Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-08-05, 19:02   #1
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Poezi nga e_martumja.

Kuroja veten me helm
Luftoja ne sėmundjen e mungesės
Pranė hendekut tė paprekur
Pėrkulesha busteve tė vdekur
Provoja ujin e papijshėm
Gėrvishtja fotografinė e zhdukur
Nė kuti tė zbrazėt imagjinoja veten
Kuroja veten me helm
Luftoja me sėmundjen e mungesės


__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-08-05, 19:08   #2
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ditėt po kalojn nė drite un spo shoh mir
mos vallė kam probleme e mė jan vėrbuar syt
cdo gėzim qė pata dikur e lėshova
ika nė botėn lavire e plagėt nė zemėr nuk i shėrova.

Mu ashtu sikur njė vėrshim mė kaploi gėzimi
kur mendova se arita dicka e i arita qėllimit
atėher e pash se me tė vėrtet paskam gabua
por von ishte pėr kėthim e drejtimin me e ndrua.
Mendova se koha plagėt do tė mė i shėroj
por ja se barė nė kėt bot nuk u gjet
e vėrbuar po e kaloj jetėn e lindjen po e mallkoj
pse une nė njė reth jo tė sinqert jam gjet.

Cdo njė qė tė gėnjen e tė mashtron
mos i beso se tė lėndon e stė len tė qet
nė trup tė sjell njė dhėmbje qė se kupton
e heton dikur por pėr kėthes ėshtė von.

Kur qesh tė ledhaton nė njerėn anė
me thik pas shpine atėher

me thik pas shpine atėher tė mėshon
sepse ti je nė syt e rethit vetėm i huaj
dhe duhet tė mbushish vrimat e jetės sė tire tė privelegjuar.

Por ja se un nuk e ndroj mendimin e jetės
sėpaku e sinqert nė kėt boet po jetoj
dua qė kur ti them kėsaj bote lamtumire
veprat e mira tė mija, shoqėt e mija tė i kujtojn.
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-08-05, 19:17   #3
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Dhe vjen koha e ndarjes
Me muret do bėj shoqėri
Humbem tretem shkrihem
Nė katet mė tė larta tė vetmisė.


Ajo dritė atje larg je ti
Vezullon pa pra me nxitim
Tė rrahurat e zemrės m'i shprish
Sa largė sa afėr mė je.

E lehtė i ėmbėl ti mė je
Kėtu vetėm kėtu njė ditė do tė jesh
E unė ajo qė nuk e mendon jam
Lot vetėm lot nė kėte mesnateFjalėt e mia, pėrshpėritjet dhe ofshet
mbajnė zjarrin e zemrės;
zemrėn e kam tė njomė,
dashurinė e kam tė kthjelltė,
si qielli i Vendit tonė...

O, i dashur, qė po m'i thith burimet e mia
n'ėndėr e nė zhgėndėrr,
zjarrin e zemrės sė kallur
kam me ta falė gjithmonė...

O, po t'i dhuroj duart e sytė,
po tė dhuroj ēdo gjė qė kam,-
Dasma jonė e vrullshme
tė festohet kėtij Agimi


Mbeta nė vetmi duke menduar,
dicka nė shpirt mė ka shtrėnguar.
Nė zemėr e ndjej tė shkretėn vetmi,
vuaj por pėrse nuk e di

Dikur isha i lumtur dhe gėzuar,
shpejt u tret ajo hare.
Qaj nė vend qė tė kėndoj,
vuaj por nuk e di pse

Nuk dua qė gjithmonė tė lotoj,
nė zemėr dhembjen s'mund duroj.
Nuk dua Ty tė tė mallkoj,
por pse vuaj dua tė zbuloj.

Tė zbuloj fshehtėsin e zemrės sime,

atė dhembje tė zbuloj.
S'dua mė vetmi,lot e vajtime,
por,dua qė e lumtur tė jetoj.
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-08-05, 21:27   #4
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

jam ne shtrat dhe kam te ftohte ,asgje zemren nuk me ngrohe,ka humbur shpresa ka humbur kujtimi ,nganjeher mungon perqafimi,perqafime ka shume lloje,sa bukur eshte kur te dashurohesh,je e lumtur dhe ndriqon ne shpirte sikur te jem pran teje do ti puthi syte
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-09-05, 14:41   #5
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Me merr malli qe te shohe,edhe pse ENDE ste njoh,jam me shprese mendoj ne ty,dua ti shohe ata dy sy,zerin tend NESE e degjoj,rrahjet ne zemer shume do ti shpejtoj,do te me dridhet trupi e do te me shtohet merzia,a thua kjo eshte dashuria,do te lundroj det dhe oqean,do te luftoj me tiger dhe luan,behem viktime e botes me mundime,vetem qe ty te kam afer zemres sime,;;


qiri kur te digjet mos i merr lakmi,nese me djeg mua,do te perveloj edhe TY:::
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-01-06, 21:03   #6
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Dora me dridhet!!!!!!
NUk kam zemer te shkruaj per vehten per jeten tone me duket se dora e huaj po shkruan per jeten time ndoshta eshte fundi i vuajteve athua do te vine dite te lumtura per vazhdimin e jetes tone....................nje shikimi yt me mjafton,
nje fjale e embel ma zbukuron diten,
Nje shtregim ma forcon zemren,
Nje puthje ma knaq shpirtin,
Te jesh pran meje ma jep buzqeshjen,
Te dua me gjithe zemer dhe me gjithe shpirt se ti je frynzimi im.
Pra te lutem mbaji ne mend keto dhe bere realizimin se lumturia ime do te behet e jotja..............................

------------------------------------------------------Po sikur Dashuria ndaj nesh eshte e zbehur ne zemren tende,
malli ndaj meje eshte shuar,
ndoshta ke lule me arome me te kendshme.
ndoshta ato ta shuajn mallin,
por dita e pare jam une per ty,
ashtu edhe lulja ma e bukur kam qen,
a thua ke pas zemer me veprru keshtu,
po kurre nuk besoj as te mendoj, me shpres per rikthimin e besimit........................................... .............
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-06, 17:32   #7
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

28/06/1998


Edhe ne qofte se PASURIA e botes eshte ne duart e mija,

nuk vlen ajo per mu,Cdo gje kisha bere vetem me TY me jetu,

jam duke derguar lutje zotit dhe zerin time per me ta dergu TY,

me shpres realizimet e deshirave se shpejti dhe bashkimin tone......

Ketu eshte nje lule qe nuk eshte e ujitur prej dores tende por gjithnje te vyshkura prej mallit tend..............


Une nuk kam ndermend qe te jam e trishtuar, pa TY nuk kam lumturi ne jete. Une nuk kam fuqi ti qes ne kete liber gjithe ato qe perjetova ne kohen me te mire te jetes sime.........
I drejtoj disa fjal qe TY te deshta me se shumti ne kete jete.......

Une rri me lote ne sy e me zemer te ngrire, aq sa ushqeva shpresen se do te takoheshmi shpejt por babai im nuk lejon kete........

Une nuk kam ndermend me tradhtu famuljen time as TY sepse e dua aq fort sa te du TY.........

Erdhi momenti i rende, qe une u detyrova me realitetin, me at realitet qe ishte larg meje dhe per te cilin s'mund te bej asgje per ta ndryshuar.......


etc.................................
---------------------------------------------------------------------------

SA TE BUKURA JAN
LULET E SHTATORIT
AQ TE EMBELA JAN
PUTHJET E DASHNORIT.

TE DUA TE DUA
SA AS VET NUK E DI
ME DUAR TUA
HELEM KISHA PI

PRANO NI PUTHJE ME GJITH DESHIR
SI PERSHENDETJE PER NAT TE MIR
ME SHPRES NE ENDERR TE PRES
SE DERI NESER NDOSHTA MUND TE VDES
VETEM PUTHJA SI KUJTIM LE TE JET
SE UNE TE DUA TE DUAAAAA....
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-06, 15:04   #8
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sikur Hėna para agimit
q'ia lėshon vendin Diellit,
njashtu ti po largohesh
dhe po shkon drejt atij tjetrit.

E ndieja qė do vinte kjo ditė
qė kur zemrėn ti ma more,
ajo qan e pėrvėlohet
t'paktėn njėher s'e takove.

Ik Berbuqe me dashnin time
mbaje peng pėr jet e mote,
t'a fala tė gjithėn vetėm ty,
dhe askujt tjetėr nė ktė Bote.

Kur tė kesh mall ti pėr mue
njat za temin me nigju,
cingėrroma telefonin
tė't tregoj...sa shum tė du.


Kur tė kesh mall pėr buzėn time
m'a dėrgo njė porosi,
do tė puthi dorėn time
tė kujtoj se tė putha ty.

Pėr njat ditė qė do tė ikėsh
e tė marrėsh botėn nė sy,
deri nė ditėn qė do tė kthehesh
do tė ruaj kujtimin pėr ty.

Edhi dielli nuk do mė ngroh,
se ti ishe Rrezja ime
qė ike, mė le tė vetėm
me shumė vuajtje e pėrmallime.

Po ti shko, e dashur shko
mos tėt vij keq ty, pėr mue,
kėshtu dėshiron i madhi Zot
t'na shkoj jeta veē me lot.

Loti m'a ngrohu faqen
nuk e di pėr t'satėn her,
zemra ndali nuk bėn mė
O Berbuqe pėrse mė le!?


Poezi nga nje miku im
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-02-06, 10:18   #9
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

14.02.06
" Shėn Valnetini Per Ty .........."

Sdua te te humbas

Ty Edashura ime

Sepse te kam dasht gjithehera

dhe te dua prandaj

dhe ja sod po ta shkruaj

Pyes veten ne kete nate,

tek veshtroj tiparet e tua

pa prek jet, puthjen tende

qkuptim do kishte jeta per mua ?

Tani qe ste kam pran,ndjej frik

sdua te te humbas ty

dhe vetem po vuaj per ty

Me sheh se si vuaj brenda vetes

syte me mbushen me lot

mundohem te fsheh duart qe me dridhen

ka te shkruaj ty por gjithe qka po asht e kote

por nuk po muj me ja dal dote e njehera

e pergjithmon me i ndal keta dy sy lote...
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-02-06, 11:33   #10
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Me duket jam e vetmuara, por nuk jam se e kam ne keto momente merzijen dhe lotin..........
Shume gjera i bera dhe i kushtova jetes por ajo me duket asgje nuk po me kushton mue veq monotonijen.
E ndi mungesen e dikujt apo dicka,
qe do shqetson shpirtin time apo koken time.
Spo di ka te kerkoj ndihm.....Cka te kerkoj apo
kend ta kerkoj.........
Na kaloj jeta me pyetje, pyetje, pyetje........
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-07-06, 14:10   #11
Dr. Leone
I sinqertė me tė gjithė.
 
Avatari i Dr. Leone
 
Anėtarėsuar: 14-04-04
Vendndodhja: Nėn hije tė dardhės
Postime: 349
Dr. Leone e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Dr. Leone Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Dr. Leone
Gabim

Bravo e martumja keni shkruar shum bukur me pelqejne poezit tua .
Mbetem me shpres se do vazhdosh te na shkruash ende..

Me respekt
Dr. leone
__________________
Bie guri mbi vorbė, e mjera vorbė, bie vorba mbi gurė, po e mjera vorbė.
Dr. Leone.
Dr. Leone Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-06, 22:02   #12
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dr. Leone
Bravo e martumja keni shkruar shum bukur me pelqejne poezit tua .
Mbetem me shpres se do vazhdosh te na shkruash ende..

Me respekt
Dr. leone

Flm nga zemraaaaa !

Pershendetje
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-06, 22:05   #13
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jam ulur pran PC, dhe mendoj per TY, a thu ku te kam TY oh shpirti im.
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-06, 22:18   #14
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jam ulur pran PC, dhe mendoj per TY, a thu ku te kam TY oh shpirt im.

Vazhdpj vazhdimin ehehehehe

Eshte nje qiell i kalter dhe te shikoj ne sy
Shikoj syte e tu qe me per kujtojn gjelbrimin e pranveres,
Ti puthi buzat dhe befasisht zgjohem nga gjumi dhe fatkeqsisht isha ne enderrr...

Me fal nese ndoniher te rrok lemza
Sepse mendja ime i ka fajet,
Me fal nese ndoniher me keqkupton
Por besom qe asnje her nuk kam qellim te keq.

Me fal nese vertet te dua
As mos me mallko se pa ty nuk mundem te jetuar
Me fal gjithe kete kohe qe jam duke te marr
por eja te lutem se buzet mu kan tha dhe mu kan terr
duke pritur tuat.

Nese ditet e ardhshme nuk dukem ksajde
por ta dish se me mungon
dhe largsija jone ma shton mallin.

Nese edhe une ty
te mungoj at her
leht e ki
Thirrem dhe meniher vi

Nese vertet nuk me don
pra mos luaj me ndjenjat
e mija, se nuk kam fuqi te perballoj lotet qe rrjedhin nga syte e mi.

Shume her e lodhi koken dhe ndoniher del edhe loti
Shikoj me kuptu veten
por kot e kam se jam e humbur duke pasur
mendjen veq tek TI.

A thu me don sa te du une TY
Eja te lutem shqetsoma shpirtinnnnn dhe e vren se vertet te dua.
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-08-06, 22:48   #15
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e_martumja
Jam ulur pran PC, dhe mendoj per TY, a thu ku te kam TY oh shpirt im.

Vazhdpj vazhdimin ehehehehe

...
Veq ulu pran PC ti e mendo ne najkan tjeter, veq nese te prishet e di qe ke mu ul pran PC e me mendu ne mu e me thon : hec o djal ndreqma kompjuterin se dashnis une ja pash sherrin...


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:35.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.