Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-10-05, 23:45   #1
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim SHOQERIA DHE REALITETI.

Pershendetje te gjithe!

Kisha pasur deshire te debatojme ne lidhje me temen se sa me te vertet vlen shoqeria per ne , sa vlejme ne per ata , dhe cka na lidhe me se shumti, dhe sa eshte realiteti dhe sinqeriteti i nje shoqerie te mire .

Mire se vini ne debat,

doGzona


doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-10-05, 23:58   #2
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: SHOQERIA DHE REALITETI.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doGzona
Pershendetje te gjithe!

Kisha pasur deshire te debatojme ne lidhje me temen se sa me te vertet vlen shoqeria per ne , sa vlejme ne per ata , dhe cka na lidhe me se shumti, dhe sa eshte realiteti dhe sinqeriteti i nje shoqerie te mire .

Mire se vini ne debat,

doGzona
Pershendetje -doGzona e nderuar-.

Tema eshte shume interesante,por fatkeqesisht edhe me shume dallime te shoqerive,varsisht nga cili kend analizohen.E dua shume shoqerine,qoft ajo nga puna,qoft ajo nga jeta jashte punes,por ketu ne perendim nuk eshte njesoj si ne Kosove (qe diskutuesit te cilit jetojne jashte Kosoves e dijne forte mire) dhe shpeshhere po e pyes vehten:a ka logjoke shoqerimi dhe pse mu shoqerue kur shumica e rasteve permbahen nga interesi i cili me heret a me vone del ne siperfaqe.

"Kujdesi ėshtė rruga mė e mirė deri tek shoqerimi."


Sinqerisht,
TURISTI. :P
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-05, 00:17   #3
Toni3
Anėtar i REVOLTUAR!
 
Avatari i Toni3
 
Anėtarėsuar: 03-07-05
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 192
Toni3 i vlerėsuar mirė
Gabim

Realiteti ne shoqeri sot lidhet ngushte ne interesin e paleve qe jane shoqeruar dmth interesi lidh shoqeri.

Une them kete duke u nis nga vetja ime, une kam shume lloje te shoqerive, kam shoqeri qe luaj ne teater, shoqeri nga familja, shoqeri te lagjes, (Ulpianes), shoqeri nga shkolla fillore, e mesme, fakulteti, shoqeri kur luajm basketboll dmth ne mua jane futur nje numer i madh interesash dmth nga kjo lehte mund te konkludohet se interesi lidh njerez.

Shoqeria te respekton nese sillesh me to realisht dhe i drejte, shoqeria eshte shume e "drejte" nese sillesh me to mire, sillen ato mire me ty, nese sillesh keq ato ta fusin edhe me keq, pra sipas meje ne shoqeri cdo eshte reciproke, pra kjo ndodh edhe me shoqerine

PS:
Sa te respektojne te respektojne, sa i duash te duan...
__________________
I'm not going to change who I am for other people.
Toni3 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-05, 00:21   #4
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pėrshėndetje pėr temėn Dogzona.

Pajtohem me Turistin dhe Tonin.
Do tė shtoja.

Familjen nuk mund ta zgjedhėsh e duhet ta pranojsh ashtu siē tė jetė, ndėrsa pėr shoqėri kėtė mund ta bėjsh ēdo herė.

Shoqėri tė mirėfilltė vėshtirė qė gjen ndonjėherė, gjithmonė interesi tė lidhė me dikend.

Murgesha!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-05, 04:23   #5
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Interesi ēelės i gjitheckaje, mirepo ne interesin e interesit t'mos investohet vetem INTERES nje anesh...
Te zhveshim mendjen nga lakmia dhe t'kem parasysh GIVES & GETS (dhenje/marrje)...
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-05, 09:54   #6
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Realiteti ne shoqeri?!

Sė pari pėrshendetje Dogzona pėr hapjen e kesaj teme tė qelluar!
Ne shoqerin njerzore , realiteti nganjehere ėshtė paksa i larget dhe ėshtė edhe i vėshtirė.
Pajtohem me shkrimet e shumė pjesmarresve ketu nė ketė temė , sidomos me atė tė Murgeshes sė nderuar , ku nė faktė e shkruan fare kjart dhe mirė , mirpo , une mendoj qė shoqeria duhet tė analizohet tė jetė objektive , tė llogaritet se ne cilin rangė ose shkallė gjindet shoqeria e jonė , ose a perputhemi ne me shoqerin qė na rrethon afer nesh , dhe cilat janė cenzus ose koncenzus i gjithė kesaj.
Nganjehere njerezit lidhen me interese tė ndryshme , nganjehere edhe besojnė me bindje se besimi i tyre ėshtė pjesė e deshmisė pėr njė shoqeri reale , por me pas kesaj vjene dhe tė deshtimi , sepse besimi personale , pėrdoret nė menyren tjeter , pra njeriu zgjenjehet.
Nese ne ndoj shoqeri lind interesi paraprak , pamvarsisht se ne cilat menyra , do tė ishte e demshme qė tė vazhdohej me njė shoqeri tė tillė , sepse aty nuk ka aspak jetė tė gjatė shoqeria qė mund tė quhet shoqeri.
Realiteti del cdo herė ne shesh se bashku me tė verteten , dhe se keto tė dyja , analizohen mirė se ku qendron shoqeria dhe ne cillen shkallė dhe kush nga kush ka qenė i zgenjyer ose i shfrytezuar nė ketė aspekt.
Pźr mua personalishtė , nuk me bashkon asnjė interes me ndokend nė kuadrin dhe ne rrethin shoqerorė , dhe as qė lejoj qė ndodkush tė futet ne mesin tim nė menyra tė tjera pėrpos shoqeris ideale dhe asaj pa qellime tė interesit paraprak.
Por , shpesh , pėr fat tė keq shumė njerez luajn lojrat e ndryshme Poker ,dhe ato lojra janė tė turpeshme dhe janė joaspak njerzore dhe le ma ato shoqerore, sepse njeriu duhet ta ketė njerzin si parim qe tė krijoj shoqerin, ose e ka njerezin por shoqria e keqperdorin atė ne shumė menyra.
Sdo ta zgjatja me shumė , por cdo njeri ka deshirė tė ketė shoqeri reale , shoqeri qe mundet ti qaj hallet dhe dertet se bashku , por sa i ruajnė keto pa i pėrhapur me tutje ?
Ketu ,nė raste tė tilla nuk kemi shoqeri , kemi vetem njė tradheti qe duhet ti hapim syt sa ėshtė heret, qe te mos behet vonė.
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-05, 19:48   #7
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jeta pa shoqėrim ėshtė si njė lule e vyshkur-Jetimė,Shoqėrimi I shėndoshė Kėrkonė Zgjedhje dhe pėrshtatje ,marrjen dhe dhėnjen reciproke tė interesave Personale apo Kolektive.
Gjatė Jetės Njeriu krijonė qyshė si fėmijė shoqėri sė pari me lodra- lojė Imagjinate shoqėri tė rrethit aty ku Jetonė dhe Banonė me fėmijė dhe nė fazen e Pjekurisė Lindin Miqėsit,Interesat,Hobet,Simpatitė etj

Shoqėrinė reale e kamė krijuarė me sinqeritetė duke e ruajtur me pėrshtatje reciproke,nuk kamė pasur lakmi tregtije tė shkėmbimitė tė mallrave me vlera,shoqėrimi pa Interese Njėkahshe ka krijuar njė gjallėri tė ngrohtė Shoqėrore,Vertetė shoqėrija pėr mua eshtė pa hile pa dorza,kėtė e kemi pėrjetuar nė dualitetė.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-10-05, 21:16   #8
DEA
***
 
Avatari i DEA
 
Anėtarėsuar: 29-04-04
Vendndodhja: Baden Württemberg
Postime: 14,745
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki
Jeta pa shoqėrim ėshtė si njė lule e vyshkur-Jetimė,Shoqėrimi I shėndoshė Kėrkonė Zgjedhje dhe pėrshtatje ,marrjen dhe dhėnjen reciproke tė interesave Personale apo Kolektive.
Gjatė Jetės Njeriu krijonė qyshė si fėmijė shoqėri sė pari me lodra- lojė Imagjinate shoqėri tė rrethit aty ku Jetonė dhe Banonė me fėmijė dhe nė fazen e Pjekurisė Lindin Miqėsit,Interesat,Hobet,Simpatitė etj

Shoqėrinė reale e kamė krijuarė me sinqeritetė duke e ruajtur me pėrshtatje reciproke,nuk kamė pasur lakmi tregtije tė shkėmbimitė tė mallrave me vlera,shoqėrimi pa Interese Njėkahshe ka krijuar njė gjallėri tė ngrohtė Shoqėrore,Vertetė shoqėrija pėr mua eshtė pa hile pa dorza,kėtė e kemi pėrjetuar nė dualitetė.
Pajtohem me Z.Nakun plotesisht, nuk me lidhe me shoqeri interesi, mjafton te me pershtatet biseda me shoqeruesit, kalohet koha e lire duke diskutuar pa lendime reciproke, ajo eshte shoqeri qe zgjat, qdo lloj shoqerije tjeter venitet.
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-10-05, 01:38   #9
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ju falenderoj per pjesmarrjen ne debat te gjithe.

Me intereson te dij vetem nje gje.
Ata ose ato qe kan interesin dhe nuk jane te sinqert ne shoqeri a thua ku perfundojne dhe si e ndijn veten kur e verteta del ne shesh.
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-10-05, 17:50   #10
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doGzona
Ju falenderoj per pjesmarrjen ne debat te gjithe.

Me intereson te dij vetem nje gje.
Ata ose ato qe kan interesin dhe nuk jane te sinqert ne shoqeri a thua ku perfundojne dhe si e ndijn veten kur e verteta del ne shesh.
Njeriut tė cilit i mungon virtyti njerzorė , kuptimi , besnikeria dhe shumė parime tė tjera , nuk merzitet shumė se si e ndjen veten pas shumė gjerave tė keqperdorura ne rrethin shoqerorė , arsye e kesaj ėshtė se e verteta heret e vonė del ne shesh .
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-10-05, 19:22   #11
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ka shoqeri edhe ne realitet ka po si nuk ka.
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-10-05, 20:06   #12
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pėr tė mos hapė temė tė re po e lidhi njė pyetje nė kėtė temė.
Simbas jush ku ėshtė kufiri i fundit qė njė shoqėrie duhet ti themi mjaft dhe tja kthejmė shpindėn pėrgjithnjė??
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-10-05, 20:17   #13
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Pėr tė mos hapė temė tė re po e lidhi njė pyetje nė kėtė temė.
Simbas jush ku ėshtė kufiri i fundit qė njė shoqėrie duhet ti themi mjaft dhe tja kthejmė shpindėn pėrgjithnjė??

Murgesha ,nqofse me lejohet mua ,pe japi mendimin tem rreth pyetjes.

Nqofse ajo shoqeri nuk e permireson veten pas verejtjes se trete,ateher eshte momenti vendimtar qe te terhiqesh,sepse nqofse nuk terhiqes pas heres se trete,do te rrezikosh vetveten.


Me Respekt,Nderime dhe Sinqeritet


Artisti
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-10-05, 20:27   #14
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Avatari i Honesty^uk.
 
Anėtarėsuar: 27-12-03
Vendndodhja: London - Uk
Postime: 12,423
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Honesty^uk. Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Honesty^uk.
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Pėr tė mos hapė temė tė re po e lidhi njė pyetje nė kėtė temė.
Simbas jush ku ėshtė kufiri i fundit qė njė shoqėrie duhet ti themi mjaft dhe tja kthejmė shpindėn pėrgjithnjė??

Pershendetje Murgesha
Une jo qe do ja ktheja shpinen, por ne mes meje dhe asaj shoqerie te krimbur do te vendosja malet e HIMALAJAVE.dhe do me dukeshin pak.
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-10-05, 21:25   #15
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Pėr tė mos hapė temė tė re po e lidhi njė pyetje nė kėtė temė.
Simbas jush ku ėshtė kufiri i fundit qė njė shoqėrie duhet ti themi mjaft dhe tja kthejmė shpindėn pėrgjithnjė??
Kufiri ne keto rrethana eshte shume i qarte.
Kur shoqeria keqeperdoret dhe kalon ne nje lajkatim te pa baze atehere kjo nuk mund te quhet shoqeri aspak.
Nje shoqeri per te pasur jeten e gjate duhet qe keto parime te mos i kete ne brendesin e saj pra qe te jete reale dhe te jete shoqeri qe krijohet permes besimit e jo nga kjo te zhgenjehet njeriu per cdo gje, pra pas kesaj nuk ka me shoqeri dhe se nje e tille nuk mundet qe as te falet aspak.


doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:57.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.