Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 28-10-05, 19:36   #1
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim Thonjėt e gjatė

Deshiroj qe ta dije se perse femrat duan thonjet e gjate ?Mua kjo me duket johigjienike dhe pengese per kryerjen e obligimeve te perditshme.
Pa keqkuptime qka ju terheqin thonjet e gjate?

Paraprakisht ju falenderoj

Lali


__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-10-05, 12:55   #2
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Tung laliloli


Thonjte e gjate s'me pelqejne dhe as qe me kane pelqyer ndonjehere.
I shoh edhe une si pengese higjienike dhe me pengojne ne cdo pune!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-11-05, 21:45   #3
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Tung laliloli


Thonjte e gjate s'me pelqejne dhe as qe me kane pelqyer ndonjehere.
I shoh edhe une si pengese higjienike dhe me pengojne ne cdo pune!
I adhuroj, nje nder ato qe na bejne te dallojme nga meshkujt...!
Shume interesant, femrat nga vendet islamike i mirembajne shume thonjet e gjate...
I lakmoj...!
Derisa jam bere Nėnė, gjithemon i kam mbajte thonjet e gjate...
mbas lindjes se femijve ka pase kohe te gjate qe si kam rrite dhe mirekqyr kurre...
Momentalisht, i kam te rritur...!
Sa i perket asaj qe flisni per HIGJIEN, nuk pajtoj me ju dy siperdiskutues...!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-11-05, 21:51   #4
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Ah moj Urata :) te tregoj tash se kur kam qene jo shume e madhe i kam pas ne qejf shume thonjte e gjate dhe gjithmone e mbaja thoin e vogel te gjate,por me kohe disi filloi te me pengonte dhe nje kohe te gjate si kam rritur.Me pastaj vura artificial dhe me pengonin shume te shkruaja ne tastature :lol:
Sa i perket kesaj qe thoni se femrat ne vendet islamike i mirembajne thonjte e gjate,kjo me habiti pak,kam menduar se feja e ndalon nje gje te tille pasi padyshim se tek thonjte s''mund te kete gjithmone pasterti...
Nejse,tash do te provoj ti rris edhe njehere. :)
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-11-05, 22:04   #5
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jo motra, mirembajtja e femres tregohet edhe n;kuran...
dhe pastaj te vizatuara me kane...!

Veq ti shiqosh per qejf...!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-11-05, 22:13   #6
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
Jo motra, mirembajtja e femres tregohet edhe n;kuran...
dhe pastaj te vizatuara me kane...!

Veq ti shiqosh per qejf...!
Me kane po,por me sa di eshte i ndaluar verniku per thonje.Eshte mire qe keto gjera te diskutohen ne rubriken e fese,eshte shume me interes!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-05, 01:12   #7
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Cdo here i mbaje ne kete gjatesi, jo me shume.

French manicure
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-05, 18:16   #8
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doGzona
Cdo here i mbaje ne kete gjatesi, jo me shume.

French manicure

Me te ra gjilpera ne tavoline ,me keto thonje veshtir e paske per ta kapur . :lol: :lol:


Mua me shume me ka interesuar te dije se a sjellin johigjiene thonjte e gjate dhe a pengojne gjat kryerjes se puneve te perditshme ,sidomos ne kuzhine.
NUk kam asgje kunder atyre qe i mbajne thonjet e gjate,por mendoj se ato jane per ndonje zonje teper te rende,e jo edhe per amviset.

Rrespekt Lali
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-05, 02:34   #9
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Laliloli;
Sa per gjilper nese do te me binte ne toke ose nje krahasim i tille eshte sikur te themi se akoma qepim me gjilpera dhe harrojme se kemi makinen qepese, por edhe sikur te qepnim me dore prape ka mundesi te mirret nga toka.
Qe te shkruhet , thuhet ose mendohet se thonjet e gjate kan ndoj papasterti ne veti me duket si diqka absurde ,sepse nese njeriu e ka pastertin si ves te vetin edhe me thonje te shkurter eshte i/e pa paster.
Rritja e thonjeve dhe mirembajtja e tyre eshte sikur mirembajtja e higjenes se perditeshme njerezore per ata te cilet deshirojne te dijn dhe qe i perkushtohen kesaj , ndersa ne ate se thonjet jane per zonja , kjo eshte e vertet, se zonja jane edhe ato qe punojne punet e amvisnis ne shtepi perpos puneve te tjera.
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-05, 10:01   #10
dr1ta
 
Avatari i dr1ta
 
Anėtarėsuar: 31-08-04
Vendndodhja: Ne veri
Postime: 5,125
dr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėmdr1ta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doGzona
Laliloli;
Sa per gjilper nese do te me binte ne toke ose nje krahasim i tille eshte sikur te themi se akoma qepim me gjilpera dhe harrojme se kemi makinen qepese, por edhe sikur te qepnim me dore prape ka mundesi te mirret nga toka.
Qe te shkruhet , thuhet ose mendohet se thonjet e gjate kan ndoj papasterti ne veti me duket si diqka absurde ,sepse nese njeriu e ka pastertin si ves te vetin edhe me thonje te shkurter eshte i/e pa paster.
Rritja e thonjeve dhe mirembajtja e tyre eshte sikur mirembajtja e higjenes se perditeshme njerezore per ata te cilet deshirojne te dijn dhe qe i perkushtohen kesaj , ndersa ne ate se thonjet jane per zonja , kjo eshte e vertet, se zonja jane edhe ato qe punojne punet e amvisnis ne shtepi perpos puneve te tjera.Pajtohem me doGzonen


Thonjet e gjat nuk mundet gjithkush me i mbajt , ani per dembelica sjan hiq :lol: , e mos te flasim per kualititein e thonjeve , adhuroj thonjet e gjat dhe french manicure .
dr1ta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-05, 16:39   #11
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Bukuria e thonjeve perpos ne pastertine,shprehet e dhe ne lyerjen e tyre.
Thonjte e palyer,me zgjojne neveri! :twisted:

__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-05, 21:23   #12
vushtrria
 
Anėtarėsuar: 09-03-04
Vendndodhja: zvicer
Postime: 4,876
vushtrria e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek vushtrria Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek vushtrria
Gabim titulli i mesazhit

oj barbaroza a ka ndonje mundesi me i rregullue diqyshe qelat moj,a ka naj veshe per ta a ndonje kapel :lol: :lol:
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-11-05, 21:44   #13
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: titulli i mesazhit

Qelat mundesh me i mbjelle o Vushtrria.A ke para sot, se veq nene e baba s'mund t'blesh! :lol:
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-05, 14:58   #14
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
GabimKy art i thonjeve te mesiperm m'pelqe...
per momentin i kam te tille vetem pakez ma te gjate...!

__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-11-05, 15:09   #15
zana e maleve
 
Anėtarėsuar: 07-10-05
Postime: 1,266
zana e maleve e ka pezulluar reputacionin
Gabim


shume te mire


__________________
qka nuk ke deshire askush qe ta beje ty mos ja be ti askujt
zana e maleve Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 21:36.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.