtoju moderatorit qė ta mbyllė temeėn se ska ē`tė shtohet mė tepėr aty.

Besoj se tani je i kjartė se pėr ēka shkrova.

Murgesha!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-05, 19:45   #8
ebu Hamza
 
Anėtarėsuar: 02-08-05
Postime: 47
ebu Hamza e ka pezulluar reputacionin
Gabim

oj ti moter murgesha une te thashe se ne kete teme ska qka flitet se gjitha sendet jane te qarta a kupton se ketu flitete per iblisin edhe ati ke shkrimin edhe lexoje mire edhe ketu jane te gjtha argumentet qe flasin per ate ok.. edhe ketu besoj se ska qka te flitet e sa tha ti qe i ke temet e pembyllta hyne dhe shfletoj temat tjera dhe folim ne temat tjera edi qe duhet flitet gjate edhe duhet komentuar prandaj edhe ne temat tjera jam munduar te jap pergjigje per secilin kilent qe hyn ne temat e mija edhe i kam dhane pergjigje edhe ka pasur diskutime te shumta prandaj une te thashe se ne kete teme jane te gjitha te dhenat e dhanma per cka flitet mandej asnje klient nuk ka komentuar por ky vllai arbi nuk di se qka deshti te thote ..ok Esselamu alejkum
ebu Hamza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-05, 23:16   #9
the godfather
 
Anėtarėsuar: 03-02-05
Vendndodhja: underground
Postime: 422
the godfather e ka pezulluar reputacionin
Gabim

GURI SYLAJ shkrujati:

Arb, po te pergjigjem une, KURRKUND !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

__________________________________________________ ________

Guri vella gabim je pergjigjur,si duket nuk paske lexuar shkrimin deri ne fun e ja ke futur kot.
Une po i them Arbit se ne shkrimin e te nderuarit Ebu Hamza,mesohet se armiku me i madh i njeriut eshte dreqi i mallkuar "Shejtani apo Satani".
E nje njeri qe nuk ia spjegon dikujt edhe nese beson qe e ka kutuar thelbin e temes ai rradhitet ne ushtrine e te lartepermendurit "te dreqit te mallkuar".

Une ju them edhe ty ARB edhe ty GURI mos iu bashkangjit ushtrise te "dreqit te mallkuar".

Me nderime
the godfather Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-08-05, 06:52   #10
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

I nderuari godfather, e lexova dhe ate me shume kujdese, por ajo qe me shtyri te pergjigjem shkurt ishte

1. Se ishte nje shkrim i bartur textualisht
2. Se i mungonte nje trajtim pak me i pergjithshem
dhe ajo kryesorja se jo rralle bie ndesh me boten ne te cilen ne sot jetojm. Une po ju marr vetem nje shembull (nuk e dij cka ju kuptoni me fjalet artiste) por pa artist nuk do te egzistonin , nder te tjera , as ato xhamite e bukura ane e kende botes.
Shkurt gjuha me te cilen n'a drejtohet shkrimi ne fjale eshte e manget dhe shume e larget per te thene dicka serioze per sot dhe ketu.
Ketu ka edhe shume cka per t'u thene por nuk po e shoh te arsyeshme me e zgjate.

Me nderime Guri Sylaj
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-05, 00:29   #11
the godfather
 
Anėtarėsuar: 03-02-05
Vendndodhja: underground
Postime: 422
the godfather e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershendetje GURI

Me vjen keq qe e kam tepruar pakez,kerkoj ndjese.
Eshte dashur te jap me shum spjegime rrethe permbajtjes se temes,por shum mir i ka perceptuar ne pika te shkurtera,dhe shumices thuajse jan te qelluara,i ka huazu prej njdonje libri apo ku ta dij une,por ti lexosh me vemendje jan shum afer em realitetin.

Me nderime
the godfather Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-05, 08:01   #12
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,671
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim

I nderuari godfather pajtohem , dhe ju pershendes perzemersisht.
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-05, 11:27   #13
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Esselamu alejkum ebu Hamza:
-Shkrimin qe ke postuar eshte shume i qelluar!
Mos u irito me antaret qe thuan se nuk kuptojkan kurghe,,ndoshta e kan me vente se e gjitha mvaret prej konficientit te njeriut sa eshte ne gjendje te kuptoje...denjeni kuptone shum mire,,denjeni pjeserishte e ka edhe prej atyre qe nuk kuptojne...se Iblisi i ka pervetsuar per veten!

nje sqarim:ebu Hamza..te lutem mos keqe kupto Murgeshen,,nuk e di edhe une gjdeshi kjo ne ket mes...se une Tomori shum lirshem flase tashe nemrin e saje..ebu Hamza nuk ka rendesi teksti a eshte i kopjuar primare eshte qellimi shprehjes..(ebu Hamza motren Murgeshe,tamam e ndjeje si moter ishalla e befte zoti nasip e takohemi n'ahiret..prandaj flas lirshem ne emrin e saje, se ajo shum mire dot me kuptone!)
Me respekt te madhe per ju ebu Hamza
Tomori esselamu alejkum errahmetulla
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-05, 11:43   #14
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ebu Hamza
Esselamu alejkum moter murgesha ky vellai arbi nuk di qka ka kerkuar madje qka don me pyet e me te komentue une tije e saper fjalorin tim mos me flit ok.. se une edij a kam ajo fjalor por ty shikoje tendin e nese ke diqka em pyet por besoj se ketu jan gjitha sendet e qarta e ska qka te flitet por ti moter a vetem ndoshta ke deshire vetem se me boe shkrime !! edhe qe the se gjerat i merr te kopjuara edhe nuk din ti komentosh une psei marr gjerat e kopjuara per te gjitha keto gjera kam njohuri inshallah por Ulemaja kam thane: Sa ma shume qe po lexoj e po mesoj po edi se ma teper spo di .. E tash ne kete kohe e lexon nje liber e mendons e edin tere dinin uneinshallah nuk jam i forte por per ate qe e qes ketu e di se e di sado pake ..
Fatmirėsisht kam shkrime tė mjaftueshme nė kėtė forum, sa qė se kam aspak nevojėn tė inkuadrohem nė shkrimet tuaja pėr tė bėrė njė shkrim mė tepėr.
Ja ku i tregove tė gjitha njohuritė dhe personalitetin tėnd, po tė kishe njohuri sė paku do tė logjikoje pak se nuk u inkuadrova nė kėtė temė vetėm sa pėr tė bėrė njė shkrim mė tepėr.
Murgesha!keta muslimanet e ,,devotshem,, qe jan ne ket Forum u pane se qfare jane !!!!!

si ne ket quote,mundohen tja mveshin Murgeshes se don me boe shkrime e nuk nisen nga e mira se Murgesha ka dhen mendimin e saj,por meniher nga ana negative nisen keta pra :

Edhe jane negativa


mesohuni mi kuptu edhe tjert e jo veq menyren e juve


Nje pytje per TOMORIN

Qka do me thene ,,VA,, se pe permend shum her ne shkrimet tua?


Edhe nje per TOMORIN

A thue more ti flet ne emer te Murgeshes edhe kur pi perkrah ato Grupet Terroriste ?Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-08-05, 19:58   #15
ebu Hamza
 
Anėtarėsuar: 02-08-05
Postime: 47
ebu Hamza e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Selamu alejkum vella Tomorri Allahu te shperblefte inshallah po vella ski qka me boe tash cdo njerimund te shkruaj se qka te don .. E tash skemi qka bojmi por vella Artisti po i tregon ti vete veten tande ...E ti per njohurine time ske qka flet e sipas teje kush asht terrotist prej muslimaneve a ?
Esselamu Alejkum


ebu Hamza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 18:41.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.