Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Kurani
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Kurani Besimtarėt myslimanė mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe experiencat e tyre tė jetės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 06-11-05, 02:24   #1
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim HAZRETI FATIMJA DHE ROLI I SAJ NE ISLAM

Pershendetje te gjithe.

Kisha pas deshire te dij dicka me shume per hazreti Fatimen dhe rolin e saj ne besimin islam.
A eshte edhe kjo nje nder shtyllat kryesore te islamit?
Cili eshte roli dhe kontributi i saj ne islam?

Ju mirepres.

doGzona


doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 06-11-05, 23:13   #2
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje te gjithve dhe autores sė temes!

Me heret kam debatuar dhe shkruar pėr rolin dhe vleren e te nderuares Hasreti Fatimes qe kam nje respekt dhe konsiderat tė veqantė , sepse jeta e saj ishte aq e shtypur pas vdekjes se babait te saj , saqe ėshtė turp pėr i madhe pėr padrejtesin ndaj saj , dhe mu per kete as sot nuk i dihet as varri se ku ėshtė.
Hasreti Fatomja ishte gruaja e hasreti Aliut dhe njerit nder njerezve me trima dhe me te fortė ne historin e botes islame , por si perfundoj jeta e tij dhe e saj ne pergjithesi , eshte nje gjė quditese dhe nje shkelje me e madhe qe i behet dikuj , kur e dijm se Hasreti MUhamedi vdiq ne preherin e hasreti Aliut e pas vdekjes se Muhamedit , atehere fillon edhe lufta per Fedekun qe e dijn mirė ata te cilet e kan lexuar dhe studjuar sado pak ketė qeshtje.
Nje padrejtesi e madhe ne islam i eshte bere qe te dyve e sidomos hasreti Fatimes.

Psikologu
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-11-05, 00:33   #3
uliksi31
 
Anėtarėsuar: 19-11-03
Vendndodhja: catskills
Postime: 10,218
uliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėmuliksi31 i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Per hir te vertetes do te ceki se; Muhamedi s.a.w.s. nuk ka vdeke as ne duar te Aliut e as te Fatimes. Por ai vdiq ne duar te gruas se vet Aishes r.a.
Sa i perket Fedekut. Ajo ne kohen e Ebu-Bekrit e kerkoj at trashigimi. Mirpo Ebu-Beker Sidijk (paqa dhe shpetimi i Zotit qofshin mbi te) i tregoj asaj se; Profetet nuk len trashigimi. Kjo ishte e tera. Te besimtaret nuk ka vend per dyshim ndaj Ebu-Bekrit.
Per te dihet se Muhamedi s.a.w.s. te kete then: Ebu-Bekri eshte shoku im me i mire ne kete si dhe ne boten e arshme. Ai kur ishte halif, kishte te bashkuar mbi 5000 hadithe nga Profeti s.a.w.s. Ju kujtua nje hadith i Muhamedit a.s. ku thot: Cdo kush qe nga thenjet e mia shton apo hjek edhe te vetmen fjale, at e pret karrika ne zjarr te xhehnemit
Sa besimtar i fort qe ishte edhe sa frike nga Krijuesi qe kishte, ai vendos qe t'i djeg te gjitha ato hadithe. Dihet se Ebu-Beker Sidijk r.a. ka transmetuar vetem 17 hadithe. Edhe hadithi i lart- permendur pra eshte nje nga ata; Profetet nuk len trashigimi..
Ka shume thashe theme si dhe te pa verteta ne lidhje me kete rast. Armiqt e perbetuar te fes islame kan shti duar ne keto thenje, fatkeqsisht ato akoma po vazhdojn.
Kur Fatimja ju drejtua Ebu-Bekrit per trashigimin, ai me lot per faqe i tha: Per mua me te dashur jane familja e Profetit sesa familja ime.
Tani dihet se Aliu r.a. ishte njeri nder keshilltaret me te afert gjat halifatit te Ebu-Bekrit.

Pra diskutues te nderuar ju kisha lut qe te jene diskutime korrekte dhe mos te ofendohen Sahabet, perndryshe do te i permbahem rregullores se Dardanis

Uliksi
uliksi31 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-11-05, 01:01   #4
munti
 
Avatari i munti
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 493
munti e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek munti
Gabim

Citim:
Pershendetje te gjithve dhe autores sė temes!

Me heret kam debatuar dhe shkruar pėr rolin dhe vleren e te nderuares Hasreti Fatimes qe kam nje respekt dhe konsiderat tė veqantė , sepse jeta e saj ishte aq e shtypur pas vdekjes se babait te saj , saqe ėshtė turp pėr i madhe pėr padrejtesin ndaj saj , dhe mu per kete as sot nuk i dihet as varri se ku ėshtė.
Hasreti Fatomja ishte gruaja e hasreti Aliut dhe njerit nder njerezve me trima dhe me te fortė ne historin e botes islame , por si perfundoj jeta e tij dhe e saj ne pergjithesi , eshte nje gjė quditese dhe nje shkelje me e madhe qe i behet dikuj , kur e dijm se Hasreti MUhamedi vdiq ne preherin e hasreti Aliut e pas vdekjes se Muhamedit , atehere fillon edhe lufta per Fedekun qe e dijn mirė ata te cilet e kan lexuar dhe studjuar sado pak ketė qeshtje.
Nje padrejtesi e madhe ne islam i eshte bere qe te dyve e sidomos hasreti Fatimes.
Psikolog keto jane perrallat shiite,dhe si te tilla nuk vlejne as pese cente.
__________________
--------------------------------------------
\"I sinqerte eshte ai i cili i fsheh veprat e veta te mira ashtu siē i fsheh veprat e veta tė keqija\"
Jakup a.s.
---------------------------------------------
munti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-11-05, 02:02   #5
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga munti
Citim:
Pershendetje te gjithve dhe autores sė temes!

Me heret kam debatuar dhe shkruar pėr rolin dhe vleren e te nderuares Hasreti Fatimes qe kam nje respekt dhe konsiderat tė veqantė , sepse jeta e saj ishte aq e shtypur pas vdekjes se babait te saj , saqe ėshtė turp pėr i madhe pėr padrejtesin ndaj saj , dhe mu per kete as sot nuk i dihet as varri se ku ėshtė.
Hasreti Fatomja ishte gruaja e hasreti Aliut dhe njerit nder njerezve me trima dhe me te fortė ne historin e botes islame , por si perfundoj jeta e tij dhe e saj ne pergjithesi , eshte nje gjė quditese dhe nje shkelje me e madhe qe i behet dikuj , kur e dijm se Hasreti MUhamedi vdiq ne preherin e hasreti Aliut e pas vdekjes se Muhamedit , atehere fillon edhe lufta per Fedekun qe e dijn mirė ata te cilet e kan lexuar dhe studjuar sado pak ketė qeshtje.
Nje padrejtesi e madhe ne islam i eshte bere qe te dyve e sidomos hasreti Fatimes.
Psikolog keto jane perrallat shiite,dhe si te tilla nuk vlejne as pese cente.
A thua munti , po dicka me teper cka ke per tė shkruar?!
Cdo gjė qė nuk po u pelqejka qenkan pėrralla!!!
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-11-05, 16:55   #6
munti
 
Avatari i munti
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 493
munti e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek munti
Gabim

Psikolog!

Ti nese shkruan nje gje atehere duhet te shkruash objektivisht dhe burimet e informatave duhet te perdoren prej origjinalit e jo prej sekteve te devijuara sic eshte shiizmi ne kete rast.

Ti e dine se shiitet perbejne 8-10 % ne boten Islame dhe si te tille nuk mund te pranohen objektivisht.

Islamin e perbejne 90% sunitet, dhe ne si sunit i nderojme te gjithe ata qe kane jetuar me Muhammedin a.s.Qofte Ebu Bekri.Omeri Othmani apo Aliu r.a.etj.te gjithe keta kane nje vend te posacem ne zemrat e muslimaneve,dhe si te tille gjithmone jane nderuar dhe do te nderohen deri ne diten e fundit.

Pa marre parasysh se cka shkruan armiqte e Islamit,ata kurre nuk do te arrijne qellimit.
__________________
--------------------------------------------
\"I sinqerte eshte ai i cili i fsheh veprat e veta te mira ashtu siē i fsheh veprat e veta tė keqija\"
Jakup a.s.
---------------------------------------------
munti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-05, 16:43   #7
Senada
 
Anėtarėsuar: 28-10-05
Vendndodhja: Ne zemren e nenes dhe perkujtimin e Allahut.
Postime: 43
Senada e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Senada
Gabim

Allahu shperblefte gjithe ata-te cilet sjellin argumente autentike dhe nuk shtremberojne asnje germe qe i perket islamit. Uliksi qofsh i nderuar per shpjegim te hollesishem dhe korrekt. Allahu ju shperblefte.
__________________
Njerez, ju nuk do te arrini ate qe e deshironi perderisa i plotesoni lakmite trupore, ndersa nuk do t\'i realizoni shpresat tuaja perderisa te mos duroni ne pakenaqesi.
Senada Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-11-05, 20:40   #8
regi_05
 
Anėtarėsuar: 18-10-05
Vendndodhja: nė ...
Postime: 98
regi_05 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Pershendetje!

[color=green]Fatimeja eshte bija e katert e Pejgamberit(paqja dhe bekimet e Allahut qofshin mbi te) dhe Hatixhes(Zoti qofte i kenaqur me te). Ajo eshte e vetmja qe e mbijetoji babain e saj dhe e vetmja qe transmetoi hadithe prej tij. Ajo me se gjati qendroi me Pejgamberin(paqja dhe bekimet e Allahut qofshin mbi te) si ne mundimet gjat davetit(thirjes islame) ne Meke poashtu edhe gjat perhapjes se islamit ne Medine gjat ndodhive vendimtare, cdoher ishte afer babait te saj dhe ne njefare menyre e ndihmonte. Ate qe kishte mundesi e bente me duart e saja, e ate qe nuk mundte... E bente me lotet e saja femijerore.
Fatimja (Zoti qofte i kenaqur me te) ishte gruaja fisnike e kohes se saj dhe te gjitha koherave pas, ishte dhe duhet te jete shembull e gruas durimtare ne te gjitha sprovat e jetes dhe shembull e besimtares se forte.
Pasi i kalon 18 vitet e saja(nese nuk gabohem), martohet me Aliun(Allahu qofte i kenaqur me te). Jeta e tyre bashkeshortero eshte nje shembull per te gjithe besimtaret, ato kishin nje jete te lumtur bashkeshortore me gjithe sprovat qe iu beheshin. Ishin edhe nje familje e varfer dhe durimtare. Dhe si ne te gjithe familjet edhe mes Alit r.a dhe hazreti Fatimes kishte mosmarreveshje, qe zgjidhin ne menyre paqesore. Aliu(Zoti qofte i kenaqur me te) gjat jeteses me Fatimen r.a asnjehre nuk u martua me ndonje grua tjeter.
Fatimeja(Zoti qofte i kenaqur me te) pati 5 femij nga Aliu(Zoti qofte i kenaqur me te) nder te cileve njeri vdiq qysh i voge, ai ishte Muhsini. Ndersa femijet tjere ishin: Hasani, Husejni, Zejneb dhe Umu kulthum( Pejgamberi-paqja dhe bekimet e Allahut qofshin mbi te- i pergezoji me keta emra mbesat e tij si kujtes ne tezet e tyre Zejneb dhe Umu Kulthum.
Fatimes (Zoti qofte i kenaqur me te) i vdiq nena qe kur ishte e vogel, pastaj i vdesin edhe motrat Zejnebeja, Rukaja dhe Umu Kulthumi, pas gjithe ketyre pikellimeve ajo prap ishte durimtare. Kur vdes edhe Muhammedi(paqja dhe bekimet e Allahut qofshin mbi te) atehere mbet e vetmja anetare e familjes se Profetit s.a.w.s, dhe 6 muaj pas vdekjes se Muhammedit (s.a.w.s) e kaplon nje semundje dhe dhe vdes edhe ajo, atehere kishte reth 27 vjet.[color]

Psikologu ju keshilloj mos flisni aq lehte, faleminderit


Ju kisha keshilluar kete liber te gjithe te interesuareve, [u]Bijat e Pejgamberit[u], Esmir Haliloviē.
__________________
\"Lexo (mėso,studio), me emrin e Zotit tėnd...\"(Suretu El Alak: 1)
regi_05 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-11-05, 01:20   #9
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Te nderuar .
Temen qe kam hapur nuk ka te beje asgje me perkrahjen e nje sekti ose te sektit tjeter.Shpesh kam lexuar se ne pas vdekjes se Muhamedit , ne mes te Hasreti Aliut dhe esnafeve te tjere kan ndodhur konflikte , gje te cilen , e kam lexuar edhe ketu nje shkrim te tille me heret. Do te doja te dij , se ku gjindet varri i hasreti Fatimes , amundet kush nga ju te me tregoj varrin e saj.
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-11-05, 15:40   #10
plakiiri
 
Anėtarėsuar: 26-11-05
Vendndodhja: Tuni
Postime: 4
plakiiri e ka pezulluar reputacionin
Gabim

asselamu alejkum
ALLhu qoft i kanqur me te gjith ata qe e dojn te vertetn dhe e pasojn
dhe mbi gjith ata te cilet a djekin te derguarine tij deri ne diten e gjykimit
sa i perket fatimes Allahu qoft e knaqur me ata eshte zonjusha e grave te xhenetiti. Nena hasani dhe husejnit .
FAtimja ka ndruar jet ne medine dhe atu eshte vorosur ne varezat e quajtura BAkia te cilet momentalisht gjindesh shum afer xhamis se te dereguairt ne medine

KUrse sa i perkaet atij fedeku dhe aitj qe tha se ka pas lufta te mdha reth kesaj
un kisha parashtru nje pyetje ati vellaut me nick me duket ke psigologu
pse Aliu R.a pasi u be halife krijetar i muslimanve nuk ja dha djemve te vet do ne te thot djemve te fatimes ata te cilen ""JA vodhen "" Ebu Bekri r.a
p;rgjigjeja eshte
se edhe aliu r.a e dinte se fatimja nuk ka te drejt .
plakiiri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-12-05, 20:28   #11
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Me ka ra qe te lexoj shume libra te shkruar per hasreti Fatimen , por akoma se kam lexuar se eshte e vorrosur ne vorrezat Bakia siq e keni shkruar ju me larte.Qe hasreti Aliu e ka ditur qe ajo ska te drejte , kam lexuar se ai edhe eshte sulmuar nga te tjeret dhe se reagimet e hasreti Fatimes kan qene te medha kur ata shkuan ta sulmojn hasreti Aliun dhe se kete e kishin goditur dhe nga kjo goditje kishte humbur edhe femij ne kohen e shtatezanis se saj.Kam lexuar edhe per fjalimet e saj te mbajtura ne xhami dhe te dokumentuara nga burimet islame , edhe pse ndoshta sektet islame bien ne kundershtim mes vete per keto gjera.
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-06, 16:25   #12
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Hasreti Fatimja njė femer qė nga une gezon respket tė madhė , njė femer qe kishte guximin tė fliste pa frigė dhe nje femer qe u maltretua dhe u rrah nga nga ata qė ishin tė afermit e profetit Muhamed.
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-05-06, 17:28   #13
taxisti
 
Anėtarėsuar: 13-03-05
Postime: 149
taxisti e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uliksi31-jr.
Per hir te vertetes do te ceki se; Muhamedi s.a.w.s. nuk ka vdeke as ne duar te Aliut e as te Fatimes. Por ai vdiq ne duar te gruas se vet Aishes r.a.
Sa i perket Fedekut. Ajo ne kohen e Ebu-Bekrit e kerkoj at trashigimi. Mirpo Ebu-Beker Sidijk (paqa dhe shpetimi i Zotit qofshin mbi te) i tregoj asaj se; Profetet nuk len trashigimi. Kjo ishte e tera. Te besimtaret nuk ka vend per dyshim ndaj Ebu-Bekrit.
Per te dihet se Muhamedi s.a.w.s. te kete then: Ebu-Bekri eshte shoku im me i mire ne kete si dhe ne boten e arshme. Ai kur ishte halif, kishte te bashkuar mbi 5000 hadithe nga Profeti s.a.w.s. Ju kujtua nje hadith i Muhamedit a.s. ku thot: Cdo kush qe nga thenjet e mia shton apo hjek edhe te vetmen fjale, at e pret karrika ne zjarr te xhehnemit
Sa besimtar i fort qe ishte edhe sa frike nga Krijuesi qe kishte, ai vendos qe t'i djeg te gjitha ato hadithe. Dihet se Ebu-Beker Sidijk r.a. ka transmetuar vetem 17 hadithe. Edhe hadithi i lart- permendur pra eshte nje nga ata; Profetet nuk len trashigimi..
Ka shume thashe theme si dhe te pa verteta ne lidhje me kete rast. Armiqt e perbetuar te fes islame kan shti duar ne keto thenje, fatkeqsisht ato akoma po vazhdojn.
Kur Fatimja ju drejtua Ebu-Bekrit per trashigimin, ai me lot per faqe i tha: Per mua me te dashur jane familja e Profetit sesa familja ime.
Tani dihet se Aliu r.a. ishte njeri nder keshilltaret me te afert gjat halifatit te Ebu-Bekrit.

Pra diskutues te nderuar ju kisha lut qe te jene diskutime korrekte dhe mos te ofendohen Sahabet, perndryshe do te i permbahem rregullores se Dardanis

Uliksi
Si kane guxofte qe ti djegin hadithet e Muhamedit a.s .
Ju te tjeret pse nuk po i pasoni kta qe i kane djegur hadithet ,pse spo djegni edhe ju hadithet e permbledhura nga buhariu e muslimi e te tjere .

Shume mire paska vepruar ebu bekri i paska djegur te gjitha ata hadithe dhe pastaj po dalin disa hadithe se ai na paska qene shoku ma i mire ne kete bote dhe ne boten tjeter i Muhamedit a.s
taxisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-06-06, 10:13   #14
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sa hadithe janė djegur , e sa syre kan ra ne luftė e kan humbė , a thua , kush mundet tė i numroj keto , se dihet fare mirė qe mė vonė ato janė mbledhurė dhe perpiluarė njė nga njė.
Nese ndalemi tek jeta e hasreti Fatimes, atehere se dij se perse nuk pranohet e vertata se si ėshtė rrahur dhe maltretuarė ajo , mu nga shoket e aferm tė Muhamedit ??!
__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-06-06, 23:40   #15
Pause_Print_Scroll
iOi|KuMaNoVa DARDANI|iOi
 
Avatari i Pause_Print_Scroll
 
Anėtarėsuar: 15-05-06
Vendndodhja: ne ShQiPeRiNe e MADHE
Postime: 799
Pause_Print_Scroll
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Pause_Print_Scroll
Gabim

Pershendetje....

Fatimja [Allahu qofte e kenaqur me te!] eshte bija e Profetit Muhammed [paqa dhe bekimet e Allahut qofshin mbi te!]. Vetem se deshiroje te flas, rreth asaj qe paska thene Psikologu. Une personalisht mbaj mendimin, i cili bazohet ne shume argumente se ajo qe tha Psikologu eshte nje genjeshter e shpifur nga vellezerit e qifuteve (shiitet- te cilet shtiren si muslimanet, ndersa dallimi i tyre prej muslimave eshte i njet si dita me naten). Me fal zotri i nderuar Psikolog, mirepo aspak nuk ke te drejte te futesh ne kete teme, sepse nuk je kompetent. Une te njohe shume mire (sipas artikujve te tua qe kam lexuar) qe shpesh je shume i mire, ndersa ka raste kur e tepron. I nderuar anetare i kesaj liste Psikolog, mos e detyro vetveten qe ne cdo teme te futesh hunden tende. Kjo ishte nje keshille e sinqerte, qe ishte drejtperdrejt (inshAllah) nga zemra ime. Te rrespektoje shume, mirepo ki rrespkt ndaj ketyre temave, sepse jane shume te rrezikshme ne te cilat nuk futet cdo njeri, pervec dijetareve kompetent.

Pershendetje..

Me rrespekt
P.P.S.
Maqedoni


Pause_Print_Scroll Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:36.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.